obraji cazuti?

  •  
    • 68 mesaje
    19 Sep 2010, 09:11
    1 1
    stie cineva vreun truc pentru ai mai disimula?
    de abia am trecut de 30 de ani si deja semnele varstei incep sa si puna amprenta.
  •  
    • 172 mesaje
    19 Sep 2010, 11:38
    1 0
    da este cam prea devreme ce i drept,ai avut cumva vreo perioada de stres,ai fost deprimata sau pur si simplu foarte trista ?se mai intampla sa ai aspectul asta de "fata cazuta" in situatii de acest gen...
    Nu mai stiu unde am auzit dar e adevarat,zambetul e cel mai bun lifting
    Oricum daca nu,poti apela la creme pt fermitate si in ultim caz la o usoara ridicare a pometilor cu acid hialuronic,mi se pare cel mai bine tolerat filler.
    Ideea e sa nu exagerezi pt ca nu cred ca vrei sa arati ca toate fetele astea de pe la tv ...
    O zi buna sa ai
  •  
    • 68 mesaje
    19 Sep 2010, 14:23
    1 0
    buna si mersi pentru mesaj..
    am o perioada foarte trista...ai intuit perfect...tocami am pierdut o pe mama...si nu pot sa imi revin...
    acum stiu ca nu e din cauza varstei ci din cauza stresului...si stiu ca trebuie sa incerc sa indepartez factorul
  •  
    • 1510 mesaje
    19 Sep 2010, 18:17
    3 0
    adelina imi pare rau pt ca treci prin momente grele. nu ai pierdut-o pe mama ta, ea o sa fie mereu cu tine chiar daca nu fizic. sigur spiritul ei te protejeaza si e alaturi de tine. gandeste-te ca ea vrea sa te vada fericita si sanatoasa, gandeste-te la tot ceea ce a investit in tine si cat de mult te iubeste si vrea sa fii bine.
    eu as zice sa te implici intr-o activitate fizica si sa incerci sa te bucuri de orice maruntis, fie si o zi cu soare si sa zambesti cat mai mult, chiar daca la inceput zambetul poate nu vine din inima, o sa apara si motivele daca tu incerci sa fii pozitiva
  •  
    • 172 mesaje
    20 Sep 2010, 07:56
    1 0
    Imi pare rau ca treci printr o perioada atat de grea...
    O sa ti revii,si o sa vezi ce efect uimitor are zambetul...stiu,pentru ca am avut si eu o perioada asa acum ceva timp,si stiu ce efect devastator are suferinta si tristetea pe chipul unui om...
    eu cred ca e reversibil ce ai tu acum avand in vedere varsta ta.
    Oricum nu strica niste creme pt fermitate.
    Ai grija de tine. Te pup.
  •  
    • 68 mesaje
    20 Sep 2010, 10:21
    1 0
    E greu sa te obisnuiesti ca o persoana asa draga, de la zi la noapte dispare si tre sa ti o imaginezi prezenta doar cu spiritul.
    E greu sa trebuiasca sa accepti ca intr adevar sunt lucruri care nu depinde deloc de noi si unde nu se poate face absolut nimic.
    E greu sa ai sperante si iluzii in momeante din astea.
    Si totusi vrem nu vrem...viata isi continua cursul..
  •  
    • 629 mesaje
    20 Sep 2010, 12:47
    2 0
    Imi pare tare rau sa aud ca treci prin asemenea momente...

    Legat de trucuri, poti sa folosesti Beauty Elixir de la Caudalie, se va observa imediat un lifting usor al conturului fetei si o stralucire a tenului.

    Macar asa sa poti ajuta fata cu ceva, altfel cu siguranta va mai dura pana iti va reveni zambetul pe buze..
  •  
    • 2085 mesaje
    20 Sep 2010, 15:48
    1 0
    Incearca un masaj facial. Facut zilnic, dimineata sau seara, corect, va da rezultate.
    Aplica ulei de masline si maseaza cu ambele maini, cu miscari ascendente, usoare, de la barbie inspre tample.
  •  
    • 1767 mesaje
    22 Sep 2010, 10:14
    1 0
    Zambetul face minuni, este adevarat.
    Dar zambetul vine de la starea de bine a fiecaruia; iar la aceasta stare contribuie o multime de factori de care nu au toti parte.

    Imi pare rau de ceea ce ti s-a intamplat; o situatie foarte trista si cu siguranta zambetul nu-ti va reveni prea curand.

    Singura solutie o reprezinta vizita la cosmetician pentru tratamente cosmetice de lifting.
  •  
    • 172 mesaje
    24 Sep 2010, 22:24
    1 0
    Avand in vedere cat costa un tratament cosmetic cu produse de calitate e de preferat sa se duca la un estetician,exista acum f multe proceduri nonivazive al caror pret e comparabil.
    Debordati de optimism si stiti sa incurajati un om ceva de speriat.
    "zambetul nu-ti va reveni prea curand"
    E cumplit ce i s a intamplat si atat de tanara,dar cumva trebuie sa si adune fortele sa depaseasca drama prin care trece.
  •  
    • 1510 mesaje
    25 Sep 2010, 07:07
    1 0
    uneori zambimnd atragem motive de ne bucura
  •  
    mri
    • 7 mesaje
    25 Sep 2010, 20:32
    1 0
    Recapatarea formei initiale e clar ca nu mai este posibila decat prin lifting facial.(chiar si nechirugical)
    Dar incearca sa acoperi acest 'defect'
    .Fondul de ten in primul rand sa fie intins in sens ascendent ,de jos in sus,evita surplusul de blush ...foloseste creme anti-aging
  •  
    • 172 mesaje
    25 Sep 2010, 22:01
    1 0
    La 30 de ani e inca foarte tanara si cu cateva sedinte de mezoterapie cred ca poate avea rezultate vizibile.
  •  
    • 1767 mesaje
    27 Sep 2010, 09:54
    1 0
    Adica ce ai vrea sa-i spun: zambeste si ti se va ridica fata????Sau zambeste si esti pe drumul cel bun?

    Nu ti se pare absurd??Mie una mi se pare absurd pentru ca fata a spus ca e trista ca pierdut un parinte de curand.

    Si cred ca ar fi de bun simt sa nu mai discutam partea cu zambitul in aceasta situatie.
  •  
    • 172 mesaje
    27 Sep 2010, 10:01
    1 0
    Calmeaza-te.
    Toata lumea este bine intentionata indiferent de sfaturile pe care le da.
  •  
    • 199 mesaje
    15 Feb 2017, 09:44
    0 0

    De la o varsta trasaturile pur si simplu se modifica din cauza structurii tenului care pica, iar acest efect este extrem de vizibil, mai ales in zona pometilor. Eu aveam o mare problema cu aceasta schimbare a fizionomiei, insa sotul meu mi-a facut cadou recent un tratament foarte bun, adica mi-a dat doar banii, medicul eu l-am gasit printr-o recomandare. Mi-am facut la el o injectare cu Teosyal RHA in zona pometilor. Rezultatele au fost uimitoare, pur si simplu s-a schimbat volumetria fetei, chiar nu mai exista efectul acela de fata cazuta, ceea ce ma bucura enorm de mult. Mi se pare ca fata mea a reinviat si sunt tare fericita. Recomand!

  •  
    • 199 mesaje
    15 Feb 2017, 09:45
    0 0

    De la o varsta trasaturile pur si simplu se modifica din cauza structurii tenului care pica, iar acest efect este extrem de vizibil, mai ales in zona pometilor. Eu aveam o mare problema cu aceasta schimbare a fizionomiei, insa sotul meu mi-a facut cadou recent un tratament foarte bun, adica mi-a dat doar banii, medicul eu l-am gasit printr-o recomandare. Mi-am facut la el o injectare cu Teosyal RHA in zona pometilor. Rezultatele au fost uimitoare, pur si simplu s-a schimbat volumetria fetei, chiar nu mai exista efectul acela de fata cazuta, ceea ce ma bucura enorm de mult. Mi se pare ca fata mea a reinviat si sunt tare fericita. Recomand!