Vreau sa ma vopsesc roscat-ciocolatiu!!!

•  
    31 Mar 2011, 00:47
    2 0

ce vopsea sa folosesc?vreau sa fiu gen bianca dragusanu la par!va pup pls help!

•  
    • 4458 mesaje
    31 Mar 2011, 05:21
    1 0

Din mesajul de mai sus, cu rugaimintea ta nu putem sa te ajutam mai deloc.

Avem nevoie de informatie precum:
    Ce culoare de par ai acum?
    Este natural sau vopsit?

Iata si de ce este nevoie de atat informatie.
    Daca esti blonda este trebuie folosita o anumita tenta de blond-cupru ca sa iasa acel blond-cooper.
    Daca esti bruneta se cere mai intai o pregatire a parului unde se face in prealabil o deschidere a lui si apoi se aplica culoarea.
    De altfel sunt si vopsele care merg numai pt satene si brunete....cu o compozitie chimica mai puternica decat pt blonde.
    Ideal ar fi sa mergi la un salon de coafura cu poza color a biancai si sa ceri sa te faca asa, si ele stiu ce anume au de facut

Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 31 Mar 2011, 05:22
  •  
    • 8 mesaje
    31 Mar 2011, 09:32
    5 0
    Aceeasi problema o aveam si eu saptamana trecuta....imi doream urgent o schimbare la par....Mi-am chemat coafeza acasa si i-am spus ca as vrea sa ma faca un blond-roscat-ciocolatiu, mai exact, culoarea Biancai Dragusanu..... a folosit vopseaua de par de la Kallos, cea care se gaseste in saloane, nu cea care exista si in comert....pot sa-ti spun ca mi-a iesit exact ce imi doream.....mi se pare superba culoarea.....Precizez ca inainte eram blonda.

Sper ca iti vor fi de ajutor informatiile!

O zi frumoasa!

•  
    • 17 mesaje
    2 Apr 2011, 15:38
    2 2
    http://magnifique-salon.mfgtribe.com/
  •  
    • 1 mesaje
    23 Apr 2011, 00:11
    1 1
    Roxana_D84 said:
    Aceeasi problema o aveam si eu saptamana trecuta....imi doream urgent o schimbare la par....Mi-am chemat coafeza acasa si i-am spus ca as vrea sa ma faca un blond-roscat-ciocolatiu, mai exact, culoarea Biancai Dragusanu..... a folosit vopseaua de par de la Kallos, cea care se gaseste in saloane, nu cea care exista si in comert....pot sa-ti spun ca mi-a iesit exact ce imi doream.....mi se pare superba culoarea.....Precizez ca inainte eram blonda.

Sper ca iti vor fi de ajutor informatiile!

O zi frumoasa!

Buna.Poti sa.mi spui si mie cu ce nuanta de la Kallos te.ai facut..si daca ti.a iesit ca Bianca Dragusanu?pls raspunde.mi

•  
    • 8 mesaje
    26 Apr 2011, 09:09
    0 0
    Hristos a Inviat!

Scuze ca iti raspun asa de tarziu, dar acum am vazut mesajul tau.
    Vopseaua era de la Kallos, dar nu cea care se gaseste in comert ci e cea care se gaseste in saloane....5R este nuanta...chiar acum 3 zile m-am vopsit tot cu ea si mi-a iesit super...

Sper ca o vei gasi.

O zi frumoasa!
  •  
    • 6029 mesaje
    26 Apr 2011, 12:46
    7 1

Bianca Dragusanu dragelor, merge la un super-stilist, care pentru a-i obtine acea nuanta, ii combina cateva vopsele, plus ca ii face unele suvite in sub-ton, deci cu vopsitul acasa sau cu o coafeza oarecare nu se va obtine never cum este culoarea Biancai

Acest mesaj a fost editat de către cafe_au_lait: 26 Apr 2011, 12:47
  •  
    • 43 mesaje
    29 Apr 2011, 11:22
    2 2

De curand mi-am facut o schimbare de look la salonul Egoist. Noua tunsoare e super, culoare a iesit exact asa cum imi doream si parul e foarte matasos. Personalul e foarte dragut si profesionist. Va recomand!

•  
    • 49 mesaje
    20 Nov 2013, 00:53
    0 0
    Eu m-am decolorat cu COLOR OFF ,ESTE UN DECOLORANT RUSESC CE NU CONTINE AMONIAC, sunt foarte multumita, il recomand, chear nu mi-a ars parul si nu credeam ca este posibil!!

L-am gasit aici: https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional