Parfumuri si alte chestii parfumate.

  •  
    19 Apr 2011, 16:07
    0 0
    Cand fierea e scoasa, regimul alimentar se schimba ?

    Parfumurile de la C. Klein sunt tari si persista in timp. Iar preturile in raport cu calitatea sunt acceptabile. Truth mi se pare un parfum de iarna, superb. Unul mai dulceag e Eternity Moments, fin, senzual, floral. Obsession e superb iarasi insa exclusivist, foarte puternic, predomina scortisoara.
    Daca va plac parfumurile de lacramioare, Issey Miyake are un parfum bun.
  •  
    • 7947 mesaje
    19 Apr 2011, 16:13
    0 0
    Maricon said:
     

     Sigur ca da, eu am suferit 12 ani...am avut 1 piatra cu diametrul de 3 cm....nici nu poti sa-ti imjaginezi cat de minunat m-am simtit dupa operatie, sunt deja 10 ani de atunci, toata viata am suferit, imi fusese frica de operatie...acum este atat de usoara ca o apenticita.

    Am multe prietene care s-au operat si le merge superb, si ele mi-au povestit ca nu puteau sa-si imagineze ca dupa operatie nu ai ai probleme...iti scot piatra si fierea, totodata.

    Te asigur ca durerea nu exista, 2-3 zile mai tarziu esti acasa....si adio dureri, voma, greata, dureri de cap!

     

    Maricon multumesc de incurajari. Cand merg luna viitoare la medic o sa pun din nou pe tapet problema cu bila. Pana acum m-am gandit ca ma descurc eu cu durerile dar din pacate este tot mai rau.

     

    PS: scuze de off topic


    Acest mesaj a fost editat de către schonland: 19 Apr 2011, 16:13
  •  
    • 2642 mesaje
    19 Apr 2011, 16:19
    0 0

    Nu este neaparat nevoie sa-ti schimbi regimul alimentar dupa operatia de fiere. Depinde ce suporti si ce nu. Mie medicul mi-a spus ca nu am nici cea mai mica restrictie si sa elimin din alimentatie ceea ce vad ca nu-mi face bine.

    Eu am stat ani de zile cu durerea aceea oribila pana m-am hotarat. Chirurgul mi-a spus ca era foarte urat acolo, in interor.

    Este o operatie foarte simpla si cu o recuperare la fel. Eu m-am operat luni la pranz si marti la pranz eram acasa.

  •  
    19 Apr 2011, 16:23
    0 0
    Multzam Citrice, auzisem ca e necesar un regim serios, fara prajeli, grasimi, sare etc.
  •  
    • 4455 mesaje
    19 Apr 2011, 20:34
    0 0
    mie-mi plac parfumurile grele. opium, ange ou demon, rose noire de la byredo, etc
  •  
    • 2297 mesaje
    19 Apr 2011, 20:42
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3741 mesaje
    19 Apr 2011, 22:38
    0 0
    Ziceti si preturi ca sa nu plec de acolo cu ghiara-n gat.
    Azi am fost intr-o parfumerie care avea reduceri, am intrebat de Poeme-lancome si mi-au zis ca nu-l au pe stoc si nici nu se mai produce. In schimb, am mirosit Chance de la Chanel si mi-a placut, insa nu m-a dat pe spate.
    Imi place si 5th Avenue de la Elisabeth Arden, dar mi se pare cam elegant pt. mine.

    Nu stiu de ce, dar eu mereu asociez parfumurile si cu stilul fiecaruia.
  •  
    • 10876 mesaje
    19 Apr 2011, 22:40
    0 0
    Am descoperit de la chanel-chance, roz.
    Doamne ce bine imi sade cu el.....
    In vara trecuta mi-am luat escada marin, inebunisem atunci, acum, nu mai ma omor.
    Si am descoperit un light cloud de la moschino, foarte simplu.
    Si ieri am mirosit in duty free ceva cu bleu de la isey m.-nu stiu cum se scrie-care mi-a plakut tare mult.
    Am luat cuiva cadou armani code si a fost dezamagire totala.
    Si altcuiva am luat bulqari omnia crystal si mirosea foare bine
  •  
    • 1276 mesaje
    19 Apr 2011, 22:43
    0 0
    nobody_fux_with_the_Jesus said:
    Cand fierea e scoasa, regimul alimentar se schimba ?

    Parfumurile de la C. Klein sunt tari si persista in timp. Iar preturile in raport cu calitatea sunt acceptabile. Truth mi se pare un parfum de iarna, superb. Unul mai dulceag e Eternity Moments, fin, senzual, floral. Obsession e superb iarasi insa exclusivist, foarte puternic, predomina scortisoara.
    Daca va plac parfumurile de lacramioare, Issey Miyake are un parfum bun.

     

     

     

    Parfumul meu preferat de vara este chiar Issey Miyake (L'Eau d'Issey) ) Truth il folosesc doar iarna )

     

    Ziua am un Tommy primit cadou (habar n am cum ii zice adica), fresh dar cumva neutru, iar seara Chanel Allure.

     

    Eu inca n-am gasit unul "universal" care sa ma dea pe spate in orice anotimp la orice ora.... dar mai caut. Intr-un timp facusem o obsesie pt Hot Couture de la Givenchy. Dar sunt sute de parfumuri care imi plac. Wish de la Chopard mi s-a parut iarasi un parfum remarcabil. 

  •  
    19 Apr 2011, 23:04
    0 0
    In sfarsit ma potrivesc si eu la parfumuri cu cineva
    L'Eau d'Issey l-am purtat mult acu' ceva vreme, insa aveam o colega care se dadea -cred- la fiecare juma' de ora: mirosea puternic a parfum mult timp pe unde trecea
    Un parfum suav de primavara e Light Blue ... nu mai stiu de cine-i produs. Miroase a mere, foarte fresh.
    J'adore de la Dior mi se pare ca nu persista in timp.
    Chanel Chance imi place si mie, are o gama speciala de nuante.

    Hot Couture de la Givenchy nu e dulce, adica dulce-dulce, sau confund?

    Dar de cand au aparut copiile la parfumuri parca viata e mai frumoasa
  •  
    • 1276 mesaje
    19 Apr 2011, 23:09
    0 0
    Ba da Nobody, Hot e foooarte dulce. Dar pe mine ma innebuneste.
    Light Blue e facut de Dolce & Gabbana si e aproape identic cu I Love Love de la Moschino. Singura diferenta intre ele este ca Light Blue are note de lamaie iar I Love Love de portocale, in rest sunt la fel Si mie imi plac astea doua, si mai imi place si Davidoff Cool Water...mi se pare din aceeasi "gama".
  •  
    • 10876 mesaje
    19 Apr 2011, 23:11
    0 0
    Cool water era acuma la oferta la 30 gauroi doua sticlute d-alea mai mici
  •  
    19 Apr 2011, 23:11
    0 0
    Vad ca titlul se refera si la alte chestii parfumate
    Erau odata, pe vremuri, servetele parfumate, impachetate individual intr-un ambalaj alb cu flori pe el. Si ce miros ...
  •  
    • 10876 mesaje
    19 Apr 2011, 23:12
    0 0
    O, am fost la pretena mea in vizita in ianuarie si m-a bagat in dulapul ei din baie.
    28 de parfumuri fratii mei.
    Barba-su era inebunit.
    De la ea am mai vazut si io ce mi-ar placea si ce nu
    28 frate
  •  
    19 Apr 2011, 23:17
    0 0
    Aha, de notat Davidoff-ul atunci
    Eu is momentan cu Obsession: dai un puf si miroase de la 5m E pericol public.
    Dior avea parca un parfum misto de trandafiri, ceva cu roz, Addict 2.
    Eu vreau unul floral in care nota principala sa fie tuberoza. N-am gasit. Poeme parca aduce si nu prea.
  •  
    • 3140 mesaje
    19 Apr 2011, 23:25
    0 2
    Miki, 28 nu sunt multe!


  •  
    • 3741 mesaje
    19 Apr 2011, 23:37
    0 0
    Nobody, floral e Flora by Gucci, da nu are tuberoza. Sa fiu sincera, habar n-am cce floare e aia si cum miroase.

    Ce are Flora: top notes of citrus mandarin accords and peony
    heart notes of rose and osmanthus flower
    base notes of pink pepper and sandalwood
  •  
    20 Apr 2011, 00:06
    0 0
    Miruna, chiar cautam articole despre tuberoza si am gasit si parfumuri atasate cu notele florii. Cred ca pana acum nu m-am straduit suficient de mult sa caut Mai am inca un fund de sticla de la Giordani, cel gold, de dinainte sa apara asta white, adica de muulti ani. Dupa ce a aparut asta white, mirosul mi se pare diferit si am renuntat sa mai cumpar. Folosesc oricum parfumurile destul de rar in ultimul timp. Mist-ul mi se pare o alternativa pt un parfum de vara.
    Tuberoza este o floare deosebita, cu un parfum care pe mine ma imbata E suficient un singur fir in camera, mirosul este puternic.
    http://www.casesigradini.ro/revista/a4/1376/4/Gradina-flori-de-apartament/Tuberoza-parfumul-irezistibil
  •  
    • 9873 mesaje
    20 Apr 2011, 00:37
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1427 mesaje
    20 Apr 2011, 08:28
    0 0
    Guerlain - Samsara, Mitsouko, Idyle, Wish de la Chopard,Chanel - Coco Mademoiselle, Prada, Crystal Noir - Versace si ar mai fi