ghicitoare

  •  
    • 11561 mesaje
    3 Aug 2013, 10:16
    0 0
    anna.vintage.dream said:
    pitipoanca69 said: A vrut sa spuna ca tipul isi schimba nevasta !

     

    Dar tu de unde sti d`astea?

     

    Am  fost  la  una  sa  mi  ghiceasca  si  mi  a  spus  acelasi  lucru , dupa  care  am  intrebat  o  pe  alta  sa  mi  traduca .:0
    Mi  a  spus  ca  femeia  e  ca  o  haina  pentru  barbat .
    Nu  o  poate  purta  prea  mult >

  •  
    • 11561 mesaje
    3 Aug 2013, 10:25
    0 0
    enriqua_14 said:Anna,oricine stie (fara sa practice sau sa apeleze la asa ceva) ca  o "ghicitoare" poate sa fie si cea care citeste in cafea.Aceea poate sa-ti dea initiala persoanei care iti vrea raul sau binele.
    Spre deosebire de tine care nu m-ai vazut niciodata si ti-ai permis sa-mi spui ca sunt satena cu ochi caprui,eu nu-mi permit sa pretind asa ceva in cazul tau.
    Si ideea era ca fata sa nu recurga la asemenea practici pt ca de obicei "ghicitoarele" sunt persoane care te mint in fatza fara jena ca sa-si atinga scopul unic si personal sa te goleasca de bani.

     

    Exista  doua  ipoteze :
    -  poate  fetele  vor  sa  contribuie  la  bunastarea  ghicitoarelor  de  buna  voie
    -  prostia  nu  doare ,  dar  se  plateste :
    Acuma  nu  stiu  cum  era  mai  bine ,  sa  doara  si  sa  fie "  moca "  ???

  •  
    • 11561 mesaje
    3 Aug 2013, 10:49
    0 0
    anna.vintage.dream said:
    enriqua_14 said:Ai perfecta dreptate ca prostia nu doare,dar se plateste.
    E legerea lor,dar nu cred ca am gresit incercand sa le "deschid cumva ochii".
    Unele prea sunt credule.

     

    Toti avem dreptul sa gresim. Sti vorba aia ca din greseli invata omul

     

      Cel  mai  bine  ar  fi  sa  invete  din  greselile  altora , dar  se  pare  ca  noi  ne  bucuram  cand  altii  gresesc  si  orbiti  de  bucurie  facem  aceleasi  greseli  cu  mare  seninatate .
      La  cat  de  multe  ghicitoare  sunt  prin  ziare  si  site  uri  si  la  ce  standar  de  viata  au , i  mi  imaginez  gradul  de  cultura  al  "maselor "
    Vorba  unuia ,  noi  suntem  prosti , da  multi .

  •  
    • 47 mesaje
    9 Iul 2014, 13:45
    0 0

    Sfatul meu este sa nu apelati prea des la aceeasi persoana. Chiar daca nu va imprieteniti, si sunteti numai clienta fidela, exista riscul foarte mare sa afle mai multe lucruri, sa ajunga clientele sa se cunoasca intre ele ( ca, uneori, o recomanzi pe respectiva altor amice) si ghicitoarea sa stie de fapt foarte multe, fara a ghici propriu-zis.


    Acest mesaj a fost editat de către Liaciocarlia: 24 Iul 2014, 01:16