Vergeturi, Celulita

  •  
    • 1 mesaje
    10 Feb 2014, 13:08
    0 0
    Multe informatii utile despre celulita puteti citi si aici http://www.masajanticelulitic.info/
  •  
    • 99 mesaje
    17 Feb 2014, 15:11
    0 0
    Recomand crema de la Lierac, este eficienta, cantitate destul de mare si relativ rentabila ca pret. Am luat-o acum 2,3 luni si si-a facut treaba cum trebuie! http://ro.strawberrynet.com/skincare/lierac/phytolastil-anti-stretch-mark-gel/18345/#DETAIL
  •  
    • 571 mesaje
    19 Feb 2014, 20:05
    0 0
    Sport pentru celulita. Scapi de ea garantat
  •  
    • 54 mesaje
    6 Mar 2014, 16:34
    0 0
    lory_dulce_Si_fina said:

    Buna fetelor :* am si eu o problema , nu pot scapa de vergeturi , exista vreo fata care a gasit vreun remediu ,macar sa le estompeze ..? Si in leg cu celulita, cum ati scapat cel mai usor? M-ar interesa cat costa o sedinta de masaj anticelulitic in bucuresti  , va rog fetelor care stiti si care ati experimentat . sfatuiti-ma si pe mine va pup

    Iată un scurt articol în care ai putea găsi câteva sfaturi utile:

    Cum să reduci apariția vergeturilor

    Vergeturile pot apărea când o persoană este în creștere sau ia rapid în greutate.

    Urmează acești pași pentru a reduce apariția vergeturilor.

    Vergeturie pot fi stimulate să se estompeze mai rapid prin aplicarea zilnică de:

    Unt de Cocos,

    Unt de Shea,

    Vitamina E,

    ulei organic

    și alte produse intens hidratante.

    Încearcă bronzul fără soare.

    Unele persoane consideră că tratamentele de bronzare fără soare ajută la mascarea vergeturilor.

    Fă zilnic exerciții de întindere și fă sport regulat.

    Masează zilnic zona afectată pentru a stimula circulația sângelui.

    Folosirea unui produs exfoliant sau a unui gomaj cu sare va ajuta intensificarea circulației.

    Bea suficientă apă

    și consumă mâncăruri (precum fructele) cu un conținut ridicat de apă.

    De asemenea, aplică hidratant și creme potrivite.

    Recomandăm

    Tummy Rub Unt Anti-Vergeturi de la  MAMA MIO - http://bit.ly/1etl0IZ

    Cremă pentru Controlul Vergeturilor  de la CLARINS - http://bit.ly/1b4yWZs

    Corector Anti Celulită şi Vergeturi de la PAYOT - http://bit.ly/1irCmqS

    Găsești și mai multe produse de îngrijirea pielii pe Strawberrynet

     

     

  •  
    • 1 mesaje
    1 Apr 2014, 17:18
    0 0
    akitutz said:Sport pentru celulita. Scapi de ea garantat

     

    Buna, ce fel de sport?

  •  
    • 4346 mesaje
    1 Apr 2014, 17:38
    1 0
    cardio!
  •  
    • 567 mesaje
    3 Apr 2014, 23:06
    0 1
    Eu pt vergeturi am folosit Supliform, l-am cumparat de la farmacie in urma cu cativa ani mai exact in 2009 cand am slabit 28 kg! A avut efect si am scapat de ele cu toate ca nu ma asteptam si era ieftin in jur de 9 - 10 lei! Cat despre celulita am folosit Cellulight  de la Elmiplant care la fel nu era scump deloc, tot cam asa! Contine piper si imi aduc aduc aminte ca intotdeauna trebuia sa rezist deoarece ustura dar efectul este garantat!
    Acestea doua produse le-am folosit eu in aceea perioada si acum nu am nici o problema de acest fel cju toate ca la acea vreme aveam celulita o gramada iar de vergeturi nu mai vorbesc!
    Succes!

     
  •  
    • 1 mesaje
    8 Apr 2014, 14:59
    0 0
    Lorrra said:
    alina891 said:Buna fetelor,eu am gasit solutia CREMA REJENE DE LA TOP SHOP. EU AM SLABIT 20 KG IN 1 LUNA si am vergeturi pe tot corpul,credeam ca singura solutie este operatia dar am decis sa incerc aceasta crema si dupa 5 zile de utilizare rezultatele sunt extraordinare .Am scapat de mai bine de jumatate de ele!

     

     

  •  
    • 1 mesaje
    9 Apr 2014, 16:03
    0 0
    Eu am fost nevoita sa apelez la mezoterapie. Poate trata si celulita. La mine era foarte rau, nu mai functionau nici masajele nici miscarea. Este o procedura estetica nechirurgicala foarte eficienta. Eu mi-am facut-o la Medicover, la Dr. Silvia Stanculescu-Vasalos
  •  
    • 80 mesaje
    14 Apr 2014, 21:13
    1 0
    Foarte eficienta este crema cu alge marine si soia de la Natural Honey: http://www.azida.ro/crema-anticelulitica-natural-honey--az161.html
  •  
    • 2 mesaje
    16 Apr 2014, 22:49
    0 0
    Buna fetele. Practic masajul inca de acum 8 ani de zile cu rezultate spectaculoase si folosind numai cremele si uleiurile de la Bruno Vassari. Asa ca anul acesta m-am hotarat sa deschid un salon tocmai pentru a multumi pe toate fetele care doresc sa isi remodeleze corpul si de ce nu sa se relaxeze. Va astept si pe voi sa incercati si cu siguranta veti reveni. Prima sedinta de masaj de 50 minute costa doar 20 ron.Salonul il am langa Mall Sun Plaza Berceni,Bucuresti - 0762 071 071
  •  
    • 13 mesaje
    16 Iul 2014, 14:45
    0 0
    ciao.eu am folosit produsele guam si pt vergeturi dar si celulita,am fost f incantata de ele ,diferenta se vede ,recomand aceste produse
  •  
    21 Iul 2014, 19:26
    0 0
    Salut! Efectuez in Iasi la domiciliul clientei masaj anticelulitic, terapeutic, de relaxare, reflexoterapie plantara. O sedinta costa 40 lei si dureaza 60 minute. Ma adaptez ca forta de apasare cerintei clientei. Tel: 0740 933 939
  •  
    21 Iul 2014, 19:28
    0 0
    Salut! Efectuez in Iasi la domiciliul clientei masaj anticelulitic, terapeutic, de relaxare, reflexoterapie plantara. O sedinta costa 40 lei si dureaza 60 minute. Ma adaptez ca forta de apasare cerintei clientei. Tel: 0740 933 939
  •  
    • 2 mesaje
    24 Iul 2014, 19:13
    0 0
    Buna fetelor! Si eu am folosit Liposyne de la Vichy. Cremele anti-celulita au cel mai bun efect cand sunt aplicate dimineaţa, după duş sau după un masaj profesional. Eu nu ma multumesc cu jumatati de masura si nu cred in efecte miraculoase instantanee. De celulita nu poti scapa dar o poti atenua si poti scapa de suparatorul aspect inestetic al pielii .
    Noi toate stim ca trebuie sa facem miscare (mai ales exercitii pentru picioare, coapse si fese), sa avem o alimentatie sanatoasa bogata in legume si fructe, sa folosim mai putina sare in mancare, sa bem mai multa apa.. Recunosc! Eu sunt o fire mai comoda asa ca am ales varianta cu masajul si cu crema dupa .. Am fost la masaj la un baiat foarte talentat pe nume Virgil Pruteanu si dupa 3 sedinte efectele au fost vizibile si palpabile. Mi l-a recomandat o prietena care a citit un articol in ziar despre el si apoi l-a cautat pe facebook.(https://www.facebook.com/VirgilPruteanuKinetoterapieManuala/photos/a.563900596987914.1073741827.216338275077483/764138986964073/?type=1&relevant_count=1) .
    Vi-l recomand cu incredere.
    Acest mesaj a fost editat de către AdaDumi: 24 Iul 2014, 19:14
  •  
    • 5609 mesaje
    25 Iul 2014, 03:48
    1 0
    Luati o pauza mai fetelor de la masaje! Cu masaj nu trec nici celulita si nici vergeturile!
    Pana nu pui mana sa muncestii muschii aia, sa topesti grasimea dintre fibrele muschilor , ca aia este practic celulita ( pungute mici de grasime depuse intre fibrele muschilor), nu vei putea sa-ti schimbi aspectul corpului.

    Masajul iti relaxeaza muschii cand de fapt ai nevoie sa-i intaresti, sa-i tonifici si asta o capeti doar prin exercitii intense de miscare si alergare. Ai nevoie de cel putin 1 ora/zi de munca intensa sa-ti schimbi aspectul picioarelor pline de celulita.
    Cu masaj nu vei realiza asta niciodata!

    Eu am inteles, voi veniti aici sa va faceti reclama, in disperarea de a mai strange ceva clienti, dar fiti sincere si spune-ti adevarul pe forum, nu mai faceti promisuni mincinoase!

     Nici vergeturile nu dispar, poti sa le imbunatatesti aspectul si in timp ele devin albe, dar nu dispar! Tratamentele cu Laser si operatiile estetice ar fi singurele care ar indeparta vergeturile
  •  
    • 2 mesaje
    25 Iul 2014, 17:11
    0 0
    Este adevarat ca celulita nu trece doar cu masaj. Masajul atenueaza aspectul inestetic, am si zis. Masajul anticelulitic este recomandat de medici si terapeuti specialişti. Acesta este destinat persoanelor care vor să spargă pungile de grăsimi acumulate. Şedinţele de masaj anticelulitic combinate cu un regim disociat duc la eliminarea toxinelor din ţesături, redau pielii elasticitatea. Acesta acţionează asupra musculaturii, articulaţiilor şi ligamentelor. Tratamentul prin masaj anticelulitic este considerat a fi profund, foarte puternic şi foarte eficient în remodelarea ţesutului adipos, netezind zonele afectate de celulită. Cu ajutorul acestui masaj se stimulează elasticitatea pielii şi a ţesuturilor şi se activează circulaţia sângelui. Procedura de masaj anticelulitic nu este una de relaxare - se acţionează insistent prin metode de frământat şi tapotament (uneori chiar uşor dureros) asupra zonelor afectate de celulită.
    Nu am facut promisiuni mincinoase. Pur si simplu va impartasesc experienta mea pozitiva legata de masajul anticelulitic pe care l-am primit de la acest baiat. De ce nu i-as face reclama? Am fost si sunt pe deplin multumita !!
  •  
    • 13 mesaje
    2 Oct 2014, 14:33
    0 0
    buna fetele ..si eu zic ca prea mult masaj nu e ok,mai trebuie si pauza ... insa eu sunt f multumita de produsele astea pe baza de alge
  •  
    • 2 mesaje
    7 Oct 2014, 15:14
    0 0
    Buna, fetelor! Eu am folosit Supless de la Gerocossen. N-am dat foarte multi bani pe ele, dar am avut rezultate foarte bune. Sigur, nici un produs nu face minuni daca nu faci si putin sport, asa ca m-am pus si eu in miscare si m-am dat si cu Crio gel de la Gerocossen. N-am dat mai mult de 25 lei pe el si sunt foarte multumita. Am primit si un cadou de la magazinul pe care l-am luat (eu l-am luat online, de la www.magazin.daciccool.r si am primit si un cadou de la ei, un sapun frantuzesc care miroase super fain.
  •  
    • 6 mesaje
    8 Oct 2014, 13:43
    0 0
    Buna! Si eu am luat produse din www.magazin.daciccool.ro . M-au incantat promotiile lor, si faptul ca-ti trimit intotdeauna cate ceva in plus. Pentru celulita eu am luat de la ei ceva de la Hofigal, un gel Supliform si il foloseam si pentru picioare, mai ales dupa 8 ore de stat pe scaun la servici. Mi se umfalu uneori picioarele si gelul asta avea efecte de decongestionare. De la Gerocossen inca nu am folosit, o sa le incerc si eu.