parfumuri de toamna

  •  
    • 54 mesaje
    30 Nov 2010, 18:35
    0 0
    Nikituska...ohooo...nehotarata sunt si eu.... In clipa asta imi doresc cel putin 15 parfumuri pe care le-am testat, degustat si savurat. Ti-as recomanda sa testezi pe piele pe 24 Faubourg de la Hermes si pe Beautiful de la Estee Lauder. Ambele sunt in top 3 personal, alaturi de Allure Sensuelle (care e intr-adevar mai dulce). Un alt parfum foarte fain (pe care mi-l doresc foarte mult) e Kelly Caleche de la Hermes, miros de piele intoarsa si trandafiri, e o nebunie... Si mi-l mai doresc pe Tresor in love... off, sunt o nesatula
    Acest mesaj a fost editat de către admin_eva: 14 Sep 2017, 12:25
  •  
    • 629 mesaje
    30 Nov 2010, 21:57
    0 0
    24 Faubourg imi place, mai ales varianta mai light. Beautiful nu il stiu, il voi incerca cu siguranta. Kelly Caleche e super interesant intr-adevar. Hermes fac parfumuri mai altfel insa excelente.
    Azi am fost la Sephora sa-mi iau rimel si desigur mi-am bagat nasul prin parfumuri. Am incercat din nou Poison, Addict si Mitsouko. Idrys, este Mitsouko, poti merge sa-l incerci. E putin vechi testerul dar poti sa iti dai seama cum miroase... 222 ron 30 ml edt, 375 ron 50ml edt.
    Eu imi pastrez parerea despre el. Miroase bine dar nu e pt mine
    Poison ramane preferatul meu din lista de mai sus. Hypnotic nu avea tester... big dissapointment. Chiar aveam stare sa il probez..
  •  
    • 54 mesaje
    2 Dec 2010, 13:34
    0 0
    Nikituska, Hypnotic miroase cam ca deodorantul ala Impulse rosu cu capac argintiu, cu care se dadea mama De fapt am auzit ca ala ar fi copie dupa Hypnotic. Ai vazut cumva si Tresor in Love pe acolo? La mine in oras la magazin au fost 3 buc si s-au dat rapid. Ce rimel ti-ai luat, ca si eu caut unul mai bun?
  •  
    • 629 mesaje
    6 Dec 2010, 11:26
    1 0
    Stiu cum miroase Hynotic Voiam sa vad cum se simte acum, in momentul asta din viata mea. Nu poti purta toata viata acelasi parfum, se schimba mirosul pe piele pe masura ce inaintezi in varsta. Nemaivorbind de gusturi. Unei tanare de 18 ani e mai probabil sa ii placa CK One decat No. 5 sau Samsara
    Hmm, nu mi se pare ca Hypnotic miroase ca Impulse-ul ala. N-am nici o indoaiala ca Impulse-urile alea au fost facute dupa anumite hituri insa chiar nu cred ca se aseamana.

    Da, am vazut Tresor in Love. Din punctul meu de vedere este prea dulce. De la Lancome imi place tare mult Poeme. Are calitatea de a putea fi folosit tot anul, indiferent de anotimp. Ca si No. 5 sau Dune.

    In alta ordine de idei, mi-am dat seama azi dimineata ca am o mostra de Beautiful pe acasa asa ca azi il port. E dragut, imi place. Mi se pare numai bun pentru vremea asta. Genul ala de parfum care face vremea rece mai suportabila


    panteraorange said:
    Nikituska, Hypnotic miroase cam ca deodorantul ala Impulse rosu cu capac argintiu, cu care se dadea mama De fapt am auzit ca ala ar fi copie dupa Hypnotic. Ai vazut cumva si Tresor in Love pe acolo? La mine in oras la magazin au fost 3 buc si s-au dat rapid. Ce rimel ti-ai luat, ca si eu caut unul mai bun?
  •  
    • 629 mesaje
    6 Dec 2010, 11:32
    0 0
    Rimel mi-am luat High Impact de la Clinique. Nu-l mai avusesem de ceva timp. In ultima perioada (vreo 2 ani) am folosit cu preponderenta rimelurile de la Estee Lauder (Projectionist si Sumptuous mai ales). Acum parca mi-era dor de Clinique Sunt multumita de alegere.
    High Impact este excelent, tine mult pe gene, nu le incarca, nu se scurge, da volum si curbare.
    In plus, la pretul rimelului am primit mini demachiant de ochi Take the Day Off si mini crema de ochi All About Eyes (varianta mai grasa, numai buna pentru iarna). Iar cremuta de ochi are 7 ml adica aproape jumatate dintr-o crema normala (care e in jur de 150 ron in mod normal..). Asa ca sunt incantata.

    panteraorange said:
    Nikituska, Hypnotic miroase cam ca deodorantul ala Impulse rosu cu capac argintiu, cu care se dadea mama De fapt am auzit ca ala ar fi copie dupa Hypnotic. Ai vazut cumva si Tresor in Love pe acolo? La mine in oras la magazin au fost 3 buc si s-au dat rapid. Ce rimel ti-ai luat, ca si eu caut unul mai bun?
  •  
    • 54 mesaje
    7 Dec 2010, 03:20
    0 0
    Stii ce mult ma bucur ca iti place Beautiful.. Ma dau cu el de o viata si tot nu ma satur. Si sus in top langa el sunt 24 Faubourg si Allure Sensuelle (care e cel mai persistent parfum al meu). Si mai am niste esente cumparate de la Istanbul: trandafiri, iasomie, etc. Care e top 3 al tau?
    Si eu tot de la Estee Lauder am folosit rimel cel mai mult. De la Clinique am folosit multe chestii, dar nu rimel. M-ai facut curioasa cu el, mi-l iau si eu
  •  
    • 629 mesaje
    7 Dec 2010, 09:53
    0 0
    Top 3 la mine incepe inevitabil cu No. 5 Eau Premiere. Continua cu Dune si cu Eau des Merveilles  

    panteraorange said:
    Stii ce mult ma bucur ca iti place Beautiful.. Ma dau cu el de o viata si tot nu ma satur. Si sus in top langa el sunt 24 Faubourg si Allure Sensuelle (care e cel mai persistent parfum al meu). Si mai am niste esente cumparate de la Istanbul: trandafiri, iasomie, etc. Care e top 3 al tau?
    Si eu tot de la Estee Lauder am folosit rimel cel mai mult. De la Clinique am folosit multe chestii, dar nu rimel. M-ai facut curioasa cu el, mi-l iau si eu
  •  
    • 22 mesaje
    11 Dec 2010, 12:51
    1 0
    Singurul care imi place e L'Occitane en Provence.
  •  
    • 54 mesaje
    17 Dec 2010, 22:29
    0 0
    Si de la L'Occitane am parfumuri dragalase, dar nu persista nici unul precum cele de firma De asta sunt si atat de scumpe, concentratia de parfum pur e muuuult mai mare in apa de parfum. Si mai conteaza si hidratarea pielii foarte mult..
  •  
    • 16 mesaje
    18 Dec 2010, 23:11
    0 0

    Opium!

     

    Cand l-am descoperit, aveam 12 ani. Mi-am intoxicat colegii de scoala si profesorii. Cred c-au rasuflat usurati cand mi s-a terminat, deoarece n-am avut bani de alta sticla.

     

    De-a lungul anilor, am ramas cu gandul la el, insa nu mi l-am permis pana acum 4 ani. La prima adulmecare, mi s-a parut ca e mult mai light decat ceea ce folosisem in '95, cu toate ca era varianta extrait/parfum, iar cea din '95 - EDT. Fundamental, nu era schimbat, dar era mai usurel.

    Am citit ulterior ca ii schimbasera sticla in 2003. Clar, umblasera si la formula, doar ca pe-atunci YSL era inca in viata si nu si-au permis sa-l macelareasca, asa cum au facut anul trecut.

    Mi-am cumparat, de curiozitate, un EDP scos pe piata in 2009. Este... nu mai este Opium. A murit YSL, au ucis si Opium-ul.

     

    Mi-am facut stoc, insa se va termina in 3-4-5 ani, iar eu refuz sa port... nici macar nu-l pot numi umbra celui de dinainte. The did is done.

     

    Altele ar mai fi: Coco, Shalimar - din perioada dinaintea reformularii, Cinnabar, Youth Dew - din nou, reformulat, Mitsouko - cred ca si de el s-au atins, am doua sticle si miros diferit in esenta, Vanderbilt, Magie Noire.

  •  
    • 54 mesaje
    21 Dec 2010, 19:59
    0 0
    Great news!! Am primit pe Tresor in Love de ziua mea E minunat, pur si simplu minunat!! Miroase ca o dulceata fina de trandafiri si usor a piersica.
    Zambil, ce pacat ca au schimbat pe Mitsouko! E chiar asa de mare diferenta??
  •  
    • 1 mesaje
    13 Feb 2014, 09:57
    0 0
    idrys said:

    Merci mult, dar sunt din Iasi f putin probabil sa ajung prin Bucuresti.

     

    Se pare ca Aime Guerlain si-a numit parfumul Mitsouko ('mister" in japoneza) dupa numele sotiei unui amiral japonez care traia o iubire interzisa cu un ofiter al marinei britanice

    Daca doriti acest parfum il gasiti si in Iasi 75ml edp doar la pretul de 230lei

  •  
    • 571 mesaje
    19 Feb 2014, 14:59
    0 0
    Ador l'a vie est belle de la lancome...il ador...chanel sii ultima achizitie flower bomb- viktor and rolph
  •  
    • 12 mesaje
    19 Feb 2014, 15:49
    0 0
    Very Irresistible de la Givenchy ma duce cu gandul la toamna, dulce, suav, te incalzeste cu miresma sa.
  •  
    • 7 mesaje
    24 Feb 2014, 15:58
    0 0
    De topate anotimpurile: Armani Mania, Giorgio Armani. http://aromedelux.ro/giorgio-armani/1063-giorgio-armani-mania-woman-edp-50ml.html. Sper sa le faca si o recenzie, sa vad ce scriu despre el, e un parfum clasic deja.
  •  
    • 99 mesaje
    25 Feb 2014, 18:09
    0 0
    Flower and Bomb de la Viktor and Bomb e o minune! Il ador, mi l-am achizitionat si eu recent de pe Strawberrynet!
  •  
    • 1 mesaje
    22 Mai 2017, 21:52
    0 0
    panteraorange said:Ce parfumuri preferati toamna? Eu folosesc de foarte multi ani pe Tresor de la Lancome. E atat de frumos, ca o piersica vanilata. Am gasit recent pe net un articol dragut despre el: www.parfumio.ro/parfumuri-de-toamna/#more-4203

     

  •  
    • 8 mesaje
    7 Nov 2017, 15:30
    0 1
    Mie imi place mult apa de toaleta cu aroma de vanilie neagra de la BottegaVerde.ro, mai ales pentru sezonul rece. Are note dulci si florale si mi se pare perfect pentru toamna si iarna. In plus, are un pret accesibil si transportul e gratuit la comenzi de peste 99 de lei. Intra des pe site si o sa vezi ca au reduceri de multe ori si merita sa incerci mai multe parfumuri de la ei.