ulei de masaj.

  •  
    • 432 mesaje
    6 Iul 2010, 09:34
    0 0
    M-am apucat de masaj anticelulitic si tipa de acolo m-a rugat sa imi cumpar un ulei sau o crema buna...Ea nu a stiut ce sa imi zica sa iau...eu nici atat nu stiu.

    As vrea unul mediu ca pret.....nici prea prea, nici foarte foarte
    Any ideas?

    Mercic.
  •  
    • 629 mesaje
    7 Iul 2010, 10:35
    0 1
    Creme anticelulitice bune sunt cele de la Ardes, Cea mai cunoscuta este cea care contine camfor, are efect termic, este indicata daca vrei si sa slabesti odata cu eliminarea celulitei.
    Cealalta crema a lor este cu iedera si este buna si pentru vergeturi.
    De asemenea, am inteles ca sunt bune cremele de la Elmiplant, cea roz mi s-a spus. Personal nu am incercat-o.
    Uleiul ti-a fost indicat sa-l cumperi pentru ca unele creme au textura mai grasa si nu aluneca bine pe piele si atunci se foloseste ulei pentru diluare.
    Uleiuri poti sa folosesti chiar si din cele pentru bebelusi. Mie imi place cel de la Nivea Baby, miroase bine de tot a migdale. Mai sunt bune si cele de la Johnson's Baby.
  •  
    • 7 mesaje
    7 Iul 2010, 11:32
    0 0
    iti recomand produsele de pe aseyda.ro.
    eu mi-am luat uleiul de paprika de acolo si sunt foarte multumita.
    au preturi bune si au multe creme.
  •  
    • 2191 mesaje
    7 Iul 2010, 17:13
    0 0
    dar tipa aia cum de stie sa faca masaj, daca nu stie sa recomande o crema anticelulitica buna?
    faci la salon sau acasa? daca faci la salon, ei nu au cremele lor?
    mi se pare o p.rostie sa-ti spuna maseurul sa-ti cumperi tu crema.
  •  
    • 171 mesaje
    7 Iul 2010, 17:17
    0 0
    Buna,

    Exista in afara de cremele diverse pentru masaj si o serie de alte solutii pentru a o elimina, iar alimentatia ocupa un loc fruntas printre ele. Mai jos gasesti info bune de stiut.

    http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=68&sid=01377eb3d2dcd13420c369289e3b74e9
  •  
    • 1767 mesaje
    8 Iul 2010, 09:01
    0 0
    Addictyv, nu toti cei care practica aceasta meserie se si pricep si au bani sa investeasca in creme profesionale bune.
    Si daca eu as vrea sa folosesc o crema de care am auzit ca e f buna sau cea cu care lucreaza maseorul nu imi place, i-as spune ca doresc sa foloseasca cremute cumparate de mine.
  •  
    • 2191 mesaje
    8 Iul 2010, 12:51
    0 0
    mihaela, daca sunt cliente care vor sa faca masaj cu creme si uleiuri mai bune ca ale maseurului, e alta treaba, insa, sa-i spui tu clientei, ca maseur, mi se pare putin aiurea. plus ca, daca tot recomanzi din start sa-si ia alta crema, ar trebui sa stii si ce sa recomanzi, daca nu, mai bine stai in banca ta si faci cu ce creme ai, pentru ca nu mi se pare profesional ca un maseur sa-ti spuna "iti recomand sa folosesti o crema mai buna, dar nu stiu sa-ti zic ce crema"...
    la asta ma referisem
  •  
    • 2 mesaje
    12 Iul 2010, 15:03
    0 0
    poti intra pe aseyda,eu fac masaj cu crema thermo si chiar are efect.Gasesti foarte multe creme si uleiuri anticelulitice la preturi bune.
  •  
    • 629 mesaje
    13 Iul 2010, 13:17
    0 0
    Daca mergi la salon, desigur ca au cremele lor.
    Insa in general maseurii care vin acasa la client nu au cremele lor ci lucreaza cu cremele clientelor.
    Mie ce mi s-a parut ciudat a fost ca nu a stiut ce sa iti recomande. Sa fim seriosi, daca faci de ceva timp meseria trebuie sa fi observat niste rezultate mai bune la unele creme decat la altele...
  •  
    • 629 mesaje
    13 Iul 2010, 13:18
    0 0
    A, inca o cremutza buna si rezonabila ca pret este cea de la Elmiplant, in ambalaj roz. Este mai degraba un gel decat crema, are si efect termic.
  •  
    • 2191 mesaje
    14 Iul 2010, 01:52
    0 0
    in gama cellulight de la elmiplant (cele in ambalaje roz), exista gel anticelulitic pentru drenaj, crema pentru masaj anticelulitic, ulei pentru masaj anticelulitic si crema exfolianta de dus. eu recomand crema pentru masaj anticelulitic si uleiul (gel + ulei => o textura ciudata ), asta in cazul masajului. daca nu faceti masaj, puteti folosi doar crema, dimineata si seara...si sa masati energic pana intra bine in piele.
    foarte bun este si supliformul, la fel, folosit dimineata si seara (combinat cu vergisal, diminueaza vizibil si vergeturile). supliformul nu-l recomand pentru masaj, pentru ca, fiind gel, intra extrem de repede in piele si s-ar folosi foarte mult la o singura sedinta
  •  
    • 2487 mesaje
    15 Iul 2010, 10:56
    0 0
    Buna, nu stiu daca ai rezolvat sau nu problema, dar, daca mai cauti, uite ce iti recomand.
    Produsele Elmiplant, e mediu ca pret 200ml-17lei si uleiul anticelulitic 17lei, calitatea e buna , raportind la pret.
    O alta crema buna de masaj e cea de la Gerovital, cea cu vitamina A, are textura perfecta la masajul de relaxare in combinatie cu un ulei de ylan-ylan si levantica.

    Gelurile sunt bune , dar folosite dupa masaj, sau acasa dimineata ca intretinere.
    La masarea cu ulei tind sa se adune in mici aglomerarii care se curata de pe piele.
    La fel si crema de bronzat, e bine sa o aplici pe piele dupa masaj.
  •  
    • 1767 mesaje
    16 Iul 2010, 10:10
    0 0
    Ai mai, voi asta folositi?
    Nu va suparati, dar cat de bune pot fi aceste cremute la 20 de lei si ce ingrediente miraculoase pot avea in compozitie?...
    Nu stiu, eu una nu m-as duce la cineva care face masaj cu cremutele astea ...
  •  
    • 629 mesaje
    16 Iul 2010, 13:24
    0 0
    mihaelaa21, eu am folosit Ardes iar acum am zis sa incerc si Elmiplant de curiozitate. Iti spun daca vad aceleasi efecte sau nu.
    Incercarea moarte n-are, stii cum se zice.
  •  
    • 2191 mesaje
    16 Iul 2010, 17:16
    0 0
    vorbeam de creme bune, la preturi mici.
    eu folosesc alte creme si uleiuri, insa am cliente care vor sa faca masaj cu elmiplant pentru ca sunt mai mult decat multumite.

    dupa cum ai spus si tu, mihaela, nu toata lumea isi permite sa cumpere creme scumpe, gen ardes sau bruno vassari.

    de asemenea, am si cliente care au folosit ardes si nu au fost foarte incantate. au avut rezultate, dar nu pe masura asteptarilor.

    pentru exemple, ca spuneai tu ca nu te-ai duce la cineva care face masaj cu elmiplant...am prietene care fac masaj cu elmiplant sau creme mai ieftine si cer 30, maxim 40lei/sedinta, dar am prietene care fac masaj cu creme scumpe si cer de la 50-60lei in sus/sedinta. nu poti avea pretentii de masaj ieftin cu crema de 200lei (nu ma refer la tine, poate tu iti permiti sa dai 60-70lei/sedinta, dar sunt multe persoane care nu ar da atat).

    P.S: vorbesc de preturi din Bucuresti.
  •  
    • 495 mesaje
    9 Feb 2015, 11:47
    1 0
    Buna!Eu sunt pasionata de masaj,cosmetica naturista si tot ce tine de aromoterapie.Ti-as recomanda ulei de migdale dulci...la 2 linguri adaugi 3/5 picaturi din urmatoarele uleiuri esentiale:rosmarin,muscata,mandarin,grefa,portocala amara.Nu iti recomand mai multe picaturi,uleiurile esentiale sunt foarte concentrate si pot produce iritatii.De asemenea,majoritatea nu sunt recomandate gravidelor.Probabil o sa coste mai mult,dar zic ca merita investitia.In creme gasesti mai mult chimicale.
  •  
    • 127 mesaje
    10 Oct 2017, 17:37
    0 0
    Buna ! Am inceput si eu sa merg la masaj anticelulitic acum aproximativ 2 luni. Maseurul meu mi-a recomandat un ulei anticelulitic de la Bottega Verde, pe care el il foloseste in cabinetul sau de mai mult timp. Are la baza ingrediente naturale si are un miros placut de scortisoara si lamaie. Il folosesc la fiecare sedinta de masaj de cand am inceput si imi simt pielea moale, catifelata si tonifiata. Uneori il folosesc chiar si acasa, seara dupa dus, in loc de crema hidratanta, pentru ca imi place foarte mult senzatia pe care o lasa pe piele dupa ce il aplic 
  •  
    • 127 mesaje
    15 Feb 2018, 09:15
    0 0

    Desi alimentatia sanatoasa este cea mai importanta si de asemenea si sportul, de care eu tin cont, celulita nu m-a iertat si de aceea in cautarea unei solutii, am dat de acest ulei anticelulitic pe care il gasiti cu numele de CANCELLULITE si contine un amestesc de ingrediente naturale si pe care il gasiti pe Bottega Verde. Pe mine m-a salvat si m-a scapat de aceasta problema nu tocmai comoda, pentru noi femeile. Un lucru pe care il apreciez este ca la comenzile de peste 99 ron, transportul este gratuit si ultima data am primit chiar si un cadou din partea lor si anume un balsam de buze care mirosea fermecator.