Sfaturi privind greutatea si masa musculara

  •  
    • 50 mesaje
    9 Iul 2014, 10:27
    0 0
    Pai se pot lua pe langa toate chestiile alea. Si oricum e obligatoriu sa ai un stil de viata adecvat care sa te ajute sa acumulezi corect masa musculara. Cu o odihna corespunzatoare, dieta echilibrata si o viata cat mai activa fara stres si vicii gen alcool sau tutun masa musculara se poate acumula mult mai rapid.
    Chiar daca pe piata exista foarte multe produse care promit ca te vor ajuta sa faci muschi intr-o perioada scurta, trebuie sa alegi doar acele produse naturale care nu-ti provoaca efecte secundare!

  •  
    • 3 mesaje
    29 Iul 2014, 10:34
    0 0
    E adevarat ce soui tu Tomulete, dar e destul de greu sa gasesti un produs sau un program de antrenament care sa dea roade. Daca mergi la sala acolo trainnerii cu siguranta te vor ajuta si-ti vor spune ce fel de antrenamente sa faci pentru a acumula masa musculara. Toata lumea vrea sa acumuleze masa musculara rapid si din punctul meu de vedere asta e o greseala. Trebuie sa-ti propui doar sa   acumulezi masa musculara si atat.

    Salut!




  •  
    • 50 mesaje
    18 Aug 2014, 11:06
    0 0
    Asa este. E greseala sa vrei sa faci muschi rapid, pentru ca te trezesti ca nu ai rezultate rapide, deoarece corpul tau nu raspunde asa bine la respectiva cura si atunci te dezamagesti. Totusi, daca urmezi inca de la inceput un program care da roade si iei un supliment care si-a dovedit eficienta in timp, eu sunt de parere ca poti avea rezultate bune.

  •  
    • 1 mesaje
    23 Sep 2014, 12:25
    0 0
    Un supliment destul de eficient pentru acumularea de masa musculara este Metadrol. Fac cura cu suplimentul asta de ceva vreme si sunt destul de multumit de rezultatele obtinute!

  •  
    • 9 mesaje
    17 Nov 2014, 11:39
    0 0
    Si eu am tot vazut reclame la Metadrol. Poate o sa ma tenteze si pe mine in viitorul apropiat cine stie...
  •  
    • 21 mesaje
    21 Dec 2015, 20:01
    0 0
    edwarddist said:

    Salut , am si eu nevoie de niste sfaturi . Vreau sa mai pun niste kilograme pe mine dar imi este aproape imposibil. Am 16 ani , 1.88 , 70 kg , si am un metabolism care nu imi permite sa pun niciun kilogram pe mine .

    As vrea sa stiu daca incep sa iau creatina si alte suplimente nutritive , ar putea sa imi dauneze intr-un fel ? In timpul asta as vrea sa ma apuc si de sala , sa dezvolt si masa musculara .

    Daca ati putea sa imi dati niste sfaturi cu privire la ce suplimente nutritive sa iau si sa-mi ziceti ce parere aveti despre asceasta idee.

    Mersi anticipat .

     

  •  
    • 21 mesaje
    21 Dec 2015, 20:58
    0 0
    Buna,

    Pentru a castiga masa corporala este important sa tii cont de 2 lucruri importante si interdependente:

    - sa mergi la sala si sa efectuezi exercitii fizice cu greutati pe care sa le cresti la anumite intervale de timp

    - sa urmezi un plan alimentar din care sa nu lipseasca alimentele cu valoare calorica ridica. Pe langa dieta este de mare ajutor administrarea unor suplimente nutritionale (integratori alimentari) destinate in acest scop.

    Adrian Udrea- fitoterapeut, nutritionist
    plantevindecatoare@gmail.com
    http://terapienaturala.blogspot.ro
  •  
    • 50 mesaje
    22 Dec 2017, 13:59
    0 0
    Cresterea masei musculare e o preocupare tot mai mare pentru tot mai multi oameni, deoarece o masa musculara bine proportionata si definita va ajuta si sistemul osteoarticular.
  •  
    • 27 mesaje
    5 Ian 2018, 10:30
    0 0
    markusv said:Si eu am tot vazut reclame la Metadrol. Poate o sa ma tenteze si pe mine in viitorul apropiat cine stie...


    Produsele pentru masa  musculara trebuiesc automat combinate cu un program de exercitii bine pus la punct si cu o alimentatie ireprosabila din care sa nu lipseasca proteinele sau carbohidratii.  O indrumare a unui nutritionist in privinta alimentatiei e binevenita si ajuta enorm pentru acumularea de masa musculara.