Virgina- cum e primul act sexual?

  •  
    • 2 mesaje
    28 Iun 2011, 15:58
    0 0
    parerea mea e sa mai astepti putin sa prinzi incredere in el
  •  
    • 270 mesaje
    28 Iun 2011, 16:01
    1 0
    angelo de data asta fa-ti un nick de genu' preacuviosul...
  •  
    • 7 mesaje
    28 Iun 2011, 16:37
    0 0
    Eu vreau sami fuck un nick cu ultima mohicanca
    Da ea nu vrea ca nam svaroski
  •  
    • 16 mesaje
    28 Iun 2011, 17:26
    1 0
    salmarose said:
    Doamne, ce ti-e cu copiii astia? Cati barbati ai avut tu Black Cat, incat sa-ti dai seama ca barbatii nu-si exteriorizeaza sentimentele si ca esti a lui in trei luni? Asa, de curiozitate....

      Draga mea  sunt la psihologie si crede-ma sunt foarte citita in aceste lucruri  si  pe langa faptul ca sunt citita, am avut si experiente gen...Baiatul cu care am fost de un an si jum s-a decis sa-mi spuna ca ma iubeste tocmai cand a fost pe calea sa ma piarda...tinand cont ca cu cateva luni in urma eu ii zisesem ca il iubesc si el mi-a zis " nu stiu.. " si el ma iubea.Si mi-a si zis ca ii e greu sa-si exprime sentimentele si oricum daca ai citi si u mai mult( nu zic sa aprofundezi ,doar sa citesti) ai stii ca baietii isi exprima mult mai  greu sentimentele ...Esti "a lui" din momentul in care te decizi sa fii impreuna cu el.Si daca simti ca vrei sa te culci cu acel  baiat esti libera sa o faci cand simti. Fiecare relatie isi stabileste propriile ei reguli.Nu exista un " normal ' absolut si in niciun caz nu vii u cu regulile din propria ta relatie sa ti le impui in relatia ei  pentru ca cica " asa e bine".

  •  
    • 18346 mesaje
    28 Iun 2011, 19:41
    0 0
    Pisi neagra. Acu spui ca fie are relatie isi stabileste propriile ei reguli. Frumos si correct. Dar mai devreme ziceai ca baietii se implica dupatta o luna. Cum suna asta daca nu a contrazicere? Tu, viitoare psiholog,iac a fats cum poti afirma ca toti baietii sunt la fel? De ce se mai studiaza atunci psihologia?
  •  
    • 38 mesaje
    28 Iun 2011, 19:42
    0 0
    Am revenit ce mai faceti ?nam reusit sami pui alt nick....
  •  
    • 16 mesaje
    28 Iun 2011, 20:05
    0 0
    me_eva said:
    Pisi neagra. Acu spui ca fie are relatie isi stabileste propriile ei reguli. Frumos si correct. Dar mai devreme ziceai ca baietii se implica dupatta o luna. Cum suna asta daca nu a contrazicere? Tu, viitoare psiholog,iac a fats cum poti afirma ca toti baietii sunt la fel? De ce se mai studiaza atunci psihologia?                                                                                     Eu nu am spus niciodata ca baietii s-ar implica dupa o luna,niciodata.am afirmat asa : "daca vrei sa faci sex fa-o cel putin  dupa o luna ca sa se mai contureze lucrurile"(asta fiind strict,doar parerea mea).Si faptul ca baietii nu-si exprima sentimentele este un fapt,o generalitate...M-ar durea mana sa-ti explic acum cum si de ce...Exista si cazuri in care da, baietii chiar isi exprima sentimentele  ..Dar IN GENERAL nu o  fac. Si nu am afirmat ca baiatul ei o iubeste si nu -si exprima sentimentele ,am zis doar ca este posibil sa o iubeasca ,dar sa faca parte din majoritate , in consecinta sa nu-i zica faptul ca o iubeste.Vezi u ,traim intr-un univers plin de posibilitati.

     


    Acest mesaj a fost editat de către The_Black_Cat: 28 Iun 2011, 20:08
  •  
    • 406 mesaje
    28 Iun 2011, 20:12
    0 0
    The_Black_Cat said:
    me_eva said:
    Pisi neagra. Acu spui ca fie are relatie isi stabileste propriile ei reguli. Frumos si correct. Dar mai devreme ziceai ca baietii se implica dupatta o luna. Cum suna asta daca nu a contrazicere? Tu, viitoare psiholog,iac a fats cum poti afirma ca toti baietii sunt la fel? De ce se mai studiaza atunci psihologia?                                                                                     Eu nu am spus niciodata ca baietii s-ar implica dupa o luna,niciodata.am afirmat asa : "daca vrei sa faci sex fa-o cel putin  dupa o luna ca sa se mai contureze lucrurile"(asta fiind strict,doar parerea mea).Si faptul ca baietii nu-si exprima sentimentele este un fapt,o generalitate...M-ar durea mana sa-ti explic acum cum si de ce...Exista si cazuri in care da, baietii chiar isi exprima sentimentele  ..Dar IN GENERAL nu o  fac. Si nu am afirmat ca baiatul ei o iubeste si nu -si exprima sentimentele ,am zis doar ca este posibil sa o iubeasca ,dar sa faca parte din majoritate , in consecinta sa nu-i zica faptul ca o iubeste.Vezi u ,traim intr-un univers plin de posibilitati.

     

     

     

    OMG

    Translation please.

  •  
    28 Iun 2011, 20:14
    0 0
    wtf are u talkin'bout?
  •  
    • 16 mesaje
    28 Iun 2011, 20:35
    1 0
    Eu am subliniat clar sa-si faca propriile reguli.Adica sa faca sex cand simte nevoia...De altfel sexul fiind o nevoie primara situat la baza piramidei lui maslow...Nu am inteles niciodata sintagma : sa mai asteptam ,sa mai treaca timp pentru ca" vorbeste lumea" sau traditia spune ca " dupa 7-8 -9 luni un an, altfel e prea devreme" .Atata timp cat tu din punct de vedere psihologic si fizic esti pregatita si iti doresti,nu inteleg unde este impedimentul? Ti-e frica de faptul va veti desparti? Daca e sa intervina...va interveni inevitabil la un moment dat.Si faptu ca astepti 9 luni pana sa faci sex ,nu-ti ofera nicio garantie ca veti ramane impreuna.Absolut niciuna.Si dupa ce te vei culca cu el ( dupa noua luni ex) exista o mare probabilitate sa zici :"Mai dar eu de ce nu am facut-o mai devreme,de ce am asteptat atata timp,e un lucru frumos de ce nu m-am bucurat de el mai devreme...cat timp am irosit?" Nu zic ca asa va gandi ,dar exista posibilitatea...
  •  
    • 16 mesaje
    28 Iun 2011, 20:35
    0 0
    Nu mearse calumea butonul cu " citeaza" scz
  •  
    • 16 mesaje
    28 Iun 2011, 20:38
    0 0
    me_eva said:
    Pisi neagra. Acu spui ca fie are relatie isi stabileste propriile ei reguli. Frumos si correct. Dar mai devreme ziceai ca baietii se implica dupatta o luna. Cum suna asta daca nu a contrazicere? Tu, viitoare psiholog,iac a fats cum poti afirma ca toti baietii sunt la fel? De ce se mai studiaza atunci psihologia?

     

    Eu nu am spus niciodata ca baietii s-ar implica dupa o luna,niciodata.am afirmat asa : "daca vrei sa faci sex fa-o cel putin dupa o luna ca sa se mai contureze lucrurile"(asta fiind strict,doar parerea mea).Si faptul ca baietii nu-si exprima sentimentele este un fapt,o generalitate...M-ar durea mana sa-ti explic acum cum si de ce...Exista si cazuri in care da, baietii chiar isi exprima sentimentele ..Dar IN GENERAL nu o fac. Si nu am afirmat ca baiatul ei o iubeste si nu -si exprima sentimentele ,am zis doar ca este posibil sa o iubeasca ,dar sa faca parte din majoritate , in consecinta sa nu-i zica faptul ca o iubeste.Vezi u ,traim intr-un univers plin de posibilitati. gata am rescris
  •  
    • 4503 mesaje
    28 Iun 2011, 22:04
    0 1
    sa-mi f't una, studentii la psihologie imi dau fiori pe sira spinarii, in viata mea nu mai dau sfaturi cu mergi la psiholog ca nimereste omu' peste un psiholog ca viitoarea de mai sus si se alege prafu' de viata omului
  •  
    • 4503 mesaje
    28 Iun 2011, 22:04
    0 0

    s -a dublat din greseala


    Acest mesaj a fost editat de către Mara77: 28 Iun 2011, 22:05
  •  
    • 16 mesaje
    28 Iun 2011, 22:22
    1 0
    Mara77 said:
    sa-mi f't una, studentii la psihologie imi dau fiori pe sira spinarii, in viata mea nu mai dau sfaturi cu mergi la psiholog ca nimereste omu' peste un psiholog ca viitoarea de mai sus si se alege prafu' de viata omului

      Asa si ce consideri  draga mea ca ar trebui sa te invete psihologii? Menirea lor este sa te faca sa ti dai seama  singur de ce anume iti doresti,sa ti dea incredere in tine,sa te asculte ...Sa te faca sa -ti stabilesti propriile reguli...De fapt sunt multe roluri pe care un psiholog trebuie sa le aiba .  Eu una m-am saturat de traditi.De oameni care vin si zic :" fa ca mine pentru ca asa este bine,iar daca nu faci cum zic eu, esti praf".Totul este relativ.nu exista o realitate absoluta.Ar fi trebuit s fi constientizat asta pana acum. Fiecare are dreptul sa-si stabileasca propriile reguli dupa care sa se ghideze in viata ...Iar daca fata vroia sa-si inceapa viata sexuala este numai si numai decizia ei...mai ales in ceea ce priveste momentul. Eu doar i-am zis  regula mea ( nu inainte de o luna i-am explicat si dc : sa se mai contureze lucrurile intre ei)  si apoi i-am  explicat ca nu trebuie in niciun  caz sa faca  cum zice nimeni, ci ceea ce simte pentru ca asta este cel mai important.Si am mai subliniat faptul ca sexul este un lucru important in  viata omului fiind la baza piramidei lui Maslow,alaturi de mancatul ,dormitul ,respiratul  etc. si ca este absolut normal sa-si doreasca. Face parte din viata fiecaruia si atata timp cat ea este apta din punct de vedere fizic si psihic  si -si doreste  acest lucru...Nu vad unde ar fi impiedimentul?

  •  
    • 125 mesaje
    28 Iun 2011, 23:06
    0 0
    Mara77 said:
    sa-mi f't una, studentii la psihologie imi dau fiori pe sira spinarii, in viata mea nu mai dau sfaturi cu mergi la psiholog ca nimereste omu' peste un psiholog ca viitoarea de mai sus si se alege prafu' de viata omului


    maruto, ie grele rau p aci
  •  
    • 7967 mesaje
    29 Iun 2011, 07:27
    0 0
    The_Black_Cat said:
    Mara77 said:
    sa-mi f't una, studentii la psihologie imi dau fiori pe sira spinarii, in viata mea nu mai dau sfaturi cu mergi la psiholog ca nimereste omu' peste un psiholog ca viitoarea de mai sus si se alege prafu' de viata omului

      Asa si ce consideri  draga mea ca ar trebui sa te invete psihologii? Menirea lor este sa te faca sa ti dai seama  singur de ce anume iti doresti,sa ti dea incredere in tine,sa te asculte ...Sa te faca sa -ti stabilesti propriile reguli...De fapt sunt multe roluri pe care un psiholog trebuie sa le aiba .  Eu una m-am saturat de traditi.De oameni care vin si zic :" fa ca mine pentru ca asa este bine,iar daca nu faci cum zic eu, esti praf".Totul este relativ.nu exista o realitate absoluta.Ar fi trebuit s fi constientizat asta pana acum. Fiecare are dreptul sa-si stabileasca propriile reguli dupa care sa se ghideze in viata ...Iar daca fata vroia sa-si inceapa viata sexuala este numai si numai decizia ei...mai ales in ceea ce priveste momentul. Eu doar i-am zis  regula mea ( nu inainte de o luna i-am explicat si dc : sa se mai contureze lucrurile intre ei)  si apoi i-am  explicat ca nu trebuie in niciun  caz sa faca  cum zice nimeni, ci ceea ce simte pentru ca asta este cel mai important.Si am mai subliniat faptul ca sexul este un lucru important in  viata omului fiind la baza piramidei lui Maslow,alaturi de mancatul ,dormitul ,respiratul  etc. si ca este absolut normal sa-si doreasca. Face parte din viata fiecaruia si atata timp cat ea este apta din punct de vedere fizic si psihic  si -si doreste  acest lucru...Nu vad unde ar fi impiedimentul?

     Vai Black, esti plina de contradictii. Sa nu crezi ca in doi ani de studiat psihologie esti deja psiholog. M-ai sfatuit sa mai citesc si eu am citit destul Black, avand in vedere si diferenta de varsta dintre noi, iar eu fiind o iubitoare de carte, implicit putem deduce ca am citit mult mai mult decat tine, chiar si psihologie si filozofie...Nu prea pari un mari psiholog din moment ce tii cu tot dinadinsul sa combati toate parerile care vin in contradictie cu a ta.

    In acelasi timp vin si te intreb ca pe un psiholog: ti se pare fata asta pregatita pt prima ei noapte de amor? A venit ea pe Eva spunand: "gata frate, m-am decis sa-mi incep viata sexuala!" ? Mie mi se pare plina de temeri, frustrari si nesiguranta si nu sunt psiholog Mai mult decat atat, evele o sfatuiesc din proprie experienta, ceea ce denota ca ele si-au creat deja o istorie bazata pe astfel de fapte de aceea pot da un sfat. Pt ce oare istoria exista? Nu pt a invata din trecutul nostru, a sti de unde venim si incotro ne indreptam? Nu pt a ne servi ca pilda impotriva greselilor pe cale de a fi comise? Ca psiholog ar trebui sa observi ca fetele isi expun parerile, intr-adevar neavizate , dar bazate pe experienta de viata. Nimeni nu i-a pus fetei cutitul la gat: "nu ti-o trage ca o sa mori"... Dar ce stiu eu? Doar tu esti psihologul :

  •  
    • 16 mesaje
    29 Iun 2011, 10:33
    0 0
    salmarose said:
    The_Black_Cat said:
    Mara77 said:
    sa-mi f't una, studentii la psihologie imi dau fiori pe sira spinarii, in viata mea nu mai dau sfaturi cu mergi la psiholog ca nimereste omu' peste un psiholog ca viitoarea de mai sus si se alege prafu' de viata omului

      Asa si ce consideri  draga mea ca ar trebui sa te invete psihologii? Menirea lor este sa te faca sa ti dai seama  singur de ce anume iti doresti,sa ti dea incredere in tine,sa te asculte ...Sa te faca sa -ti stabilesti propriile reguli...De fapt sunt multe roluri pe care un psiholog trebuie sa le aiba .  Eu una m-am saturat de traditi.De oameni care vin si zic :" fa ca mine pentru ca asa este bine,iar daca nu faci cum zic eu, esti praf".Totul este relativ.nu exista o realitate absoluta.Ar fi trebuit s fi constientizat asta pana acum. Fiecare are dreptul sa-si stabileasca propriile reguli dupa care sa se ghideze in viata ...Iar daca fata vroia sa-si inceapa viata sexuala este numai si numai decizia ei...mai ales in ceea ce priveste momentul. Eu doar i-am zis  regula mea ( nu inainte de o luna i-am explicat si dc : sa se mai contureze lucrurile intre ei)  si apoi i-am  explicat ca nu trebuie in niciun  caz sa faca  cum zice nimeni, ci ceea ce simte pentru ca asta este cel mai important.Si am mai subliniat faptul ca sexul este un lucru important in  viata omului fiind la baza piramidei lui Maslow,alaturi de mancatul ,dormitul ,respiratul  etc. si ca este absolut normal sa-si doreasca. Face parte din viata fiecaruia si atata timp cat ea este apta din punct de vedere fizic si psihic  si -si doreste  acest lucru...Nu vad unde ar fi impiedimentul?

     Vai Black, esti plina de contradictii. Sa nu crezi ca in doi ani de studiat psihologie esti deja psiholog. M-ai sfatuit sa mai citesc si eu am citit destul Black, avand in vedere si diferenta de varsta dintre noi, iar eu fiind o iubitoare de carte, implicit putem deduce ca am citit mult mai mult decat tine, chiar si psihologie si filozofie...Nu prea pari un mari psiholog din moment ce tii cu tot dinadinsul sa combati toate parerile care vin in contradictie cu a ta.

    In acelasi timp vin si te intreb ca pe un psiholog: ti se pare fata asta pregatita pt prima ei noapte de amor? A venit ea pe Eva spunand: "gata frate, m-am decis sa-mi incep viata sexuala!" ? Mie mi se pare plina de temeri, frustrari si nesiguranta si nu sunt psiholog Mai mult decat atat, evele o sfatuiesc din proprie experienta, ceea ce denota ca ele si-au creat deja o istorie bazata pe astfel de fapte de aceea pot da un sfat. Pt ce oare istoria exista? Nu pt a invata din trecutul nostru, a sti de unde venim si incotro ne indreptam? Nu pt a ne servi ca pilda impotriva greselilor pe cale de a fi comise? Ca psiholog ar trebui sa observi ca fetele isi expun parerile, intr-adevar neavizate , dar bazate pe experienta de viata. Nimeni nu i-a pus fetei cutitul la gat: "nu ti-o trage ca o sa mori"... Dar ce stiu eu? Doar tu esti psihologul :

     Nu vad contradictia draga mea.Am spus ca fiecare relatie isi stabileste propriile ei reguli.Eu doar i-am spus regula mea de o stabilesc in relatia mea(ca un fel de punct de vedere).Dar i-am spus clar sa faca ce simte ca este mai bine.Nu sa asculte regula mea sau a ta sau a oricui.Mai e normal sa aiba temeri ,frici ...E ceva nou,e ca un teritoriu neexplorat ,oricat de mult ai vrea si pregatit ai fi...Tot  intervine frica...Pentru ca e normal! Multe eve o sfatuiesc  din experienta LOR, fiecare experienta este diferita de alta,concluzia dintr-o experienta aplicata intr-o alta experienta  poate fi o alegere gresita. Mai ales ca o parte din fete sunt pustoaice si vorbesc din teorii nu neaparat din experienta propriu-zisa. Pai si daca esti psiholog trebuie sa te incadrezi in spiritul de turma? Imi sustin parerea, pentru ca este normal 1 sa am o parere proprie chiar daca este in discorcondanta cu a voastra si 2 sa mi-o sustin. Daca nu sunt asa bun psiholog imi explici si mie de ce vin oameni din nou  si din nou sa se sfatuiasca sa-i ascult? Ca psiholog(viitor psiholog) este de datoria ta sa vezi de unde pleaca frica pacientului...Eu am  vazut si i-am explicat ca daca este pregatita din punct de vedere fizic si psihic si simte ca isi doreste asta  sa faca cum simte.Pentru ca nu este nicio problema  daca o face. Nu i-am zis "fa-o" sau " nu o face".E o usoara nuanta daca observi.Daca u ai interpretat ca o imping sa se culce cu acel baiat este strict problema ta.

  •  
    • 18346 mesaje
    29 Iun 2011, 11:01
    0 0
    The_Black_Cat said:
    Vere si nu o mai luati cu chestii gen : " daca si face griji cu privire la momentul respectiv" sau ce mai stiu eu ce ,..e NORMAL sa-si faca griji.Pentru ca este teama aceeea de necunoscut,de nou. Cu toata dragostea ei ,acele griji sunt perfect normale.Daca nu ti-a zis ca te iubeste NU inseamna ca nu o face...Baietii isi exprima sentimentele mai greu...Atata timp cat esti intr-o relatie de cel putin o luna cu el este ok sa faci( adica ce drq,esti in relatie esti " a lui" nu esti o parasuta care o face cu oricine) . De cel putin o luna zic, ca sa se contureze lucrurile intre voi.Oricum momentul potrivit este intai si de toate momentul in care te simti u pregatita.O luna 2 -4 etc nu conteaza.
  •  
    • 692 mesaje
    29 Iun 2011, 11:05
    0 0
    KissAngel said:
    Nu mia făcut nimica limba Română, dacă ar fi o fată poate ar face ceva cu limba Kiss ,Singur nu sunt ,Sunt cu părinți ,sorămea,cu nepoții gemenii,cu Yeshua,,,,Găini,Puicuțe,Infidele cu BTS numi plac, eu nu sunt Cocoș Infidel.Sunt Porumbel deacea îmi place Porumbițele,Lebedele.Fidele.....

     

    Stai jos, nota 2!

    Doamne, esti real? Adica... chiar existi cu adevarat sau scrii la misto?

    Prefer sa cred ca esti foarte glumet.