Doamna care ghiceste in cafea

  •  
    • 3 mesaje
    5 Apr 2014, 20:39
    4 3
    sophy17 said:stiti pe cineva care ghiceste in constanta si la care ati fost? as vrea si eu un nr de tel.... multumesc!

    Uite un nr de tlf la care eu merg ,e din constanta  0720299695 o sa fi multumita

  •  
    • 4346 mesaje
    5 Apr 2014, 22:04
    1 8
    satana ii si mai multumita cand ii aduci clienti!!!
  •  
    • 1 mesaje
    15 Apr 2014, 11:53
    1 5
    buna.Din curiozitaate am fost la o doamna de care imi povestea o prietena....Am ramas stupefiata cand am vazut cate lucruri mi-a spus si despre trecut dar mai ales despre viittor.Pe moment in urma spuselor ei am spus ca este imposibil ca viata mea sa se schimbe radical in bine,dar dupa cateva luni am trait exact ce ea imi spunea din carti si cafea.....este fenomenal.O recomand cu mare caldura si incredere,o doamana romanca cu un bebelus de 1 an.Alina 0725376219 o puteti suna oricand.
  •  
    • 4346 mesaje
    15 Apr 2014, 12:02
    0 4
    ai dreptate ..viata ta o sa ti se schimbe radical cand nici n o sa te astepti..ca doar si satana tre sa si ia tributul!!!
  •  
    • 7 mesaje
    5 Iul 2014, 20:13
    0 3
    Buna fetelor! Nu stiu ce credeti voi sau ce experiente ati avut, dar, pana acum ceva ani, eu nu credeam in persoanele care ghicesc. Dar, dupa ce am cunoscut-o pe Catalina (din Bucuresti)...parerea mea s-a schimbat total. De atitia ani...vreo 10....ma ajuta cu sfaturile ei. Ghiceste in carti, in tarot (carti diferite de primele), are clarviziune, face terapii cu lumina etc.... E o tipa deosebita, e romanca si e foarte directa si sincera...ceeea ce apreciez foarte mult! Daca va intereseaza...puteti sa o sunati si sa va convingeti...tel ei e 0766758711. Bafta si sper sa va fie de folos!!!!!!
  •  
    • 12208 mesaje
    5 Iul 2014, 20:16
    0 1
    Tie ti-a cerut cineva aceste informatii...? Toate publicatiile sunt pline de astfel de reclame de ti se face greata ....NE LASI ...?
  •  
    • 47 mesaje
    9 Iul 2014, 13:29
    2 1
    Eu m-am imprietenit cu o asa zisa liber profesionista in arte divinatorii. Mare greseala am facut!
    Impresionata de situatia ei materiala precara, de faptul ca parea a fi cat de cat educata, si de operatia pe care o suferise, am incercat sa o ajut. Dincolo de plata etalarilor cu carti de tarot, rune, si cafea, o ajutam material. Am devenit oarecum confidenta ei, si sincer, cu cat trecea timpul cu atat ma inspaimanta mai tare, si am inceput sa ma simt mai vulnerabila. Domnisorica, facea mai multi bani din povesti de viata impresionante, dar care , cu cat stateai mai mult in preajma ei, realizai ca au multe neconcordante, adica erau numai povesti. Dar ce este mai grav este faptul ca odata ce apucai sa ii zici una alta despre tine, ori incerca sa te manipuleze subtil, sau direct amenintare ( ii spun sotului tau, ii spun familiei etc).
    Sfatul meu este sa nu apelati prea des la aceeasi persoana. Chiar daca nu va imprieteniti, si sunteti numai clienta fidela, exista riscul foarte mare sa afle mai multe lucruri, sa ajunga clientele sa se cunoasca intre ele ( ca, uneori, o recomanzi pe respectiva altor amice) si ghicitoarea sa stie de fapt foarte multe, fara a ghici propriu-zis.
    Acest mesaj a fost editat de către Liaciocarlia: 24 Iul 2014, 00:30
  •  
    • 73 mesaje
    24 Iul 2014, 12:39
    1 0
    Sunt doua zicale care se potrivesc in cazul tau:
    Facerea de bine este foutere de mama
    si
    Daca-i dai nas lu' plavan, ti se urca pe divan, liaciocarlia.
    Apropo, din ce oras este tipa asta? 
  •  
    • 73 mesaje
    24 Iul 2014, 14:07
    1 1
    Liaciocarlia said:Eu m-am imprietenit cu o asa zisa liber profesionista in arte divinatorii. Mare greseala am facut!
    Impresionata de situatia ei materiala precara, de faptul ca parea a fi cat de cat educata, si de operatia pe care o suferise, am incercat sa o ajut. Dincolo de plata etalarilor cu carti de tarot, rune, si cafea, o ajutam material. Am devenit oarecum confidenta ei, si sincer, cu cat trecea timpul cu atat ma inspaimanta mai tare, si am inceput sa ma simt mai vulnerabila. Domnisorica, facea mai multi bani din povesti de viata impresionante, dar care , cu cat stateai mai mult in preajma ei, realizai ca au multe neconcordante, adica erau numai povesti. Dar ce este mai grav este faptul ca odata ce apucai sa ii zici una alta despre tine, ori incerca sa te manipuleze subtil, sau direct amenintare ( ii spun sotului tau, ii spun familiei etc).
    Sfatul meu este sa nu apelati prea des la aceeasi persoana. Chiar daca nu va imprieteniti, si sunteti numai clienta fidela, exista riscul foarte mare sa afle mai multe lucruri, sa ajunga clientele sa se cunoasca intre ele ( ca, uneori, o recomanzi pe respectiva altor amice) si ghicitoarea sa stie de fapt foarte multe, fara a ghici propriu-zis.

     

  •  
    • 73 mesaje
    24 Iul 2014, 14:08
    1 0
    Dar din ce ti-a spus s-a adeverit ceva?
  •  
    • 16 mesaje
    12 Sep 2014, 21:49
    2 0
    Sunt o ,,Doamna care ghiceste in cafea,, ....care este profund impresionata de unele cometarii din acest topic. Nu pot intelege ce cauta uni sceptici aici . Sa aprofundeze mai mult scepticismul lor? Sau poate sa le prezica cineva faptul ca ei nu sunt asa...ci doar rautaciosi.
    Cei care spun ca ghicitorii, clarvazatorii, ....umbla cu ,,michiduta,, ..oare nu stiu ca si internetul intra in categoria lucrurilor interzise....si ca multe religii spun ca ar apartine tot lui?
    Eu ,,ghicesc in cafea,,...si deasemenea cunosc tarrotul...si pot spune ca nu am nici un nichiduta care ma ajuta. Ghicitul in cafea e o arta divinatorie straveche..care cu ajutorul formelor pe care le ia zatul de cafea si care au fost interpretate corect ..a prezis multor oameni importanti , evenimente care au schimbat ...poate istoria..
    Sunt total deacord ca exista in romania persoane care se folosesc de renumele ...si poate si de usurinta utilizarii acestei arte...in a insela persoanele mai credule. Dar sunt deacord sa se plateasca pt asemenea servici. Eu ,spre exemplu , pierd din timpul meu intr-o sedinta, inafara de timp este si oboseala...da ...oboseala psihica...pt ca nu este deloc usor sa reusesti sa transformi acele forme in fraze inteligibile .... Atat pot spune ceva in contra celor care spun ca ghicesc viitorul in carti de tarrot. Cartile de tarot nu sunt divinatorii...sau mai bine spus nu pot prezice viitorul. Tarotul este folosit pt a ajuta in a lua decizii ...sau mai bine zis iti da sfaturi despre cum ar trebuii sa abordezi o situatie. Tarrotul nu este divinatoriu.
    Asa ca fetelor ....daca aveti nevoia unui ajutor divinatoriu in a lua anumite decizii ...fiti fara grija ca nici o ghicitoare nu lucreaza cu nichiduta...doar aveti grija sa fie o buna , sau bun prezicator si sa nu va manipuleze in a va lua banii.
  •  
    • 190 mesaje
    13 Sep 2014, 11:16
    0 0
    almaluna said:S.oare nu stiu ca si internetul intra in categoria lucrurilor interzise....si ca multe religii spun ca ar apartine tot lui?

    Ti-a spus duhovnicul tau despre internet sau ti-a trimis un mail in care iti interzicea sa intrii pe internet?
  •  
    • 16 mesaje
    13 Sep 2014, 14:01
    0 0
    Intrebarea  corecta  ar  fi  fost  pusa celor  care  afirma ca  nichiduta  e  prieten cu ghicitoarele...nu mie. Pe  iei  ar  fi  trebuit  sa  ii  intrebi primi  de  unde  stiu .  Oare le-au spus duhovnicul  lor? Sau  poate au  fost  la  vre-o clarvazatoare si l-au vazut.?
     Ideea  era ca nu  ar  trebuii  sa  existe  asemenea frici. E adevarat ca trebuie  sa  fii  constienta de actiunea  ta cand  te  hotarasti sa consulti  un  oracol. Asta  nu  e  o  joaca. Daca  nu  esti  destul  de  matur mental ...e posibil sa apara  dereglari. Daca  intradevar ai  o  problemala  care  nu  gasesti raspuns sau  rezolvare ....dar  nu  te  duci la  ghicitoare ca  sa  aflii viitorul asa  doar  ca  sa  il  stiu,  sau  din  amuzament. 
     Asa cum  am  mai  spus ...in  primul  rand  exista  persoane  care  se  folosesc de aceasta  arta ...si  inegresc  mintea  consultantului cu  prostii  si  povesti sumbre...doar  pentru  a  le  lua  cati  mai  multi  bani.  
  •  
    • 190 mesaje
    13 Sep 2014, 16:49
    0 0
    Imi place cum gandesti. Daca nu ai fi postat la acest topic si ai fi postat in alta parte, as zice ca esti psiholog.
    Dar asa esti doar o ghicitoare in cafea. Mi-ar place sa facem schimb de experienta si schimb de clienti.
  •  
    • 4346 mesaje
    13 Sep 2014, 20:39
    0 0
    almaluna said:Sunt o ,,Doamna care ghiceste in cafea,, ....care este profund impresionata de unele cometarii din acest topic. Nu pot intelege ce cauta uni sceptici aici . Sa aprofundeze mai mult scepticismul lor? Sau poate sa le prezica cineva faptul ca ei nu sunt asa...ci doar rautaciosi.
    Cei care spun ca ghicitorii, clarvazatorii, ....umbla cu ,,michiduta,, ..oare nu stiu ca si internetul intra in categoria lucrurilor interzise....si ca multe religii spun ca ar apartine tot lui?
    Eu ,,ghicesc in cafea,,...si deasemenea cunosc tarrotul...si pot spune ca nu am nici un nichiduta care ma ajuta. Ghicitul in cafea e o arta divinatorie straveche..care cu ajutorul formelor pe care le ia zatul de cafea si care au fost interpretate corect ..a prezis multor oameni importanti , evenimente care au schimbat ...poate istoria..
    Sunt total deacord ca exista in romania persoane care se folosesc de renumele ...si poate si de usurinta utilizarii acestei arte...in a insela persoanele mai credule. Dar sunt deacord sa se plateasca pt asemenea servici. Eu ,spre exemplu , pierd din timpul meu intr-o sedinta, inafara de timp este si oboseala...da ...oboseala psihica...pt ca nu este deloc usor sa reusesti sa transformi acele forme in fraze inteligibile .... Atat pot spune ceva in contra celor care spun ca ghicesc viitorul in carti de tarrot. Cartile de tarot nu sunt divinatorii...sau mai bine spus nu pot prezice viitorul. Tarotul este folosit pt a ajuta in a lua decizii ...sau mai bine zis iti da sfaturi despre cum ar trebuii sa abordezi o situatie. Tarrotul nu este divinatoriu.
    Asa ca fetelor ....daca aveti nevoia unui ajutor divinatoriu in a lua anumite decizii ...fiti fara grija ca nici o ghicitoare nu lucreaza cu nichiduta...doar aveti grija sa fie o buna , sau bun prezicator si sa nu va manipuleze in a va lua banii.

     

    1.In primul rand, nu esti o doamna , ci slujitoarea satanei. 

    2.Asta e o idiotenie mai mare decat tine. Nici interenetul ,nici televiziunea  nu intra in categoria interzise. In plus religia crestina lasata de Cristos nu sustine asa ceva...asa ca restul sectelor/cultelor/religiilor sunt total irelevante. 

    3. De parca cretinismele pe care ti le debiteaza mintea ar avea vreo importanta. Tu poti sa spui ce doresti , Dumnezeu insa...spune altceva. Ghicitoria, superstitiile, tarotul, vrajtoria si alte asemenea indeletniciri tin de diavol iar efectele se obtin numai cu ajutorul lui. 

    Să nu fie nimeni care să aibă meşteşugul de ghicitor, de cititor în stele, de vestitor al viitorului, de vrăjitor, de descântător, sau să dea cu ghiocul, nimeni să nu întrebe morţii. Căci oricine face aceste lucruri, este urâciune înainte Domnului (Dt 18,10-12)."

    Tarotul este unealta satanei, asa ca tu sa fii fara grija, ca se stie ca toate ghicitoarele sunt alietele diavolului Toata puterea o aveti de la el si tot ce obtineti e doar prin ajutorul lui. Si cum nimic nu ramane nepedepsit, o sa ai parte si tu si alte  minunate doamne care se ocupa cu astfel de indeletniciri, de o pedeapsa pe masura!!!
    Asta o spune Dumnezeu! 

  •  
    • 4346 mesaje
    13 Sep 2014, 20:42
    0 0
    almaluna said:Intrebarea  corecta  ar  fi  fost  pusa celor  care  afirma ca  nichiduta  e  prieten cu ghicitoarele...nu mie. Pe  iei  ar  fi  trebuit  sa  ii  intrebi primi  de  unde  stiu .  Oare le-au spus duhovnicul  lor? Sau  poate au  fost  la  vre-o clarvazatoare si l-au vazut.?
     Ideea  era ca nu  ar  trebuii  sa  existe  asemenea frici. E adevarat ca trebuie  sa  fii  constienta de actiunea  ta cand  te  hotarasti sa consulti  un  oracol. Asta  nu  e  o  joaca. Daca  nu  esti  destul  de  matur mental ...e posibil sa apara  dereglari. Daca  intradevar ai  o  problemala  care  nu  gasesti raspuns sau  rezolvare ....dar  nu  te  duci la  ghicitoare ca  sa  aflii viitorul asa  doar  ca  sa  il  stiu,  sau  din  amuzament. 
     Asa cum  am  mai  spus ...in  primul  rand  exista  persoane  care  se  folosesc de aceasta  arta ...si  inegresc  mintea  consultantului cu  prostii  si  povesti sumbre...doar  pentru  a  le  lua  cati  mai  multi  bani.  

       

    Mare idioata tre sa fii sa spui o astfel de afirmatie. Dumnezeu spune ce e voie si ce nu e voie.. iar Biblia afirma destul de clar ca oricine se ocupa de ghicitorie , farmece, vraji etc ..ii slujeste Satanei!!! 

  •  
    • 16 mesaje
    13 Sep 2014, 21:24
    0 0
    Daca ati fi fost persoane cu putina carte ....ati stii f bine despre ce vorbesc. Dar este de la sine inteles ca sunteti indoctrinate...si aici ma refer la cele care au raspuns furioase la postarea mea. Daca atata religie aveti in voi si sunteti asa de credincioase, ce cautati la rubrica asta? Cele care dau citate din biblie ...se pare ca nu au citit-o. pt ca ar fi stiut ca este de asemenea pacat sa te interesezi de aceste lucruri. Si poate ar trebuii sa stie ca e pacat sa fii rautacioasa. Oare nu satana e cel care te impinge sa fii rea si sa jignesti? Se spune ca esti ceea ce gandesti .
    Oricum am sa ignor de acum inainte raspunsurile uracioase , pt ca nu imi place sa am de a face cu asemenea persoane. Si nu o spun cu rautate...doar vreau sa va anunt ca nu am sa mai raspund celor care reusesc sa transmita atata ura .
    Si inca un lucru...mai sunt si alte carti . In biblie se spune...CAUTA SI CERCETEAZA.
  •  
    • 190 mesaje
    13 Sep 2014, 21:26
    1 0
    anda22-7 said:
    almaluna said:

    Mare idioata tre sa fii sa spui o astfel de afirmatie. Dumnezeu spune ce e voie si ce nu e voie.. iar Biblia afirma destul de clar ca oricine se ocupa de ghicitorie , farmece, vraji etc ..ii slujeste Satanei!!! 

     

    Duduita draga, substituind corolarului, toti preoti ce pretind ca ar avea de-a face cu viitorul , il slujesc pe cel cu coarne.

    Preoti despre care se spune ca pot deschide cartea vietii spunand ce ar fi nu ce este, se inchina celui cu coarne.

    Apara-ma doamne de cei care cred ca stiu prea multe.

  •  
    • 4346 mesaje
    13 Sep 2014, 21:37
    0 0
    Evident..preotii aia care deschid cartea si cine stie ce alte lucruri mai fac, sunt in aceasi categorie cu ghicitoarele. " Vrajitoare " cu sutana!
  •  
    • 4346 mesaje
    13 Sep 2014, 21:51
    0 0
    almaluna said:Daca ati fi fost persoane cu putina carte ....ati stii f bine despre ce vorbesc. Dar este de la sine inteles ca sunteti indoctrinate...si aici ma refer la cele care au raspuns furioase la postarea mea. Daca atata religie aveti in voi si sunteti asa de credincioase, ce cautati la rubrica asta? Cele care dau citate din biblie ...se pare ca nu au citit-o. pt ca ar fi stiut ca este de asemenea pacat sa te interesezi de aceste lucruri. Si poate ar trebuii sa stie ca e pacat sa fii rautacioasa. Oare nu satana e cel care te impinge sa fii rea si sa jignesti? Se spune ca esti ceea ce gandesti .
    Oricum am sa ignor de acum inainte raspunsurile uracioase , pt ca nu imi place sa am de a face cu asemenea persoane. Si nu o spun cu rautate...doar vreau sa va anunt ca nu am sa mai raspund celor care reusesc sa transmita atata ura .
    Si inca un lucru...mai sunt si alte carti . In biblie se spune...CAUTA SI CERCETEAZA.

     
    Nu esti tu proasta degeaba daca nu semnalizezi!!!  In primul rand pt cultura ta generala , e pacat sa te interesezi de aceste lucruri doar daca  faci asta in scopul de a l practica. faptul ca citesti despre astfel de lucruri ca sa fii informat si sa stii de ce sa te feresti nu este niciun pacat.  Dar ce vb noi aici?!!!! Stii tu care sunt categoriile de pacate, si ce si unde se incadreaza cand tu esti aliata satanei?!!!