preoti vazatori cu duhul

  •  
    • 2 mesaje
    5 Iun 2013, 18:35
    6 3
    buna, am gasit pe net o Rugacune facatoare de minuni , vreau sa o fac cunoascuta si altor persoane

    Maica iubita,Sfanta Fecioara din Juquilla,Fecioara a sperantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe.Viata noastra e a ta.Fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate,miyerie si pacat,vezi ca viata noastra a luat-o razna NU NE ABANDONA! Maica iubita protejeaza pelerinii si fii alaturi de noi in toate drumurile noastre.Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si painea ce le-a fost furata da-le-o inapoi.Fii langa noi in toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amin!
    Se spune apoi de 9 ori Bucura-te Marie...,punandu-se in gand 3 dorinte: 1 pt bani si 2 imposibile.Aceasta rugaciune se face 9 zile la rand,cu o lumanare alba aprinsa.In ultima zi,cea de-a noua se va publica rugaciunea spre a o face cunoscuta si altora.Dumnezeu si Maica Sfanta sa va dea sanatate si sa va fie de folos!Doamne ajuta!""
  •  
    • 5609 mesaje
    30 Oct 2013, 01:27
    4 4
    ----------------------------------------------------------------------



     

    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 28 Ian 2015, 01:50
  •  
    • 3 mesaje
    28 Dec 2013, 12:46
    2 1
    Maricon said:Da, exista un asemenea preot in Bucuresti, il cheama Ene Marian. Nu stiu exact daca mai traieste...au trecut vreo 20 ani de atunci, undeva in Drumuri Noi.
    Trebuie sa-ti spun 1 singur lucru, pe mine m-a socat acum 20 de ani, din 100 de persoane care eram la usa am ramas jumate. Ne-a triat si pe unii i-a trimis acasa. Preotul este cu adevarat clar vazator. A intors de la usa femei care pareau smerite si credincioase si le-a spus sa plece, la el in casa nu au ce cauta, ca nu sunt cinstite si curate pe cat le arata hainele. Iti vede sufletul si credinta, iti vede gandurile cu care te duci acolo...a fost o experinta pe care nu o voi uita vreodata. Eu l-am sunat la telefon din alt oras si l-am intrebat cand pot sa ma duc la el (o amica de-a mea sunase cu o zi inainte si i-a spus ca problema ei poate astepta...asa ca, i-a spus peste 6 luni, desi femeia aia nu-i spusese absolut nimic de problema ei), eu nu i-am spus absolut nimic si m-a programat...in 2 zile. WOW...socant, dar am ajuns la el si m-a primit...mi-a spus lucuri care m-au zguduit. Unul din ele a fost ca viata si destinul fratelui meu depind de mine si numai eu pot sa-l conving, in caz contrar va muri tanar...trebuia sa ajung cu el la o manastire in Moldova ca un anume preot acolo sa-i citeasca, dar fratele meu nu era credincios, si nu am reusit sa-l conving vreodata.
    Mi-am pierdut fratele 2 ani mai tarziu intr-o moarte tragica....
    Personal nu cred ca mai am putere sa ajung vreodata, ma sperie prezicerile lui.
    Daca esti cu adevarat curata sufleteste si trupeste merita incercat, te va primi, daca nu nici sa nu indraznesti sa i te duci la usa, te face de rusine in fata multimii.

     

  •  
    • 157 mesaje
    7 Feb 2014, 13:30
    5 4
    A mai fost cineva la parintele Isaia d la schitul Horia?
  •  
    • 5 mesaje
    5 Mar 2014, 19:56
    4 5
    Rcomand cu toata increderea pe PARINTELE BARTOLOMEU tot de aici am auzit de dansul un om cu o credinta ce nu am mai intalint la ajutat chiar telefonic si am gasit raspunsul la multe probleme pe care le aveam de ani de zile si la care credeam ca nu o sa imi mai gasesc rezolvarea prin canoanele parintelui am reusit sa pot sa fac ce nu am facut in 34 de ani.Si pe aceasta cale i multumesc public si doresc ca toti care au probleme preoti ca parintele BARTOLOMEU sa gaseasca va las aici numarul de telefon la care puteti vorbi cu parintele RASPUNDE GREU cel putin asa am patit eu aici am vazut ca uni oamnei zic ca nu raspunde asa greu am inteles ca vine la Bucuresti parintele pe la sfarsitul luni la Biserica Sfantul Ciprian din Capitala .0727558408.multumesc. O marturisie a doamne Anca Coman
  •  
    • 1 mesaje
    11 Mar 2014, 20:47
    2 1




    Buna ziua. Am gasit pe net o Rugacune facatoare de minuni , vreau sa o fac cunoascuta si altor persoane:

    "Maica iubita,Sfanta Fecioara din Juquila,Fecioara a sperantei noastre, iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe.Viata noastra e a ta.Fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate,mizerie si pacat,vezi ca viata noastra a luat-o razna NU NE ABANDONA! Maica iubita protejeaza pelerinii si fii alaturi de noi in toate drumurile noastre.Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si painea ce le-a fost furata da-le-o inapoi.Fii langa noi in toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amin!"
    Se spune apoi de 9 ori Bucura-te Marie...,punandu-se in gand 3 dorinte: 1 pt bani si 2 imposibile.Aceasta rugaciune se face 9 zile la rand,cu o lumanare alba aprinsa.In ultima zi,cea de-a noua se va publica rugaciunea spre a o face cunoscuta si altora.Dumnezeu si Maica Sfanta sa va dea sanatate si sa va fie de folos!Doamne ajuta!""
  •  
    • 1532 mesaje
    26 Mar 2014, 08:51
    2 2
    valericabucuresti said:Cu lacrimi in ochi scriu aceste randuri acum o saptamana si ceva am vazut aici la dumneavoastra pe forum ca se vorbeste de parintele BARTOLOMEU am luat nr asa cum era dat pe forum si am sunat timp de 4 zile si nu imi raspundea nimeni si la un momendat am crezut ca nu imi va raspunde dar aseara pe la ora 21 iar am incercat sa pot lua legatura cu parintele si de data aceasta parintele a raspuns m-am cutremurat cand l-am auzit are o voce patrunzatoare si foarte autoritara,si l-am intrebat parinte am probleme pot sa va retin putin si el mi-a zis : "o mama care sa ingropat fiul e o mucenita "acum 3 luni baiatul meu Nicusor a murit in accident de munca iar parintele stia acest lucru "sa mai dai din cand in cand macaroane cu branda de pomana"pana si asta stia ce manca Nicusor ,cu multe lucruri m-am luninat dupa ce am vorbit cu dansul o sa imi permit sa las si eu nr de telefon al parintelui asa cum l-am gasit si eu tot pe acest forum si randurile asternute sunt ca semn de multumire pentru cei care l-au recomandat pe parintele,nr de telefon este 0727558408 il recomand cu toata caldura ca un preot cu har nu pe vorbe asa cum se aude de muti acest parinte cel putin mie mi-a dovedit ca harul lui dumnezeu este cu el.Va multumesc . Valerica Bucuresti 53 de ani profesor nevazator

     

    De parintele Bartolomeu SA NU AUD!!!!! Am vb cu el, i-am spus problema mea si mi-a cerut bani sa citeasca niste rugaciuni. vreo 800 lei in total! Un preot cu har, bun crestin, ajuta, nu cere bani sa se roage!!! Mai ales ca i-am spus ca nu am de unde

  •  
    • 5 mesaje
    28 Mar 2014, 23:02
    2 1
    Pe mine ma ajutat si nu imi pare rau ca am platit slujbele,i-am dat si in plus sunt foarte multumita.Amin
  •  
    • 1532 mesaje
    31 Mar 2014, 11:23
    5 0
    iondinitalia said:Pe mine ma ajutat si nu imi pare rau ca am platit slujbele,i-am dat si in plus sunt foarte multumita.Amin

     

    Sa fie la tine acolo si ma bucur ca tie ti-e bine! Dar stiind ca am un copil cu autism si abia ii platesc terapia lunar + alte cheltuieli, fiind un crestin practicant sau cum vrei sa-i spui, putea sa inteleaga si sa nu ceara bani pt trugaciune. 800 lei reprezinta o mare parte din terapia lunara. NU TOTUL ESTE DE VANZARE, cu atat mai putin o rugaciune.

  •  
    • 4346 mesaje
    31 Mar 2014, 11:31
    1 1
    nici nu vreau sa mi imaginez ce fel de "slujbe " poate sa ti faca pt suma de 800 de lei. O SF Liturghie , in orice biserica/ la orice preot costa 20 ron.
  •  
    • 1532 mesaje
    31 Mar 2014, 11:44
    2 1
    anda22-7 said:nici nu vreau sa mi imaginez ce fel de "slujbe " poate sa ti faca pt suma de 800 de lei. O SF Liturghie , in orice biserica/ la orice preot costa 20 ron.

     


    20, 50, 100 - nu ar fi fost mult DESI daca vbim de o rugaciune mi se pare deplasat gestul in sine sa stabilesti un tarif, nu suma. dar 800?????? dar deh... vad si romani multumiti sa dea bani fara sa gandeasca. deci REPET: ESTE VORBA DE GESTUL DE A CERE BANI PT O RUGACIUNE, ALTFEL NU O FACE


    Acest mesaj a fost editat de către eu_babitu: 31 Mar 2014, 11:45
  •  
    • 4346 mesaje
    31 Mar 2014, 11:58
    1 1


    Acest mesaj a fost editat de către anda22-7: 31 Mar 2014, 12:36
  •  
    • 4346 mesaje
    31 Mar 2014, 12:35
    1 0
    anda22-7 said:o fi avand tarife proprii( incalcand canoanele bisericesti)..pt ca Biserica are 1 singur tarif pt Sf Liturghii.....

     

  •  
    • 1069 mesaje
    4 Apr 2014, 14:57
    2 1
    eu_babitu said:
    anda22-7 said:nici nu vreau sa mi imaginez ce fel de "slujbe " poate sa ti faca pt suma de 800 de lei. O SF Liturghie , in orice biserica/ la orice preot costa 20 ron.

     


    20, 50, 100 - nu ar fi fost mult DESI daca vbim de o rugaciune mi se pare deplasat gestul in sine sa stabilesti un tarif, nu suma. dar 800?????? dar deh... vad si romani multumiti sa dea bani fara sa gandeasca. deci REPET: ESTE VORBA DE GESTUL DE A CERE BANI PT O RUGACIUNE, ALTFEL NU O FACE

     

     

    E o escrocherie, nu-i preot.

  •  
    • 2 mesaje
    13 Iun 2015, 12:20
    2 0
    Eu va recomand pe doamna Ana Marinescu: 0727206223.Va raspunde asistentul doamnei care va programeaza,aveti si cateva minute gratuite sa vedeti despre ce este vorba.
    Aveti mare grija la escroci,se dau preoti dar sunt altceva.Nu mai credeti din prima ca aveti farmece,toti avem perioade proaste,dar nu inseamna ca suntem blestemati,vrajiti sau ni s-a facut farmece.Inainte sa dati bani,testati daca este intradevar clarvazator.
     
  •  
    • 1 mesaje
    6 Aug 2015, 10:03
    4 1
    Maricon said:Da, exista un asemenea preot in Bucuresti, il cheama Ene Marian. Nu stiu exact daca mai traieste...au trecut vreo 20 ani de atunci, undeva in Drumuri Noi.

    Trebuie sa-ti spun 1 singur lucru, pe mine m-a socat acum 20 de ani, din 100 de persoane care eram la usa am ramas jumate. Ne-a triat si pe unii i-a trimis acasa. Preotul este cu adevarat clar vazator. A intors de la usa femei care pareau smerite si credincioase si le-a spus sa plece, la el in casa nu au ce cauta, ca nu sunt cinstite si curate pe cat le arata hainele. Iti vede sufletul si credinta, iti vede gandurile cu care te duci acolo...a fost o experinta pe care nu o voi uita vreodata. Eu l-am sunat la telefon din alt oras si l-am intrebat cand pot sa ma duc la el (o amica de-a mea sunase cu o zi inainte si i-a spus ca problema ei poate astepta...asa ca, i-a spus peste 6 luni, desi femeia aia nu-i spusese absolut nimic de problema ei), eu nu i-am spus absolut nimic si m-a programat...in 2 zile. WOW...socant, dar am ajuns la el si m-a primit...mi-a spus lucuri care m-au zguduit. Unul din ele a fost ca viata si destinul fratelui meu depind de mine si numai eu pot sa-l conving, in caz contrar va muri tanar...trebuia sa ajung cu el la o manastire in Moldova ca un anume preot acolo sa-i citeasca, dar fratele meu nu era credincios, si nu am reusit sa-l conving vreodata.
    Mi-am pierdut fratele 2 ani mai tarziu intr-o moarte tragica....
    Personal nu cred ca mai am putere sa ajung vreodata, ma sperie prezicerile lui.
    Daca esti cu adevarat curata sufleteste si trupeste merita incercat, te va primi, daca nu nici sa nu indraznesti sa i te duci la usa, te face de rusine in fata multimii.


     
    http://www.parintelemarianvidele.ro/ 

     

  •  
    • 3 mesaje
    22 Oct 2015, 19:13
    1 1
    Dragelor si dragilor, sunt de acord ca exista preoti cu har,  clarvazatori cu har, dar acestia sunt extrem de putini. Am trait in aceste zile o experienta dezamagitoare cu o clarvazatoare si anume Ana Marinescu. Mentionez ca nu am solicitat sedinta gratuita asa cum isi face reclama pe internet, ci am platit pentru o sedinta telefonica de 30 minute suma de 100 ron. Totul a decurs civilizat si dragut. Printre altele mi-a spus ca sunt deosebita, ca am o relatie sentimentala deosebita, ca voi fi o mamica fericita, ca voi naste un copil mare si sanatos..etc La o seara diferenta a solicitat acelasi tip de sedinta iubitul meu...printre altele i s-a spus ca avem o relatie care nu este de durata, ca eu sunt bolnava si nu e cazul sa-mi doresc copil, ca visez la cai verzi pe pereti si lucrul dureros: ca daca raman insarcinata copilul moare...Am abordat-o telefonic, ulterior, sa o intreb care este mecanismul si cum functioneaza...de ce la diferenta de o zi lucrurile sunt schimbate radical. Raspunsul primit a fost: "da, imi aduc aminte...nu mi-a spus numele Dvs". Deduc, ca tot noi cei care avem curiozitati si platim serios aceste servicii, trebuie sa stim ce avem de facut! Tot noi trebuie sa stim cum sa-si faca ei "meseria".Consider greseala facuta de Ana Marinescu, impardonabila iar raspunsul pe care mi l-a dat, jenibil (ceva intre jenant si penibil total). Nimeni nu are dreptul de a-si bate joc de vietile semenilor, mai ales cand afirma ca are o mare credinta in Dumnezeu si o puternica legatura cu Divinitatea.
    In concluzie, indiferent de gradul de curiozitate sau disperare pe care il are o persoana, consider ca trebuie sa fie foarte atenta cu cine are de-a face.
    Va doresc sanatate si multa fericire! 
  •  
    • 3765 mesaje
    22 Oct 2015, 19:34
    1 2
    doar 100 de ron??
  •  
    • 3 mesaje
    22 Oct 2015, 20:06
    1 2
    )))))))))))))))))) nu-mi spune...sunt chiar norocoasa, asa-i?
  •  
    • 3 mesaje
    22 Oct 2015, 20:11
    0 2
    imi place sa cred ca s-a inteles exact esenta a ceea ce am vrut sa transmit...dar mi-a placut gluma