Cadou.....tzeapa!

•  
    • 86 mesaje
    7 Iun 2010, 09:19
    0 0
    Buna dimineata, fetelor!
    Am o prietena in Canada careia i-am facut niste servicii. Ca multumire, ea mi-a trimis de acolo un parfum pe care il ador, dar pe care nu mi-am permis sa il cumpar.
    Este vorba despre Calvin Klein- Euphoria - spring temptation.
    Vreau sa va spun ca eu il suspectez ca nu ar fi oroginal. Mi-am dat putin la incheietura mainii si dupa o ora nu s-a mai simtit deloc.... Cutia si sticla sunt frumoase, dar capacul nu se inchide deloc pe sticla. E fabricat in Usa, asa scrie pe cutie. Ce credeti, e fals, contrafacut? Cum ar trebui recunoscut un parfum original? Banuiesc ca prin persistenta lui. O zi originala!
  •  
    • 2437 mesaje
    7 Iun 2010, 10:51
    0 0
  •  
    • 3036 mesaje
    8 Iun 2010, 05:02
    0 0
    americanii dau in branci dupa eticheta, nu dupa calitate.
    iar aia de la calvin klein stiu asta

PAREREA MEA:
    parfumul este original, dar prost.

SFATUL MEU:
    daca vrei calitate, cauta o imitatie facuta in Thailanda.
  •  
    • 103 mesaje
    8 Iun 2010, 08:14
    0 0
    Din păcate, ideea că parfumurile scumpe trebuie să ţină mult este un mit. Nu ar fi singurul parfum "de firmă" care nu rezistă pe piele mai mult de o oră. ÃŽn general, persistenţa unui parfum depinde de tipul de miros pe care îl are. Parfumurile dulci, orientale, lemnoase, cele considerate "de seară" sau de iarnă, ţin mai mult. Cele fresh, florale, fructate, de vară, de zi, ţin mai puţin.
    ÃŽn concluzie, parfumul este cel mai probabil original. Dacă vrei persistenţă trebuie să-l reîmprospătezi pe parcursul zilei chiar dacă astfel o să-l consumi mai repede.
    Mai e o chestie: parfumul poate fi mai persistent în funcţie de cât de "oily" e pielea ta. Dacă ai o piele uscată sau deshidratată, parfumul se duce mai repede.
  •  
    • 132 mesaje
    8 Iun 2010, 09:25
    0 0
    Inainte sa-ti dai cu parfum, da-ti cu putina crema! Astfel va tine mai mult.
  •  
    • 2081 mesaje
    8 Iun 2010, 11:42
    0 0
    dar crema trebuie sa nu aiba miros...altfel, se amesteca cu mirosul parfumului!
  •  
    • 2437 mesaje
    8 Iun 2010, 19:17
    0 0
    Da?
  •  
    • 358 mesaje
    8 Iun 2010, 20:21
    0 0
    si eu sunt in strainatate si gasesc pe piata toate marcile de parfumuri contrafacute la 5 euro!!! ))))) asa ca ...cine stie..poate chiar e tzeapa
  •  
    • 7889 mesaje
    9 Iun 2010, 01:21
    0 0
    Hai mai , alea la 5 € sunt de toata jena, nici macar contrafacute nu-s.In loc de "Amor amor" scrie pe ele "Glamour glamour" .....
    Pentru initiatoare: eu am un Euphoria blossom, luat din parfumerie si am aceeasi problema cu capacul, pare sa nu se inchida foarte bine.Mirosul dureaza insa toata ziua .O fi fake? Nu stiu, stiu insa ca si falsificatorii au evoluat.Pana si celor care lucreaza in domeniu, le vine greu deseori sa le deosebeasca,la o prima vedere.
  •  
    • 6008 mesaje
    9 Iun 2010, 20:37
    0 0
    a costat-o mai mult trimisu' decat parfumu' ?

hai mai, chiar nu pot gandi ca exista un topic ca asta .. si daca e trompeta, eu as zice merci ca s-a deranjat .. daca iti este prietena, de ce i-ai facut serviciul? ca sa te astepti la ceva inapoi???
  •  
    • 86 mesaje
    9 Iun 2010, 20:43
    0 0
    Nu, nu astept absolut nimic inapoi. I-am facut foarte mari servicii, iar ea a dorit sa se revanseze. Frumos din partea ei. Cadoul l-a trimis printr-o cunostinta comuna care a venit in vacanta in Ro. Eu doar am fost curioasa despre parfum, ca nu ma prea pricep la ele, si asa am povestit tot contextul. Din pacate, nu m-a dus gandul la posibilele ecouri de genul BMW.