riduri sub ochi

  •  
    • 14 mesaje
    27 Dec 2004, 23:25
    0 1
    Scumpe eve,am mare nev de ajutorul vostru: care sunt cele m eficiente creme antirid pt zona ochilor? Mentionez ca am o piele f sensibila in aceasta regiune si ma ridez pe zi ce trece. Sunt de-a dreptul disperata; am doar 25de ani si daca o tin tot asa...
    Am inceput sa beau f multa apa ca sa ma hidratez(desi nu-mi face nici o placere), iau vitamina E, cate o lingura de ulei de germeni de grau in fiec dimineata(desi e destul de scarbosel), dar m-ar interesa si o crema fff buna care sa reduca realmente ridurile, nu doar sa hidrateze pielea. Voi stiti ceva de crema pt ochi de la RoC? Farmacista mi-a recomandat-o, dar voi ce parere aveti? A incercat-o cineva?
    Ma intereseaza si remedii naturiste chiar daca dau rezultate in timp.
  •  
    • 14 mesaje
    28 Dec 2004, 10:33
    0 1
    Uf! De-abia acum a "binevoit" net-ul sa functioneze! m avut niste nervi... De cand tot verific!
    Aalissia, nu ti se pigmenteaza pielea prea tare cand folosesti ulei de catina? O prietena de-a mea e f incantata de el dar foloseste numai in weekend pt ca se coloreaza de la betacaroten si arata ca un indian cu dungile alea sub ochi. Eu m-as da pe toata fata dar am un ten cu tendinta spre comedoane si mi-e cam teama.
    Sunt f multumita de uleiul de masline si de cel din germeni de grau pe care le folosesc seara. Nu se compara cu nici una din cremele pt ochi pe care le-am incercat pana acum. Cu 2 zile in urma m-am iritat groaznic de la o fiola de Floritene; parca eram arsa in jurul ochilor. M-am dat cu Nivea si mi s-au accentuat roseata si usturimea. M-am sters,mi-am aplicat ulei de masline si mi-a trecut intr-o jum de ora! Fiola era cu retinol iar farmacista mi-a spus ca o pot fol si in jurul ochilor. Daca pun f putin,n-am nici o problema, dar de data asta am cam depasit masura. Oricum, nu o sa m fol Floritene pt zona asta. De 2sapt fol dimineata o crema de la Botega Verde cu retinol,vit c,etc si e cea m buna dintre cremele pe care le-am incercat pana acum.
    Voi ati observat o diminuare a ridurilor in urma aplicarii cremelor de la Nivea/Elmiplant?
    Va multumesc mult pt sfaturi si pt ca ati fost atat de prompte!
  •  
    • 263 mesaje
    28 Dec 2004, 13:53
    0 0
    Salut,

    eu ti'as recomanda dintre cremelel ce se gasesc in rom Ystheal de la avene. Contine rethynaldehide (o forma acida de vit a, dar e mult mai blinda cu pielea decit traditionalul retin a )si pretochopheryl. Eu folosesc pentru fata retin a, dar pentru zona ochilor am luat crema asta, pt ca retin a era prea dur.
    Pupici
  •  
    • 14 mesaje
    28 Dec 2004, 14:31
    1 0
    Tzapelina, merci mult pt sfat. Tu de cat timp fol crema de la Avene? Ai observat si o reducere a ridurilor? Scuze daca par prea insistenta dar nu-mi place deloc cum arata pielea din zona ochilor si imi treb ceva care sa diminueze ridurile nu doar sa previna aparitia altora.
  •  
    • 14 mesaje
    28 Dec 2004, 14:49
    0 0
    Tzapelina, tu ce crema folosesti ziua pt hidratare? Cu retin a te dai in fiecare seara? Nu ti se descuameaza tenul? Eu nu pot folosi decat o data la 3 seri si ziua folosesc eritroacneol pt ca e singura cr care nu e comedogenica pt mine. Acum 2 ani am folosit Multi-Boost de la Avon si mi s-a parut grozava(imi hidrata tenul f bine si nu mi-l ingrasa deloc) dar acum mi-e cam teama sa-mi comand, ca la cum "imbunatatesc" astia formulele...
  •  
    • 263 mesaje
    28 Dec 2004, 15:00
    0 0
    Salut,

    eu am inceput s afolosesc retin a cam prin februarie anul asta. Am luat'o incet ca toata lumea si si mie la timpul respectiv mi se ducea pielea intr'o veselie. La timpul respectiv foloseam masca hidrtanta Hydraphase de La roche possay (care din nefericire nu vind produse in romania). Uh, stai ca asta foloseam tot seara...
    Ziua foloseaam cred hydrphase xl (protectie solara) si era ok.
    Acum folosec Avene Hydrance optimal tot cu protectie solara...ANGELITO A recomnadat ictyane de la ducray, care e tot foarte buna si e si ieftina...
    Despre Ysteahl doar m'am dat de citeva ori, dar cred ca e buna ca de ingredientele sunt bune. O s ate tiin la curent
  •  
    • 14 mesaje
    28 Dec 2004, 17:57
    1 0
    Merci mult de tot pt informatii! Cand m ai timp sa-mi spui cum merge treaba cu crema pt ochi... cum ai "evoluat".
    Pupici!
  •  
    • 380 mesaje
    28 Dec 2004, 19:48
    0 0
    care este websitu de unde va luati tot feluri de tincturi...naturalplant.ro?
  •  
    • 14 mesaje
    28 Dec 2004, 19:48
    0 0
    Atunci...ulei de catina sa fie!!! Maine imi iau. Am citit numai lucruri bune despre el. Seara o sa fol ulei iar dimineata crema. sa vedem cum o sa mearga treaba. Merci mult! Pupici!
  •  
    • 14 mesaje
    28 Dec 2004, 21:09
    0 0
    pt aalissiaretty please, sa ne spui cum a iesit.Era vopsita sau are parul natural? Cu ce culoare ai facut-o? Eu inca n-am gasit henna in nenorocitul asta de oras,cred ca o sa treb sa astept pana sapt viitoare cand ajung in Mures. Nu m pot de "fericire"
    Tine-ne la curent,te rog! Sunt fff curioasa!
  •  
    • 14 mesaje
    28 Dec 2004, 21:16
    0 0
    Pt Aalissia: scuze,abia acum m-am uitat si pe pag cu "informatii despre henna". Las' ca te urmaresc pe amandoua ca sa vad cum a iesit.
  •  
    • 1401 mesaje
    6 Iun 2005, 18:27
    0 0
    Fetelor, am si eu o intrebare legata de problema ridurilor. De curand (cam de o saptamana) am inceput un tratament pentru gene cu ulei de ricin. De asemenea, vreau sa incep un tratament antirid cu crema Blossom de la Elmiplant. Are ceva daca le voi folosi pe amandoua odata? Stie cineva? Ma intreb daca isi vor face efectul fiecare dintre ele, uleiul de ricin pentru gene si crema Blossom contra riduri. Oare ochii nu vor fi prea solicitati de la ambele tratamente concomitent? Astept raspunsurile voastre, daca stiti bineinteles, sau daca ati mai fost in situatia mea. Va pup!
  •  
    • 84 mesaje
    4 Ian 2019, 12:36
    0 0
    Buna tuturor. Si mie mi-au dat batai de cap ridurile din jurul ochilor, care pareau ca se adancesc de la zi la zi. Dupa mai multe recomandari am renuntat sa mai folosesc cremele de mass market si sa incerc un produs profesional dermato-cosmetic. Asa am ajuns la BA Cell Repair Activ Crema contur ochi anti-rid de la Macon care a atenuat vizibil problema! Sunt absolut impresionata de rezultate. Calitatea acestei creme nu se compara cu nici o alta crema. Eu am comandat-o de pe produse-frumusete.ro.