Pudra de argila

•  
    • 1 mesaje
    14 Apr 2011, 22:43
    0 1

Cine a folosit masca de pudra de argila, a fost buna? este bine s`o folosesti si pt petele de pe corp ramase de la cosuri?

•  
    • 4035 mesaje
    14 Apr 2011, 22:59
    0 0
    e buna.dar nu are nici un efect asupra petelor
  •  
    • 25 mesaje
    14 Apr 2011, 23:03
    0 0
    .......eu folosesc frecvent argila pentru ten , e super buna sa stii ...la mine chiar da rezultate inclusiv la urmele lasate de cosuri , dar trebuie sa ai rabdare , sa folosesti cu regularitate si abia in timp o sa observi si disparitia petelor ... mie personal argila am observat ca imi confera luminozitate tenului , chiar imi place mult cum imi ramane fata dupa ce folosesc pudra de argila ....depinde f mult si ce tip de pudra folosesti , exista mai multe ...argila verde, roz, alba, albastra ....eu de exemplu de ceva timp , din vara , am gasit o masca f ok , in tub mare , e argila verde sub forma de masca desigur , argilotub se numeste si e super, ceva italiana e firma, imi face bine , e gata preparata , o intinzi rapid pe fata si gata, dupa cca 20 min te clatesti si ramane tenul k de bebelus ....nu ma mai complic sa mai amestec eu pudra cu apa sau altceva de aceea sunt f incantata de aceasta masca gata preparata ...acum depinde de fiecare , ce ten are, mixt , normal, gras ...mult succes.....! bye !
  •  
    • 35 mesaje
    15 Apr 2011, 20:15
    0 0
    Buna. Chiar acum mi-am pus si eu pe fata o masca de argila, dupa ce am gasit pe net o gramada de feedbackuri pozitive ale acesteia. Eu am tenul gras, deci pudra din pliculet am combinat-o cu zeama de portocale stoarsa. Sper sa functioneze, si sa observ ceva rezultate. Eu am cateva cosuri pe fata (pubertatea-i de vina) si chiar sunt curioasa daca o sa dispara. Oricum, ideea e ca principalul inamic al cosurilor e igiena, deci sa nu-si inchuipuie nimeni ca o masca aplicata de 2 ori pe saptamana o sa formeze un scut de protectie pe tenul nostru.

Vreau sa=mi vad tenul si mai fin un pic, deeeeci am ceva asteptari de la masca asta. Revin cu impresii.

Oricum, toate Evele care au folosit-o s-au declarat super multumite, deci ar trebui sa incerci si tu
  •  
    • 741 mesaje
    15 Apr 2011, 22:49
    0 0
    YASMINE89 said:
    .......eu folosesc frecvent argila pentru ten , e super buna sa stii ...la mine chiar da rezultate inclusiv la urmele lasate de cosuri , dar trebuie sa ai rabdare , sa folosesti cu regularitate si abia in timp o sa observi si disparitia petelor ... mie personal argila am observat ca imi confera luminozitate tenului , chiar imi place mult cum imi ramane fata dupa ce folosesc pudra de argila ....depinde f mult si ce tip de pudra folosesti , exista mai multe ...argila verde, roz, alba, albastra ....eu de exemplu de ceva timp , din vara , am gasit o masca f ok , in tub mare , e argila verde sub forma de masca desigur , argilotub se numeste si e super, ceva italiana e firma, imi face bine , e gata preparata , o intinzi rapid pe fata si gata, dupa cca 20 min te clatesti si ramane tenul k de bebelus ....nu ma mai complic sa mai amestec eu pudra cu apa sau altceva de aceea sunt f incantata de aceasta masca gata preparata ...acum depinde de fiecare , ce ten are, mixt , normal, gras ...mult succes.....! bye !

Unde ai gasit argila de mai multe culori, inclusiv cea la tub?

•  
    • 25 mesaje
    15 Apr 2011, 23:06
    0 0
    alya_27 said:
    YASMINE89 said:

Unde ai gasit argila de mai multe culori, inclusiv cea la tub?

Buna ,

masca pe care o folosesc eu , cea din tub de care povesteam , o gasesti aici ...pe site-ul acesta ...http://www.midoricosmetic.ro/producator/argital/.....se numeste masca din argila verde 100 % naturala , eu am cumparat-o direct de la un magazin cu diverse produse naturale, acolo gasesti si tot felul de pudre din argila , roz, alba , verde , albastra ...la inceput foloseam si eu pudra de argila de la farmec dar am zis sa incerc si altceva ...de aceea momentan eu sunt multumita cu argila verde , se zice ca e cea mai indicata ptr tenul mixt in special dar se poate folosi cu succes ptr toate tipurile de ten , nu are contraindicatii din cate am citit ....bye !

•  
    • 35 mesaje
    16 Apr 2011, 00:59
    0 0

Buna fetelor, am revenit. Mi-am dat jos masca de care scriam mai sus, imi place ca mi-a facut pieleea ff fina, dar cred in continuare ca nu ma pot astepta la rezultate dupa o singura folosire. O sa continui cu ea ca sa vad daca functioneaza. Dar motivul pentru care am revenit e altul: inainte sa pun argila pe fata, eu mi-am facut un gomaj cu malai, albus de ou si bicarbonat. Dupa asta, am aplicat argila amestecata cu zeama de portocale (ten gras) si mi-am pus-o pe fata. Nu sunt sigura daca am facut bine, avand in vedere ca tenul meu era curat si fara sebum atunci cand am pus argila si.. nu cumva zeama aia de portocale i-a facut rau? Adica, ma gandesc ca ea e foarte buna cand exista sebum pe tenul meu, pentru ca are pe ce sa-si faca efectul (de exemplu seara si dimineata, eu ma dau pe fata cu suc de lamaie). Deci bine am facut ca am pus sucul de portocale+argila pe fata imediat dupa ce mi-am curatat-o in prealabil? Nu era mai bine daca foloseam ceva mai soft, apa plata de exemplu, si eventual sucul de portocale doar atunci cand nu imi curat tenul in prealabil?

•  
    • 566 mesaje
    16 Apr 2011, 07:46
    0 0
    bb_girl said:

Buna fetelor, am revenit. Mi-am dat jos masca de care scriam mai sus, imi place ca mi-a facut pieleea ff fina, dar cred in continuare ca nu ma pot astepta la rezultate dupa o singura folosire. O sa continui cu ea ca sa vad daca functioneaza. Dar motivul pentru care am revenit e altul: inainte sa pun argila pe fata, eu mi-am facut un gomaj cu malai, albus de ou si bicarbonat. Dupa asta, am aplicat argila amestecata cu zeama de portocale (ten gras) si mi-am pus-o pe fata. Nu sunt sigura daca am facut bine, avand in vedere ca tenul meu era curat si fara sebum atunci cand am pus argila si.. nu cumva zeama aia de portocale i-a facut rau? Adica, ma gandesc ca ea e foarte buna cand exista sebum pe tenul meu, pentru ca are pe ce sa-si faca efectul (de exemplu seara si dimineata, eu ma dau pe fata cu suc de lamaie). Deci bine am facut ca am pus sucul de portocale+argila pe fata imediat dupa ce mi-am curatat-o in prealabil? Nu era mai bine daca foloseam ceva mai soft, apa plata de exemplu, si eventual sucul de portocale doar atunci cand nu imi curat tenul in prealabil?

Daca nu te-a usturat, nu este nici o problema. Dimpotriva. Eficienta maxima.

•  
    • 16 mesaje
    20 Apr 2011, 14:11
    0 0
    Sau mai usor,puteti folosi un sapun care contine pudra de argila,decat sa stati cu omasca pe fata cateva minute,e mai usor si rapid
  •  
    • 566 mesaje
    20 Apr 2011, 15:30
    0 0
    GreenforYou said:
    Sau mai usor,puteti folosi un sapun care contine pudra de argila,decat sa stati cu omasca pe fata cateva minute,e mai usor si rapid

Seriooos?

•  
    • 16 mesaje
    20 Apr 2011, 15:35
    0 0
    acum ca sa fiti sigura ca nu vorbesc aiurea, trebuie sa incercati sapunuri naturale care sa aiba proprietati antiacnee. Daca intrati la noi pe profil,gasiti la sectiunea poze,sapunuri. Pentru orice detaliu va stam la dispozitie.
  •  
    • 35 mesaje
    22 Apr 2011, 10:34
    0 0

Eu o sa-i raman momentan fidela pudrii de argila. Sunt mai sceptica de felul meu cu privire la produsele de machiaj si ingrijire tocmai din cauza ca am testat o gramada si mi=am cam dat seama care sunt bune de ceva si care nu, deci o sa astept niste feedbackuri referitoare la acest sapun. Inteleg ca vreti sa va faceti reclama produselor, dar nu stiu pe cate fete care au testat mii de produse le mai convinge un mesaj, doua, aruncate pe un forum..........

•  
    • 16 mesaje
    22 Apr 2011, 17:01
    0 0
    De acord cu dumneavoastra bb_girl, inainte sa puteti fi sigura ca nu este doar gura de noi, trebuie sa le testati.
    Spre deosebire de alti comercianti, nu folosim chimicale, nici macar coloranti pentru a da diferite culori, culoarea este data de ingredientele folosite.

O zi buna!
  •  
    • 35 mesaje
    23 Apr 2011, 18:52
    0 0
    Nu aveti mostre sau ceva de acest gen?
  •  
    • 3740 mesaje
    23 Apr 2011, 23:30
    0 0
    Eu am folosit sapunuri naturale care au facut minuni pentru pielea mea uscata.
    Nu am folosit de la GreenforYou, dar nu aveti ce pierde atata timp cat sunt naturale.
    Ps: Can vreti sa va cumparati un produs natural uitati-va la data expirarii, iar daca aceasta e mai mare de 3 luni sapunul nu e natural
    Sapunurile de la Refan, YR nu sunt naturale!
  •  
    • 16 mesaje
    28 Apr 2011, 09:35
    0 0
    bb_girl said:
    Nu aveti mostre sau ceva de acest gen?

Da, avem si monstre