De unde va cumparati toale mai de birou?

  •  
    • 31 mesaje
    3 Mai 2011, 20:14
    0 0

    Am cautat de am inebunit o pereche de pantaloni simpli, negri, croiala un pic evazata la baza piciorului, sa ma avantajeze ca sunt cam mica de inaltime. Si evident nu am gasit, ce era modelul pe care-l cautam , erau largi rau in talie. Nu stiu de ce fac toti de vreo cativa ani pantalonii lalai in talie cu vreo palma-doua si pe picior, sus, la solduri, se potrivesc. Si daca-mi cumpar asa, nu mi-i stramteaza nici o croitoreasa cum trebuie sa-mi vina frumos. Eu nu ma simt confortabil daca un pantalon nu sta mulat pe mine la partea de sus, talie,fund si sold adica. Am 2 perechi luate in ideea ca ii stramtez, i-am stramtat dar tot lalai sunt si stau in sifonier, nu-mi vine sa ma imbrac cu ei ca nu imi stau bine. O sa ajung sa merg la serviciu in zdrente, am o pereche de pantaloni din 2004 ii tot port si inca rezista, spalati de 2-3 ori pe saptamana, in curand voi ramane in curu gol.

    De unde va luati, fratilor, pantaloni pentru mers la munca? Din astia mai seriosi vreau sa zic.

  •  
    • 31 mesaje
    3 Mai 2011, 20:15
    0 0
    in bucuresti ma intereseaza, am uitat sa zic, cu toate ca daca as sti ca gasesc, as da o fuga si intr-un oras din jur.
  •  
    • 5144 mesaje
    3 Mai 2011, 21:51
    1 0
    incearca la nissa. sunt printre putinii care au haine bussines moderne si croiuri potrivite pt fiecare tip de silueta in parte. eu mai mult de la ei fac cumparaturile pe categoria asta.
    cred ca vorbim aceeasi limba: si eu sunt mignona si cu un raport normal, spun eu, sold-talie (90 cu 64) si majoritatea pantalonilor pe care ii probez imi sunt largi in talie daca sunt buni pe sold.
  •  
    • 10 mesaje
    4 Mai 2011, 06:08
    0 0
    luizutaomie said:
    in bucuresti ma intereseaza, am uitat sa zic, cu toate ca daca as sti ca gasesc, as da o fuga si intr-un oras din jur.

    Buna, iti recomand Zu&Za Handmade, au pantaloni din stofa...extraordinari sunt si au si atelierul in magazin. Iti alegi materialul, iti iau masurile pe loc si iti fac tot ce iti doresti!

    Au foarte multe materiale.  Uite aici mai multe informatii: www.zuzahandmade.ro

    Merita sa mergi pana la magazin sa iti faci o idee!
  •  
    • 10 mesaje
    4 Mai 2011, 06:10
    0 0
    daniela.birsan said:
    luizutaomie said:
    in bucuresti ma intereseaza, am uitat sa zic, cu toate ca daca as sti ca gasesc, as da o fuga si intr-un oras din jur.

    Buna, iti recomand Zu&Za Handmade, au pantaloni din stofa...extraordinari sunt si au si atelierul in magazin. Iti alegi materialul, iti iau masurile pe loc si iti fac tot ce iti doresti!

    Au foarte multe materiale.  Uite aici mai multe informatii: www.zuzahandmade.ro

    Merita sa mergi pana la magazin sa iti faci o idee!



    Apropo: fac si haine unicat si sunt realizate foarte bine, au croitorese bune. Decat haine in serie si scumpe, mai bine iti faci ceva la comanda, asa cum iti doresti si unic. Chiar merita!
  •  
    • 7967 mesaje
    4 Mai 2011, 12:43
    0 0
    Eu imi cumpar de marks & spencer. Am si cateva perechi de la mango.
  •  
    • 3354 mesaje
    4 Mai 2011, 12:59
    0 0
    mi-a placut site/ul... poate ajung si la magazin... si mie imi place sa port tinute office cu pantaloni si nu-mi vin bine mereu...
  •  
    • 5575 mesaje
    4 Mai 2011, 22:27
    1 0
    hmmmm.... eu nu m-as imbraca la munci cu hainele prezentate pe site-ul ala, zuzahandmade, sunt pentru pustoaice care merg la facultate, nu-s office.Sau ma rog, sunt casual, sa zicem. Eu office inteleg sacou, camasa, rochie sau fusta sau pantaloni si tocuri, taticule!
    Vrei office,iei magazinele la rand.
    Eu vreau sa dau o fuga prin idm sa-mi caut niste sacouri ceva mai ieftine, cate am si tot putine sunt si multe rochite!
    Pacat ca n-am bani ca pofta de cumparaturi e mare
  •  
    • 7967 mesaje
    5 Mai 2011, 08:15
    0 0
    Adevarat Mohicane. Multi confunda stilul smart-casual cu business. Este o mare, mare diferenta!
  •  
    • 5188 mesaje
    5 Mai 2011, 09:57
    0 0

    eu mi-am luat ieri de la flo & jo 2 perechi de pantaloni pt servici, am prin si o promotie, al doilea produs la jumatate de pret. mi-am luat o pereche de pantaloni pana la genunchi, rosii, si o pereche vernil pe corp, care merg f bine cu pantofi cu toc.

     

    imi plac materialele acolo, is lejeri si imi vine bine modelul. ca la pantaloni poate sa fie marimea buna, dar sa nu te avantajeze...

  •  
    • 10 mesaje
    8 Mai 2011, 22:51
    0 0
    ultimul_mohican said:
    hmmmm.... eu nu m-as imbraca la munci cu hainele prezentate pe site-ul ala, zuzahandmade, sunt pentru pustoaice care merg la facultate, nu-s office.Sau ma rog, sunt casual, sa zicem. Eu office inteleg sacou, camasa, rochie sau fusta sau pantaloni si tocuri, taticule!
    Vrei office,iei magazinele la rand.
    Eu vreau sa dau o fuga prin idm sa-mi caut niste sacouri ceva mai ieftine, cate am si tot putine sunt si multe rochite!
    Pacat ca n-am bani ca pofta de cumparaturi e mare

     

    Depinde de stilul fiecaruia. Pentru unele persoane exista limite in ceea ce priveste stilul office, bussines, iar pentru altele nu. Zu&Za Handmade creaza haine unicat, in cadrul atelierului lor, au putine haine de la alti furnizori. Ideea e ca ce nu gasesti la ei, iti poti face la atelier, care e in magazin si te poti inspira din modelele expuse sau sa te duci la ei cu fotografii, schite a ceea ce vrei sa iti realizeze.

     

    Nu au toate produsele pe site, de aceea se merita sa mergi sa vezi ce au in magazin.

  •  
    • 5575 mesaje
    10 Mai 2011, 00:02
    0 0
    daniela.birsan said:
    ultimul_mohican said:
    hmmmm.... eu nu m-as imbraca la munci cu hainele prezentate pe site-ul ala, zuzahandmade, sunt pentru pustoaice care merg la facultate, nu-s office.Sau ma rog, sunt casual, sa zicem. Eu office inteleg sacou, camasa, rochie sau fusta sau pantaloni si tocuri, taticule!
    Vrei office,iei magazinele la rand.
    Eu vreau sa dau o fuga prin idm sa-mi caut niste sacouri ceva mai ieftine, cate am si tot putine sunt si multe rochite!
    Pacat ca n-am bani ca pofta de cumparaturi e mare

     

    Depinde de stilul fiecaruia. Pentru unele persoane exista limite in ceea ce priveste stilul office, bussines, iar pentru altele nu. Zu&Za Handmade creaza haine unicat, in cadrul atelierului lor, au putine haine de la alti furnizori. Ideea e ca ce nu gasesti la ei, iti poti face la atelier, care e in magazin si te poti inspira din modelele expuse sau sa te duci la ei cu fotografii, schite a ceea ce vrei sa iti realizeze.

     

    Nu au toate produsele pe site, de aceea se merita sa mergi sa vezi ce au in magazin.

     

    ok, ok, am inteles din prima, reclama e spiritul.

  •  
    • 10 mesaje
    10 Mai 2011, 02:45
    0 0
    ultimul_mohican said:
    daniela.birsan said:
    ultimul_mohican said:
    hmmmm.... eu nu m-as imbraca la munci cu hainele prezentate pe site-ul ala, zuzahandmade, sunt pentru pustoaice care merg la facultate, nu-s office.Sau ma rog, sunt casual, sa zicem. Eu office inteleg sacou, camasa, rochie sau fusta sau pantaloni si tocuri, taticule!
    Vrei office,iei magazinele la rand.
    Eu vreau sa dau o fuga prin idm sa-mi caut niste sacouri ceva mai ieftine, cate am si tot putine sunt si multe rochite!
    Pacat ca n-am bani ca pofta de cumparaturi e mare

     

    Depinde de stilul fiecaruia. Pentru unele persoane exista limite in ceea ce priveste stilul office, bussines, iar pentru altele nu. Zu&Za Handmade creaza haine unicat, in cadrul atelierului lor, au putine haine de la alti furnizori. Ideea e ca ce nu gasesti la ei, iti poti face la atelier, care e in magazin si te poti inspira din modelele expuse sau sa te duci la ei cu fotografii, schite a ceea ce vrei sa iti realizeze.

     

    Nu au toate produsele pe site, de aceea se merita sa mergi sa vezi ce au in magazin.

     

    ok, ok, am inteles din prima, reclama e spiritul.

     

    Nu reclama, ci mentalitatea este spiritul. Nu vorbi in necunostinta de cauza.

    Te rog sa te abtii de la rautati si sa incerci sa faci abstractie de anumite persoane sau mesaje care te incomodeaza.

  •  
    • 1148 mesaje
    11 Mai 2011, 09:59
    0 0
    Nisa intr-adevar imi pare si mie super ok, apoi ar mai fi apaca, acolo sunt mai multe firma care au desfacere si la preturi mai mici fata de centru. In rest, eu am mai luat magazinele la rand, din mall-uri si mam tot uitat, dar pana acum nu am gasit un pantalon care sa-mi vina bine, afara de Nissa. Taioare si fuste am mai gasit. Doar ca-ti trebuie rabdare.

    Eu tre sa ma apuc de cautat o pereche de pantofi negri, comozi, piele, inchisi in fata, cu toc de vreo 5 cm si cu o funda sau floare discreta. Stie cineva pe unde gasesc?
  •  
    • 5144 mesaje
    11 Mai 2011, 20:22
    0 0
    se pare ca avem ceva gusturi comune, asa ca iti voi spune care e ultima pereche de pantofi comozi si frumosi pe care i-am luat: sunt de la musette, cu toc gros, mai inalt decat vrei tu, dar comozi ca unii cu toc de 5
    e un calapod pe care il folosesc la toate colectiile. eu mi-am luat pe rosu.
  •  
    • 4455 mesaje
    11 Mai 2011, 22:32
    0 0
    daniela.birsan said:
    daniela.birsan said:
    luizutaomie said:
    in bucuresti ma intereseaza, am uitat sa zic, cu toate ca daca as sti ca gasesc, as da o fuga si intr-un oras din jur.

    Buna, iti recomand Zu&Za Handmade, au pantaloni din stofa...extraordinari sunt si au si atelierul in magazin. Iti alegi materialul, iti iau masurile pe loc si iti fac tot ce iti doresti!

    Au foarte multe materiale.  Uite aici mai multe informatii: www.zuzahandmade.ro

    Merita sa mergi pana la magazin sa iti faci o idee!



    Apropo: fac si haine unicat si sunt realizate foarte bine, au croitorese bune. Decat haine in serie si scumpe, mai bine iti faci ceva la comanda, asa cum iti doresti si unic. Chiar merita!

    eu n-am de spus decat un singur lucru: prefer haine in serie si scumpe decat ce am vazut. un sacou lucrat bine calitativ nu arata ca un caine spanzurat pe un umeras.

  •  
    • 1148 mesaje
    11 Mai 2011, 22:54
    1 0
    basilio said:
    se pare ca avem ceva gusturi comune, asa ca iti voi spune care e ultima pereche de pantofi comozi si frumosi pe care i-am luat: sunt de la musette, cu toc gros, mai inalt decat vrei tu, dar comozi ca unii cu toc de 5
    e un calapod pe care il folosesc la toate colectiile. eu mi-am luat pe rosu.

     merci pup

  •  
    • 955 mesaje
    12 Mai 2011, 20:50
    0 0
    basilio said:
    se pare ca avem ceva gusturi comune, asa ca iti voi spune care e ultima pereche de pantofi comozi si frumosi pe care i-am luat: sunt de la musette, cu toc gros, mai inalt decat vrei tu, dar comozi ca unii cu toc de 5
    e un calapod pe care il folosesc la toate colectiile. eu mi-am luat pe rosu.

     Si eu sunt clienta magazinului si il recomand cu mentiunea ca trebuie sa fii atenta la tipul de piele pentru ca nu toata pielea pe care o folosesc este ok.

  •  
    • 1148 mesaje
    13 Mai 2011, 04:01
    0 0
    am intrat intr-un magazin al lor, dar nu am gasit ce spuneti voi O sa mai incerc, daca vedeti cumva pe net, sa-mi dati un link
  •  
    • 1 mesaje
    14 Mai 2011, 03:11
    7 2

    eStilo este alegerea femeilor Elegante, Stilate, Talentate, Independente, Loiale, Optimiste, care vor sa impresioneze prin eleganta, rafinament, creandu-si personalizat orice tinuta de zi, office sau pentru ocazii speciale.

    Casa de Moda eStilo vine cu un sistem deosebit, care va da posibilitatea sa vizualizati fiecare noua colectie, sa va alegeti vestimentatia potrivita cu ajutorul unui consultant vestimentar care va sta la dispozitie, sa faceti proba si livrarea produselor asistate de catre persoane profesioniste la sediul firmei dvs. sau acasa.

    Practic, noi facem totul si intregul sistem conceput special pentru femeia de cariera este modul nostru de a va spune: Stilul vine la tine! Tot ce trebuie sa faceti este doar solicitarea unui consultant vestimentar!

    Persoana de contact:

    Tatiana Staicu - 0745909582 / 0318054032