Produse Pentru Slabit

•  
    • 260 mesaje
    2 Oct 2010, 17:32
    0 0
    In aproape toate discutiile, gasesc pe cate cineva care intreaba (sau recomanda) diferite pastile sau aparate minune de slabit. M-am gandit ca ar fi cazul sa centralizam experientele fiecareia in materie de suplimente de diete.

Va astept cu drag,
    Daria.
  •  
    • 232 mesaje
    3 Oct 2010, 11:34
    0 0
    eu am inceput de cateva zile sa iau slim&fit. mi-a fost cam frica la inceput, ca nu auzisem lucruri de bine despre pastilele de slabit, cineva mi-a spus chiar ca avea ameteli. dar deocamdata nu am observat niciun astfel de efect neplacut de la pastilele astea. iau cate 2 bomboane inainte de fiecare masa si chiar imi reduce pofta de mancare. bine, am avut grija sa mananc din toate grupele de alimente cate putin, asa ca am si energie de plin. am dat deja 1 kg si jumatate jos. oricum, va pup si va tin la curent!
  •  
    • 260 mesaje
    3 Oct 2010, 20:21
    0 0
    Suzy, de Slim&Fit stiu si eu. Sora mea a luat cam o luna (s-a oprit acum o saptamana ca era suficient cat slabise). Nu stiu exact cate kg a slabit (n-a vrut sa-mi spuna cate avea nici inainte, nici acum, e mai ciudata ea asa ), dar se vede pe haine. Si vad ca n-a pus nimic inapoi de cand nu le mai ia.
  •  
    • 694 mesaje
    11 Oct 2010, 10:46
    0 0
    A folosit cineva ceaiul Silhouette help?cel promovat de carmen bruma...Sunt curioasa cum e...
  •  
    • 15 mesaje
    10 Nov 2010, 19:58
    0 0
    ati incercat fibrobar/
  •  
    • 10 mesaje
    24 Nov 2010, 12:43
    1 1
    Buna fetelor,nu exista pastila minune de slabit din punctul meu de vedere,toate regimurile dau rezultate...depinde cat le tii ,dar din experienta mea toate regimurile s-au soldat cu un esec cand am revenit la modul de viata de dinainte...de un an de zile sunt un consumator herbalife...stiu ca multe persoane nu au o parere prea buna de aceste produse..am ignorat parerile celorlanti si am continuat sa consum dandu-mi seama ca herbalife inseamna mancare sanatoasa si suplimenti de nutrite ...am slabit 7kg..caci de atat aveam nevoie..prietenul meu a slabit 23kg ,cumnatul meu 10kg,important e ca sanatatea mea s-a imbunatatit simtitor ,iar de mai bine de 10 luni imi mentin aceiasi greutate.
  •  
    • 260 mesaje
    26 Nov 2010, 16:19
    0 0
    valentin.cristina said:
    ati incercat fibrobar/

Buna Valentina. Eu am incercat fribrobar si nu pot spune ca a facut minuni in cazul meu. Obisnuiam sa inlocuiesc cina cu el si eventual atunci cand aveam pofta de ceva dulce, insa dupa 2 saptamani am simtit ca mi se face rau daca mai mananc unu. Oricum nu poti slabi numai cu un baton. Eu prefer regimurile sanatoase si sportul pentru ca te scapa si de kg in plus dar esti si sanatos.

•  
    • 86 mesaje
    27 Nov 2010, 10:28
    0 0
    Poti sa incerci Shake-ul dietetic BIO de la Life-Impulse.
    uite aici detalii: http://traieste-sanatos-fi-bio.blogspot.com/2010/11/life-impulse.html
  •  
    • 232 mesaje
    27 Nov 2010, 22:04
    0 0
    niccolletta said:
    Poti sa incerci Shake-ul dietetic BIO de la Life-Impulse.
    uite aici detalii: http://traieste-sanatos-fi-bio.blogspot.com/2010/11/life-impulse.html

Nicoleta, nu am auzit lucruri bune despre shake-ul asta. tu il folosesti? eu iau in continuare Slim&Fit si merge de minune. am scapat deja de 4 kg si nu m-am confruntat cu efecte adverse. chiar sunt multumita.

•  
    • 86 mesaje
    27 Nov 2010, 23:33
    0 0
    L-am folosit si a dat rezultate, in cazul meu, bineinteles. Inainte sa il folosesc am tot cautat pareri pe internet , in jurul meu, si nu am gasit nici de rau nici de bine, pur si simplu deloc. De asta am si incercat. Inainte de shake aveam prostul obicei sa scap la frigider seara tarziu. Cu ajutorul lui nu numai ca am slabit dar m-am si autoeducat sa nu mai mananc seara, plus ca nu mi-am si micsorat portile.
    Ce e de retinut e ca shake-ul este DOAR DE SLABIT! Asa cum ar trebui sa fie, nu ca cel de la Herbalife care cica e si de ingrasat si de slabit, ceea ce mi se pare ciudat.
  •  
    • 7 mesaje
    30 Nov 2010, 10:58
    0 0
    Singurul produs care a dat rezultate in cazul meu a fost Suplesse, l-am gasit pe un site naturist, www.naturo.ro, am slabit 4 kg intr-o luna si inca mai continui tratamentul. Nu au avut nici un fel de efecte negative. A functionat in cazul meu. Daca mai e cineva care a incercat Suplesse, o rog sa-mi spuna....
  •  
    • 260 mesaje
    5 Dec 2010, 14:16
    0 0
    Elenushca said:
    Singurul produs care a dat rezultate in cazul meu a fost Suplesse, l-am gasit pe un site naturist, www.naturo.ro, am slabit 4 kg intr-o luna si inca mai continui tratamentul. Nu au avut nici un fel de efecte negative. A functionat in cazul meu. Daca mai e cineva care a incercat Suplesse, o rog sa-mi spuna....

Prietena mea cea mai buna a incercat o perioada Suplesse, insa nu a simtit nicio imbunatatire. A slabit, dar nu intr-un ritm mai alert decat inainte de a incepe tratamentul si s-a hotarat sa-l schimbe cu altceva. Probabil ca depinde si de organism. Mult succes!

•  
    • 10 mesaje
    6 Dec 2010, 22:36
    0 0
    niccolletta said:
    L-am folosit si a dat rezultate, in cazul meu, bineinteles. Inainte sa il folosesc am tot cautat pareri pe internet , in jurul meu, si nu am gasit nici de rau nici de bine, pur si simplu deloc. De asta am si incercat. Inainte de shake aveam prostul obicei sa scap la frigider seara tarziu. Cu ajutorul lui nu numai ca am slabit dar m-am si autoeducat sa nu mai mananc seara, plus ca nu mi-am si micsorat portile.
    Ce e de retinut e ca shake-ul este DOAR DE SLABIT! Asa cum ar trebui sa fie, nu ca cel de la Herbalife care cica e si de ingrasat si de slabit, ceea ce mi se pare ciudat.

•  
    • 10 mesaje
    6 Dec 2010, 22:42
    0 0
    Shake-ul de la herbalife este in primul rand o mancare sanatoasa,are diferite arome si are doar 250kcal ...iti tine de foame 4-5 ore ....daca vrei sa slabesti inlocuiesti 2 mese ...daca vrei sa te ingrasi il manaci ca desert dupa fiecare masa adica iti aduci un aport de calorii....totul se face pe baza unei evaluari de sanatate unde programul iti este personalizat...
  •  
    • 6 mesaje
    7 Dec 2010, 10:50
    0 0
    Poate ca ati auzit de noul dispozitiv medical care a patruns pe piata romaneasca si care trateaza supraponderabilitatea/excesul de kilograme. Se numeste OBESIMED si este distribuit exclusiv de Fiterman Pharma in Farmaciile Dona.
    Are studii clinice care-i demonstreaza eficacitatea (de altfel, se poate administra si copiilor incepand cu varsta de 10 ani), este natural (fibre vegetale OMTEC 19) si are rol in sustinerea unui regim de viata sanatos.

Mai mult decat atat, mecanismul de actiune este diferit de cel al altor pastile de slabit: fibra naturala OMTEC 19 absoarbe mari cantitati de apa, formeaza in stomac un gel vascos, conferind astfel senzatia de satietate.

Convingeti-va singure. 30 tari europene urmeaza deja tratamentul cu OBESIMED.
  •  
    • 260 mesaje
    9 Dec 2010, 02:17
    0 0
    misscarmen said:
    Shake-ul de la herbalife este in primul rand o mancare sanatoasa,are diferite arome si are doar 250kcal ...iti tine de foame 4-5 ore ....daca vrei sa slabesti inlocuiesti 2 mese ...daca vrei sa te ingrasi il manaci ca desert dupa fiecare masa adica iti aduci un aport de calorii....totul se face pe baza unei evaluari de sanatate unde programul iti este personalizat...

Nu cred ca un shake poate fi o mancare sanatoasa, este totusi facut din chimicale si pe langa asta nu-l poti bea toata viata. Revenim la vesnica problema: ce faci dupa ce ajungi la greutatea dorita? Cum te menti dar in acelasi timp sa renunti la pastile/shake-uri/dispozitive si alte minuni? Ca sa nu mai vorbim de starea de sanatate. Cum se simte stomacul nostru daca-l hranim cu shake-uri? Si eu am apelat la pastile si alte metode adiacente, insa nu mi-am inlocuit niciodata mesele cu astfel de produse.

•  
    • 260 mesaje
    9 Dec 2010, 02:27
    0 0
    obesimed said:
    Poate ca ati auzit de noul dispozitiv medical care a patruns pe piata romaneasca si care trateaza supraponderabilitatea/excesul de kilograme. Se numeste OBESIMED si este distribuit exclusiv de Fiterman Pharma in Farmaciile Dona.
    Are studii clinice care-i demonstreaza eficacitatea (de altfel, se poate administra si copiilor incepand cu varsta de 10 ani), este natural (fibre vegetale OMTEC 19) si are rol in sustinerea unui regim de viata sanatos.

Mai mult decat atat, mecanismul de actiune este diferit de cel al altor pastile de slabit: fibra naturala OMTEC 19 absoarbe mari cantitati de apa, formeaza in stomac un gel vascos, conferind astfel senzatia de satietate.

Interesant produsul. Insa ati putea sa spuneti povestea lui mai pe limba "oamenilor obisnuiti"? De exemplu: ce inseamna "fibre vegetale OMTEC 19"? Acel gel vascos sta in permanenta in stomac si il pacaleste ca ai mancat? Ce proprietati are gelul format? Nu ne va doare in timp stomacul din cauza asta? Ce efecte adverse are produsul? Si este un dispozitiv sau un praf/o pastila etc? Cum poti tine un regim de viata sanatos daca iti pacalesti stomacul ca ai mancat iar tu il umpli cu un gel?

•  
    • 22 mesaje
    10 Dec 2010, 18:48
    0 0

nu am incredere in pastilele sau ceaiurile pentru slabit. cea mai buna si mai sanatoasa metoda ramane sportul si alimentatia fara grasimi.

•  
    • 260 mesaje
    12 Dec 2010, 00:45
    0 0
    rannia08 said:

nu am incredere in pastilele sau ceaiurile pentru slabit. cea mai buna si mai sanatoasa metoda ramane sportul si alimentatia fara grasimi.

Rannia, iti impartasesc opinia. Numai sportul si o alimentatie sanatoasa te poate ajuta sa slabesti, sa ai o stare de sanatate echilibrata si sa nu pui inapoi dublu cat ai pierdut. Cat despre ceaiuri, cred ca sunt bune atata timp cat sunt naturale, insa mi-e greu sa cred ca poti slabi daca sonsumi ceai si continui sa mananci prajeli.

•  
    • 232 mesaje
    13 Dec 2010, 20:15
    0 0
    DariaMih said:
    obesimed said:

Interesant produsul. Insa ati putea sa spuneti povestea lui mai pe limba "oamenilor obisnuiti"? De exemplu: ce inseamna "fibre vegetale OMTEC 19"? Acel gel vascos sta in permanenta in stomac si il pacaleste ca ai mancat? Ce proprietati are gelul format? Nu ne va doare in timp stomacul din cauza asta? Ce efecte adverse are produsul? Si este un dispozitiv sau un praf/o pastila etc? Cum poti tine un regim de viata sanatos daca iti pacalesti stomacul ca ai mancat iar tu il umpli cu un gel?

dariamih, ai mare dreptate..produsul asta suna foarte dubios..si mie mi-a ridicat o multime de intrebari cu privire la starea sanatatii in timpul "tratamentului"..daca pot sa-i spun asa..asteptam ceva lamuriri ca inca nu m-am prins cum functioneaza exact.."30 de tari europene"? ma indoiesc ca toata lumea din cele 30 de tari au folosit produsul..suna usor exagerat..daca ne poate lamuri cineva, va rugam sa nu ezitati