ulei de argan

  •  
    • 19 mesaje
    25 Iun 2010, 10:03
    1 3
    Buna!

    Ma intereseaza sa achzitionez acest ulei pt.cosmetica, am inteles ca este foarte bun pentru piele, par, unghii (m-ar interesa in special pt.ten sa-l folosesc seara, in loc de crema de noapte). Stiti ceva despre el, l-ati folosit?
    Si daca da, m-ar interesa unde il pot gasi si la ce pret, pentru ca am auzit ca nu prea se gaseste in comert, ci mai mult la magazine on-line si este destul de scump. Va multumesc!
  •  
    • 236 mesaje
    25 Iun 2010, 10:51
    2 0
    http://www.eco-baby.ro/Produse_pentru_Mamici/Ulei_de_Argan_Bio/id-9160dd65a469ced8c2d86808ad026999.html

    scoate eventualele spatii

    am mai vazut si la farmaciile Sensiblu
  •  
    • 1767 mesaje
    26 Iun 2010, 20:03
    1 1
    Ohoo, il gasesti la multe magazine online.

    ardes.ro
    elemental.ro...astea ar fi 2, dar daca dai cautare ulei argan sau cosmetice naturale il vei gasi la o multime de alte firme.
  •  
    • 84 mesaje
    27 Iun 2010, 15:10
    0 1
    Eu il folosesc de 3 ani tot seara in locul cremei de seara sau pun cateva picaturi in crema de seara.
    Mai imi fac si masti pentru par cu el sau dau pe varfuri doar il las cateva ore si apoi ma spal.Cel mai ieftin este pe net si am vazut pe www.biomonde.ro sau pe www.sideris.ro
    Atentie sa nu-l cumperi pe cel alimentar.Este mai ieftin dar nu e bun pentru ten.
  •  
    • 19 mesaje
    27 Iun 2010, 16:10
    0 0
    Fetelor, va multumesc pentru raspunsuri!
    Isandra, tu ce fel de ten ai? Eu am tenul mixt si ma intrebam daca acest ulei este comedogen sau nu...Te rog daca imi poti raspunde ti-au aparut sau nu cosuri de la el? Mersi mult!
  •  
    • 84 mesaje
    27 Iun 2010, 23:54
    0 0
    Eu am tenul mixt gras in zona T si uscat in rest.De accea dupa aplicare zona T ramane putin mai grasa dar nu mi-au aparut mai multe cosuri decat aveam inainte chiar am impresia ca, mult mai putine.Eu insa nu folosesc luni intregi numai uleiul de argan ci uneori pe cel de macese care nu este la fel de gras, cel de jojoba si macadamia.
    Vara mai ales il prefer pe cel de macese.
  •  
    • 17 mesaje
    2 Iul 2010, 12:55
    0 1
    Eu am un ten mixt si predispus la cosuri,mai ales vara sau in perioada critica.Am folosit uleiul de argan si primele zile mi s a parut foarte ok.Lasa pielea foarte fina,insa m am umplut de cosuri in scurt timp.
  •  
    • 150 mesaje
    2 Iul 2010, 13:04
    3 0
    Am o intrebare?Uleiul de argan despre care se vorbeste pateaza hainele? Am auzit despre calitatile lui si sunt tentata sa il folosesc....
  •  
    • 19 mesaje
    2 Iul 2010, 16:47
    0 0
    In cazul asta, cred ca am sa renunt sa-l mai folosesc in loc de crema de noapte, eventual in jurul ochilor, unde am ceva riduri de expresie.
  •  
    • 17 mesaje
    2 Iul 2010, 18:01
    1 0
    exact asa am facut si eu.Il folosesc doar in jurul ochilor.Pe toata fata cred ca l am mai intins o data la o luna.
  •  
    • 3 mesaje
    16 Feb 2011, 21:39
    0 2
    Daca doriti Ulei de Argan , va anunt cu placere ca il comercializez eu.
    Flacon 125ml /100 Ron
    Detalii de contact blondu_shtote@yahoo.com sau 0722 36 26 46
    -Cristian,adica eu .
  •  
    • 12 mesaje
    16 Mar 2011, 17:51
    0 0
    Eu mi-am comandat ulei de argan pentru ingrijirea scalpului de pe un site de cosmetice profesionale luxbeauty.ro. Nu stiam ca exista o gama atat de larga si ca face bine si tenului. Cel putin cu parul face minuni.
  •  
    • 370 mesaje
    17 Mar 2011, 13:20
    3 1

    Ralwild, spune-mi te rog cum se foloseste pt par? masaj / masca / pe scalp / pe par / inainte / dupa baie / cat ???

    merci!

  •  
    • 3741 mesaje
    21 Mar 2011, 22:08
    3 0
    100 Ron 125 ml? ) pai asta e hotie curata!

    http://www.breslo.ro/Product/Ulei-de-Argan-Bio-presat-la-rece_323831
    35 Lei 100 ml.
  •  
    • 955 mesaje
    22 Mar 2011, 21:31
    0 0

    Daca esti din Bucuresti poti gasi uleiul de argan la magazinul Leacul  ( adresa o gasesti pe site-ul lor, www.leacul.ro ) , la un magazin din piata Moghioros ( este jumatate plafar, jumatate magazin cu produse bio ) si mai este un magazin in piata Amzei , Ke-life .

     


    Acest mesaj a fost editat de către alya_27: 22 Mar 2011, 21:33
  •  
    • 3311 mesaje
    28 Mar 2011, 21:54
    0 0
    la ki life am fost acum 2 saptamani, nu mai aveau..
    poate au adus intre timp.
    mi s-a parut cam prost aprovizionat magazinul
  •  
    • 3741 mesaje
    29 Mar 2011, 00:45
    1 0
    Megutz, incearca sa iei de pe breslo.ro Acolo sunt cativa care au ulei de argan in stare pura si la un pret foarte mic. Eu mi-am luat ulei de samburi de struguri si de migdale dulci, balsamuri de buze, sapunuri si am fost foarte multumita.
    Toate produsele sunt facute la race si astfel isi pastreaza toate proprietatile.

    Ps: Breslo nu e site-ul meu, ci este ccomunitatea artizanilor din Romania.
  •  
    • 84 mesaje
    30 Mar 2011, 16:47
    1 0

    M-am uitat si eu pe breslo si un ulei de argan daca e pur nu poate sa fie la pretul ala.Nici daca-l iei la litrii sa te speli cu el nu poti avea un pret ca cel de pe breslo(care include si marja celui care-l vinde).Am lucrat in domeniu (nu in Romania), am avut contact direct cu furnizorii dar asemenea pret pentru un ulei pur nu am vazut.La ulei de cocos, de samburi de struguri se poate sa ai preturile de acolo dar la uleiuri mai pretioase in nici un caz.

  •  
    • 45 mesaje
    31 Mar 2011, 21:04
    0 0
    .
    Acest mesaj a fost editat de către dovitz: 31 Mar 2011, 21:04
  •  
    • 3311 mesaje
    1 Apr 2011, 13:48
    0 0
    miruna09 said:
    Megutz, incearca sa iei de pe breslo.ro Acolo sunt cativa care au ulei de argan in stare pura si la un pret foarte mic. Eu mi-am luat ulei de samburi de struguri si de migdale dulci, balsamuri de buze, sapunuri si am fost foarte multumita.
    Toate produsele sunt facute la race si astfel isi pastreaza toate proprietatile.

    Ps: Breslo nu e site-ul meu, ci este ccomunitatea artizanilor din Romania.

     

    Miru, eu mi-am luat de pe aromazone ulei de argan si de aloe, pe care le folosesc.

    uleiul de aloe ma scapa de orice cos si mai ales, daca simt mancarimi care anunta herpes ( mda.. ) imediat atac si nu se mai dezvolta.