hrana pisici

  •  
    • 5144 mesaje
    25 Mar 2011, 12:08
    0 0
    maricon, sa stii ca sa le dai pisicilor sa manance wiskas e ca si cum mancarea ta principala ar fi shaorma si nici carnea cruda nu e indicata
  •  
    • 3216 mesaje
    25 Mar 2011, 12:25
    0 1

    Maricon, eu zic ca nu ai invatat-o bine pe pisicuta sa manance numai din mana ta. daca s-ar intampla sa trebuiasca sa lipsesti cateva zile de acasa si nu vei putea lua pisicuta cu tine, ce face? moare de foame?

    eu sunt impotriva oricarei forme de dependenta a oricui de oricine.

     

    off-topic: Biri va saluta din poza de la avatarul meu.

    deja citind topicul acesta si uitandu-se la poze, lumea va crede ca e e forum de pisicarese


    Acest mesaj a fost editat de către hau_hauuu: 25 Mar 2011, 12:26
  •  
    • 3311 mesaje
    27 Mar 2011, 22:01
    0 0
    labuta sus pentru Biri!
    Maricon, nu le-asnumi "rasfatate" pe .pisicile tale.
    carne cruda, whiskas... nu e tocmai cel mai indicat pentru ele.
  •  
    • 5609 mesaje
    28 Mar 2011, 02:13
    0 0
    basilio said:
    maricon, sa stii ca sa le dai pisicilor sa manance wiskas e ca si cum mancarea ta principala ar fi shaorma si nici carnea cruda nu e indicata

     Ba   din contra, carnea cruda este mai usor digerata de stomacul lor,  asta este sfatul medicilor australieni.

    Apai eu cumpar  carne cruda speciala pt pisici si caini.

  •  
    • 5609 mesaje
    28 Mar 2011, 02:16
    0 0
    hau_hauuu said:

    Maricon, eu zic ca nu ai invatat-o bine pe pisicuta sa manance numai din mana ta. daca s-ar intampla sa trebuiasca sa lipsesti cateva zile de acasa si nu vei putea lua pisicuta cu tine, ce face? moare de foame?

    eu sunt impotriva oricarei forme de dependenta a oricui de oricine.

     

     Stii care-i  baiul ca  voi pleca pt 2 luni de acasa  si sotul o sa aibe  de furca cu ele, or sa rabde    ele vreo saptamana   dupa care trebie sa se adapteze siuatiei, ca nu mai are cine le rasfata si hrani  bucatica c u bucatica in gura.

  •  
    • 13597 mesaje
    28 Mar 2011, 09:56
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3216 mesaje
    28 Mar 2011, 13:36
    0 0

    Fawn, încǎ o datǎ mulţumiri pt ideea cu pasta de malţ. acum e vorba de partea cu pusul pe labuţǎ; am cumparat vineri dimineaţa pasta, seara am încercat sa-i dau, da' nu-i chip s-o vrea de bunǎvoie, aşa cǎ am apelat la faza cu întinsul pe labuţǎ.

    am avut parte şi de-un spectacol de zile mari, ţopaia Biri în celelalte 3 labe, cu cea unsǎ fluturând pe sus, scuturatǎ puternic, de ziceai cǎ danseazǎ step

  •  
    • 13597 mesaje
    28 Mar 2011, 13:38
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3741 mesaje
    28 Mar 2011, 13:42
    0 0
    Motanul meu ar manca numai hrana umeda, branza si masline!
    Din cand in cand mai rontaie cateva bobite, iar asta cand se plictiseste

  •  
    • 13597 mesaje
    28 Mar 2011, 13:45
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3741 mesaje
    28 Mar 2011, 13:55
    0 0
    Al meu imi mananca si din flori! Am tot amanat sa-i iau ierbita din aceea speciala si tot uit cand sunt prin oras.
    Spanac nu mananc asa ca nu stiu cum ar reactiona motanu'.
  •  
    • 3216 mesaje
    28 Mar 2011, 13:57
    0 0

    poate cu timpul sa se obisnuiasca; de lins se lingea pe bot temeinic, dar cred ca din cauza ca e mai uleioasa asa, din ce mi s-a parut.

    al meu nu pune gura pe absolut nimic in afara de graunte uscate; nici hrana umeda pentru pisici nu serveste, i-am luat dar a lipait putina zeama si apoi a intors coada la castron.

    privitor la masline, cred ca daca i-as da intregi, mai degraba le-ar alerga prin casa.

    se pare ca asa a fost obisnuit in prima perioada de viata, ca dupa cum v-am spus l-am adoptat deja bine educat.

  •  
    • 13597 mesaje
    28 Mar 2011, 13:57
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4208 mesaje
    28 Mar 2011, 14:02
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 3216 mesaje
    28 Mar 2011, 14:25
    0 0

    aoleu afrodisiac? atunci mai bine nu, la al meu, ca e castrat.


    Acest mesaj a fost editat de către hau_hauuu: 28 Mar 2011, 14:25
  •  
    • 13910 mesaje
    28 Mar 2011, 14:56
    0 0

    pisi a mea stie comanda aport

     

    nu i-am dat niciodata masline, dar cind a cazut una pe jos se juca cu ea ca si cu mingiuta!

     

    maninca bobite si, o data pe saptamina, bonus: cite un gratarel (peste sau pui sau curcan) sau hrana umeda, apa doar plata.......

     

    e rasfatata noastra, o adoram!

     

    pina acum 3 ani nu suportam pisicile, n-as fi pus mina pe una nici sa ma fi platit!

  •  
    • 5144 mesaje
    29 Mar 2011, 13:01
    1 0
    sa mai punctez si eu cate ceva...
    despre carnea cruda stiu ca nu e buna tocmai pt ca cea comercializata e posibil sa aiba ceva bacterii sau animalul sa fi avut vreo boala, probleme diverse care dispar prin gatire. ele sunt carnivore si papau candva, cand aveau ocazia, carne cruda, dar era proaspat transata, nu de nu stiu cate ore prin galantare
    asa si pt noi sunt diverse specialitati cu carne cruda pe care, desi le-am incercat in alte locuri, in tara nu as avea curajul sa le incerc.
    maslinele : a mea nu le baga in seama; stiam de la alte pisici ca-s nebune dupa ele, dar a mea nu e impresionata...prefera ananasul
    hau, nici mustacioasei mele nu i-a placut de la inceput pasta aia, dar si dupa ce a dat de gust...
    ellado, si a mea face aport, mai ales in mijlocul noptii, cand imi aduce in pat jucariile ei sa ma joc cu ea, eu i le arunt si ea mi le aduce iar...
    dar ale voastre vorbesc? blanosica mea mai are un pic si pronunta clar „mama” iar cat nu reuseste sa vorbeasca ea, miaun eu uneori parca imi iese mai bine decat ei
  •  
    • 3216 mesaje
    29 Mar 2011, 13:29
    0 0

    vorbeste?       am vazut, parca pe youtube, un filmulet in care "vorbea" o pisica...   mi-o inchipui si pe blanosica ta, ce nostima trebuie sa fie  

     

    al nostru are apucaturi mai cainesti, sa zc asa. de mieunat nu prea miauna, decat rar, in schimb cred ca adora sa maraie

    si decat sa zgarie, mai degraa musca.

    de altfel am observat ca musca si cand are tendinte de tandrete. macho cat, ce sa mai vorbim...

  •  
    • 13910 mesaje
    29 Mar 2011, 13:52
    0 0

    a noastra "vorbeste" cu leutul, un leut din material, doar coama e pufoasa, il ia in gura ca pe puiuti, il duce in pat si il "alinta".

    de mieunat miauna ff rar, dar miriie la porumbeii din pom.

    simte (de fapt toate, sau aproape, toate au calitatea asta) cind ma apropii de casa, imi spun ai mei ca se posteaza in fata usii si fixeaza clanta cu cite 5 min inainte de a ajunge eu acasa.

    de dormit, doarme toata noaptea, daca se trezeste, rontaie ceva bobite si iar la culcare.

    ziua, maninca-doarme, se joaca-doarme.......

    e o cumintica, nu sare de nebuna prin casa........in august face 3 ani (dupa carnetel......altfel, banuiesc ca e ceva mai mare), nu e grasunica, are 4 kg.

  •  
    • 4208 mesaje
    29 Mar 2011, 15:26
    0 0
    Mesaj şters de administrator
    Acest mesaj a fost editat de către Deleted Member: 29 Mar 2011, 15:41