crema fata

  •  
    • 1510 mesaje
    10 Dec 2012, 04:19
    0 0
    out, ce firma, ce nume, da detalii te rog.
    eu am folosit ulei de argan si mi-au aparut cosuri de la el, 2 surse diferite.
  •  
    • 4 mesaje
    10 Dec 2012, 11:53
    0 1
    Vrei sa fii reprezentant Oriflame?! Intra in comunitatea noastra iar noi te vom face sa iti atingi telul!!! Inscriere gratuita!
    http://www.reprezentanti-orifcosmetics.ro/ 
  •  
    • 1 mesaje
    17 Ian 2013, 17:48
    1 2
    Pentru tratarea ridurilor si petelor va recomand Crema cu extract de melc http://www.senssitiveconcept.ro/cumpara/crema-cu-extract-de-melc-125-ml-4161395 
    Cosmetice si antireumatice la pret de importator pe senssitiveconcept.ro.
    Acest mesaj a fost editat de către Jul87: 17 Ian 2013, 17:48
  •  
    • 4 mesaje
    26 Ian 2013, 19:02
    2 0
    Si eu folosesc ulei de argan, e super. aveam niste semne urate de la acnee, si mi-au disparut dupa vreo luna de zile, aplicam in fiecare seara. am luat de pe www.arganic.ro . Au si creme de fata cu ulei de argan foarte bune.
  •  
    • 1841 mesaje
    26 Ian 2013, 19:11
    0 0
    miriam1980 said:out, ce firma, ce nume, da detalii te rog.
    eu am folosit ulei de argan si mi-au aparut cosuri de la el, 2 surse diferite.

     

    Miriam, nicio firma. intr-o sticluta infasurata in punga l-am primit, facut de niste marocance si adus de acolo asa, necomercializat. Trag de el ca de ultima minune, e fantastic.

     

    Mai nou m-am dat si pe par cu el, n-am mai rezistat, pur si simplu mi l-am uns peste noapte si dimineata m-am spalat. Nu stiu daca nu-s eu nebuna, dar imi luceste parul de luminez camera, eu fiind blonda vopsita de o mie de ori, deci luciu ioc in mod normal.

     

    Cred ca trebuie cautat pana gasesti cat mai pur. Desi mai e si posibilitatea ca sa nu faca la fel de bine oricui..

  •  
    • 2 mesaje
    6 Feb 2013, 16:43
    0 0
    creme de lavonma
  •  
    • 2 mesaje
    6 Feb 2013, 16:45
    0 0
    Ceva crema de la avon folosesc in ultimul timp. oricum foarte rar folosesc crema
  •  
    • 4208 mesaje
    6 Feb 2013, 17:12
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 131 mesaje
    8 Feb 2013, 09:18
    0 0
    Despre fiolele cu acid hialuronic de la Gerovital am auzit numai de bine, sora mea le-a folosit si a fost foarte incantata de ele. Am de gand sa le cumpar si eu, asa ca o parere in plus e binevenita Joplin. 
  •  
    • 8217 mesaje
    8 Feb 2013, 12:34
    0 0
    Offf, unde e tipa cu cremele de fata?


    Chiar as fi curioasa.
  •  
    • 5035 mesaje
    8 Feb 2013, 14:28
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 5 mesaje
    12 Feb 2013, 11:33
    0 0
    inca nu apelez la o crema antirid si nu cred ca voi apela prea curand pentru ca folosesc o crema facuta doar din ingrediente naturale care imi ajuta foarte mult fata – crema revitalizanta de zi Apiserum dr. Nobis. este foarte buna si ca suport de fard, o folosesc zilnic si nu imi usuca deloc fata.. Am cumparat-o de la salonul Apiestetic din Bucuresti. va atasez si siteul sa vedeti despre ce e vorba http://www.apiestetic.ro/
  •  
    • 57 mesaje
    14 Feb 2013, 15:38
    0 0
    Buna, fetelor! Eu am incercat luna trecuta o crema hidranta cu migdale de la Weleda ca mi-a facut o prietena recomandare mai ales ca e bio, fara alti compusi sintetici. Aveam si eu tot timpul probleme cu pielea de pe fata care mi se exfolia intr-un mod foarte neplacut din cauza ca era uscata. Dar crema asta chiar m-a multumit si o folosesc de atunci. In plus mi-am mai luat si ceva laptele demachiant cu migdale, tot de la Weleda sa vad cum sunt si alte produse si chiar functioneaza, imi ofera hidratarea si curatarea profunda a tenului. Voi ati incercat vreunul din aceste produse? Ce parere aveti?
  •  
    • 316 mesaje
    14 Feb 2013, 21:13
    0 0
    Folosesc cam rar creme de fata...Si in ultimul timp doar dermato-cosmetice.
    Dar ma mai dadeam cu ulei de jojoba sau avocado cand simteam ca e cazul. As folosi si acum, dar le-am terminat ca le-am pus si in par Bune.
  •  
    • 4582 mesaje
    14 Feb 2013, 21:31
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 590 mesaje
    14 Feb 2013, 21:51
    0 1
    Produsele de la Dermalogica le-a incercat cineva?
    In special cremele pentru tenul gras..
  •  
    • 54 mesaje
    16 Feb 2013, 11:19
    0 2
    Eu am început să fiu foarte atentă la riduri și mă gândesc că o îngrijire timpurie previne apariția sau dezvoltarea lor în profunzime.
    Folosesc pentru ochi (împotriva cearcănelor, pungilor și ridurilor laba gâștei) o cremă Yves Rocher, pentru atenuarea ridurilor folosesc un ser concentrat Apivita, iar pentru menținerea hidratării pielii am optat pentru Nectalys de la Galenic.
  •  
    • 10 mesaje
    18 Feb 2013, 15:29
    0 1
    Panther, eu am inceput sa devin fan Dermatologica. Imi plac foarte mult produsele, nu degeaba sunt numarul 1 in lume. Sunt foarte bune, hidrateaza si netezesc pielea in profunzime. Acum o saptamana am facut comanda pe strawberrynet, ca au un set foarte fain la promotie, Gel de Curăţare 250ml + PreCurăţare 30ml + Gomaj Pregătitor 22ml. Pana acum mi-am luat tratament matifiant pentru zi, spuma si demachiant. Super multumita! Recomand cu mare caldura!
  •  
    • 33 mesaje
    14 Mai 2013, 15:46
    0 0
    Ce face omul cu mana lui e sfant
    Asa ca folosesc http://handmadesisterbeauty.blogspot.ro/2013/05/crema-buna-la-nevoie-se-cunoaste.html.

    Numai bine!
    Cristina
  •  
    • 21 mesaje
    25 Aug 2017, 18:18
    0 0

    Buna! Eu folosesc crema cu acid hialuronic din gama DermaE si sunt foarte multumita de rezultate. O folosesc de 7 luni si mi-a eliminate ridurile fine pe care le aveam si nici nu mi-au m-ai aparut altele. Imi place foarte mult si o recomand oricui. Va puppp