tu cum ai slabit?

  •  
    • 61 mesaje
    12 Iun 2011, 00:35
    8 9

    am deschis acest subiect pentru a va intreba cum ati slabit.cu sport acasa/la sala?cu dieta?ce dieta? sau care a fost secretul tau?

  •  
    • 426 mesaje
    12 Iun 2011, 07:38
    4 3
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4034 mesaje
    12 Iun 2011, 21:56
    3 3

    sportul combinat cu dieta,daca vrei sa slabesti mai repede si mai frumos.ultima masa am luat o in functie de ora la care ma culcam.si niciodata carne si carbohidrati


    Acest mesaj a fost editat de către creatza23: 12 Iun 2011, 21:57
  •  
    • 151 mesaje
    12 Iun 2011, 21:57
    7 1
    Am putut slabi si mergand la sala, insa rezultatele s-au vazut doar dupa 3-4 luni de antrenament intens. Astfel incat am apelat acum la dieta plus pastile. Momentan am slabit 3 kilograme, iar aceasta asociere am inceput-o de 2 saptamani jumatate.
  •  
    • 307 mesaje
    12 Iun 2011, 22:57
    5 0
    georgiana, ce pastile iei?
  •  
    • 61 mesaje
    13 Iun 2011, 00:32
    3 2

    eu alerg de 2 luni cam 30-50min in fiecare seara si mananc mai sanatos decat inainte dar rezultate 0...as vrea sa pot slabi macar 5kg


    Acest mesaj a fost editat de către laryi: 13 Iun 2011, 00:33
  •  
    • 647 mesaje
    13 Iun 2011, 11:14
    5 19
    eu am slabit 15 kg in 4 luni, mancand doar salata verde aceste luni si mergand la sala 3 ore pe zi... Apoi intre timp am mai slabit dar mai incet, si nu m-am mai ingrasat... Acum fac pe bicicleta cate o ora jumate/ 2 ore pe zi si mananc normal, in general dupa ora 6 jumatenu mai mananc eventual un fruct...
  •  
    • 5144 mesaje
    14 Iun 2011, 14:31
    14 4
    alessia, te rog, nu mai promova astfel de diete total neindicate. ma mir ca nu te-ai ingrasat cand ai inceput sa mananci normal (asa se intampla in majoritatea cazurilor); ma mir ca nu ai lesinat pe strada; niste analize ti-ai mai facut? s-ar putea sa ai surprize...neplacute, daca nu acum, in timp, daca mai tii astfel de cure.
    eu am vazut pe pielea mea cum se joaca organismul cu noi...cand eram la liceu ,desi faceam mult mai mult sport decat acum si nu mancam mai mult, aveam cu 10 kg in plus. daca tineam dieta (oricum nu am insistat cu diete fulger, care la varsta aia mi-ar fi distrus sanatatea) slabeam foarte putin si puneam imediat inapoi. ce-i drept eram numai fibra; acum daca m-as ingrasa cu 10 kg sigur as arata mai rotunda decat atunci. odata cu schimbarea modului de viata, fara nicio dieta, am dat jos treptat, iar acum am cativa ani de cand ma mentin la 49 kg fara sacrificii, doar putina grija.
    si iar spun, cautati informatii despre „weight watchers”. imi pare o varianta foarte buna.
  •  
    • 307 mesaje
    14 Iun 2011, 15:15
    20 5
    eu mi`am luat ieri niste pastile natiriste..de la Fares...se numesc Controlul Apetitului ( sunt o gurmanda) ...iau cate 3 pe zi..cu o jumatate de ora inainte de masa....Pe prospect scrie ca iti ofere o senzatie de satietate ...si in concluzie vei reduce cantitatea de mancare ....acum sa vad daca o sa am vreun rezultat...O sa va tin la curent..pupici. Apropo, a mai incercat cineva pastile de la Fares? au avut vreun rezultat?
  •  
    • 647 mesaje
    14 Iun 2011, 17:56
    7 3
    eu nu promovez o astfel de dieta, doar am raspuns la intrebarea topicului... Si nu nu m-am ingrasat inapoi chiar deloc, ba din contra am mai slabit treptat inca cateva kg pana am ajuns la greutatea mea ideala (aproape fara 2/3 kg), si de atunci ma mentin asa.. (am tinut cura asta acum 5 ani) Nu m-am mai ingrasat deloc peste 58/59 de kg...
  •  
    • 5144 mesaje
    14 Iun 2011, 18:36
    7 3
    ok, am inteles ca tie ti-a mers si nu ai pus la loc, te simti bine; totusi dieta asta se incadreaza la categoria „voi sa nu faceti ca mine”, de asta spun ca daca tot ai facut o trasnaie, nu o mai spune si cu voce tare.
    vazusem pe un alt topic reinviat cum fete de 15 ani vor sa tina cure drastice, la 1,70 m sa aiba 50 kile - anorexie scrie pe fruntea lor daca au astfel de teluri. am spus ce am patit eu cu kilogramele, probabil dintr-o cauza hormonala, normala pt varsta respectiva; le-am compensat prin atitudine (desi e cam greu cand esti doar un copil), iar acum nu am sistemul imunitar la pamant, nu-s anemica si nici nu am avut fluctuatii de greutate care sa lase urme.
  •  
    • 168 mesaje
    14 Iun 2011, 21:41
    3 3
    Ela pastilele de la Fares sunt suplimente alimentare sau pastile de slabit? Eu momentan slabesc . Merg in weekend cu bicicleta/rolele, nu mananc dupa ora 7 jumatate( ora 6 mi se par cam drastic ) si iau slim&fit. Am slabit aproximativ 3 kilograme. Cred ca le mai iau cat sa slabesc 1 kg jumatate si dupa continui doar cu sport, pentru ca nu vreau sa iau mai mult de o luna pastile de slabit. M-ar interesa mai multe detalii despre pilulele de ananas. Care este efectul lor?
  •  
    • 61 mesaje
    15 Iun 2011, 23:33
    5 2

    fetelor ma bucur pentru voi ca ati slabit...eu nu reusesc.am slabit in prima sapt  cand m am apucat de alergat 2 kg si de atunci deloc(adica de la paste)

  •  
    • 9724 mesaje
    16 Iun 2011, 00:39
    4 4
    alessia89 said:
    eu am slabit 15 kg in 4 luni, mancand doar salata verde aceste luni si mergand la sala 3 ore pe zi... Apoi intre timp am mai slabit dar mai incet, si nu m-am mai ingrasat... Acum fac pe bicicleta cate o ora jumate/ 2 ore pe zi si mananc normal, in general dupa ora 6 jumatenu mai mananc eventual un fruct...

     

    3 ore pe zi mah ???????   Da' ce faceai frate la sala 3 ore pe zi? Te miscai in slow motion?

    Eu sunt slaba si destul de sporty (adica merg la sala  sala pentru intretinere, sa nu ma flescai ) , dar dupa o ora de sala , ma adun cu farasul de pe jos. Si mananc bine, ca sa am ce arde acolo . Cum naiba reuseai sa faci sala 3 ore , dupa ce mancai numai ierburi ??

     

     

    Basilio , eu am 1,70m si 50 kg  si nu sunt anorexica. Nici nu arat ca o anorexica .Si nici nu e alegerea mea, eu as mai pune fericita 3-4 kg, dar nu merge  oricat de mult m-as chinui . 

    Sa nu aveti impresia ca numai sa pierzi cateva kile e greu . Cred ca e si mai greu sa le pui , desi mananci ca o sparta, tot ce prinzi , la orice ora si tot nimic. Si sa vezi ce fain e cand te chinui sa stai in 50 de kg, ai o zi mai proasta si cand te canteresti seara sa vezi ca ai pierdut un kil . Si te apuca disperarea, ca s-a dus munca ta  si iti vine sa-ti bagi piciorul.

    Si sa iesi cu un tip la cina , tu sa infuleci ca o nehalita si ala sa te intrebe la sfarsitul cinei ( desi nu te-ai miscat de pe scaun , deci nu ai starnit banuieli ) : si, de cand esti anorexica?  )


    Acest mesaj a fost editat de către samoa: 16 Iun 2011, 00:53
  •  
    • 1427 mesaje
    16 Iun 2011, 10:15
    7 2
    Aia e bulimica bre, nu anorexica. De ridicatul de la masa si starnitul de banuieli zic.
    Bai nene, eu sunt mai mereu stresata ca ma ingras. E adevarat, mananc.
    Nu mult cantitativ, dar daca de mancare ma pot lipsi, de dulciuri nu.
    Sport mai greu, sunt ca o matza de comoda si nu-mi plac decat sporturile cu adversar, sa stiu de ce ma agit si transpir pe acolo.
    Teoretic cea mai buna dieta e aia lenta, in timp, combinata cu sport.
    Acu' depinde si de nr de kg pe care-l ai de dat jos. Ca daca ai de dat 15, nu-ti vine frate sa stai 1 an de zile si ai tendinta sa bagi diete rapide ca sa scapi de surplus.
    Si dupa aia, cand te mai linistesti, pana sa apuci sa te bucuri de noua ta greutate incepi sa scapi ca vaca in lucerna. Vorbesc de mine acuma
  •  
    • 9724 mesaje
    16 Iun 2011, 10:32
    6 2

    Mahto  si anorexicele isi provoaca voma. Bulimicele vomita din sentimetul de culpa, anorexicele, ca sa nu se ingrase. Bulimicele mananca pentru ca nu se pot abtine, anorexicele ca sa nu starneasca banuieli .

    Nu e cazul meu , thank God! 

  •  
    • 647 mesaje
    16 Iun 2011, 10:54
    1 0
    samoa said:
    alessia89 said:
    eu am slabit 15 kg in 4 luni, mancand doar salata verde aceste luni si mergand la sala 3 ore pe zi... Apoi intre timp am mai slabit dar mai incet, si nu m-am mai ingrasat... Acum fac pe bicicleta cate o ora jumate/ 2 ore pe zi si mananc normal, in general dupa ora 6 jumatenu mai mananc eventual un fruct...

     

    3 ore pe zi mah ???????   Da' ce faceai frate la sala 3 ore pe zi? Te miscai in slow motion?

    Eu sunt slaba si destul de sporty (adica merg la sala  sala pentru intretinere, sa nu ma flescai ) , dar dupa o ora de sala , ma adun cu farasul de pe jos. Si mananc bine, ca sa am ce arde acolo . Cum naiba reuseai sa faci sala 3 ore , dupa ce mancai numai ierburi ??

     

     

    Faceam o ora de aerobica, o ora de step si o ora de body building... Apoi depinde ca alternam ca poate nu aveam aceleasi exercitii zilnic, poate in alta zi faceam spinning si tot asa.... Bine la inceput si eu eram terminata dupa prima ora, dar am avut ambitie si am reusit sa rezist cate 3 ore...


    Acest mesaj a fost editat de către alessia89: 16 Iun 2011, 10:55
  •  
    • 9724 mesaje
    16 Iun 2011, 11:04
    0 0
    alessia89 said:
    samoa said:
    alessia89 said:
    eu am slabit 15 kg in 4 luni, mancand doar salata verde aceste luni si mergand la sala 3 ore pe zi... Apoi intre timp am mai slabit dar mai incet, si nu m-am mai ingrasat... Acum fac pe bicicleta cate o ora jumate/ 2 ore pe zi si mananc normal, in general dupa ora 6 jumatenu mai mananc eventual un fruct...

     

    3 ore pe zi mah ???????   Da' ce faceai frate la sala 3 ore pe zi? Te miscai in slow motion?

    Eu sunt slaba si destul de sporty (adica merg la sala  sala pentru intretinere, sa nu ma flescai ) , dar dupa o ora de sala , ma adun cu farasul de pe jos. Si mananc bine, ca sa am ce arde acolo . Cum naiba reuseai sa faci sala 3 ore , dupa ce mancai numai ierburi ??

     

     

    Faceam o ora de aerobica, o ora de step si o ora de body building... Apoi depinde ca alternam ca poate nu aveam aceleasi exercitii zilnic, poate in alta zi faceam spinning si tot asa.... Bine la inceput si eu eram terminata dupa prima ora, dar am avut ambitie si am reusit sa rezist cate 3 ore...

     

     

    Mah, o fi , daca zici tu . Eu fac ceva derivat din aerobic si mai mult de o ora nu pot. Si n-am vazut pe nimeni care sa iasa de la ora aia si sa treaca la body building sau altceva, pentru ca ar lesina. Si sunt multe fete care au cateva kile in plus. A! Si stai asa , ca de fapt sunt doar 50 de min , ca in  ultimele 10 minute facem stretching si balance , sa ne revina pulsul .Cum ziceam , abia ma adun . 

  •  
    • 1427 mesaje
    16 Iun 2011, 11:16
    0 3
    samoa said:

    Mahto  si anorexicele isi provoaca voma. Bulimicele vomita din sentimetul de culpa, anorexicele, ca sa nu se ingrase. Bulimicele mananca pentru ca nu se pot abtine, anorexicele ca sa nu starneasca banuieli .

    Nu e cazul meu , thank God! 

     E na??? Frate, cat de nasol trebuie sa fie. Credeam ca doar bulimicii mananca si apoi vomita.

    Bai, am avut eu mereu probleme de mentinere a greutatii, dar din astea n-am facut niciodata. Slava Domnului, ca la cat de rau imi e cand vomit eram moarta de multa vreme.

  •  
    • 5144 mesaje
    16 Iun 2011, 12:54
    4 3
    samoa, nu ma intelege gresit...la 1.70 si 50 kg tre' sa fii subtirica; unele femei asa au constitutia (de ex. tu), altele, ca adolescentele din discutie, stau flamande sau aplica metoda cu vomatul, asta distrugandu-le sanatatea.
    fiecare are o anumita greutate minima la care inca sa mai fie sanatos. sa traiesti o viata tinand cura e absurd si total nesanatos (si ma refer la cura adevarata, nu ca ai grija ce manaci cat sa nu o iei razna cu kg)