singura si insarcinata

  •  
    • 27 mesaje
    24 Iun 2011, 19:42
    1 0

    sa nu faci avort si incearca sa iei de la toate raspunsurile doar ce este bun pt tine pt ca lumea e rea si eu imi cresc copilul singura si nu ma vait si nu imi pare rau il iubesc ca pe sufletul meu si nici 17 mil nu cheltui cu el pe luna si are 10 ani mai un pic,dumnezeu iti va da putere sa mergi mai departe.bafta.

  •  
    • 1 mesaje
    30 Iun 2011, 13:00
    0 0
    23 Nov 2010 ... 30 iunie 2011

    care este situatia dupa 7 luni?

    a facut avort sau ne invita la botez?
  •  
    • 7 mesaje
    30 Iun 2011, 21:28
    0 0

    poate ca atunci cand va fi mititel sau adolescent copilul iti va reprosa ca l-ai chinuit sau nu i-ai dat tot ce isi dorea dar cand se va maturiza pun pariu k o sa iti multumeasca in genunchi ca nu i-ai luat dreptul la viatza.Dumnezeu ti-a dat copilul asta si tot el iti va da puterea si resursele necesare sa il cresti,nu renunta la el si apreciez foarte tare curajul tau de a il creste singura,si eu as face la fel,mai bine ai grija de el vreo 20 de ani pana e independent decat sa il ai pe constiinta o viata intreaga.mult succesc

  •  
    • 2 mesaje
    7 Iul 2011, 15:31
    0 1
    hau_hauuu said:

    interesant... a postat si a disparut. 

     


    Acest mesaj a fost editat de către megane: 7 Iul 2011, 15:48
  •  
    • 2838 mesaje
    8 Iul 2011, 07:56
    0 0
    genziana said:
    23 Nov 2010 ... 30 iunie 2011

    care este situatia dupa 7 luni?

    a facut avort sau ne invita la botez?

    pardon...in 23 nov 2010...era deja gravida de 2 luni....probabil nu raspunde ...ca a nascut. in acest caz...multa sanatate si ei si bebelului....daca a ales calea avortului...nu cred ca-si gaseste timp...pt a raspunde ,problema a fost rezolvata...si nu-i vine sa "planga peste laptele varsat"...pe viitor...protectie si judecata ......Dragostea e oarba..............dar realitatea....e cea care isi spune cuvantul.......

  •  
    • 8 mesaje
    10 Iul 2011, 10:20
    1 0

    nu cred ca facand avort scapi de toate necazurile si de cheltuieli.am fost si eu in situatia ei acum 3 ani si la fel sa intamplat m-a molestat psihic pana am cedat si am facut avort.asta chiar este cea mai mare greseala din viata mea pt ca l-am ales pe el in locul copilului meu si azi isi bate joc de mn.de atunci ma gandesc mereu ca poate asta e pedeapsa pt crima care am facuto pt ca nimic nu imi mai merge bn,regret enorm ca pentru un prost am cedat si nu m-am gandit.un copil este o binecuvantare nu o povara.parintii mei ne-au crescut pe mn si fratele meu care are 11 ani foarte bn chiar daca locuim intr-o garsoniera si mama este bolnava se sechele de poliomelita(nu poate merge singura)nu am dus lipsa de nimic chiar daca nu am avut in fiecare zi tot soiul de fructe si mai stiu io ce.nu critic pe nimeni dar va spun din experienta ca avortul nu este o solutie,mai bn iti cresti copilul singura decat cu un prost langa tn..nu as mai face niciodata avort indiferent ce s-ar intampla,regret fioarte mult dar nu mai pot da timpul inapoi

  •  
    • 4346 mesaje
    10 Iul 2011, 13:23
    1 0
    e un pacat f grav dar nu de neiertat, du te spovedeste te obtine iertare de la Dumnezeu si o sa te poti ierta si tu
  •  
    • 1030 mesaje
    11 Iul 2011, 00:29
    1 0
    crystyna16 said:

    nu cred ca facand avort scapi de toate necazurile si de cheltuieli.am fost si eu in situatia ei acum 3 ani si la fel sa intamplat m-a molestat psihic pana am cedat si am facut avort.asta chiar este cea mai mare greseala din viata mea pt ca l-am ales pe el in locul copilului meu si azi isi bate joc de mn.de atunci ma gandesc mereu ca poate asta e pedeapsa pt crima care am facuto pt ca nimic nu imi mai merge bn,regret enorm ca pentru un prost am cedat si nu m-am gandit.un copil este o binecuvantare nu o povara.parintii mei ne-au crescut pe mn si fratele meu care are 11 ani foarte bn chiar daca locuim intr-o garsoniera si mama este bolnava se sechele de poliomelita(nu poate merge singura)nu am dus lipsa de nimic chiar daca nu am avut in fiecare zi tot soiul de fructe si mai stiu io ce.nu critic pe nimeni dar va spun din experienta ca avortul nu este o solutie,mai bn iti cresti copilul singura decat cu un prost langa tn..nu as mai face niciodata avort indiferent ce s-ar intampla,regret fioarte mult dar nu mai pot da timpul inapoi

     

    De ce il lasi sa-si bata joc de tine si nu te desparti de el?

  •  
    • 8 mesaje
    11 Iul 2011, 01:18
    0 0

    deocamdata nu am unde sa ma duc,dar imediat ce ma angajez si ma pun pe picioare imi iau bagajelul si plec

  •  
    beo
    • 3430 mesaje
    11 Iul 2011, 14:42
    0 0
    de cand te chinui asa , crystyna? nu face bine la psihic. banuiesc ca sunt ceva ani.
  •  
    • 1 mesaje
    15 Iul 2011, 20:50
    1 0

    Buna Iulia

     

     Draga mea stai linistita ca totul va fi bine,crede-ma ca am fost in aceasi situatie ca a ta in urma cu 3 ani si ceva si ma bucur tare nult ca nu am facut avort,eram foarte micuta pt a avea un copil,dar prieteni,familia,si nu in primul rand D-zeu au fost alaturi de mine,acum am o fetita de 2 ani si 7 luni si cre-ma ca sunt foarte fericita............te pup si ai grija de tine

  •  
    • 169 mesaje
    1 Aug 2011, 20:20
    0 0

    eu ti-as sugera mai degraba chiar sa te gandesti la varianta cu pensia alimentara,nu il lasa sa scape cu una cu doua si apoi el e vinovat ac doar barbatl face totul.

  •  
    • 5 mesaje
    1 Aug 2011, 22:08
    0 0
    Nu renunta la copil. Vei fi o mama minunata. Cunosc femei care au regretat un avort toata viata, pentru ca n-au mai reusit sa fie mame dupa aceea. Cauta sprijin la familie sau la o prietena. Iar lui Florin intoarce-i spatele ca nu merita atentia ta. Curaj si lupta pentru ceea ca ai. Te sustin.
  •  
    • 1899 mesaje
    1 Aug 2011, 22:20
    2 0
    Mai fetelor, dar voi nu va uitati la data primului mesaj atunci cand postati la un subiect? Ce tot ii dati inainte cu incurajarea, ca o sa ajungem in 2020, si daca va mai exista eva.ro, voi tot o s-o incurajati pe Iulia sa nu avorteze!
  •  
    • 2 mesaje
    3 Aug 2011, 14:39
    0 0

     buna eu una zic sa-ti pastrezi copilul vei gasi pe altcineva care sa te accepte asa cum esti .sunt sigura ca esti o femeie de nota 10 sa nu faci greseala sa avortezi ca ar fi si mai rau gandeste-te ca ai un viitor in fata ta

  •  
    • 9 mesaje
    7 Aug 2011, 21:06
    0 0
    Daca tu simti ca vrei cu adevarat acest copil,nu face avort.Si eu am ramas gravida in clasa a12-a,am pastrat sarcina,am nascut ,am terminat liceul si facultatea,deci Dumnezeu nu doarme sa stii.Cat despre el nu te speria ca o sa-ti ia copilul ca nu are cum, pt ca tu poti nici sa nu-l treci pe tata in certificatul copilului.Si,stai linistita ca nu se omoara barbatii sa creasca copii..
  •  
    • 811 mesaje
    7 Aug 2011, 22:25
    2 0
    ei, hai
    nu mai terminati sb asta?!
    fata o fi si nascut deja
  •  
    • 2807 mesaje
    7 Aug 2011, 22:28
    4 0

    acu serios, terminati odata cu sfaturile, topicul este din noiembrie 2010, iulia ori a facut avort de luni bune, ori luna asta naste, deci parerile nu-si mai au rostul

    lasati topicul asta sa se duca, doamne iarta-ma...

  •  
    • 1 mesaje
    11 Aug 2011, 19:50
    0 0

    Iulia.....parerea mea e ca ar trebui sa pastrazi copilul..nu am ajuns in asa situatzie dar cred ca ar fi cel mai bine sa nu renunti la el..........shi nici sa nu te dai batuta...shi nici amagita de vorbele pe care le spune........dupa toate intimplate nu mai are rost sa crezi in ceea ce itzi spune......sunt doar niste minciuni........daca te-ar fi iubit atit de mult nu era sa va despartziti si nici nu era sa fie impotriva sarcinei.......trebuie sa itzi cautzi de viatza ta...fara sa mai privesti in urma.......sunt sigura ka te vei deskurka........succese....))))

  •  
    • 2838 mesaje
    11 Aug 2011, 21:58
    1 0
    floare-de-colt said:

    acu serios, terminati odata cu sfaturile, topicul este din noiembrie 2010, iulia ori a facut avort de luni bune, ori luna asta naste, deci parerile nu-si mai au rostul

    lasati topicul asta sa se duca, doamne iarta-ma...

    PROBABIL:::LA UNELE NU E DATAT......SAU NU SE VD.......CA SE INTINDE ALUATUL.....