Fitness/aerobic in IASI

  •  
    • 275 mesaje
    4 Ian 2011, 16:34
    0 0

    Caut sala de fitness/aerobic in Iasi pentru miscare si pentru a-mi diversifica timpul liber.

    As vrea sa fie spatios, curat, sa intalnesc si persoane de varsta medie pentru ca sunt incepatoare, nu am conditie fizica si eventual sa-mi pot face prietene.

    Aveti recomandari in centru, Copou sau Pacurari?

     

    Am incercat clubD - fitness, nu mi-a placut! Preturi abonamente marite dar macar sa stiu pentru ce dau banii...benzile de alergat nefunctionabile, vestiare improprii, frig, doar domnisoarele dragute si zambitoare.

    Ma mai gandesc la PiscinaUnion....a fost cineva?

     

    Va astept!

     

     

  •  
    • 1 mesaje
    22 Nov 2011, 01:49
    0 0

    Buna :* Ma poate ajuta cineva cu 2 raspunsuri, va rog frumos ? 1) Am doua luni de cand m-am mutat in Iasi,pt facultate si as vrea sa incep sa merg la sala; imi poate recomanda cineva o sala buna, curata, cu preturi acceptabile si program lejer ? Pt ca nu am un orar stabil, cateodata am dimineata, cateodata dupa-amiaza.

    2) Am auzit ca ar fi una buna , SanGym. Ce-mi puteti spune despre ea ? Unde este localizata ?

    Multumesc frumos. Va pup :*

  •  
    • 41 mesaje
    22 Nov 2011, 12:23
    0 0
    SanGym se afla pe Rossetti, acolo am inceput sa fac Tae-Bo, mie mi-a placut. Programul full de tae- bo costa 100 de ron. Faceam lunea , miecurea si vinerea de la orele 19. Acum nu am cum sa mai ajung la sala ptr ca nu sunt in Iasi, dar continui sa fac tae-bo acasa... acum fiecare cu ce ii place sa gasesca intr-o sala. La mine a contat sa ma simt bine alaturi de ceilalti... nu eram singura plinuta de acolo si asta mi-a prins bine, nu ma simteam complexata.
    ps: ai un mesaj de la mine...
  •  
    • 4 mesaje
    29 Nov 2011, 12:30
    0 0

    Salutari! As dori sa ma inscriu la sala, la Club Sportiv CFR. Stie cineva sa-mi spuna cam care e atmosfera pe-acolo? Sau poate mai e vreo fata interesata sa mearga ...

  •  
    • 5 mesaje
    29 Nov 2011, 19:08
    0 0
    Buna. Si eu sunt in cautare de o sala in Iasi, eventual si colega cu care sa ma duc... Mie mi-a recomandat cineva Dream Fitness....
  •  
    • 4 mesaje
    30 Nov 2011, 09:21
    0 0

    Eu am ales Clubul CFR pt ca e aproape de casa si pretul accesibil (60 lei pe luna nelimitat) ... Despre celelalte aspecte nu stiu , dar nu tin sa fie super conditii, doar sportul in sine si atmosfera conteaza (dus fac acasa ). Inscrierile se fac cica la inceput de luna, deci timpul e scurt daca vrem sa incepem luna asta...  In caz ca vrei sa vezi cum e aici, da-mi un semn (eu  merg de vineri acum, ca pe 1 e inchis)

  •  
    • 5 mesaje
    30 Nov 2011, 12:00
    0 0
    Ti-am lasat mesaj cu id-ul meu
  •  
    • 4 mesaje
    3 Dec 2011, 19:14
    1 0

    Din pacate n-am mai ajuns la sala .... Am fost sfatuita sa nu ma inscriu in decembrie pt. ca vin sarbatorile si nu se face sala decat jumate de luna.... E valabil si pt luna ianuarie, pana pe 10 cel putin ..... Nu-mi ramane decat sa mai astept... In caz ca, intre timp,  se mai iveste vreo doritoare, nu ezitati sa-mi dati de veste!


    Acest mesaj a fost editat de către pilutzica: 3 Dec 2011, 19:16
  •  
    • 1 mesaje
    10 Dec 2011, 20:02
    0 0

    Buna! Puteti sa imi spuneti, va rog, unde se afla sala CFR ? Multumesc!

  •  
    • 4 mesaje
    12 Dec 2011, 09:20
    0 0

    Clubul CFR  - din gara se trece pasarela (inspre Alexandru) si apoi se face stanga ... cam 100 m (e si restaurantul CFR alaturi).  Iar daca se vine din partea opusa (Nicolina, Galata, Mircea) prin spatele pietei Alex. cel Bun, pe sos. Nationala, se merg tot asa, cam 100 m .


    Acest mesaj a fost editat de către pilutzica: 12 Dec 2011, 09:22
  •  
    • 7 mesaje
    22 Ian 2012, 17:43
    0 0
    Eu am mers cateva luni la aerobic la sala ProOlimpic. Acum am intrerupt, ca's in sesiune, dar in curand incep din nou sa vin. E pe langa casa sindicatelor. Imi place si atmosfera, preturile sunt chiar ok. dati un search pe google si o gasiti, cu program, preturi, harta, tot. Eu sunt Raluca - sper sa ne intalnim pe pe'acolo (dupa sesiune).
  •  
    • 9 mesaje
    26 Ian 2012, 12:31
    0 0
    Buna dragelor.Eu am preferat sa mi cumpar o bicicleta eliptica pentru acasa si este destul de ok,fac zilnic cate 10 min pe bicicleta si uneori fac si cateva abdomene.In rest am o alimentatie sanatoasa,nu tin diete le urasc,ne fac mai mult rau .Am slabit in doua luni aproape 10 kg mancand sanatos ,3 mese pe zi si band in fiecare zi ceai pentru eliminarea toxinelor din organism si slabire ,se numeste Canadian Tea ,pentru amatoare.Am vazut in emisiunea Simonei Balanescu cum a doctor nutritionist a spus ca, cauza nr unu pentru care ne ingrasam sunt toxinele acumulate in organism.pupici
  •  
    • 2 mesaje
    22 Mar 2012, 11:31
    0 0
    Caut si eu o sala de aerobic in iasi, cat mai aproape de centru, cu conditii bune si de preferinta fara lume interlopa prin zona Ce-mi recomandati?
    De asemenea, daca mai este cineva interesat, mi-ar face placere sa mergem impreuna. 
  •  
    • 275 mesaje
    23 Mar 2012, 18:15
    0 0
    shikanda said:Caut si eu o sala de aerobic in iasi, cat mai aproape de centru, cu conditii bune si de preferinta fara lume interlopa prin zona Ce-mi recomandati?

    De asemenea, daca mai este cineva interesat, mi-ar face placere sa mergem impreuna. 

     

    Eu voi incerca la Piscina Union, sunt numai d-ne si domnisoare ok, program luni-vineri dupa 17.30, abonament 10 sedinte = 90 ron, mai sunt si alte variante. Au si bazin, aquagym daca te intereseaza. Poti incerca si o ora, vezi daca iti place si apoi iti faci abonament.

     

  •  
    • 2 mesaje
    3 Apr 2012, 00:38
    0 0
    Vis_de_iarna said:
    shikanda said:Caut si eu o sala de aerobic in iasi, cat mai aproape de centru, cu conditii bune si de preferinta fara lume interlopa prin zona Ce-mi recomandati?

    De asemenea, daca mai este cineva interesat, mi-ar face placere sa mergem impreuna. 

     

    Eu voi incerca la Piscina Union, sunt numai d-ne si domnisoare ok, program luni-vineri dupa 17.30, abonament 10 sedinte = 90 ron, mai sunt si alte variante. Au si bazin, aquagym daca te intereseaza. Poti incerca si o ora, vezi daca iti place si apoi iti faci abonament.

     

     Multumesc mult pt sugestie,dupa ce m-am interesat putin pare a fi  exact ceea ce cautam, voi incerca si eu  zilele aceastea.

  •  
    • 1 mesaje
    3 Sep 2012, 19:12
    0 0
    Salutare tuturor iubitoarelor de sport si de sanatate !
    Recomand cu multa caldura sala Lady Fitness din Nicolina, situata in locatia fostei Poste. Merg acolo de cand s-a deschis pentru ca instructorii sunt super, preturile f bune iar locatia: vestiare, toaleta, dusuri, ff curate
  •  
    • 1 mesaje
    17 Nov 2013, 21:43
    2 0
    Buna, cine imi poate recomanda o sala de fitness buna?? de preferat mai aproape de cartierele: Alexandru,centru,Copou..si eventual si o colega  
  •  
    • 6 mesaje
    30 Mar 2017, 10:42
    1 0
    Si eu sunt din Iasi si am optat pentru un abonament Real Sports. Acest abonament ofera ceva nou, deoarece prin intermediul lui am ocazia de a merge de fiecare data la o sala de sport diferita, fara a plati nimic in plus. Pretul abonamentului Real Sports este mic in comparatie cu ceea ce ofera. Prin acest abonament nu mai mai plictisesc la sala de sport, deoarece am ocazia de a incerca de fiecare data ceva nou, sa merg la dans sau la fitness.