imi cade parul

•  
    • 90 mesaje
    24 Ian 2011, 17:15
    0 0

de vreo 2 ani imi cade parul mai mult de cat obicei si mi se ingrasa ma des iar pe piela capului imi ies cateva bubite  ca niste cosulete ascunse si o mincarime.Am tot schimbat sampoanele dar degeaba daca aveti vreun sfat il accept cu placere. Nu iau anticoceptionale am fost soi la doctor mi sa recomandat nizoral dar degeaba. cred ca am facut vreo alergie la ceva ca  mi sa inimplat asta dupa ce miam vopsit parul cu o vopsea mai puternica si bubite sunt vreo doua yreicu mancarime.totusi astept sfaturi.

Acest mesaj a fost editat de către mikaela32: 25 Ian 2011, 15:06
  •  
    • 15 mesaje
    25 Ian 2011, 08:31
    0 0
    http://www.freewebstore.org/NATURAVITA
  •  
    • 121 mesaje
    25 Ian 2011, 14:05
    0 0
    Intai ar trebui sa consulti un medic dermatolog si apoi un medic endocrinolog. Cel putin eu de cativa ani am probleme cu parul, dar dupa ce am urmat tratamentul dat de medic s-a indesit, nu mai imi cade si nici nu mai este asa de gras.
  •  
    • 22 mesaje
    25 Ian 2011, 14:29
    0 0
    eu am schimbat anticonceptionalele acum jumatate de an. din momentul ala a inceput sa-mi cada enorm de mult par, am zis ca o sa chelesc in maxim 2 luni, asa mult cadea. se si ingrasa si-n acelasi timp aveam cojite, de parca mi s-ar fi bronzat scalpul si se decojeau straturile de piele moarta. de 2 luni nu mai iau pastilele, iar de o luna parul meu a revenit la normal. nu-mi mai cad nici macar 15 fire zilnic (desi e normal pana la 100 fire), cojite nici vorba, iar de ingrasat se-ngrasa o sapt. pe luna, cand am menstruatie. daca si la tine e vb. de anticonceptionale, e clara povestea.
  •  
    • 10 mesaje
    28 Mai 2011, 18:24
    0 0
    Crescina tratament pentru femei (celule stem) - 700
    Cel mai nou si eficient tratamen de la prestigioasa companie Labo, in lupta contra calvitiei masculine. Pachetul oferit este atat cu fiole impotriva caderii cat si regenerarii parului, avand cea mai puternica concetratie (700 - si pentru cei cu probleme grave de cadere a parului)
    Pe langa asta, fata de piata romaneasca, tratamentul oferit contine si o substanta pe baza de celule vegetale stem - Noua creatie a cercetatorilor de la Labo.
    In Romania tratamentul incomplet de doar 12 fiole, fara celule stem costa 600 lei: http://www.efarma.ro/products.php?id=4767
    Eu ofer tratamenul complet de 24 de fiole + substanta cu celule stem.

PRET: 499

•  
    • 10 mesaje
    28 Mai 2011, 18:32
    0 0
    cel mai bun tratament impotriva caderii parului din lume, convinge-te cautand numelelui pe google

Crescina tratament pentru femei (celule stem) - 700

Cel mai nou si eficient tratamen de la prestigioasa companie Labo, in lupta contra calvitiei masculine. Pachetul oferit este atat cu fiole impotriva caderii cat si regenerarii parului, avand cea mai puternica concetratie (700 - si pentru cei cu probleme grave de cadere a parului)
    Pe langa asta, fata de piata romaneasca, tratamentul oferit contine si o substanta pe baza de celule vegetale stem - Noua creatie a cercetatorilor de la Labo.
    In Romania tratamentul incomplet de doar 12 fiole, fara celule stem costa 600 lei: http://www.efarma.ro/products.php?id=4767
    Eu ofer tratamenul complet de 24 de fiole + substanta cu celule stem.

PRET: 499
  •  
    • 57 mesaje
    15 Iun 2011, 23:59
    0 0
    buna! si eu m-am confruntat cu caderea masiva a parului, dar in ultima perioada folosesc produse GNC. Am descoperit tabletele GNC cd am fost in strainatate, sunt brandum nr 1 in lume de produse nutritionale. Deja am observat rezultate, dintr-o cutie tii 3 luni, e foarte eficient si bun tratamentul, recomand tuturor.Stiu ca primul magazin GNC din Romania se va deschide chiar vinerea aceasta, in mall Vitan. Abia astept sa merg sa vad ce alte produse mai au.
  •  
    • 814 mesaje
    17 Iun 2011, 15:26
    0 0
    eu iti recomand asa:
    o data pe saptamana pune seara lotiune regeneranta cu petrol de la gerovital (gasesti la farmacie); pui la radacina parului si lasi pana dimineata, apoi te speli cu sampon NIZORAL (antimicotic) pe care il lasi 5 minute pe parul ud.
    sigur se va rezolva. mie mi-a cazut de doua ori parul si am rezolvat cu lotiunea de la gerovital, este nemaipomenita.