Parfumuri si alte chestii parfumate.

  •  
    • 3140 mesaje
    28 Apr 2011, 12:47
    0 0
    Vent Vert de la Balmain e axact asa cum ai descris parfumul dorit.
  •  
    • 636 mesaje
    28 Apr 2011, 19:58
    0 0

    azul, incearca Lanvin -eclat d'arpege. Si mie mi s-au parut exagerat de dulci parfumurile gen Magnetism (escada) dar mi-a placut tare mult Sunset heat (tot escada), din cele dulci cred ca singurul care mi-a placut a fost Wish-Choppard, cred ca cele mai multe complimente referitoare la parfum le-am primit cu Wish.

  •  
    • 3140 mesaje
    28 Apr 2011, 20:10
    0 0
    Eclat D'Arpege nu face parte din gama parfumurilor verzi si e dulceag mai mult decit fresh, e unul din parfumurile mele preferate, miroase foarte bine, adevarat, da nu are toate caracteristicile pe care Azul le cauta.
    Alt parfum care s-ar incadra cerintelor tale, Azul, este Un jardin sur le Nil, banuiesc ca mai sunt si altele dar eu m-am referit la cele pe care le am si stiu cum miros. mie, de exemplu, imi place foarte tare si un alt parfum verde O de la Lancome, dar e destul de puternic, celelalte doua is mult mai discrete.
  •  
    • 370 mesaje
    29 Apr 2011, 10:06
    0 0

    evelor, va multumesc pt sfaturi! sunteti foarte dragute. O de Lancome il am si eu pe o lista cu parfumuri de incercat pt ca mi-a atras atentia intr-o descriere, dar nu stiu cum miroase... voi vedea... acum mi-a ramas in cap acest balmain, pacat ca nu il au pe aoro sau strawberry pt ca il comandam fara sa mai stau pe ganduri! dar il gasesc eu prin alte parti... va multumesc inca o data!

  •  
    • 370 mesaje
    29 Apr 2011, 10:16
    0 0
    vad ca nu gaseste prea usor acest parfum balmain vent vert...
  •  
    • 3140 mesaje
    29 Apr 2011, 22:12
    0 0

    Azul, eu in parfumeriile de la noi nu l-am gasit, l-am cumparat pe primul din Franta si pe al doilea mi l-a trimis cineva din SUA, acolo se gaseste mai ieftin, vezi ca era un tip serios care aducea parfumuri din State, tu gaseai site-ul, ii spuneai ce vrei, vedeai cit costa, ai garantia ca sunt originale, si el avea un adaos de zece dolari parca, spaga lui, avea rude acolo si aia comandau ce doreai si-i trimiteau lui pachetele in tara.dupa ce le primeau.


    Acest mesaj a fost editat de către dodonesa: 29 Apr 2011, 22:13
  •  
    • 370 mesaje
    3 Mai 2011, 12:00
    0 1

    dodonesa, multumesc pt sfaT, am sa-l caut pe acest baiat... daca nu gasesc alta solutie...

  •  
    • 102 mesaje
    3 Mai 2011, 22:23
    1 0
    A incercat cineva Bvlgari - Notte? Am citit numai review-uri bune despre el, mai am putin si mi-l comand de pe net.
  •  
    • 11 mesaje
    9 Mai 2011, 01:21
    0 0
    fetelor, am 3 partumuri noi pe care le indragesc, pe rand of course cel mai senzual si puternic e jasmin noir - bvulgari. apoi cel de zi chloe si cel de weekend care de atfel e editie limitata si a iesit pe piata in aprilie e Viktor&Rolf - summerbomb la vie en rose 2011...spicy sweet! oricum, nu ma satur de chanel si mai nou hermes... parfumul completeaza tinuta si personalitatea fiecarei femei. daca v-ati bagat nasucul in parfumurile mentionate, sa-mi spuneti ce parere aveti. ah...si mai e cel nou de la bvulgari, Mon jasmin noir, aparut sapt trecuta, miroase bine, dar eu raman cu originalul.
  •  
    • 370 mesaje
    10 Mai 2011, 13:28
    0 1
    dar un site de incredere de unde se pot comanda parfumuri originale 100% stiti? eram tentata de aoro , dar multi spun ca sunt fake-uri.
  •  
    • 9 mesaje
    10 Mai 2011, 17:04
    0 0

    parfumul meu preferat este: Dolce&Gabbana - Light Blue.

    atat de fin, cu un miros aparte... consider ca este foarte potrivit fetelor cu un temperament mai sensibil.


    Acest mesaj a fost editat de către ynocenta: 10 Mai 2011, 17:05
  •  
    • 1427 mesaje
    16 Mai 2011, 18:17
    0 1

    @azul
    Am mirosit recent vreo 3 parfumuri de la Hermes si toate se incadrau in ce vrei tu.
    A spus si dodonesa mai sus, Un jardin sur le Nil pare perfect pentru tine.
    Eu am fost ff curioasa sa stiu cum miroase ceva de la Hermes si mi-am bagat nasul prin ele in duty free. Personal nu ma impac cu acest tip de parfum, dar daca tie iti place as zice sa-l incerci.


    Acest mesaj a fost editat de către mahtobleyla: 16 Mai 2011, 18:18
  •  
    • 500 mesaje
    16 Mai 2011, 22:40
    0 0
    givenchy play for her
  •  
    • 38 mesaje
    18 Mai 2011, 11:22
    0 0
    Bubbly1grl said:
    givenchy play for her
  •  
    • 38 mesaje
    18 Mai 2011, 11:24
    0 1
    Bubbly1grl said:
    givenchy play for her

     

    Am comandat pe aoro, fara sa stiu cum miroase un Arpel Van Cleef - Oriens - e ideal,  

  •  
    • 22 mesaje
    31 Mai 2011, 01:19
    1 0
    miruna09 said:

    Copy/paste de la topicul cu imbracamintea de lux:

     

    Pana acu nu mi-am gasit niciun parfum fix pe gustu meu, da' mereu trec femei pe langa mine care miros divin si mi-e naspa sa ma duc sa le intreb ce parfum folosesc. Am incercat jdemii de parumuri pe piele, am luat si mostre de prin reviste si nexam. 
    Cel mai apropiat de gustul meu e Coco Mademoiselle, da e 100 euro si as da atat doar de ziua mea care e in decembrie, pana atunci doar apa de colonie 

     Incearca parfumurile Halle Berry : " Hale " sau "Reveal"

  •  
    • 22 mesaje
    31 Mai 2011, 01:22
    0 0
    perv_queen said:
    A incercat cineva Bvlgari - Notte? Am citit numai review-uri bune despre el, mai am putin si mi-l comand de pe net.

     Buna,

    Bulgari note are un miros deosebit, nu-l poti compara cu alte parfumuri , nici chiar cu cele din gama Bulgari. Este un amestec de frunze de tutun si ciocolata. Cand am auzit de el si eu  eram sceptica , insa este un parfum unic, genul acela dupa care se intoarce capul.

  •  
    • 6386 mesaje
    1 Iun 2011, 23:37
    0 0

    Ma bag si eu la chestii parfumate dar nu va voi spune ce parfumuri prefer.

    Stiu doar ca ce-i scump si mi se potriveste mie, n-are acelasi efect pe-o fata tanara blonda sau pe-o bunica siropoasa.

     

    Exista parfumuri, ape de colonia reusite si la preturi mai democratice si cu siguranta v-ar satisface.  E timp de criza si salariile trebuie chibzuitesi-ar trebui gandit si la alternative, nu?

     

    Cineva-si dorea parfum de tei. Eu, asemeni, as fi macar curioasa sa-l miros!

    Venind acasa de Paste, nu mare mi-a fost mirarea sa vad ìntr-o vitrina mica langa intrarea ìntr-un cimitir, parfumuri made-n Moldova, printre care unul de...tei. Pacat ca era ìnchis si n-am mai ajuns acolo sa-l cumpar¡

    Am gasit pe tarabele din piata sticlute de colonie aduse de la ei: lacrimioare, liliac alb, tamaioare, narcise, zambile,  etc. Pastreaza mirosul copilariei si cu siguranta pot fi folosite dupa baie ca body lotion sau ìn combinatie cu alte esente.

    Mi-am luat lacrimioare si le tin...de leac, ìmi trece de dor desi casa Dior are ceva de lux cu miros de "muguet"...

     

    Indrazniti combinatii facute cu parfumuri mai convenabile de la Avon, Yves Rocher sau esente din magazinele specializate; poate va descoperiti o noua pasiune ìn domeniu!

     

    Anumite componente din parfumuri provoaca alergii, atentie¡

  •  
    • 647 mesaje
    2 Iun 2011, 00:16
    0 0
    In seara asta mi-am luat un nou parfum de playboy si imi place tare mult cum miroase... Il ador
  •  
    • 647 mesaje
    2 Iun 2011, 00:16
    0 0
    *de la playboy