Am parul in pericol???...Ajutor!!!

•  
    • 211 mesaje
    26 Mar 2011, 18:29
    0 0

Buna fetelor.Imi cer scuze pentru greselile de exprimare si cele de gramatica(mentionez ca sunt de origine rusa),dar am o problema.Deci,sunt bruneta,parul este mediu(mai jos de umeri),ondulat si foarte neascultator.Pentru a nu arata oribil folosesc zilnic placa a sa mi-l indrept,sa arat cit de cit bine.Din aceasta cauza mi-au inflorit foarte mult capetele,imi cade parul(nu in cantitati enorme,dar oricum).Pun foarte mult accent pe par ca sa arat bine,dar nu vreau sa mi-l frezez.Plus la toate parul imi creste foarte greu.Ce as putea face pentru a reduce caderea parul,pentru a stimulala cresterea si pentru a camufla cit de cit capetele inflorite cu ajutorul metodelor naturale(in conditii de casa)???

Astept sfaturile dvs.Mersi.

•  
    • 4 mesaje
    26 Mar 2011, 21:27
    1 0

inca de mika punem mare accent pe ingrijirea parului si faceam fel de fel de spalari cu coji de ceapa,frunze de nuc....si a ajutat parul devenidnd astfel puternic si se tine bine la fir...acuma insa cceeea ce iti recoman d si tie ceea ce folosesc deja de 2 ani si ceva samponu si balsamul de la fructis fortifiant ..e taaare super...si nu il schimb pentru nimik...acum recent am fst la salon pe culoare naturala am facut melaj si lucratoarele de acolo ma intrebau ce fac parului de arata asa de sanatos si le-am impatasit si lor secretele mele...si eu tot folosesc placa zi de zi....doar ca e una buna buna....si inca ceva parul se spala cu apa mai mult rece poti sa il clatesti din cind in cind cu apa dizolvta cu putin otet....

•  
    • 211 mesaje
    26 Mar 2011, 21:31
    0 0
    dar otetul la ce ajuta?
  •  
    • 4 mesaje
    26 Mar 2011, 21:33
    1 0

la intarirea firului de par si il face mai matasos si stralucitor

•  
    • 211 mesaje
    26 Mar 2011, 21:36
    0 0
    ok,merci,voi incerca
  •  
    • 4035 mesaje
    26 Mar 2011, 21:44
    0 0
    incearca si o data pe sapt masca cu galbenus de ou,ulei de ricin,zeama de lamaie si gaz lampant si eu am parul ondulat dar sunt mandra de el asa ondulat.placa mi l a distrus candva..dar l am readus la viata cu masca de care iti ziceam
  •  
    • 4442 mesaje
    27 Mar 2011, 21:32
    0 0

Renunta definitiv la placa, iti arde parul!
    Firele inspicate trebuiesc taiate pt ca parul se degradeaza mai tare.
    Apoi incearca tratamente de regenerare a parului. cauta pe interenet si vei gasii multe, inclusiv in comert.

Nu mai folosi placa, odulatorul electric si fionul, toate iti distrug parul.ard si distrug firul de par.

Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 28 Mar 2011, 07:44
  •  
    • 211 mesaje
    27 Mar 2011, 21:37
    0 0
    pai nu pot renunta la placa pentru ca am un par neascultator si nu se aranjeaza frumos dupa ce-l spal si daca nu-l indrept arat ridicol
  •  
    • 4442 mesaje
    27 Mar 2011, 22:02
    2 0

Fata draga, nu exista "NU pot renunta la placa", orice se poate si de asta nu poti devenii dependenta, este doar optiunea ta de A VREA sa folosesti placa.

Doresc sa-ti spun ca eu am parul drept si toata ani buni mi l-am incretit, crezinad ca si tine ca arat ridicol cu parul drept. Numai dupaa ani de folosinta cand am ramas cu 1/2 de cantitate de par si am fost nevoita sa-l tai scurt ca nu regenereze am invata ca trebuie sa gasesc alte metode sa-l potolesc, bigudiuri puse la rece, fara feon, fara ondulator, fara aparte electrice, si uite ca nu mi se mai inspica si nici nu-m i mai cade, dar este deja cam tarziu...mai bine de jumatate de par s-a dus....

O ultima optiune ar fi sa mergi la un stilist sa te tunda in asa fel incat sa-ti taie si varfurile inspicate si sa-ti aleaga o coafura care sa mearga purtata fara sa-l mai intanzi cu placa.

Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 28 Mar 2011, 07:44
  •  
    • 17 mesaje
    29 Mar 2011, 15:03
    0 0

Zebrra  Beauty Salon, pentru un ritual de frumusete complet:

-Make up profesional

-Extensii de gene, unghii si par

-Coafuri speciale

-Masaj cu bete de bambus  

-Reflexoterapie  

-Fotoregenerare si epilare progresiva cu IPL

Servicii speciale :

-Frizerie de copii  

-Unghii false cu gel/acryl  

-Manichiura cu lac permanent

-Tratamente de slabire si tunel  IR

Sos Colentina nr 22, Sector 2

Tel:  031.427.72.54, 0771.791.308

www.zebrra.ro, office@zebrra.ro

Orar:  L-V:  9-20,

S: 9-18

D: 9-13

•  
    • 4442 mesaje
    29 Mar 2011, 15:47
    0 0
    O mana de ajutor de la "Zebrra Salon" ar fi f nimerita...profita de asta si cere-i sfatul!
  •  
    • 1510 mesaje
    30 Mar 2011, 05:15
    0 0
    tunde parul o data la 3-4 sapt, cate un pic macar, varfurile alea despicate. apoi aplica masti saptamanale si incearca sa folosesti placa mai rar, usuca-ti parul cu peria si feon, e mai greu insa mult mai putin daunator
  •  
    • 10 mesaje
    28 Mai 2011, 18:34
    0 0
    cel mai bun tratament impotriva caderii parului din lume, convinge-te cautand numelelui pe google

Crescina tratament pentru femei (celule stem) - 700

Cel mai nou si eficient tratamen de la prestigioasa companie Labo, in lupta contra calvitiei masculine. Pachetul oferit este atat cu fiole impotriva caderii cat si regenerarii parului, avand cea mai puternica concetratie (700 - si pentru cei cu probleme grave de cadere a parului)
    Pe langa asta, fata de piata romaneasca, tratamentul oferit contine si o substanta pe baza de celule vegetale stem - Noua creatie a cercetatorilor de la Labo.
    In Romania tratamentul incomplet de doar 12 fiole, fara celule stem costa 600 lei: http://www.efarma.ro/products.php?id=4767
    Eu ofer tratamenul complet de 24 de fiole + substanta cu celule stem.

PRET: 499
  •  
    • 24 mesaje
    29 Mai 2011, 01:01
    0 0
    Eu spun sa folosesti un spray pentru protectie termica inainte sa folosesti placa daca nu poti sa renunti la ea...si incearca si tu un tratament pentru regenerarea parului...
  •  
    • 22 mesaje
    4 Iun 2011, 09:49
    0 0

Buna,

importriva caderii parului si pentru fortificarea lui, va recomand sampoanele si sprayul tratament cu aloe vera 60 % concentratie, de la LR Romania.

Eu si colegele mele l-am incercat si suntem foarte multumite. Parul nu se mai ingrasa, a disparut matreata, se simte mai puternic imediat dupa spalare, si ai senzatia de curat si prospetime imediat dupa folosire.

Pentru detalii va stau la dispozitie.

Dalina

Partener LR - health and beauty

Romania

•  
    4 Iun 2011, 16:00
    0 0
    Eu cred ca...ar trebui trebui sa renunti la placa definitiv...caci ea iti face mai mult rau decat bine parului tau,si incearca sa incepi niste tratamente pentru regenerarea parului .
  •  
    • 14 mesaje
    4 Iun 2011, 20:24
    0 0

Si eu am o problema cu parul.Sunt obsedata de blond.Anul trecut m-am tuns scurt cu ideea sa scap de tot blondul din par si de firele arse.anul asta cand mi-a crescut parul cat de cat,si ajunsesem aproape la culoarea mea naturala,m-am facut iar blonda.Ce ma fac,vreau sa renunt la blond,sa am parul natural,stralucitor,des,sanatos.Folosesc tratamente naturale pt par,dar tot nu e asa cum mi-am dorit,sanatos si stralucitor.

•  
    • 500 mesaje
    4 Iun 2011, 21:28
    0 1
    da tu cati ani ai de ai asemenea gandire?Vrei sa ajungi cheala?Am facut aceeasi tampenie cu placa cand aveam 15 ani ca vezi doamne conta look-ul si aveam un par atat de frumos si bogat la inceput ca apoi sa-mi cada si sa se deteriozeze.Vezi-ti de treaba si lasa-ti sarmanul par in pace nu-l mai agresa.