marire buze

  •  
    • 6 mesaje
    19 Feb 2011, 01:06
    9 8

    am tot citit pe internet despre marirea de buze dar as vrea sa aflu si cateva pareri.

    eu am buzele f subtiri si cred ca o interventie de genul asta mi-ar ajuta sa am mai multa incredere in mine, dar as vrea mai intai care sunt consecintele.

     

    voi ce stiti despre asta? si-a facut cineva? stiti vreun medic bun in domeniu?

  •  
    • 4034 mesaje
    19 Feb 2011, 12:02
    4 8
    nu am nevoie,nu cunosc pe nimeni care sa si fi facut din cunostintele mele,dar intereseaza te bine inainte sa nu arati dubios dupa aceea.din ce am auzit si eu se retrage greu acidul ala hialuronic,daca vrei silicon atunci nu mai stiu
  •  
    • 9 mesaje
    19 Feb 2011, 14:10
    7 4
    Buna,eu mi-am facut de 2 ori augmentare buzelor cu acid hialuronic de la Restylane Lips.Aceasta procedura am facut-o la Brasov intr-o clinica de chirurgie estetica si am fost foarte multumita. Imi doream un look natural, 1 seringa de 1ml Acid Hialuronic a fost deajuns ptr marire si volum.M-a costat 400E,prima oara a durat intre 1-2 luni efectul lui ,a2a oara intre 5-6 luni.Cu cat iti pui mai des dupa reabsorbire acidul hialuronic va ramane mai mult timp in tesut.Sunt impotriva siliconului sau altor substante permanente,risti sa nu-ti placa sau sa apara probleme.Acidul Hialuronic se gaseste in corpul nostru fiind o substanta usor de "digerat".Multa bafta
  •  
    • 28 mesaje
    20 Feb 2011, 18:57
    2 1
    Ti-l recomand cu caldura pe Dr Morad Iancu de la Luxury Aesthetics, mi-am marit buzele la el, precum si alte tratamente, si sunt foarte multumita. Succes!
  •  
    • 28 mesaje
    20 Feb 2011, 18:58
    4 0
    Se aplica o crema care anesteziaza zona, si exat inainte de injectare aplica un spray pe baza de gheata, nu doare mai deloc, iar rezultatul, cel putin in cazul meu, frumos si natural!
  •  
    • 65 mesaje
    22 Feb 2011, 14:58
    1 1
    uite, vin la party la DentEstet si o sa vezi cam tot ce vrei sa sti despre frumusete faciala, zambet etc. vine si Abagiu si Rhea Costa. o sa fie marfa tare de tot. si daca ai noroc, poate pui mana pe o invitatie. uite aici, ca nu vine oricine
    http://www.smilemakeover.ro/2011/02/17/castiga-o-invitatie-la-botox-zoom-party/

  •  
    • 14 mesaje
    2 Mar 2011, 13:19
    9 1
    Poti sa-ti faci la Dr. bratu. din Timisoara. Are multa experienta in domeniu. Oricum iti recomand sa te duci la o clinica de chirurgie estetica. Sa ne spui si noua, in final, unde ti-ai facut, si cum au iesit?
  •  
    • 4 mesaje
    2 Mar 2011, 18:53
    4 2
    Daca esti din Bucuresti sau Timisoara, ti-l recomand pe dr Athanasios Fragkos (e de origine greaca). E cel mai bun din domeniu si raportul calitate pret este foarte corect. Stiu ca si eu aveam temeri la inceput, inainte sa-mi fac, si am cautat f mult un medic bun. In final, o prietena de-a mamei mi l-a recomandat pe tipul asta care e supranumit si "doctorul vedetelor" pt ca are multe cliente cu nume mare. Iar rezultatele au fost pe masura>>se vede ca stie ce face si e f politicos si profesionist
  •  
    • 14 mesaje
    3 Mar 2011, 10:19
    4 5
    CrinaMates, sincera sa fiu nu am auzit de dr de care zici tu. Pe cine anume a operat dintre vedete? Asa, ca sa ne facem o idee! De dr Bratu chiar se stie ca a operat vedete si are multa experienta, dar de dr Athanasios, chiar nu am auzit.
  •  
    • 4 mesaje
    7 Mar 2011, 19:17
    4 3
    nu stiam ca facem intrecere de doctori aici, draga mea experta in plasticieni.

    in primul rand nu vorbeam de operatii ci de injectabile. din fericire la buze nu e nevoie sa te operezi ca s-au inventat si alte interventii mai clean si mai eficiente. doctorul despre care vorbeam eu e specializat in injectabile, e cel mai bun in injectabile. nu ma mira ca nu ai auzit de el pentru ca e destul de exclusivist si isi selecteaza clientela. in afara de asta e plecat jumate din timp prin alte tari ca Franta, Italia, Grecia, Emiratele Arabe unde face tratamente.

    daca vrei totusi sa auzi de el, intamplator si fara voia lui a aparut la tv recent asa ca ii poti cauta numele pe google.
  •  
    • 1 mesaje
    12 Ian 2012, 13:06
    5 1

    Buna fetelor, si eu am facut o marire de buze cu acid hialuronic acum 2 luni, sunt multumita de rezultat, mai ales ca doctorul mi-a garantat ca efectul dureaza intre 9 si 12 luni, e un produs nou din Elvetia. Sa nu mai spun ca pretul cerut a fost super ok 250 de euro, este un dr grec Vasileios, la Dental Praxis langa maternitatea Giulesti. siteul lor e mai greu de gasit eu tot prin recomandare am ajuns acolo, daca va intereseaza dentalpraxis2011.ro. Bafta si la buzite voluptoase inainte!

  •  
    • 18346 mesaje
    12 Ian 2012, 14:50
    4 0
    aoleoo... eu vreau poze cu buzele voastre.
  •  
    • 547 mesaje
    12 Ian 2012, 14:59
    3 1

    care dintre urmatoarele sunt pe placul vostru fetelor?
    http://www.smilorama.com/annoying-girls-with-huge-lips/


    Acest mesaj a fost editat de către Ellektra: 12 Ian 2012, 15:01
  •  
    • 7 mesaje
    25 Ian 2012, 14:56
    3 2
    Buna. Si eu mi-am facut recent interventia si sunt foarte multumita. Tot cu acid hialuronic desi initial vroiam un rezultat permanent cu implant dar am inteles ca este indicat intai sa incerc acidul hialuronic si pe urma sa ma mai gandesc la implant. Poti obtine un efect foarte discret daca iti faci doar conturul buzelor. Gasesti datele de contact si preturile (de altfel foarte avantajoase) pe www.estetico.ro.
  •  
    • 28 mesaje
    27 Feb 2012, 11:26
    2 1
    Fetelor, indiferent de ce medic alegeti, va recomand sa apelati la un medic cu experienta, care stie sa obtina un rezultat natural. Mai degraba mai adaugati acid hialuronic ulterior decat sa aratati ca niste papusi de plastic gen unele vedetute de la noi.
  •  
    • 2 mesaje
    17 Iun 2013, 16:40
    1 0
    andreita_dea said:Fetelor, indiferent de ce medic alegeti, va recomand sa apelati la un medic cu experienta, care stie sa obtina un rezultat natural. Mai degraba mai adaugati acid hialuronic ulterior decat sa aratati ca niste papusi de plastic gen unele vedetute de la noi.

     

     

    EFECT NATURA! Cred ca este cel mai important lucru cand iti faci asemenea imbunatatiri! Pentru marire de buze cu acud hialuronic eu am apelat la dr Corina Cazacu nu intamplator. Conteaza dr sa aiba un simt estetic, sa nu exagereze, sa nu te transforme in ceva vulgar!

  •  
    • 4350 mesaje
    18 Iun 2013, 12:07
    6 2
    Eu inca nu am vazut pana acum o persoana care sa-si fi marit buzele si sa arate natural...nici macar cele mai mari vedete,care au bani si isi pot permite calitate.Iar asocierea cu luciul de buze nu e in nici un fel extraordinara.Si mie imi plac buzele mai mari si frumos conturate,dar alea de la natura,altfel schimba fizionomia fetei si nu neaparat in bine.
  •  
    • 11561 mesaje
    18 Iun 2013, 12:37
    4 5
    Fetele , la care buze faceti referire ?
  •  
    • 5 mesaje
    1 Iul 2013, 22:13
    3 5
    am fost acum cateva zile la Ultraestetic pentru o marire de buze si sunt FOARTE incantata. La fel si sotul ! Am fost putin sceptica la inceput dar am vazut pozele de pe site-ul lor (care par reale !) si mi-am facut curaj. Mi-a fost injectat 1 ml de acid hialuronic Teosyal (cel mai bun !) si rezultatul e foarte frumos si natural. Curaj fetelor ! mai ales daca va simtiti putin complexate asa cum sunt eu.
  •  
    • 4350 mesaje
    1 Iul 2013, 23:01
    6 8
    Pozele sau rezultatele par reale?O fi frumos rezultatul,dar natural in nici un caz,n-am vazut nici o injectata pana acum si sa nu-mi dau seama de la o posta .