Crema cu factor mare de protectie mare

•  
    • 566 mesaje
    6 Apr 2011, 18:09
    0 0

Salutare.

Imi puteti recomanda o crema pentru fata cu SPF minim 50, pentru ten gras? Am incercat  Avene 50+ anul trecut, dar lucea foarte rau tenul de la ea. Daca lasa urme albe nu este nici o problema, important este sa nu fie coloranta ea in sine. Ideea de baza este ca vreau sa raman tot cu tenul alb ca de stafie.

Buget maxim in jur de 60 RON.

Multam!

PS Scuzati titlul idiot. Nu-l mai pot modifica!

Acest mesaj a fost editat de către matzoanca: 6 Apr 2011, 18:10
  •  
    • 3740 mesaje
    7 Apr 2011, 23:08
    0 0
    O prietena si-a luat de la bioderma cu factor 50, dar e colorata. Habar n-am care o fi mai buna, dar farmacistele nu stiu mai bine?
  •  
    • 156 mesaje
    7 Apr 2011, 23:40
    0 0

Ivatherm pentru copiii

•  
    • 131 mesaje
    8 Apr 2011, 08:23
    0 0

Eu chiar ieri am fost intr-o farmacie sa caut o crema cu SPF pt.ten mixt si nu am luat nimic. Farmacista a fost draguta, a vrut sa ma ajute, dar nici ea nu stia prea multe. Am vrut-o pe cea de la La Roche Posay, Hydreane Legere cu SPF 15 parca, dar cand am vazut ca are vreo 5 parabeni, am renuntat la ea. Farmacista mi-a recomandat apoi Vichy, dar eu am o repulsie fata de aceste produse, toate produsele incercate de la ei mi-au provocat cosuri. Apoi Ivathermul are o crema hidratanta cu SPF 20, dar e pt.ten foarte uscat, la fel si cele de la Roc. Asa ca nu stiu nici eu ce sa iau. M-am gandit sa incerc Eucerin Aquaporin SPF 15, dar nu stiu daca asta o avea parabeni. Am eu asa un fix cu parabenii astia...

Asa ca, daca mai aveti ceva idei de creme cu SPF minim 15,pentru ten mixt,  fara parabeni, va rog frumos sa imi recomandati.

Acest mesaj a fost editat de către dolcevita: 8 Apr 2011, 08:23
  •  
    • 156 mesaje
    8 Apr 2011, 12:44
    0 0
    Eu am de la ivatherm factor de protectie 50 pentru bebe.
    Singura problema este ca trebuie sa o aplici o data la 2h.
    Eu o folosesc ca baza de machiaj!
    Nu are parabeni!
  •  
    • 1832 mesaje
    8 Apr 2011, 12:50
    0 0
    miruna09 said:
    O prietena si-a luat de la bioderma cu factor 50, dar e colorata. Habar n-am care o fi mai buna, dar farmacistele nu stiu mai bine?

e crema cu fond de ten de la bioderma si costa in jur de 50  de ron ( cel putin atat costa prin octombrie anul trecut ) o folosesc si eu si e ok.

•  
    • 3740 mesaje
    8 Apr 2011, 15:10
    0 0
    Maria, cam cat acopera creama? Se mai vad iritatiile de pe fata daca te dai cu ea? Mie mi-au aparut cosuri cam mule in ultima perioada, dar tenul meu e uscat, iar cosmeticiana mi-a zis sa folosesc crema cu factor de protectie. Acum, eu stiu ca soarele face bine la ten si daca imi iau cu factor asa mare nu o sa se intample mai nimic.
  •  
    • 566 mesaje
    9 Apr 2011, 21:42
    0 0

In farmaciile din Valcea in care am intrat, nici farmacistele nu stiau ce sa imi spuna, citeau ca si mine ambalajele. Din navigarile mele, m-am oprit la 2: Bioderma 50+ varianta necolorata si LRP 50+. Daca le-ati incercat, spuneti-mi va rog daca sunt potrivite pentru tenul cand mixt, cand gras. Multumesc!

PS. Evident ca nu au mostre.

•  
    • 566 mesaje
    15 Apr 2011, 06:47
    0 0
    matzoanca said:

In farmaciile din Valcea in care am intrat, nici farmacistele nu stiau ce sa imi spuna, citeau ca si mine ambalajele. Din navigarile mele, m-am oprit la 2: Bioderma 50+ varianta necolorata si LRP 50+. Daca le-ati incercat, spuneti-mi va rog daca sunt potrivite pentru tenul cand mixt, cand gras. Multumesc!

PS. Evident ca nu au mostre.

Mi-am achiztionat Bioderma mineral 50+ pentru fata la un pret rezonabil zic eu, 37 lei. Erau 2 variante ale acestui produs, crema "fondanta" pentru piele intoleranta si varianta minerala care afirma farmacuista ca ar fi totusi pentru ten gras. M-am lasat pe mana ei, parea sa stie ce vorbeste.Eu vanam LRP, dar era exagerat de scump. Voi reveni cu impresii, astazi o inagurez.