Virgina- cum e primul act sexual?

  •  
    • 4 mesaje
    22 Iun 2011, 13:51
    0 0

    Buna! Am 18 ani, si sunt curioasa sa stiu cum sunt reactiile prima data... adica; prietenul meu nu e virgin, si eu nu stiu cum o sa reactionez cand o sa ne dezbracam(mai ales el); nu sunt timida de felul meu, dar sunt pudica, si nu vreau sa dau impresia ca mi-e teama sau asa ceva. 

    Va rog spuneti-mi cum  e prima data knd il vad gol in fata mea?

    Mie mi se pare nasol momentul knd isi pune prezervativul...e jenant? Ce trebuie sa fac?

    si inca o intrebare.... Dupa cate luni de relatie vi s-ar parea normal sa imi incep viata sexuala? 

    Multumesc anticipat.

  •  
    • 2387 mesaje
    22 Iun 2011, 14:03
    1 1
    la mareeeeee..la soareeeeeee..la pipitzeee goallleeeeeee...
  •  
    • 2807 mesaje
    22 Iun 2011, 14:08
    1 2

    zi-mi numai mie...ai 18 sau 15?

  •  
    • 85 mesaje
    22 Iun 2011, 14:11
    1 0
    Mai depinde ce fel de relatie aveti voi.Daca sunteti apropiati , va iubiti si ati trecut de etapa cu rusinea o sa fie foarte fain.Daca de abia va cunoasteti si tie ti-e rusine si ai anumite dubii mai bine astepti.Fa-o cand esti indragostita peste cap si esti sigura ca se merita.Sa se intample fiind purtata de val,fara sa realizezi,sa uiti de tot(mai putin de prezervativ).E baiatul potrivit?
  •  
    • 2323 mesaje
    22 Iun 2011, 14:19
    1 0
    io zic sa-i spui sa-si tina hainele pe el pan` o sa ai 18anos batuti pe muchie, draga Ramo15anos
  •  
    • 692 mesaje
    22 Iun 2011, 14:29
    0 0
    Tocmai ma pregateam sa intreb daca ai 15anos sau 18anos... dar mi-au luat-o evele inainte. Pppfffiiiuuu!
    Daca ai 15 ani, te-as sfatui sa lasi deocamdata activitatile astea extrascolare.
    Oricum, ca raspuns la intrebarea ta, pt fiecare fata "prima data" e diferita, unele sunt mai stanjenite de situatie, altele nu.
    Mie una nu mi-a placut neam!
    Imi amintesc f bine cat de naspa a fost, desi au trecut ani buni de atunci.
  •  
    • 3354 mesaje
    22 Iun 2011, 14:41
    0 0
    si eu am problema cu 15 anos... in rest, ce-au spus fetele mai sus...
  •  
    • 4 mesaje
    22 Iun 2011, 16:30
    0 0

    Chiar am 18 ani. Folosesc acest nume, pt k il am de la 15 ani, si il folosesc pe orice site, sa nu le tot schimb. Ma rog....

  •  
    • 500 mesaje
    22 Iun 2011, 16:34
    0 0
    pai si tu de cand esti cu el?
  •  
    • 159 mesaje
    22 Iun 2011, 16:36
    1 0
    Nu cred ca varsta este problema si barbatul de langa tine. Poti avea o relatie la 15 ani dar mai mult bazata pe prietenie nu te arunca direct in patul lui. Si luati-o cu inceputul,faceti fiecare pas. Ca sa nu fi pudica si sa fi deschisa atunci cand o sa se intample (nu peste o sapt 2) incercati sa va apropiai cat mai mult sa va cunoasteti. Jucati-va cand sunteti doar voi 2 (mai ales ca acum este vara poti incerca sa stai in chilotei in fata lui,si el la fel pana ajungeti sa va cunoasteti si sa nu mai fi pudica) ,atunci iti vei da seama cand esti gata pentru urmator pas si nu vei avea nici o problema. Bafta
  •  
    • 270 mesaje
    22 Iun 2011, 18:16
    3 0
    mai asteapta
  •  
    • 4 mesaje
    23 Iun 2011, 22:08
    0 0

    Am 18!!! SUnt cu el de 3 luni, dar ma gandesc sa incerc ceva doar dupa 4 luni de relatie...e prea repede?

    Daca nu mi-a zis k ma iubeste inseamna ca e chiar asa?

  •  
    • 738 mesaje
    23 Iun 2011, 22:14
    0 1
    aha
  •  
    • 77 mesaje
    23 Iun 2011, 22:16
    0 0
    Da, asa este. Daca te iubeste ti-o spune.
  •  
    • 738 mesaje
    23 Iun 2011, 22:19
    2 1
    cum ar putea iubi cineva o analfabeta ca tine,a?
  •  
    • 307 mesaje
    25 Iun 2011, 08:20
    0 1
    )))
  •  
    • 4 mesaje
    25 Iun 2011, 15:06
    3 0
    Simplu! Fiind mai destept decat tine, asta e clar. Si daca ar fi toti oamenii analfabeti ca mine, nu ar mai exista oameni prosti in lume, desteptule.
  •  
    • 7967 mesaje
    26 Iun 2011, 14:48
    2 0
    Da' tu de ce vrei sa ti-o pui cu el? Nici macar nu ti-a zis ca te iubeste...Trei luni nu sunt de ajuns pt a i te pune pe tava...Prima data trebuie sa fie o experienta unica, sa vina de la sine. daca tu inca iti mai faci probleme cu privire la momentul respectiv...cu siguranta nu esti pregatita..mai asteapta o perioada...
  •  
    • 16 mesaje
    28 Iun 2011, 04:49
    0 0
    Nu ar trebui sa fie ciudat pentru tine,zici ca el nu este virgin ceea ce in consecinta==> Ar trebui aiba vreo idee, sa stie cum sa te ia( printre multe altele asta e un lucru foarte important)...incearca sa participi cat mai mult la " actiune", de exemplu la faza cu prezervativul nu te mai uita la felul 76 cum si-l pune ci intreaba-l : Arata-mi si mie cum se pune...Cu cat participi mai mult cu atat te vei simti mai ok...
  •  
    • 16 mesaje
    28 Iun 2011, 04:57
    2 0
    Vere si nu o mai luati cu chestii gen : " daca si face griji cu privire la momentul respectiv" sau ce mai stiu eu ce ,..e NORMAL sa-si faca griji.Pentru ca este teama aceeea de necunoscut,de nou. Cu toata dragostea ei ,acele griji sunt perfect normale.Daca nu ti-a zis ca te iubeste NU inseamna ca nu o face...Baietii isi exprima sentimentele mai greu...Atata timp cat esti intr-o relatie de cel putin o luna cu el este ok sa faci( adica ce drq,esti in relatie esti " a lui" nu esti o parasuta care o face cu oricine) . De cel putin o luna zic, ca sa se contureze lucrurile intre voi.Oricum momentul potrivit este intai si de toate momentul in care te simti u pregatita.O luna 2 -4 etc nu conteaza.