vreau un par sanatos.stralucitor si moale.vreun sfat??

  •  
    • 38 mesaje
    9 Aug 2011, 12:14
    0 0

    Acum 4-5 ani,aveam un par lung,pana la fund aproape,sanatos,moale,stralucitor,insa acum 2 ani, m-am plictisit de look'ul meu si vroiam o schimbare,asa ca m'am tuns bob.imi placea cum imi statea,insa,eu avand parul ondulat,foloseam placa de par zilnic,din cauza asta l-am ars,a devenit aspru ..... nu-mi place deloc.pe parcurs,am renuntat la placa,n-am mai folosit-o de aproape 1 an,parul mi-a crescut,putin mai jos de umeri,dar,desi nu mai folosesc placa,este la fel de aspru.... nu mai este ars,ci doar aspru.il vreau moale ca inainte si nu stiu ce tratament sa folosesc.cand foloseam placa, ma dadeam cu masca de la kallos,pt prevenirea arderii parului,dar degeaba.Ce tratament as putea folosi?As prefera ceva naturist.

  •  
    • 20 mesaje
    9 Aug 2011, 17:55
    0 0

    Eu am aceeasi problema. Insa folosind masca de par Ducray si uleiul "Serum Smooth" de la Indola mi-am ameliorat situatia cu parul. Incearcale si tu, poate te ajuta si pe tine!

  •  
    10 Aug 2011, 10:45
    0 1
    De fiecare data cand apare o problema de sanatate trebuie sa ne gandim ca organismul nostru cere ceva. Astfel incat si problema parului lipsit de stralucire si aspru vine din interior- alimentatie saraca in vitamine, minerale. Totodata, cred ca si poluarea este un factor nociv. Eu folosesc suplimentul nutritional Aloe Vera D-fence. Pe langa fortifierea parului si a unghiilor, iti reda si vitalitate. Voi ati folosit vreun supliment? Fetelor, stiti si alte leacuri.....let us know : )
  •  
    • 38 mesaje
    10 Aug 2011, 11:38
    0 0
    eu n'am folosit niciun supliment .... desi as incerca
  •  
    • 20 mesaje
    10 Aug 2011, 15:06
    0 0
    Eu iau suplimente Eve pentru femei de la Now Food. Include o gama larga de vitamine si minerale, dozele zilnice pentru ai asigura organismului necesarul pentru o buna functionare.
  •  
    • 20 mesaje
    10 Aug 2011, 15:11
    0 0
    P.S.
    Si cu toate astea n-as spune ca parul meu si-a revenit. Parerea mea e ca parul deteriorat sau ars nu-si mai poate recapata starea de inainte. De asta, unica solutie este folosirea de masti si uleiuri hranitoare care sa-i dea parului un aspect de placut si moale. Altceva e parul ce creste in loc. Acesta fiind hranit cu vitamine si minerale provenite fie dintr-o alimentatie echilibrata, fie din suplimente.

  •  
    • 5609 mesaje
    11 Aug 2011, 07:50
    0 0
    Un par ars va ramane tot ars, nu-l mai reintorci la viata indiferent de tratamentele pe care i le aplici.
    Din pacate cred ca trebuie sa-l tai cat sa elimnini arsura.
    Si nu mai folosii placa!
  •  
    • 38 mesaje
    11 Aug 2011, 17:42
    0 0
    placa n-am mai folosit-o.si nici ars nu mai e,pt ca am tot taiat din el,cand a mai crescut si am cam eliminat ce era ars.in mare parte....cele mai arse fiind oricum varfurile.
  •  
    • 12625 mesaje
    12 Aug 2011, 09:28
    0 0
    sa aplici samponul si balsamul pentru tipul tau de par
    sa aplici ulei de masline
    si sa il tunzi pana crezi ca elimini parul ars
    mancare sanatoasa..niste calciu eventual
    sa nu stai zilnic cu mana in par
  •  
    • 17 mesaje
    18 Aug 2011, 23:55
    0 0
    Eu iau suplimente pentru par, unghii si piele de la GNC. Hair, Skin, Nails Formula se numeste si e foarte eficient produsul, mi l-au recomandat multe persoane, am mare incredere in el, deja da rezultate. Si il puteti achizitiona din magazinul GNC de la subsol, din Mall Vitan, langa cafeneaua Jacobs sau din mall Afi, la parter, langa New Yorker.
  •  
    • 43 mesaje
    26 Aug 2011, 16:41
    1 0
    buna fetelor! si eu tot de la GNC iau suplimente nutritive pentru par, unghii, piele, e vorba de Women Ultra Mega Energy, niste capsule care te si energizeaza, mai ales ca trebuie sa fim activi si sa facem fata stresului.
  •  
    • 199 mesaje
    20 Mar 2017, 15:10
    0 0

    Buna! Sa stiti ca parul meu era foarte uscat si se rupea, nu avea nicio stralucire. Am incercat tot felul de remedii si masti, dar nu mi-au mers. Eu folosesc foarte mult produse naturale, de aceea intr-o zi m-am gandit sa folosesc mierea naturala de la Albina Carpatina pentru a-mi face o masca. M-am gandit ca daca este buna pentru sanatatea organismului o sa faca bine si parului. Exact asta s-a si intamplat. Pentru ca este naturala si are proprietati benefice asupra parului, dupa cateva masti aplicate acasa, din miere si apa calduta, acum parul meu arata foarte bine. Va recomand sa folositi aceasta masca, insa nu puneti orice miere pentru ca va poate afecta. Puteti sa comandati aceasta miere de pe apicola.ro, acolo au si alte produse apicole foarte bune, naturale.

  •  
    • 292 mesaje
    24 Mar 2017, 13:38
    0 0
    Buna, eu folosesc produsele gamei vivese senso duo. Sunt foarte multumita de produse . .Poti citi mai multe despre produse pe internet, opinii si alte sfaturi.
  •  
    • 33 mesaje
    2 Apr 2018, 10:28
    0 0
    Pentru stoparea caderii parului eu am inceput sa fac cura cu un supliment ce se numeste Halier. Il folosesc de o saptamana deja si am rezultate bunicele.

  •  
    • 2 mesaje
    11 Apr 2018, 13:40
    0 0
    Buna, eu iau luat de anul trecut, in cure de 60 zile, cu 15 zile pauza Biominerale Par Unghii Pantokera de la Biosunline si sunt foarte multumita de rezultate
  •  
    • 74 mesaje
    27 Apr 2018, 10:54
    0 0
    Poti incerca cu samponul Fortive. Sampoanele care au in componenta extracte din plante sunt de obicei utile pentru asa ceva deoarece au in compozitie minerale si vitamine care contribuie in mod pozitiv la sanatatea firului de par si la sanatatea scalpului.