Vreau sa stiu totul despre sagetatori!

  •  
    • 48 mesaje
    11 Mar 2011, 01:16
    2 0

    Vreau sa stiu cum sunt sau au fost ai vostrii sagetatori.Cum se comporta intr-o relatie serioasa?

  •  
    • 1 mesaje
    11 Mar 2011, 03:15
    2 1
    offff fugi de ei cat poti , dupa o sa-ti fie mult prea greu...
  •  
    • 48 mesaje
    11 Mar 2011, 14:16
    0 0
    stiu...am fugit...dar tot de el dau!
  •  
    • 211 mesaje
    17 Mar 2011, 14:00
    8 0
    sunt sagetator si prietenul imi spune ca sunt foarte complicata la caracter...
  •  
    • 127 mesaje
    17 Mar 2011, 17:49
    4 0
    vai vai vai prietena mea e sagetator , sun ok dar cate odata iti vine sa te dai cu capul de pereti.....
    Sunt ceva de genu dulce -amar si iar dulce si iar amar , daca ai nervi de otel vei reusi...
  •  
    • 299 mesaje
    17 Mar 2011, 23:18
    0 1
    Chiar credeti in asa ceva?
  •  
    • 17 mesaje
    18 Mar 2011, 11:00
    3 1
    eu sunt in sagetator....in general,,,suntem persoane dificile..dar daca il iubesti cu adevarat si consideri ca merita...eu zoc sa risti...poate iese ceva..nu trebuie sa ne bagi in seama prea mult k ni se urca la cap in rest....fidela maxima
  •  
    • 14 mesaje
    18 Mar 2011, 22:56
    0 0

    Si eu sunt sagetator,sunt intr-o relatie cu un berbec de 2 ani jumate.Intradevar suntem mai incapatanati,mai dificili dar atunci cand ne implicam serios intr-o relatie devenim foarte sensibili.

  •  
    • 112 mesaje
    19 Mar 2011, 20:37
    2 0

    Din experienta mea :

    SAGETATORI = capriciosi, extrem de orgoliosi, sinceri (spun lucrurile pe fata, chiar si pe cele neplacute de aceea sunt considerati badarani), libertini, aventurieri ( nu cumva sa le ingradesti libertatea), fideli ( odata prinsi in mrejele iubirii sunt credinciosi persoanei iubite), lipsiti de rationament ("intotdeauna are dreptate", nu cumva sa-l contra-zici sau sa-l critici!), sufletisti, pasionali ( iubesc cu tot sufletul), selectivi ( prieteni putini dar cei mai buni)...

     

    aaa..si traiesc cu el de 5 ani

  •  
    • 5575 mesaje
    19 Mar 2011, 21:57
    1 0
    sunt generosi, protectori, iubitori, fac treburi prin casa fara sa le ceri expres, daaaarrrr..... le fug ochii in toate directiile, mai ales daca li se intersecteaza privirile cu vreo pereche de craci sau de sani mai interesanti dar pana la urma, nu toti fac la fel?
  •  
    • 127 mesaje
    20 Mar 2011, 12:22
    0 2
    Nu in tot deauna , daca dau de un Berbec stiu sa il puna cu botul pe labe, Berbeci sunt cei mai orgoliosi si tot timpul au ei dreptate....
    Din experienta ti-o supun un berbec stie sa puna un sagetator cu botul pe labe
  •  
    • 1 mesaje
    24 Mar 2011, 15:32
    1 1
    e greu sa ai o relatie seriosa cu un sagetator!
  •  
    • 7967 mesaje
    26 Mar 2011, 12:21
    9 1
    Important este sa stii cum sa tratezi un sagetator. Noi apreciem sinceritatea, prietenia, suntem foarte loiali, apreciem libertatea. Si asta nu inseamna ca zburam din floare in floare, ci doar ca nu ne place sa fim ingraditi si sa ni se spuna ce trebuie sau nu trebuie sa facem. Un sagetator care iubeste, va iubi cu adevarat, daca l-ai cucerit, il ai pt totdeauna....dar nu-l ingradi, arata-i incredere!
  •  
    • 977 mesaje
    26 Mar 2011, 14:07
    4 0
    Sagetatorii sunt ok ca oamenii,doar ca trebuie sa stii cum sa-i iei si cand sa lasi lucrurile sa fie ca ei.In anumite situatii,nu accepta alte modalitati sau solutii daca sunt convinsi ca e mai bine ca ei.In rest...sunt si un pic "sefi"dar asta doar din cauza ca considera ca ei au mai multa experienta si in acelasi timp daca cei din jurul lui au dreptate si el nu,accepta si recunoaste.
  •  
    • 1 mesaje
    24 Aug 2012, 13:04
    0 0
    misha27 said:

    Din experienta mea :

    SAGETATORI = capriciosi, extrem de orgoliosi, sinceri (spun lucrurile pe fata, chiar si pe cele neplacute de aceea sunt considerati badarani), libertini, aventurieri ( nu cumva sa le ingradesti libertatea), fideli ( odata prinsi in mrejele iubirii sunt credinciosi persoanei iubite), lipsiti de rationament ("intotdeauna are dreptate", nu cumva sa-l contra-zici sau sa-l critici!), sufletisti, pasionali ( iubesc cu tot sufletul), selectivi ( prieteni putini dar cei mai buni)...

     

    aaa..si traiesc cu el de sa s5 ani

     misha,ai cam ghicit care e treaba cu sagetatorul....o sa traiesti mult alaturi de el

  •  
    • 1166 mesaje
    24 Aug 2012, 22:02
    0 0
    mqnu said:

    Vreau sa stiu cum sunt sau au fost ai vostrii sagetatori.

     

    Fustangii

  •  
    • 157 mesaje
    26 Aug 2012, 21:13
    0 0
    Nativii Sagetator sunt oameni contradictorii, pot fi adevarati vizionari dar au o problema cu orgoliul, astfel ca trec foarte usor dintr-o extrema in alta. Si, oricum, ei au dreptate intotdeauna

    Totusi, sunt 10 planete care prin pozitia si aspectele pe care le construiesc, contureaza personalitatea unui nativ, nu doar positia Soarelui in semnul astrologic.

    "Cine sunt Sagetatorii ?"
    http://astromercur.blogspot.com/2010/12/cine-sunt-sagetatorii.html
  •  
    • 44 mesaje
    19 Nov 2018, 17:02
    0 0
    Din experienta mea, mai bine te lipsesti daca poti. Depinde de fapt si ce zodie esti tu si ce compatibilitate exista intre voi 2. Vezi pe zodiacool.ro daca esti potrivita cu el si te hotarasti apoi daca iei sau nu in calcul tot ce ai aflat despre el. Spor
    https://www.zodiacool.ro/zodii/zodiac-european/sagetator