ghicitoare

•  
    • 121 mesaje
    24 Sep 2010, 12:39
    0 0
    Buna.
    Am fost la o ghicitoare care mi-a dat in carti. Mi-a zis ca ma voi casatori cu un om care isi schimba haina. Nu prea stiu ce inseamna asta aveti idee ce ar putea insemna?
  •  
    • 139 mesaje
    24 Sep 2010, 16:12
    0 0
    cred ca vroia sa spuna ca tipul poarta uniforma la serviciu.Halat alb,roba,haine de preot....Asta inseamna ca isi schimba haina.
  •  
    • 351 mesaje
    26 Sep 2010, 15:17
    0 0
    si tu crezi ce zice mincinoasa aia?
    nu toti barbatii schimba haine?
  •  
    • 121 mesaje
    26 Sep 2010, 18:06
    1 0
    Nu vad de ce nu as crede. Tuturor persoanelor pe care le cunosc si le-a prezis aceasta femeie exact asa s-a intamplat. De exemplu matusii mele i-a spus tot asa ca se va casatorii cu un om ce isi schimba haina si s-a castorit cu un politai.
    Presupun ca asta inseamna, poarta uniforma.
  •  
    • 6 mesaje
    21 Oct 2010, 20:29
    0 0
    adrianadry te rog lasa-mi si mie un nr. de telefon sau adresa doamnei care ti-a ghicit pe e-mail selcammy@yahoo.com sau aici la mesaje private.

mersi mult si iti doresc tot binele
  •  
    • 4412 mesaje
    23 Oct 2010, 00:00
    2 0
    Nu mai fiti asa de naive,poate isi face singura reclama si va treziti talharite de te miri cine...
  •  
    • 121 mesaje
    23 Oct 2010, 17:21
    0 0
    Hai ca am vazut-o si pe asta. Imi fac singura reclama? Ma faci sa rad. Am pus si eu o simpla intrebare si uite unde se ajunge. In fine, mai bine nu deschideam acest topic.
    Nu am nici adresa, nici numarul de telefon al acestei ghicioare pentru ca bunica mea a fost cu o poza de a mea la ea si astfel mi-a dat in carti.
  •  
    • 1336 mesaje
    24 Oct 2010, 17:27
    2 0

Pana la urma ai fost tu personal,sau bunica ta?Din prima ta postare reiese altceva.
    Acest mesaj a fost editat de către Diana04: 4 Aug 2013, 16:17
  •  
    • 121 mesaje
    24 Oct 2010, 17:52
    0 0
    Da, nu m-am exprimat corect la inceput pentru ca nu am crezut ca ar conta asta si ca se va ajunge pana aici.
  •  
    • 2791 mesaje
    24 Oct 2010, 20:27
    0 1
    naiva esti fata! :o
  •  
    • 4412 mesaje
    29 Oct 2010, 22:26
    0 0
    Am zis poate ,dea?De ce sari asa?
  •  
    • 9 mesaje
    2 Mar 2013, 01:02
    0 0
    imi recomanda si mie pe cineva din CONSTANTA?ghicitoare ?
  •  
    • 1937 mesaje
    2 Mar 2013, 12:03
    0 0
    daca e o ghicitoare buna,nu trebuie sa-ti vada poza ca sa-ti caute in carti.Acolo,"vede" totul.
  •  
    • 121 mesaje
    29 Iul 2013, 22:01
    1 1
    enriqua_14 said:daca e o ghicitoare buna,nu trebuie sa-ti vada poza ca sa-ti caute in carti.Acolo,"vede" totul.

Serios? Pai si de unde stie pentru cine sa dea in carti?

Si nu e chiar o ghicitoare, e o femeie normala care stie sa dea in carti.

Acest mesaj a fost editat de către adrianadry: 29 Iul 2013, 22:01
  •  
    • 3675 mesaje
    30 Iul 2013, 16:05
    1 0
    adrianadry said:Hai ca am vazut-o si pe asta. Imi fac singura reclama? Ma faci sa rad. Am pus si eu o simpla intrebare si uite unde se ajunge. In fine, mai bine nu deschideam acest topic.
    Nu am nici adresa, nici numarul de telefon al acestei ghicioare pentru ca bunica mea a fost cu o poza de a mea la ea si astfel mi-a dat in carti.

Bunica desteapta mai ai, si va mai mirati de ce va merge asa bine in viata!!!

•  
    • 121 mesaje
    1 Aug 2013, 22:24
    0 0
    anda22-7 said:
    adrianadry said:Hai ca am vazut-o si pe asta. Imi fac singura reclama? Ma faci sa rad. Am pus si eu o simpla intrebare si uite unde se ajunge. In fine, mai bine nu deschideam acest topic.

Nu te lua de bunica mea, ok?

Da, imi merge bine si chiar foarte bine, spre ghinionul tau.

•  
    • 3675 mesaje
    2 Aug 2013, 08:44
    0 0
    adrianadry said:
    anda22-7 said:

Cand o sa fierbi in suc propriu in cazan sigur n o sa mai zici treaba asta...desteapto!!!

•  
    • 1937 mesaje
    2 Aug 2013, 08:59
    9 5
    de bine ce-ti merge cauti o ghicitoare,asa-i...
    si repet ce-ti spuneam mai devreme,ca una "buna" cu adevarat stie ce sa-ti spuna fara sa-i dai detalii de nici un fel.
    Ea "vede" daca o persoana bruneta,satena sau blonda vrea sa-ti faca rau,sau este de partea ta,ca o cheama cum o cheama,(sau macar initiala ti-o poate da)...asa incat habar n-ai ce vorbesti.
    Fara nici un strop de rautate iti spun ca cel mai bine e sa te opresti de la asa ceva.Nu te lasa manevrata,pacalita,jefuita.Mai bine distreaza-te si traieste-ti viata daca ai ceva bani,in loc sa-i oferi unei sarlatane care te minte pe fatza si face tot posibilul sa o crezi pe cuvant.
    E pacat de tine si de munca ta,chiar nu merita sa faci sacrificii de genul asta pt una care rade de tine pe la spate ca te-ai dus o luna de zile la serviciu,ca sa-i dai ei intr-o jumatate de ora tot ce ai trudit cu greu.
    In ziua de azi,cand salariile sunt atat de mici,stai si gandeste mai bine ce vrei sa faci.
    Aia isi scoate salariul in 30 de minute si se distreaza pe munca ta.
    Tu cu ce te alegi?
    Doar cu munca si cu paguba...cu o gaura mare in buzunar si o alta in suflet,pt ca dragostea daca nu mai e dragoste nu se mai intoarce niciodata,iar daca este atunci revine singura fara sa mai ai nevoie de asa ceva.
    Pastreaza-ti banii,pastreaza-ti mintea intreaga,nu te lasa la o parazita sociala care minte frumos,sa-i dai munca ta.
    E doar in folosul tau sa te debarasezi de-asa ceva.

Si apropos de bunica...n-am nimic de comentat la adresa dansei,respectele mele pt varsta inaintata,dar nu inteleg ce cauta dansa cu poza ta la una ca aia.Nu cred ca sunteti atat de disperate ca nu te poti marita.
    Ca e in haina militara sau de politist,ca e in altceva,tot barbat va fi,ce mai conteaza asta?
    E chiar deplasat si foarte penibil.
    Daca bunica i-a zis ca i-ar place sa te mariti si tu cu unul in uniforma,doar nu credeai ca-i va spune altceva..
    Ce nu face omul pt bani...
    Daca bunica are asa pensie mare ca nu mai stie ce sa faca cu ea,mai bine sa te trimita la mare sau in excursie la munte undeva,ca acolo cu siguranta o sa-ti gasesti pe cineva.
    E o varianta mai buna,macar te distrezi TU cu banii aceia,nu o straina.
    Sunteti tinere,eu nu va inteleg de ce va grabiti asa...n-au intrat zilele in sac.
    Viata merge inainte,este atat de frumoasa daca stiti cum sa parcurgeti pe rand aceste etape...
    De ce va stresati,de ce n-aveti rabdare?
    Toate vin la timpul lor,oricat ati dori ca viata asta sa se deruleze mai rapid,ea isi face "rondul" obisnuit.
    Manevrele astea de a grabi lucrurile,sunt fara sens .
    Bucura-te cat poti de tineretea ta,de prospetimea care o emani la anii tai,de clipele frumoase petrecute intre cei dragi.
    Asta inseamna viata,sa-ti traiesti clipa nu sa te agiti ca nu te-ai maritat la "n" ani.
    Ai timp pt asta si pt orice altceva,niciodata nu e prea tarziu pt ceva frumos si bun in viata ta.

Acest mesaj a fost editat de către enriqua_14: 2 Aug 2013, 09:37
  •  
    • 121 mesaje
    2 Aug 2013, 18:25
    1 0
    anda22-7 said:
    adrianadry said:
    anda22-7 said:

Cand o sa fierbi in suc propriu in cazan sigur n o sa mai zici treaba asta...desteapto!!!

Si ce iti pasa tie? Nu poti sa traiesti din cauza mea sau ce?

•  
    • 121 mesaje
    2 Aug 2013, 18:29
    0 0
    enriqua_14 said:de bine ce-ti merge cauti o ghicitoare,asa-i...
    si repet ce-ti spuneam mai devreme,ca una "buna" cu adevarat stie ce sa-ti spuna fara sa-i dai detalii de nici un fel.
    Ea "vede" daca o persoana bruneta,satena sau blonda vrea sa-ti faca rau,sau este de partea ta,ca o cheama cum o cheama,(sau macar initiala ti-o poate da)...asa incat habar n-ai ce vorbesti.
    Fara nici un strop de rautate iti spun ca cel mai bine e sa te opresti de la asa ceva.Nu te lasa manevrata,pacalita,jefuita.Mai bine distreaza-te si traieste-ti viata daca ai ceva bani,in loc sa-i oferi unei sarlatane care te minte pe fatza si face tot posibilul sa o crezi pe cuvant.
    E pacat de tine si de munca ta,chiar nu merita sa faci sacrificii de genul asta pt una care rade de tine pe la spate ca te-ai dus o luna de zile la serviciu,ca sa-i dai ei intr-o jumatate de ora tot ce ai trudit cu greu.
    In ziua de azi,cand salariile sunt atat de mici,stai si gandeste mai bine ce vrei sa faci.
    Aia isi scoate salariul in 30 de minute si se distreaza pe munca ta.
    Tu cu ce te alegi?
    Doar cu munca si cu paguba...cu o gaura mare in buzunar si o alta in suflet,pt ca dragostea daca nu mai e dragoste nu se mai intoarce niciodata,iar daca este atunci revine singura fara sa mai ai nevoie de asa ceva.
    Pastreaza-ti banii,pastreaza-ti mintea intreaga,nu te lasa la o parazita sociala care minte frumos,sa-i dai munca ta.
    E doar in folosul tau sa te debarasezi de-asa ceva.

Si apropos de bunica...n-am nimic de comentat la adresa dansei,respectele mele pt varsta inaintata,dar nu inteleg ce cauta dansa cu poza ta la una ca aia.Nu cred ca sunteti atat de disperate ca nu te poti marita.
    Ca e in haina militara sau de politist,ca e in altceva,tot barbat va fi,ce mai conteaza asta?
    E chiar deplasat si foarte penibil.
    Daca bunica i-a zis ca i-ar place sa te mariti si tu cu unul in uniforma,doar nu credeai ca-i va spune altceva..
    Ce nu face omul pt bani...
    Daca bunica are asa pensie mare ca nu mai stie ce sa faca cu ea,mai bine sa te trimita la mare sau in excursie la munte undeva,ca acolo cu siguranta o sa-ti gasesti pe cineva.
    E o varianta mai buna,macar te distrezi TU cu banii aceia,nu o straina.
    Sunteti tinere,eu nu va inteleg de ce va grabiti asa...n-au intrat zilele in sac.
    Viata merge inainte,este atat de frumoasa daca stiti cum sa parcurgeti pe rand aceste etape...
    De ce va stresati,de ce n-aveti rabdare?
    Toate vin la timpul lor,oricat ati dori ca viata asta sa se deruleze mai rapid,ea isi face "rondul" obisnuit.
    Manevrele astea de a grabi lucrurile,sunt fara sens .
    Bucura-te cat poti de tineretea ta,de prospetimea care o emani la anii tai,de clipele frumoase petrecute intre cei dragi.
    Asta inseamna viata,sa-ti traiesti clipa nu sa te agiti ca nu te-ai maritat la "n" ani.
    Ai timp pt asta si pt orice altceva,niciodata nu e prea tarziu pt ceva frumos si bun in viata ta.

Iti multumesc pentru tot ce ai spus, dar nu cred ca m-am facut inteleasa.
    Pai tocmai asta e ca datorita faptului ca eu nu am putut sa fiu prezenta a fost nevoie de o poza de-a mea si de nimic altceva, nu i-am dat absolut nici un detaliu despre nimic si nimeni, mi-a spus ea tot ce era de spus.
    Iar in legatura cu banii, tot ce i-am dat au fost 20 de lei, nu i-am dat sa imi faca nimic ca sa ma marit sau stiu eu ce vraji, descantece si ce se mai fac pentru ca nu am nevoie de asa ceva. Pur si simplu am fost curioasa sa vad ce zice si atat nimic mai mult. Nu am continuat sa mai merg, nu m-a stors de bani absolut deloc cum fac majoritatea ghicitoarelor pentru ca de fapt, este o femeie normala ca toate femeile, numai ca are acest har.
    Asa rau am facut acestui forum ca am pus o simpla intrebare legata de ceva ce nu am inteles?

Acest mesaj a fost editat de către adrianadry: 2 Aug 2013, 18:31