Doamna care ghiceste in cafea

  •  
    • 73 mesaje
    26 Sep 2013, 20:30
    3 3
    Eeee, saaase ... asa da , acuma te cred . Nu te-am crezut cand ai spus c-ai fost la patru , n-o sa te cred cand ai sa spui c-ai fost la opt da' c-ai fost la sase,da,te cred . Si tot asa,le-ai insirat pe toate in functie de interese, ce mai, te cred.Si ma-ntreb , cat timp i-o fi luat lu' iudith sa-ti povesteasca 70% din viata ta ? da' tu, cata rabdare-ai avut s-asculti ceva ce stiai despre tine! Ei, doamna Lia a fost mai retinuta, a omis sa-ti spuna daca ai folosit pemparsi sau scutece cand ai fost mica , a omis sa-ti vorbeasca despre halena ta de dimineata , ce sa mai,fiecare cu talentele ei. Si , ia fii atenta la ce-ai scris : "la cateva zile de la programarea facuta la catalina si ana am fost surprinsa sa am rezultate pozitive chiar de a doua zi " . Ca tu scrii si tot tu iti raspunzi , nu mai am nici o indoiala da' am o rugaminte la Anda 22-7 : Anda , este aici, printre noi o fata care scrie de pe mai multe conturi si care ia numele Domnului in desert . Crezi c-ai putea sa ...
  •  
    • 10 mesaje
    26 Sep 2013, 23:19
    1 3
    augusta23 said:Eeee, saaase ... asa da , acuma te cred . Nu te-am crezut cand ai spus c-ai fost la patru , n-o sa te cred cand ai sa spui c-ai fost la opt da' c-ai fost la sase,da,te cred . Si tot asa,le-ai insirat pe toate in functie de interese, ce mai, te cred.Si ma-ntreb , cat timp i-o fi luat lu' iudith sa-ti povesteasca 70% din viata ta ? da' tu, cata rabdare-ai avut s-asculti ceva ce stiai despre tine! Ei, doamna Lia a fost mai retinuta, a omis sa-ti spuna daca ai folosit pemparsi sau scutece cand ai fost mica , a omis sa-ti vorbeasca despre halena ta de dimineata , ce sa mai,fiecare cu talentele ei. Si , ia fii atenta la ce-ai scris : "la cateva zile de la programarea facuta la catalina si ana am fost surprinsa sa am rezultate pozitive chiar de a doua zi " . Ca tu scrii si tot tu iti raspunzi , nu mai am nici o indoiala da' am o rugaminte la Anda 22-7 : Anda , este aici, printre noi o fata care scrie de pe mai multe conturi si care ia numele Domnului in desert . Crezi c-ai putea sa ...

     

    Draga mea Augusta cred ca ai ceva cu mine! Da am fost la 6 ghicitoare nu toate in aceasi zi ca nu imi permit, si repet daca nu stii sa citesti fiecare face ce vrea! Fiecare e liber sa aleaga daca se duce sau nu la ghicitoare si la care dintre ele. Nu iti voi da explicatii ,sunt singura adulta responsabila de viata mea. Daca acest subiect nu te intereseaza si esti aici numai sa te legi de cei/cele care din diferite motive apeleaza la ghicitoare, abtine-te pt ca parerea ta nu ma intereseaza . Cata rautate omeneasca!!!! Invata sa te respecti pe cei care nu ii cunosti, deoarece nu ii cunosti nu ai dreptul sa judeci pe jimeni si nici sa dai cu presupusul ca as fi X sau Y. Am un singur profil, daca am ceva de spus il spun nu ma ascund ca tine sub X pseudonime ca sa fac reclama lui Lia ( care cred ca esti chiar tu) care isi bate joc de cei care vin cu speranta de a obtine unele raspunsuri, si platesc pt asta. Daca Lia e asa de buna cum zici, nu ar mai avea nevoie de reclama.
  •  
    • 73 mesaje
    27 Sep 2013, 08:47
    4 0
    Lolote,n-am nimic cu tine , mie nu mi-ai facut nimic,nu ne cunoastem , eu am ceva cu modul tau nepotrivit de a-ti face reclama tie sau unei apropiate de-ale tale . Nu era mai cinstit sa vorbesti despre tine sau cunostinta ta fara sa ataci pe altcineva? Ai fi fost de admirat . Eu nu sunt rea,de ce ma ataci si pe mine?Eu am fost putin ironica pentru ca ,inca o data scriu , uite ce scrii: " la cateva zile de la programarea facuta la catalina si ana am fost surprinsa sa am rezultate pozitive CHIAR DE_A DOUA ZI ! Cum sa nu te judec ? Si cine nu-mi da voie sa te judec pe tine sau pe atcineva , sigur, atunci cand este cazul , asa cum e acum ? Se vede de la o posta ca o apar pe doamna Lia , asa este dar de ce n-o apar si pe doamna Ana ca si la ea am fost , si la ea am platit aceeeasi suma ? Vezi , tu , Lolote , imi sare in ochi necinstea ,falsul si sar ca arsa . In rest,imi vad de ale mele,ca am destule.
  •  
    • 73 mesaje
    27 Sep 2013, 10:04
    4 0
    Apoi,eu nu i-am luat apararea in legatura cu ghicitul. Cineva poate fi multumit,altcineva,nu,in functie de asteptarile fiecaruia . Eu te acuz de minciuna , ca ai spus ca atunci cand erai la baie si geanta ta era pe hol deschisa, ti-au disparut niste bani . Te-ai si jurat . Chiar si tu te-ai speriat de grozavia celor scrise de tine si ai rectificat in alt coment adica ai scris ca n-ai prins pe nimeni cu mana in buzunar . Dar pentru ca stiu ca " verba volant , scripta manent" am sarit sa scriu ce stiu despre ea . Nu eu am inceput conflictul.
  •  
    • 10 mesaje
    27 Sep 2013, 23:50
    0 4
    La cateva zile de la programare, deci ca sa iti explic = pe Catalina am sunat-o intr-o marti si m-am dus joi, la ora 16 , iar primul rezultat pozitiv, l-am avut vineri pe la pranz, am primit o suma de bani care credeam ca nu va veni niciodata, de asemenea la Ana am facut programare saptaman de dupa, intr-o luni si m-am dus marti seara iar miercuri seara am primit mesaj de la prietenul meu cu invitatie pt a petrece un weekend impreuna, iubit pe care nu il mai vazusem de 3saptamani dup. Care am plecat in weekend. Fericita? Ai inteles ce am vrut sa spun? Si inca ceva ma confunzi cu cea care a fost la Lia si s-a trezit ca ii lipsea o anume suma din geanta.
  •  
    • 73 mesaje
    28 Sep 2013, 16:15
    4 1
    Lolote , daca ma intrebi daca sunt fericita de explicatia ta , iti raspund ca as fi fost daca nu mi-ai fi raspuns cam agresiv . Trec peste . Daca ma intrebi daca sunt fericita,asa,in general,iti raspund ca nu sunt . Cand am intrat pe forum am vrut sa-mi recomande cineva o ghicitoare , alta decat doamna Lia ( ea merita sa-i spun doamna,crede-ma ) ca sa pot compara ce mi-a zis dansa cu ce-mi va spune altcineva,recomandata fiind . Acum , nu mai este important . In loc sa-mi vad de relatia mea, am stat pe internet siii... uite-asa , mi-a facut asta al meu un lucru asa de nepotrivit ca nu-mi mai trebuie . Si tot el nu-mi mai raspunde la telefon . Poate ca l-am neglijat sau poate ca n-a fost sa fie . Nu conteaza , acum sunt suparata . Tie iti doresc sa-ti fie bine!
  •  
    • 12 mesaje
    2 Oct 2013, 04:46
    7 0

    BUNA ZIUA, DOAMNELOR.   MI-AM FACUT CONT PE ACEST FORUM, PENTRU A MULTUMI UNEI MARE DOAMNE A GHICITULUI IN CAFEA ,, DOAMNA LIA". AM FOST LA EA CU FIICA MEA IN LUNA AUGUST SI I-A ZIS CA VEDE PE CINEVA FOARTE BOLNAV DIN FAMILIE CU LITERA ,,M" CARE ESTE LA UN PAS DE MOARTE. SA MEARGA LA DOCTOR SI SA SE ROAGE LA ,, MAICUTA DOMNULUI". NOI AVEM IN FAMILIE MULTI CU LITERA ,,M" PRINTRE CARE SI EA. I-A MAI ZIS CA IUBITUL EI O V-A CERE IN CASATORIE SI O SA II SPUNA CA O IUBESTE MULT. LA 6 ZILE DUPA  CE I-A GHICIT FIICA MEA A AVUT UN ACCIDENT VASCULAR CEREBRAL  SI A FOST LA UN PAS DE MOARTE. A STAT IN SPITAL 21 DE ZILE LA TERAPIE INTENSIVA SI SALON. ACOLO PE PATUL DE SPITAL IUBITUL EI A CERUT-O IN CASATORIE SI I-A DECLARAT CA O IUBESTE. AM SUNAT-O PE DOAMNA LIA SI I-AM POVESTIT CE S-A INTAMPLAT. PENTRU INTERVENTIE AM AVUT NEVOIE DE AJUTOR BANESC SI MULTA LUME NE-A AJUTAT, PRINTRE CARE SI DOAMNA LIA, UN OM CU MULT SUFLET SI CARACTER DEOSEBIT. II MULTUMESC DIN INIMA SA AIBA PARTE DE TOT CE ESTE BUN PE PAMANT. SA TINEM CONT DE CEIA CE ZICE, CA TARE BINE VEDE SI INTERPRETEAZA SEMNELE.  MARTURISESC IN FATA LUI DUMNEZEU SI A DUMNEAVOASTRA CA AM SCRIS AICI PURUL ADEVAR. VA MULTUMESC CA M-ATI ASCULTAT SI II MULTUMESC INCA ODATA DOAMNEI LIA. MARTA


    Acest mesaj a fost editat de către MARTA8: 22 Nov 2013, 19:24
  •  
    • 13 mesaje
    2 Oct 2013, 21:14
    2 1
    MARTA8 said:

    BUNA ZIUA, DOAMNELOR.   MI-AM FACUT CONT PE ACEST FORUM, PENTRU A MULTUMI UNEI MARE DOAMNE A GHICITULUI IN CAFEA ,, DOAMNA LIA". AM FOST LA EA CU FICA MEA IN LUNA AUGUST SI I-A ZIS CA VEDE PE CINEVA FOARTE BOLNAV DIN FAMILIE CU LITERA ,,M" CARE ESTE LA UN PAS DE MOARTE. SA MEARGA LA DOCTOR SI SA SE ROAGE LA ,, MAICUTA DOMNULUI". NOI AVEM IN FAMILIE MULTI CU LITERA ,,M" PRINTRE CARE SI EA. I-A MAI ZIS CA IUBITUL EI O V-A CERE IN CASATORIE SI O SA II SPUNA CA O IUBESTE MULT. LA 6 ZILE DUPA  CE I-A GHICIT FICA MEA A AVUT UN ACCIDENT VASCULAR CEREBRAL  SI A FOST LA UN PAS DE MOARTE. A STAT IN SPITAL 21 DE ZILE LA TERAPIE INTENSIVA SI SALON. ACOLO PE PATUL DE SPITAL IUBITUL EI A CERUT-O IN CASATORIE SI I-A DECLARAT CA O IUBESTE. AM SUNAT-O PE DOAMNA LIA SI I-AM POVESTIT CE S-A INTAMPLAT. PENTRU INTERVENTIE AM AVUT NEVOIE DE AJUTOR BANESC SI MULTA LUME NE-A AJUTAT, PRINTRE CARE SI DOAMNA LIA, UN OM CU MULT SUFLET SI CARACTER DEOSEBIT. II MULTUMESC DIN INIMA SA AIBA PARTE DE TOT CE ESTE BUN PE PAMANT. SA TINEM CONT DE CEIA CE ZICE, CA TARE BINE VEDE SI INTERPRETEAZA SEMNELE.  MARTURISESC IN FATA LUI DUMNEZEU SI A DUMNEAVOASTRA CA AM SCRIS AICI PURUL ADEVAR. VA MULTUMESC CA M-ATI ASCULTAT SI II MULTUMESC INCA ODATA DOAMNEI LIA. MARTA

     Multa sanatate fiicei tale, Marta! Sa ii ajute Dumnezeu sa se faca bine! Multa sanatate si doamnei Lia!

  •  
    • 12 mesaje
    4 Oct 2013, 05:12
    5 0

    Multumesc tie si tuturora celor care s-au rugat si se roaga, tuturor binefacatorilor nostri, SFINTEI TREIMI, MAICUTEI DOMNULUI, PARINTELUI ARSENIE BOCA SI TOATE PUTERILE CERESTI pentru ajutor. I-au dat sansa la viata. Numai de bine. 

  •  
    • 73 mesaje
    4 Oct 2013, 19:31
    4 0
    Marta,multa sanatate fiicei tale si fericire impreuna cu iubitul ei( impresionant gestul lui,s-o ceara de sotie,acolo,pe patul de spital si sa-i declare ca o iubeste ).Sanatate si iubire tuturor!
  •  
    • 12 mesaje
    5 Oct 2013, 09:07
    4 0
    Multumesc Augusta. Sa te auda Dumnezeu, ca mult ajutor mi-a dat. Dumnezeu lucreaza prin oameni si mi-a trimis multi oameni cu suflete mari, care m-au ajutat.Sa le dea sanatate, fericire si realizarea tuturor dorintelor care le sunt de folos la toti binefacatorii mei. Marta
  •  
    • 270 mesaje
    5 Oct 2013, 10:48
    0 6
    MARTA8 said:

    BUNA ZIUA, DOAMNELOR.   MI-AM FACUT CONT PE ACEST FORUM, PENTRU A MULTUMI UNEI MARE DOAMNE A GHICITULUI IN CAFEA ,, DOAMNA LIA". AM FOST LA EA CU FICA MEA IN LUNA AUGUST SI I-A ZIS CA VEDE PE CINEVA FOARTE BOLNAV DIN FAMILIE CU LITERA ,,M" CARE ESTE LA UN PAS DE MOARTE. SA MEARGA LA DOCTOR SI SA SE ROAGE LA ,, MAICUTA DOMNULUI". NOI AVEM IN FAMILIE MULTI CU LITERA ,,M" PRINTRE CARE SI EA. I-A MAI ZIS CA IUBITUL EI O V-A CERE IN CASATORIE SI O SA II SPUNA CA O IUBESTE MULT. LA 6 ZILE DUPA  CE I-A GHICIT FICA MEA A AVUT UN ACCIDENT VASCULAR CEREBRAL  SI A FOST LA UN PAS DE MOARTE. A STAT IN SPITAL 21 DE ZILE LA TERAPIE INTENSIVA SI SALON. ACOLO PE PATUL DE SPITAL IUBITUL EI A CERUT-O IN CASATORIE SI I-A DECLARAT CA O IUBESTE. AM SUNAT-O PE DOAMNA LIA SI I-AM POVESTIT CE S-A INTAMPLAT. PENTRU INTERVENTIE AM AVUT NEVOIE DE AJUTOR BANESC SI MULTA LUME NE-A AJUTAT, PRINTRE CARE SI DOAMNA LIA, UN OM CU MULT SUFLET SI CARACTER DEOSEBIT. II MULTUMESC DIN INIMA SA AIBA PARTE DE TOT CE ESTE BUN PE PAMANT. SA TINEM CONT DE CEIA CE ZICE, CA TARE BINE VEDE SI INTERPRETEAZA SEMNELE.  MARTURISESC IN FATA LUI DUMNEZEU SI A DUMNEAVOASTRA CA AM SCRIS AICI PURUL ADEVAR. VA MULTUMESC CA M-ATI ASCULTAT SI II MULTUMESC INCA ODATA DOAMNEI LIA. MARTA

     
    nu e nimic adevarat, iar daca este, e pura coincidenta. nu va suparati ca va intreb, sunteti cretina d-na Marta? 

  •  
    • 12 mesaje
    5 Oct 2013, 19:57
    4 0
    Buna seara. Ce interes as fi avut sa il mint pe Dumnezeu si sa marturisesc in fata LUI si a dumneavoastra ca tot ce am scris este real. Ca ma crezi cretina, nu mi-ai scris....... de ce? Eu iti multumesc . Marta
  •  
    • 270 mesaje
    5 Oct 2013, 21:13
    0 3
    MARTA8 said:Buna seara. Ce interes as fi avut sa il mint pe Dumnezeu si sa marturisesc in fata LUI si a dumneavoastra ca tot ce am scris este real. Ca ma crezi cretina, nu mi-ai scris....... de ce? Eu iti multumesc . Marta

     
    Eu incerc sa te trezesc la realitate. Nu exista ghicitul in nimic, cat despre Dumnezeu, de asemenea nu se stie nimic despre El.
    Repet, daca a fost asa, a fost pura coincidenta. Nu le mai umfla buzunarele la sarlatani. E un sfat prietenesc.
    Pot sa te intreb cat costa sedintele de ghicitoare? Ghicitorii astia iau bani grasi de la tine, dupa care se plimba in mertzane prin fatza ta si petrec in carciumi de lux. Daca ai vedea unul in ipostaza asta, cum ai reactiona? Ma intreb.  

  •  
    • 12 mesaje
    6 Oct 2013, 14:28
    8 0

    Buna ziua.Am inteles la ce te referi.DUMNEZEU EXISTA, A EXISTAT SI V-A EXISTATA. Daca crezi si exista... ai castigat tot, daca nu crezi si exista......... ai pierdut tot. Este alegerea noastra. De crezut, noi credem fiecare in ceva, pentru ca daca nu am crede am trai numai in trup, care moare si ramane aici, iar noi suntem mult mai mult........trup, suflet si aura care ne inconjoara. Asta cred eu. Iti multumesc pentru sfat. Doamna Lia m-a ajutat. Cine vrea sa inteleaga, ma intelege. Marta

  •  
    • 73 mesaje
    6 Oct 2013, 18:39
    5 0
    Fiecare are dreptul sa creada in ghicitori,vrajitori,Dumnezeu,biserica,sau sa nu creada . Fiecare e liber sa-si cheltuiasca banii asa cum vrea . Cineva poate sa sfatuiasca pe altcineva(fara sa i se ceara sfatul) cu conditia sa nu jigneasca .
    Marta, eu stiam ca suntem trup,suflet si spirit .Eu nu stiu care e rolul aurei dar stiu ca exista.
    Iata,doamnelor,un subiect interesant de dezbatut .
    Marta,mie-mi place de tine .
  •  
    • 270 mesaje
    7 Oct 2013, 15:28
    2 0
    MARTA8 said:

    Buna ziua.Am inteles la ce te referi.DUMNEZEU EXISTA, A EXISTAT SI V-A EXISTATA. Daca crezi si exista... ai castigat tot, daca nu crezi si exista......... ai pierdut tot. Este alegerea noastra. De crezut, noi credem fiecare in ceva, pentru ca daca nu am crede am trai numai in trup, care moare si ramane aici, iar noi suntem mult mai mult........trup, suflet si aura care ne inconjoara. Asta cred eu. Iti multumesc pentru sfat. Doamna Lia m-a ajutat. Cine vrea sa inteleaga, ma intelege. Marta

     
    Va!

    Dumnezeu exista si ne-a invatat si gramatica, numai ca de unii nu s-a prea prins.  
    Evident ca exista ceva, o forta, o energie care ne-a creat, dar miracole in sensul in care le intelegem noi NU sunt si iti spun si motivul:

    (tre sa te iau mai intai cu o paranteza ca sa intelegi) 

    Spre deosebire de mata, care iti dai banii pe vrajitoare, eu ii dau pe toale.
    Ce e in casa aia e greu de descris. Stiu ca sunt lacoma si ca vanzatorii ma pacalesc, dar asta e.
    Ii vad cum imi ranjesc, mai nou au inceput sa imi ranjeasca si din ferestre de chat de pe internet, de cand comand online.

    Stiu d-na Marta, am un viciu. Da macar ma aleg cu ceva din el. Cu niste zdrente care pe langa ca ma apara de frig, mai starnesc cateodata si invidia celor din jur.
    Da' mata daca ii dai lu madam cu cafeaua, cu ce te alegi? Macar cu o cafea te serveste cand te duci la sedintele de spiritism? 

    Dar sa revenim la mine si la tzoalele mele.
    Drept rezultat al acestui viciu, in casa la mine e un haos total. Deci ia gandeste-te mata ca ar veni "zana cea buna" si mi-ar pune toata tzolaraia aia "ïn ordine"? Iti dai seama ca nu as mai gasi nimic??

    Deci DE AIA NU EXISTA "MIRACOLE". Pentru ca un "miracol" poate fi si naspa, de ex sa dispara, sa se reaseze sau chiar sa apara lucruri (nedorite) in casa. Pricepi? 

    Iar daca e sa o luam pe parte bisericoasa, eu stiu ca biserica descurajeaza practicile vrajitoriei.  


    Acest mesaj a fost editat de către jlvera: 7 Oct 2013, 15:29
  •  
    • 73 mesaje
    7 Oct 2013, 18:18
    7 0
    jlvera,doamna Marta n-a scris ca merge la vrajitoare si la sedinte de spiritism ci la una care traduce niste semne in ceasca de cafea . Asta n-are legatura cu pacatul de a merge la vrajitoare sau la sedintele se spiritism . Citeam pe internet ca un preot spunea ca dimineata,dupa ce-si servea cafeaua,maicuta care-l servea cu cafea ii si ghicea in ceasca . Daca era asa un pacat, n-ar mai fi facut asa . Poate.
    Acuma,te intreb pe tine,jlvera, cum poti,bre,sa traiesti in haos?Nu ca haos provocat de " tolaraie" ci haos,provocat de orice ? Nu ti-e peste mana?
  •  
    • 12 mesaje
    8 Oct 2013, 20:58
    5 0

    Nu am sa raspund la rautate, cu rautate. Asta este credinta mea si nu o sa mi-o schimbe nimeni.Ca te hranesti atacand pe alti. este problema ta. Doamna Lia nu este vrajitoare, nici nu se ocupa de spiritism. Ghiceste in cafea si zice ffffffffffoarte bine. Nu am sa iti mai raspund.Sa ai parte de fericire si implinire.

  •  
    • 73 mesaje
    9 Oct 2013, 08:44
    4 0
    MARTA8,tu asa un om bland esti...nu te supara , ce zodie esti? sau nu zodia te face sa fii asa un om bun, ci credinta si religia ?
    Acum inteleg de ce oamenii ti-au sarit in ajutor si ti-ai salvat fiica.
    Eu cred ca tu nu superi pe nimeni.