poti trece peste infidelitate

•  
    • 12 mesaje
    9 Apr 2002, 00:49
    0 0
    am fost inselata si incerc din rasputeri sa uit dar nu pot, mereu cind aud o discutie numai despre meseria ei imi amintesc de ea este normal . vi sa intmplat
  •  
    • 11 mesaje
    9 Apr 2002, 19:37
    0 0
    Draga Nahema, imi pare rau de ce ti s-a intimplat, stiu ca este foarte dureros. Dar cel mai trist este ca nu trece. Ai avut o discutie cu el? Ti-a spus el de ce s-a intimplat sau te-ai prins tu? Banuiesc ca daca a recunoscut ca te-a inselat te-a scos tot pe tine vinovata ca l-ai impins sa faca asta. Cred ca daca te poate convinge ca s-a terminat totul intre el si cealalta, daca amanta cu adevarat a iesit din peisaj, puteti recladi ce ati pierdut. Cred ca se va repeta dar poti avea norocul sa se repete la intervale mari in timp. Poti trece peste infidelitate daca esti o persoana cu mare incredere in tine, ai prieteni, ai o viata activa si reusesti sa nu mai depinzi in nici un fel de partener. Bine, vei spune dar ce viata e asta. Mai buna decit sa te torturezi, inseamna sa supravietuiesti.
  •  
    • 1445 mesaje
    10 Apr 2002, 10:00
    0 0
    DA! daca il iubesti, ii mai dai o sansa!
  •  
    • 29 mesaje
    10 Apr 2002, 10:35
    0 0
    Buna!Daca incerci sa te uiti mai jos, pe subiecte, vei vedea ca am propus si eu unul aproape la fel ca al tau. "Incredere: da sau nu?".
    Parerea mea este ca oricat de mult ai iubi un barbat , oricum te inseala, orice ai fi: sotie, prietena sau amanta.Asa este natura lor. Sunt innebuniti dupa "nou", chiar daca e doar o noapte. Crede-ma ca daca a facut-o odata , o va face si a doua oara. Oricat i-ai da tu, va ajunge la un moment dat sa te insele din nou.
    Il iubesti si suferinta este mare, dar numai tu poti decide daca merita sa-l ierti.Noi, femeile, sunt mult prea slabe atunci cand iubim.
    Si eu iubesc, enorm de mult si sunt extrem de vulnerabila, si de multe ori imi vine sa ma bag intr-o gaurica mica din care sa nu mai ies. E greu si te inteleg.
    Ai grija de tine si reflecta bine la decizia pe care ai sa o iei!
  •  
    • 136 mesaje
    10 Apr 2002, 11:08
    0 0
    NU!
    Oricat ai incerca nu poti....eu una nu am putut....desi aparent l-am iertat de fiecare data cand discutam chiar si in gluma imi aminteam si......mai tarziu totul s-a terminat ....
    Daca tu poti trece e bine.
  •  
    • 12 mesaje
    10 Apr 2002, 20:51
    0 0
    Fetelor va multumesc si credeti-ma nu sunt de mult timp inscrisa in club eva si nu am stiut cum sa va raspund ei bine am descoperit si vad ca nu sunt singura care a avut de suferit .Vrea sa va spun ca am invatat multe lucruri :
    1. sa ma iubesc mai mult pe mine
    2 sa am mai multa grija ce fac cu viata mea
    3.sa fiu mai vesela si sa ma bucur de fiecare clipa frumoasa.
    Am invatat sa ma feresc de cei mai aproapiati oameni care pretinde-au ca-mi sunt prieteni si m-am inselat.
    Un singur lucru ma durut am pierdut o sarcina la 5 luni probabil din cauza stresului la care am fost expusa,si m devenit fara sa vreau un alt fel de om ,mai dura ,mai atenta la ce vorbesc si la ce fac. va pup pe toate.
  •  
    • 219 mesaje
    11 Apr 2002, 09:34
    0 0
    Ai un mesaj privat de la mine!
  •  
    • 159 mesaje
    12 Apr 2002, 13:09
    0 0
    parerea mea e ca nu se poate trece peste asta....
    mai devreme sau mai tarziu tot o sa apara reprosuri...
  •  
    • 3 mesaje
    17 Apr 2002, 00:32
    0 0
    si eu sunt in aceasi situatie si stau sa ma gandesc daca merita sau nu.il iubesc, este adevarat dar nu cred ca voi putea trece peste ce s-a intamplat! acum stau cu el si cred ca mai mult rau imi fac decat bine. greu cu ei dar greu si fara ei!!!