Parfumuri si alte chestii parfumate.

  •  
    • 22 mesaje
    4 Iun 2011, 09:39
    1 0

    Leona Lewis isi dorea lansarea primului sau parfum asa cum o facusera inainte si   prietenele sale  J. Lopez, Christina Aquilerra, Britney Spears potrivit The Sun.

    The Sun preciza in 2008 ca  Leona Lewis va face echipa cu firma germana LR – Health and Beauty pentru a crea un parfum puternic care sa o reprezinte. Leona Lewis nu s-a  multumit sa-si imprumute doar apelativul. Ea s-a  implicat la toate nivelele, incepand cu alegerea aromelor si mergand pana la designul sticlei si ambalaj.

    Lewis  este o vegetariana convinsa, astfel ca acest parfum nu a fost testat pe animale.
    Parfumul  Leona Lewis a fost lansat pe pietele din Europa si Asia in vara anului 2009, conform revistei People.

    Este un parfum carismatic şi magic, la fel ca vocea frumoasă  a Leonei, compus din arome tentante de portocale rosii amestecate cu muguri de coacaze. Inima parfumului dezvaluie  arome mistice de prune sălbatice şi vanilie, în timp ce notele de baza suntcele cele de  mosc alb şi cedru.

    Videoclicpul lansat odata cu parfumul Leona Lewis , de catre compania LR din Germania poate fi vizionat mai jos:

    http://www.youtube.com/watch?v=gpF0eVuE9xA&feature=related

     

    Si tot aici vreau sa impartasesc cu voi , chiar daca unii l-ati mai vazut ,videoclipul vizionat de milioane de oameni din lumea intreaga, al minunatei sale melodii” Bleeding Love”

    http://www.youtube.com/watch?v=Vzo-EL_62fQ

     

    Vizionare placuta !

    Dalina

    LR Representative

     

     

     

     

     

  •  
    • 22 mesaje
    4 Iun 2011, 09:40
    1 0

    In luna iunie 2011 se lanseaza un nou parfum Leona Lewis ediţie limitata de vara

    Acest parfum este inspirat din primul parfum Leona Lewis, lansat in anul 2009 insa este  imbogăţit cu note proaspăt-fructate de mandarină şi lămâie pentru început, având în

    centru un buchet seducător de trandafiri şi iasomie. Exprimă perfect seninătatea şi prospeţimea verii şi răsfaţă simţurile

    Leona Lewis spune  despre parfumul sau summer edition: "Am primit deja o mulţime decomplimente pentru noul meu parfum – îl ador!“

    Leona Lewis summer edition- EDP 50 ml poate fi achizitionat in exclusivitate prin partenerii firmei LR in Romania.

    Dalina

    LR Representative

  •  
    • 22 mesaje
    4 Iun 2011, 09:41
    1 0

    Disponibil acum si in Romania, primul parfum al lui Bruce Willis este privit ca un tribut adus masculinitătii.Femeile pur si simplu il adora . La lansarea parfumului, actorul le-a marturisit jurnalistilor ca parfumul este un accesoriu de nelipsit pentru barbatii puternici si increzatori in fortele proprii. Ingredientele ce alcatuiesc noua aroma sunt : esentele de cedru, iarba parfumata indiana, piper, grapefruit, portocale si frunze de naprasnic.

    S-ar putea să îţi placă şi tie! Bruce Willis - EDP 50 ml poate fi achizitionat in exclusivitate prin partenerii firmei LR in Romania.   Dalina LR Representative http://www.youtube.com/watch?v=kEt2xOuSQ8g
  •  
    • 22 mesaje
    4 Iun 2011, 09:42
    1 0

    In luna iunie 2011, Marcus Schenkenberg lanseaza Impreuna cu firma LR in ediţie limitată: varianta de vară, plină de prospeţime, a parfumului de success „Marcus Schenkenberg“.

    Marcus Schenkenberg Sport este o combinaţie fresh-sportivă cu note de grapefruit,lime şi ghimbir incitant. Tot ce-i trebuie unui parfum masculin de vară: proaspăt– acvatic– sportiv !

    Marcus Lodewijk Schenkenberg van Mierop, este un model suedez, născut în 1968 la Stockholm. Este cel mai bine plătit model de 15 ani încoace. La 24 de ani a fost plasat în fruntea clasamentului "the 50 Most Beautiful People on the planet" de către cititorii revistei "People"! De atunci, a încununat mai multe aparitii pe copertele revistelor consacrate decât a făcut-o cineva vreodată!

    Vorbeste fluent: suedeză, daneză, engleză, franceză și italiană. Este profund implicat în prevenirea maltratării animalelor si donează frecvent bani, asociatiilor caritabile.

    Marcus Schenkenberg Sport EDP 50 ml poate fi achizitionat in exclusivitate prin partenerii firmei LR in Romania.

    Dalina

    LR Representative

  •  
    • 102 mesaje
    4 Iun 2011, 15:51
    1 0
    fetelor...mi-am comandat Bvlgari - Notte, mi-a depasit asteptarile, are un miros asa subtil, elegant, il folosesc mai ales pt seara, si persista cel putin 5 ore. Il am doar de 2 zile asa ca nu va pot spune inca daca innebunesc barbatii cu el, dar o sa revin peste o saptamana cu review ).Daca aveti ocazia sa l achizitionati, vi-l recomand. Urmatorul pe lista mea e Shalimar - Guerlain
  •  
    • 22 mesaje
    4 Iun 2011, 16:19
    0 0

    Felicitari, bulgari notte este excelent.Vei vedea singura reactiile celor din jur. 


    Acest mesaj a fost editat de către dalina2011: 4 Iun 2011, 16:20
  •  
    • 500 mesaje
    4 Iun 2011, 19:19
    0 0
    thierry mugler womanity miroase superb,il ador
  •  
    • 21 mesaje
    21 Aug 2012, 14:17
    0 0
    dodonesa said:

    Mie de la Chanel cel mai mult imi place Chanel 19, e un parfum verde, nu culoarea ci din gama parfumurilor verzi, miroase ca o padure plina de flori intr-o dimineata inrourata de vara. A fost parfumu lui Coco Chanel ani de zile, l-a ales dintre esantioanele care i-au fost aduse de creatorul angajat atunci cind s-a hotarit sa lanseze un parfum pe piata. asta i-a placut atit de mult incit a hotarit sa nu fie creat pentru vinzare ci doar pentru ea iar 19 parca e ziua ei de nastere.
    Alte parfumuri verzi care imi plac, le am si le folosesc alternativ, pe timp de vara, sunt: Vent Verte de la Balmain, Un jardin sul le Nil de la Hermes si O de la Lancome.
    In general imi plac parfumurile florale, dulci, orientale, misterioase,  se potrivesc cu personalitatea si fizicul meu, is bruneta si am un temperament navalnic dar pentru vara sunt prea mult, deja ma ia durerea de cap daca ma dau cu ele, am patit-o cu Angel si de atunci m-am lecuit, Am parul lung si vara mai plec cu el umed dupa baie, am obiceiul ca sa pulverizez parfum pe par, si ma dau eu cu Angel, caaaaald, merg la banca sa rezolv ceva, la rind, in timp ce parul mi se usca simteam cum ma sufoc de la efluviile parfumului, mi s-a intors stomacul pe dos si a trebuit sa ies la aer, de atunci nu am mai folosit parfumul ala neam si nici altele puternice pe timp de vara.

     

    Eu in general sunt innebunita dupa parfumurile dulci si am probat si Angelul pe brat doar ca dupa cateva minute mi s-a facut o greata de la el de m-am spalat de vreo 3 ori cand am ajuns acasa. As vrea sa stiu daca Wish de la Chopard e la fel de greu si puternic ca Angel,ma tenteaza sa il cumpar mai ales pt notele delicioase de vanilie.
  •  
    • 3140 mesaje
    29 Aug 2012, 14:25
    2 0
    Wish nu e la fel de puternic dar nici suav nu poti spune ca e, pentru vara e destul de riscant daca scapi sa pulverizezi mai mult decit trebuie. Imi place mai ales ca am aflat ca e creat de o femeie, dar nu pot spune ca e printre primele zece in preferintele mele. Incearca Eclat d'Arpege, e dulce dar suav si senzual in acelasi timp, il poti purta vara fara sa ti se faca rau de la el.
  •  
    • 12 mesaje
    5 Sep 2012, 23:22
    0 0
    Ca parfumuri pentru mine prefer versace crystal noir, iar pentru iubit per uomo cu mandarin si iasomie
    Acest mesaj a fost editat de către Ralwild: 5 Sep 2012, 23:23
  •  
    • 1 mesaje
    4 Oct 2012, 22:27
    0 0
    Buna. O gama foarte variata de parfumuri gasesti si la Oriflame. Te invit sa vizitezi site-ul www.nimitz.ro pentru a accesa catalogul online. Daca doresti sa devii client direct, trebuie sa mentionez ca primesti reducere pentru comanda ta:
    pana la 50 lei - 0 % reducere
    intre 50 - 250 lei - 23 % reducere
    intre 250 - 500 lei - 30 % reducere
    peste 500 lei - 40 % reducere
    In plus nu trebuie sa faci comanda de o anumita valoare. Pentru cele doritoare, doar in echipa mea, se primeste un parfum cadou din partea mea, celor care in primele 2 comenzi fac de min 100 lei. Pentru detalii ma gasesti la office.adriana@yahoo.com
  •  
    • 590 mesaje
    2 Nov 2012, 18:47
    0 0
    Oana_Domino said:

    Cine a comandat de pe aoro? E serios site-ul? Ca ma bate gandul

     

     

    da,eu am comandat


    Acest mesaj a fost editat de către Panther: 2 Nov 2012, 18:47
  •  
    • 3140 mesaje
    2 Nov 2012, 19:06
    0 0
    Oana_Domino said:Despre Rumeur de la Lavin? Ceva pareri

    Cine a comandat de pe aoro? E serios site-ul? Ca ma bate gandul

     E un parfum care miroase binisor dar nu mi s-a parut ca are acea nota de inconfundabil plus ca "nu tine" mai mult de citeva ore. Eu am primit o mostra si nu mi s-a parut ceva iesit din comun dar sora-mea, cind l-a mirosit, s-a indragostit de el, l-a cumparat din Madrid de la Il Corte Ingles deci exclus sa fie fake si a constatat ca nu rezista mai mult de 3-4 ore pe piele.

    Eclat d'Arpege sau Arpege le-ai incercat? Pe astea le-am folosit de la casa Lanvin si ti le recomand, daca esti foarte tinara primul e mai indicat, e mai fresh desi e dulce senzual. Eu il folosesc in anotimpul cald fiindca nu imi da ficatul peste cap cind sunt peste 40 grade. Acum am de la Lanvin "Jolie madame" miroase super bine, dupa gustul meu, of course, dat nu il vad potrivit pentru o tinara fata.

    Despre Aoro nu prea am auzit de bine, cica is multe falsuri p-acolo.

    Daca ai ocazia, mergi sa incerci "Mistero di Roma" de la Laura Biagiotti, e un parfum aparut acum 2-3 ani, sa-mi spui cum ti se pare! 

  •  
    • 590 mesaje
    11 Nov 2012, 15:04
    0 0
    Am si eu o problema cu un parfum, imi place mult si as vrea sa il cumpar numai ca nu rezista mult pe piele,dupa cca o jumatate de ora nu prea se mai simte.
    E vorba de Versace Bright Crystal,daca il mai are careva sunt curioasa cum se comporta la voi pe piele.
    Si Euphoria imi place numai ca la inceput e mult prea puternic l-am incercat mai demult si nu stiu ce tonuri capata la final..

    Acest mesaj a fost editat de către Panther: 11 Nov 2012, 15:05
  •  
    • 5144 mesaje
    12 Nov 2012, 16:43
    0 1
    panteruto, de ce nu mergi sa le incerci? acelasi parfum la mine poate persista si mirosi intr-un fel, iar la tine se poate comporta altfel.
    daca bright crystal nu persista, incearca sa cauti alt parfum care se apropie cat mai mult de mirosul astuia, dar care persista pe pielea ta.
  •  
    • 21 mesaje
    18 Nov 2012, 13:27
    0 0
    dodonesa said:Wish nu e la fel de puternic dar nici suav nu poti spune ca e, pentru vara e destul de riscant daca scapi sa pulverizezi mai mult decit trebuie. Imi place mai ales ca am aflat ca e creat de o femeie, dar nu pot spune ca e printre primele zece in preferintele mele. Incearca Eclat d'Arpege, e dulce dar suav si senzual in acelasi timp, il poti purta vara fara sa ti se faca rau de la el.

     

    Am cumparat si folosit din Wish intre timp mai mult acum de cand s-a intetit frigul desi si cand era cald afara mai pufaiam din el.A ajuns sa imi placa treptat cum miroase la inceput nu prea ma intelegeam cu el mai deloc.Mie nu imi aduce mai deloc a Angel si e bine ca nu e dulce dulce sa iti vina rau e lemnos si ii simt bine notele de cocos si capsuni mai putin vanilia.Lanvin n-am avut pana acum dar multumesc pt sugestie e de purtat vara daca e mai fresh.
  •  
    • 590 mesaje
    19 Nov 2012, 19:42
    0 0
    basilio said:panteruto, de ce nu mergi sa le incerci? acelasi parfum la mine poate persista si mirosi intr-un fel, iar la tine se poate comporta altfel.
    daca bright crystal nu persista, incearca sa cauti alt parfum care se apropie cat mai mult de mirosul astuia, dar care persista pe pielea ta.

     

     

    Le-am sniffuit Basilio pe amandoua si mi-am facut o parere care a ramas cam aceeasi

    si am ramas si cu buza umflata cand mi-a venit un fake comandat de pe net,nu tinea nici o juma' de ora ,in parfumerie cand l-am incercat m-au tinut doua pufuri pana seara..ce sa zic prostia mea,m-am lecuit oricum de comenzi de astea dubioase cu discount mare  pe internet


    Acest mesaj a fost editat de către Panther: 19 Nov 2012, 19:43
  •  
    • 21 mesaje
    19 Nov 2012, 21:57
    0 0
    Apropo,ce parfumuri mai purtati voi iarna,de curiozitate intreb.
  •  
    • 5144 mesaje
    27 Nov 2012, 13:28
    0 2
    de ani buni tot port poeme - lancome, nereusind alt parfum sa ma cucereasca. mereu comparam mirosul de pe testerele de hartie si niciodata nu mi-a parut mai interesant alt parfum. acum cateva zile am indraznit si am pulverizat pe mana le parfum, de la elie saab. am avut o surpiza foarte placuta - a rezistat foarte, foarte mult timp. am comparat persistenta si cu un poeme tot tester, ca asa cica, testerele sunt mai puternice si am zis sa fiu fair play. tot le parfum a fost invingator. in review-uri aceeasi caracteristica am gasit: e foarte persistent. mai aveam niste mostre de pe la chanel; nici alea nu l-au coborat de pe primul loc la persistenta.
    mirosul poemului am inceput sa nu il mai simt si poate deveni periculos pt cei din jur in plus, la ce bun parfumul daca nu ma pot bucura in primul rand eu de mireasma lui? dupa atatia ani de fidelitate mi-e greu, dar cred ca-l voi insela cu noul cuceritor
    p.s.: erau niste vremuri in care un singur puf din poeme il simteam si dupa cateva ore bune oare se schimba chimia pielii in timp?

    Acest mesaj a fost editat de către basilio: 29 Nov 2012, 10:30
  •  
    • 381 mesaje
    27 Nov 2012, 14:37
    1 0
    basilio said:de ani buni tot port poeme - lancome, nereusind alt parfum sa ma cucereasca. mereu comparam mirosul de pe testerele de hartie si niciodata nu mi-a parut mai interesant alt parfum. acum cateva zile am indraznit si am pulverizat pe mana le parfum, de la elie saab. am avut o surpiza foarte placuta - a rezistat foarte, foarte mult timp. am comparat persistenta si cu un poeme tot tester, ca asa cica, testerele sunt mai puternice si am zis sa fiu fair play. tot le parfum a fost invingator. in review-uri aceeasi caracteristica am gasit: e foarte persistent. mai aveam niste mostre de pe la chanel; nici alea nu l-au coborat de pe primul loc la persistenta.
    mirosul poemului am inceput sa nu o mai simt si poate deveni periculos pt cei din jur in plus, la ce bun parfumul daca nu ma pot bucura in primul rand eu de mireasma lui? dupa atatia ani de fidelitate mi-e greu, dar cred ca-l voi insela cu noul cuceritor
    p.s.: erau niste vremuri in care un singur puf din poeme il simteam si dupa cateva ore bune oare se schimba chimia pielii in timp?

     

    Este in continua schimbare ,secunda de secunda :fiind influentata de starile hormonale,de mancare,de anotimp....