ulei de argan

•  
    • 3742 mesaje
    1 Apr 2011, 22:04
    0 0

Am si eu probleme cu cosurile si chiar mi-ai dat o idee buna cu uleiul de aloe. Nu-i mai ok sa pun direct zeama de la floare?

@isandra, habar n-am cum se obtine uleiul de argan pur, da' mereu ma uit la feedback-uri si nu am vazut niciunul negativ. Presupun ca nu toata lumea care a cumparat de acolo nu avea deloc habar. Sa stiti ca nu vreau sa fac reclama ala-n dala site-ului, dar mi se pare o alternativa mult mai ieftina fata de ce prezentati voi.  

Acest mesaj a fost editat de către miruna09: 1 Apr 2011, 22:08
  •  
    • 3313 mesaje
    2 Apr 2011, 01:06
    0 0
    Mirunel, poti incerca, dar nu intinde pe toata fata. din cate stiu eu, trebuie lasata la macerat, nu se pune asa direct.
  •  
    • 84 mesaje
    3 Apr 2011, 11:13
    0 0
    Miruna e normal sa aiba feedback pozitiv atata timp cat multa lume nu cunoaste exact cum trebuie sa arate un ulei de argan si se uita la pret.
    Aromazone este un bun "comparator " de preturi pentru ca ei iau in f f mari cantitati, nu au adaos f mare si le vand la preturi corecte iar marfa este de calitate si certificata.
    Atentie mare la uleiul de argan de pe breslo sa nu fie alimentar.
    Si pentru ca vorbeati de uleiul de aloe vera de fapt este un macerat se prepara cam asa: se zdrobeste pulpa de aloe si se lasa la macerat in ulei de migdale,soia sau floarea soarelui.Si da este bun pentru cosuri si pentru pete.
  •  
    • 7 mesaje
    7 Iun 2011, 17:17
    0 0
    Ulei de argan certificat organic Farfalla, magazin online www.farfalla.ro
    Este un ulei cu un continut ridicat de acizi grasi nesaturati: omega 9, omega 6, acid palmitic, fitosteroli, vitamina E. Gratie acestui continut bogat are multiple intrebuintari: protejeaza, hraneste, creste elasticitatea pielii, hidrateaza, reface filmul hidrolipidic al pielii, are proprietati anti-inflamatorii, regenereaza parul si unghiile. Este un ulei pretios pentru ingrijirea pielii mature, sensibile, cu probleme, par degradat si unghii fragile.
  •  
    • 6260 mesaje
    9 Iul 2011, 18:05
    0 0
    uleiurile pure de argan sunt scumpe.
    pretul de pe breslo nu e un pret normal pentru un ulei pur, deci ma indoiesc de calitatea lui.
    eu am luat pana acum cu 50 de ron 50 ml, dar am cautat toata saptamana si parca faramciile si plafarurile s-au golit.
    abia am gasit la un plafar azi, dupa ce am cautat o saptamana, 50 ml cu 90 de ron
    am dat ceva bani pe el, dar sunt sigura ca e pur, eu cumpar numai de la un anumit distribuitor francez, restul nu ma bag...... unde nu sunt sigura ca nu e pur, mai bine nu cumpar.
    nu ma arunc la produse ieftine care sa nu fie nici pure, nici de calitate.
  •  
    • 24 mesaje
    29 Oct 2011, 20:27
    1 0
    bertha_ said:
    uleiurile pure de argan sunt scumpe.
    pretul de pe breslo nu e un pret normal pentru un ulei pur, deci ma indoiesc de calitatea lui.
    eu am luat pana acum cu 50 de ron 50 ml, dar am cautat toata saptamana si parca faramciile si plafarurile s-au golit.
    abia am gasit la un plafar azi, dupa ce am cautat o saptamana, 50 ml cu 90 de ron
    am dat ceva bani pe el, dar sunt sigura ca e pur, eu cumpar numai de la un anumit distribuitor francez, restul nu ma bag...... unde nu sunt sigura ca nu e pur, mai bine nu cumpar.
    nu ma arunc la produse ieftine care sa nu fie nici pure, nici de calitate.
  •  
    • 24 mesaje
    29 Oct 2011, 20:32
    0 0
    Scuze,nu stiu pe ce am apasat de a aparut raspunsul berthei.In legatura cu uleiul de argan,am luat eu de pe breslo si am luat o teapa mare.Norocul mi-a suras si am cunoscut o marocanca,care imi aduce ulei direct de la fabrica in ambalajul original.Am dat 50 lei pe el.daca doreste cineva,scrieti-mi pe bellekamms@yahoo.com
  •  
    • 2 mesaje
    28 Nov 2011, 17:13
    0 0

www.argan-art.ro

avem ulei de argan cosmetic precum si alte produse pe basa de ulei de argan importat din maroc uleiul are certificat bio si ecocert.
    pentru mai mult de 10 pana 100 de sticle pretul este de 35 de lei/buc
    pentru mai mult de 100 sticle pretul este 30 de lei /buc
    pentru 200 de sticle cumparate pretul este de 25 de lei/buc.
    transport este gratuit in toata tara.
    aceasta este lista de produse disponibile:

Ulei de argan bio

Ingrijirea-corpului:

Ulei de masaj relaxant pe baza de ulei de argan parfumat cu verbena
    Ulei de masaj relaxant pe baza de ulei de argan parfumat cu ciocolata
    Ulei de masaj anti-celulitic cu ulei de argan
    Ulei de masaj relaxant pe baza de ulei de argan parfumat cu mosc
    Ulei de masaj relaxant pe baza de ulei de argan parfumat cu eucalipt
    Ulei de masaj pe baza de ulei de argan parfumat cu lavanda
    Sapun negru natural si parfumat
    Sapun negru cu eucalipt
    Sapun negru natural
    Deodorant 100% natural piatra de alun (sare minerala naturala)

Ingriirea parului:

Ser pentru ingrijirea parului pe baza de ulei de argan
    Ghasoul bio pudra cu trandafiri
    Ghasoul masca faciala

Ingrijirea fetei:

Ulei de argan crud bio pentru ingrijirea fetei
    Ser pentru fata pe baza de ulei de argan si ulei din germeni de grau
    Ghasoul bio pudra cu trandafiri

Ingrijirea ungiilor:
    Ser pentru ingrijirea unghiilor Alte produse:
    Ulei de nigella (Nigella damascena ) bio
    Apa de flori
    Ulei de migdale dulci bio

Acest mesaj a fost editat de către aminaa: 11 Ian 2012, 11:35
  •  
    • 2 mesaje
    11 Ian 2012, 11:25
    0 0
    giorgia75 said:
    Buna!

Ma intereseaza sa achzitionez acest ulei pt.cosmetica, am inteles ca este foarte bun pentru piele, par, unghii (m-ar interesa in special pt.ten sa-l folosesc seara, in loc de crema de noapte). Stiti ceva despre el, l-ati folosit?
    Si daca da, m-ar interesa unde il pot gasi si la ce pret, pentru ca am auzit ca nu prea se gaseste in comert, ci mai mult la magazine on-line si este destul de scump. Va multumesc!
  •  
    • 1 mesaje
    8 Mar 2012, 11:59
    0 0
    buna seara , fac import de ulei de argan din tara origina (maroc) am produse cosmetic bio pe baza de ulei de argan bio :
    - sapun de argan
    - ulei de masaj pe baza de ulei de argan
    - ulei de argan pur cosmetic bio 60ml , 250ml
    - crema de branzaj pe baza de ulei de argan si henna
    - after shave pe baza de argan si menta

sunt din bucuresti si fac si livrare in toate tara , si am preturi foarte mici , daca va intereseaza 078779001 toate produse sunt importat din maroc , sigilate si bio

cu stima : argan form bio SRL
  •  
    • 153 mesaje
    9 Mar 2012, 13:44
    0 0
    Uleiurile nu se folosesc simple pe ten, ele fiind puternic agent diseminar.
    Cel mai des, dupa folosirea uleiului pe fata (ten), se extind cosurile (infectiile).
  •  
    • 24 mesaje
    13 Mar 2012, 13:31
    1 0
    Imi pare rau ca te contrazic Sorrento,uleiul de argan se foloseste ca atare pe piele,nu are nici un fel de contraindicatie.Vorbesc din experienta,il folosesc de mai bine de jumatate de an si crede-ma,sunt foooarte multumita de rezultate.Prefer sa-l folosesc asa in stare pura,nu adaugat in crema din comert care e plina de tot felul de chestii nocive.
  •  
    beo
    • 3416 mesaje
    16 Oct 2012, 09:17
    0 0
    alaya, am vazut ca ai recomandat uleiul de argan de la leacul.ro. as dori si eu, doar ca voiam sa stiu daca are intr-adevar efectele benefice despre care se tot discuta si daca esti multumita de produsul luat de acolo.
  •  
    • 1 mesaje
    18 Ian 2013, 22:28
    0 0

Ulei de Argan la 40 lei 130 ml

Produs in maroc
    Telefon:0766823735 sau 0752685276
    YM:mxd.roby
    Adresa e-mail:mxd.roby@yahoo.com      

•  
    • 6 mesaje
    24 Ian 2013, 18:04
    0 0
    buna fetelor, am pentru voi ultimul catalog de la Lad`y`s, va stau la dispozitie pt comenzi si inscrieri pe mail job_organo@yahoo.com
    http://issuu.com/ladys.ro/docs/ladys_ianuarie_2013
  •  
    • 4 mesaje
    26 Ian 2013, 18:49
    0 0
    Incercati si pe www.arganic.ro . Au preturi bunicele si e foarte bun calitativ
  •  
    • 53 mesaje
    20 Feb 2013, 17:20
    0 0
    Uleiul de Argan îl poți găsi în compoziția unor creme anti-rid (vezi, de exemplu L'Erbolario, care are o gamă întreagă pe bază de ulei de Argan) sau individual - în farmacii sau magazine naturiste. Este foarte bogat în elemente nutritive pentru păr și piele. Eu folosesc câteva picături seara înainte de culcare, în combinație cu crema de noapte, pentru efect de prevenire a apariției ridurilor, și îl mai folosesc și într-o mască naturistă săptămânală pe care o aplic pe păr păr pentru hrănire și hidratare. Mai poate fi aplicat imediat după duș, pe pielea ușor umedă, pentru a o catifela... E într-adevăr un produs minune
  •  
    • 6 mesaje
    20 Mar 2013, 17:16
    0 0
    Salonul de cosmetica apicola Apiestetic te invita sa participi la o campanie de testare a schemelor de tratament dermato-cosmetice cu produsele stupului in stare bruta (miere, laptisor de matca, polen, propolis, pastura, ceara, venin de albine, apilarnil), si linia de cosmetice Apiserum Revita Dr. Nobis, bogata in vitamine si oligominerale.

VEZI AICI http://bit.ly/11fqBIS mai multe detalii.

Campania se desfasoara exclusiv pe forumul Eva.ro si in topicul special deschis din link-ul de mai sus.
  •  
    • 3 mesaje
    21 Mar 2013, 12:08
    0 0
    Eu l-am filosit pe cel de la Lady's si sunt foarte incantata de rezultate, pielea mi-a devenit mai catifelata imediat dupa ce m-am dat si parul nu mai imi cade asa rau... despre riduri nu va pot spune nimic deocamdata dar promit ca revin deindata ce am ...
  •  
    • 6 mesaje
    21 Mar 2013, 13:44
    0 0

Buna!

Eu am incercat Uleiul de Argan de la Firma Ladys . Au preturi  foarte bune, iar produsul se gaseste in  mai multe variante : ulei pentru ingrijirea corpului , ser pentru pentru par si crema de fata . La mine s-au vazut rezultatele si de aceea va recomanda si voua cu toata increderea . 

http://bit.ly/11mWnaA