mi-au disparut mailurile din inbox!

•  
    • 31 mesaje
    8 Dec 2004, 13:11
    0 0
    fetelor, nu mai am in inbox nici un mail!!!a mai patit cineva asa ceva? trebuie sa fac cumva sa le recuperez, unele erau chiar importante.le-am scris celor de la tehnic, dar deocamdata nimic.vreo idee?
  •  
    • 36 mesaje
    9 Dec 2004, 09:04
    0 0
    Si eu am patit la fel; la un moment dat nu puteam sa mai deschid fisierele din inbox ca dupa cateva zile sa imi dispara toate mesajele. Am scris si eu celor de la eva, dar eu nu cred sa imi raspunda cineva caci le-am mai timis un mesaj mai demult si nu am primit nici un raspuns.
  •  
    • 12 mesaje
    9 Dec 2004, 13:11
    0 0
    si eu am patit la fel!cum procedam?
  •  
    • 198 mesaje
    12 Dec 2004, 14:34
    0 0
    Si eu am patit asta !!!
  •  
    • 31 mesaje
    14 Dec 2004, 17:25
    0 0
    foarte urata situatia - nu au reaparut nici mailurile, nici vreun raspuns de la cei vinovati, nimic!nu e ok sa le faci asa ceva oamenilor si apoi sa ii ignori pur si simplu.ce facem?
  •  
    • 3 mesaje
    28 Dec 2004, 20:10
    0 0
    Am avut aproape 9 Mega de informatii colectate de-a lungul anilor... Le-am pierdut pe toate... Chiar nu ne poate nimeni spune ce s-a intamplat... Macar ceva scuze, daca nu se poate face nimic. Sau poate un proces ar putea deschide calea bunului simt( a dialogului)? Am trimis mesaj webmasterului si mi s-a intors inapoi... Nu credeam ca cei de la eva pot fi chiar asa...
  •  
    • 1028 mesaje
    29 Dec 2004, 22:51
    0 0
    Treceti pe yahoo, este sigur!

Pupici.
  •  
    • 634 mesaje
    4 Ian 2005, 23:58
    0 0
    Uitati-va daca mail-urile nu apar in alte directoare cum ar fi sterse, trimise, etc.

daca aveai deja 9MB (de care stiai) este posibil ca la un moment dat sa fi depasit quota de 10MB si atunci le-a sters administratorul pentru ca depaseai spatiul admis.

daca nu gasesti prin celelalte directoare nu cred ca mai ai sanse sa le mai gasesti.

Bafta!
  •  
    • 634 mesaje
    4 Ian 2005, 23:59
    0 0
    A! yahoo, nu este nici pe departe sigur dar are spatiu mult mai mare 250MB.
  •  
    • 31 mesaje
    5 Ian 2005, 13:16
    0 0
    eu una eram departe de limita inbox-ului, nici vorba sa fi depasit; am cautat si in celelalte foldere, dar nimic; si in continuare nici macar un mesaj de scuze, ceva...si nici vreun raspuns de la ei...daca nu se gandesc la noi ca la niste oameni de care sa le pese, ar putea macar sa le pese de bussiness-ul lor, dar se vede treaba ca merge si asa!!!
  •  
    • 634 mesaje
    6 Ian 2005, 00:21
    0 0
    Daca nu erai la limita inbox-ului inseamna ca nu le-a sters administratorul. Este posibil sa se fi sters accidental. Se intampla uneori si profesionistilor sa-si stearga din neatentie sau pur si simplu accidental documente. Nu-si asuma nimeni raspundere pentru asta, pentru ca administratorul nu are vreo vina in sensul asta.

Chiar daca era situatia cu limita inboxului tot nu ai fi primit o scrisoare de scuze pentru ca ai fi fost anuntata din timp ca depasesti quota, deci era datoria ta sa rezolvi problema.
    Multe operatiuni se fac automat, fiind programate astfel. Asa ca regulile sunt aceleasi pentru toti utilizatorii.Nu s-ar putea administra asa ceva daca stam sa facem operatiuni manual pentru fiecare utilizator. Este pur si simplu imposibil !!!

Bafta pe mai departe.

Ceea ce trebuie sa stii este ca sistemul
    nu gandeste ca tie iti trebuie ceva din ce aveai(este pur si simplu o masina), ci raspunde conditiilor impuse
    de oameni, conditii pe care este programat sa le respecte si despre care te informeaza in prealabil.

Nu mai fi suparata s-a intamplat si altora. Cel mai bun lucru cand ai documente importante este sa-ti faci o arhiva pe un CD sau eventual sa le listezi.
  •  
    • 31 mesaje
    26 Ian 2005, 20:32
    0 0
    Draga Ralucamos,

ma bucur ca mi-ai scris atat de detaliat si mi-ai explicat cu atata rabdare despre ce e vorba. nu m-as fi gandit niciodata ca "sistemul... raspunde conditiilor impuse de oameni". e posibil ca din acest motiv sa fi refuzat si invitatiile mele la cafea - erau prea multe conditii impuse de oameni.
    in alta "ordine de idei", cred ca pentru tine impersonarea unei femei pe un site de discutii mai mult sau mai putin libere este o mare provocare si iti doresc succese nebanuite in ramura.
    de asemenea, ai putea abandona si slujba la imedia si incerca ceva mai potrivit tie, sa vinzi gogosi, sau, de ce nu, patiserie fornetti. reformulez, cea din urma e ok, pentru tine ramane doar cariera in gogosi sau patiserie de bloc.

pe frontul tehnic unde abateai discutia, "disclaimer"-ul imedia este perfect coerent si nu lasa loc la interpretarea relatiilor unilaterale dintre utilizator si companie. ce le-am cerut a fost un raspuns prin care sa-si dovedeasca buna credinta fata de un utilizator fidel. un astfel de portal se promoveaza prin seriozitate si are tot interesul sa-si dovedeasca grija pentru utilizatorii care ii consuma banda de acces la internet exchange si publicitatea on-line. cred cu fermitate ca punctul de vedere exprimat de tine, defetist, dorit superior si debordant de ridicol este contrariul celui exprimat de compania care sustine aceasta media on-line.

inchei urandu-ti sesiune usoara si spor la gogosi.
  •  
    • 634 mesaje
    4 Feb 2005, 20:09
    0 0
    Draga Eoana, in primul rand iti "multumesc" rabdarea de care dai dovada, cand vine vorba sa jignesti pe cineva.

Ti-as sugera sa te abtii in ceea ce ma priveste. Nu ma intereseaza parerea ta. Spre dezamagirea ta nu lucrez la imedia, si nu incercam sa le gasesc vreo scuza. Incercam sa-ti dau un raspuns la intrebarea pe care ai pus-o.

Nu-i nevoie sa-mi spui tu ce sa fac. Ma decurc si singura. N-am nevoie de indrumarea un persoane "superioare si inteligente" ca tine.

Daca ai de gand sa pui intrebari pentru ca mai apoi sa jignesti astfel persoanele care incearca sa-ti dea un raspuns, nu-i nevoie sa te obosesti sa mai intri pe forum.

Bye si daca n-ai alta treaba cauta-ti mail-urile pierdute.

Cand mai vezi mesaje postate de mine da "ignore" nu ti se adreseaza !!
  •  
    • 31 mesaje
    8 Feb 2005, 20:39
    0 0
    ignore!