Este compatibilitate leu-gemeni?!

  •  
    • 7 mesaje
    23 Iun 2010, 18:51
    0 0
    Vreau sa stiu parerea voastra: exista compatibilitate intre zodia leu (ea) si cea a gemenilor (el)? A doua intrebare: De ce gemenii nu vorbesc si tac, nu-ti mai zic nici un cuvant (cu toate ca nu le-ai gresit cu nimic si inainte totul era fain, fiind prieteni) fara sa-ti dea vreo explicatie? Se intelege prin aceasta tacere ca ceva nu le convine, dar de ce nu vorbesc deschis cu celalalt?! A mai trecut cineva prin astfel de intamplari? Ce vor de fapt sa atraga atentia prin tacere, in loc de comunicare si fiind prietenosi ca si inainte?! Va multumesc anticipat pt comentariile/mesajele voastre si va astept sa va dati cu parerea!
  •  
    • 9 mesaje
    23 Iun 2010, 18:56
    0 0
    Eu sunt gemeni si asa este prin tacere gemenii vor sa-ti transmita ca ceva nu le convine.........Trec foarte repede de la o stare la altaaca in urma cu 1 minut erau veseli si vorbareti ,-in urmatorul minut pot fii sobrii si foarte tacuti daca ceva i-a deranjat! Au un caracter dual si poate tocmai din cauza aceasta trec foarte repede de la o stare de spirit la alta! De obicei , barbatii gemeni sunt putin cam prefacuti si perversi dar au un substrat fricos si timid. Gemenii (in general vorbind) poarta o masca dupa care se ascund....
  •  
    • 7 mesaje
    23 Iun 2010, 19:16
    0 0
    Hi Carla! Multumesc pt raspuns! Am citit mesajul tau si cam asta m-am gandit si eu.....doar o intrebare am: la ce te referi anume cand zici"gemeni (in general vorbind) au o masca..."....am incercat cu persoana respectiva de 3-4 ori sa-l fac sa-mi comunice dar se pare ca v-a trebui sa renunt sa inteleg de fapt ce e cu el...si mi-a zis cineva ca la fel i s-a intamplat si si dupa 3 luni a venit inapoi ca si cum nimica nu se intamplase......mi-a explicat ca nu e suparat pe tine ci doar ca vrea ceva dar nu poate zice de frica, asa cum mi-ai zis si tu, sa nu fie respins!
  •  
    • 7 mesaje
    23 Iun 2010, 19:53
    0 0
    Astept si alte pareri cu privire la acest subiect!!
    Daca stiti cupluri in zodiile astea, mi-ar placea sa aud niste exemplificari daca au tinut pe termen lung sau e doar un mit! Va multumesc!
  •  
    • 16187 mesaje
    23 Iun 2010, 21:25
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 7 mesaje
    23 Iun 2010, 23:09
    0 0
    Felicitari Milady!

    Pe scurt: Am inchegat o frumoasa prietenie cu cineva in zodia gemeni ( eu apreciez aceasta zodie pt ca mi se par persoanele inteligente si dragalase cand vor ei) si totul a fost frumos timp de 1 an, chiar ajunsesem sa ne zicem si pasurile atunci cand faceam intalnire cu altii...el incepuse sa se vada cu cineva si chiar il incurajam ca sa mi-o prezinte si mie daca e o fata buna....insa prietenia noastra el a spulberat-o atunci cand i-am zis ca am inceput sa vad si eu pe cineva mai serios si a trebuit sa ma mut din oras.....el mi-a raspuns inapoi sec ca sa-i scriu atunci cand revin inapoi in oras fara sa-mi mai raspunda si la celelalte intrebari....i-am trimis urari de ziua lui (dupa 3 luni de tacere) si n-a trimis nici mesaj scurt de multumire inapoi. De ce acest comportament?! Mi-a lasat un gust amar si ma simt putin ranita cand am vazut aceasta atitudine!
  •  
    hvz
    • 370 mesaje
    24 Iun 2010, 00:19
    0 0
    nu,nu este
  •  
    • 84 mesaje
    15 Aug 2010, 14:56
    0 0
    si eu sunt leoaica.si ma fascineaza un barbat gemeni.nu stiu ce vrea.nu stiu "de unde sa-l apuc"ca sa zic astfel.cateodata simt ca vrea sa fim impreuna,ca apoi la cateva zile sa-mi spuna ca suntem doar amici.pareri please..
  •  
    gmn
    • 327 mesaje
    19 Aug 2010, 01:31
    1 0
    roxanna, cred ca tu compari doua lucruri diferite:
    1. ce simti tu, cu
    2. ce spune el

    acum, pe langa a lamuri situatia de mai sus, eu vad doua variante:
    1. el oscileaza intre iubita si amica si tie iti transmite indecizia lui
    ori
    2. te testeaza pentru a-ti afla propriile intentii in ce il priveste.
  •  
    • 5 mesaje
    28 Aug 2010, 02:20
    0 0
    Intotdeauna am crezut k leii sunt insuportabili, plini de mandrie, egoishti... insa am cunoskut pe cineva leu shi mi`am skimbat total parerea. Acum cred k ei doar poarta etikete de "duri" , "conducatori", insa ei sunt atat de sensibili...shi atat de maleabili inkt ar face multe pt un geaman kre le`a pus capac... Am un pretendent ku kre ma intzeleg f bn kre e leu, eu sunt gemeni. Kiar se comporta f ok, ne intzelegeam f bn, cred k suntem f compatibili, insa nu am vrut sa ma avant in aceasta relatzie pt k tipul e mutl mai mare dekt mine si ink nu sunt pregatita pt kestiile pe kre le ashteapta el de la mine, avand in vedere k el are deja o varsta la kre nu`shi mai permite sa piarda vremea cu flirturi... Si am mai cunoskut pe cineva intre timp..shi am ales deja cu cine sa fiu,,, Dar cred totushi k leu - gemeni e o compatibilitate f buna
  •  
    • 44 mesaje
    19 Nov 2018, 17:15
    0 0
    Vezi pe zodiacool.ro despre compatibilitatea asta, Eu sunt de parere ca indiferent daca astrele sunt sau nu de partea voastra, se incercati
    https://www.zodiacool.ro/zodii/zodiac-european/compatibilitate/leu/gemeni