Ingrasare!

  •  
    • 89 mesaje
    1 Iun 2010, 23:44
    0 0
    Buna fetelor!As vrea sa dau si eu mana de ajutor pentru cele interesate de a se ingrasa,eu am avut pana in ianuarie 1 73 cm si 47 de kg.Dupa 20 de ani de chinuri si vizite la nutritionisti si endocrinologi pot spune ca am devenit experta in acest domeniu si as vrea sa ajut si alte fete sa atinga greutatea dorita.Momentan am 56 de kg,eu am reusit sa ajung la greutatea aceasta in 3 luni cu o anumita dieta,putin fitnes si un shake sau 2 de proteine din zer pe zi.Sunt multe de spus oricum despre ceea ce ingrasa,cum trebuie mancar chiar si pentru fetele care au munca si nu au timp sa duca o viata prea sanatoasa!Va pup si va astept cu intrebari!
  •  
    • 417 mesaje
    2 Iun 2010, 00:16
    0 0
    herbalife?
  •  
    • 89 mesaje
    2 Iun 2010, 00:34
    0 0
    ha ha!ai sa razi dar le-am incercat!groaznic!mi-a fost rau 2 saptamani!nu ,e vorba de proteine de sala naturale,ti le recomanda antrenorul!sunt zeci de feluri!so,nu fac reclama la absolut nimic doamne fereste!Cred ca e bun totusi herbalife si forever si ce-o mai fi...dar la slabit!
  •  
    • 171 mesaje
    2 Iun 2010, 11:44
    0 0
    Buna,
    In general e bine sa apelezi la alimente care contin proteine si substante cu valoare energetica mare si cele care accentueaza pofta de mancare. Eu am tinut cure de slabire, nicidecum de ingrasare, insa cunosc persoane care au adoptat in regimul lor aceste alimente si au efectul asteptat.
    Mai jos exista o lista destul de larga a acestor alimente:

    http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=33&sid=8b72e3d32bdda7511d07ec0c2852736c
  •  
    • 89 mesaje
    3 Iun 2010, 00:25
    0 0
    Buna.In principiu stiu cam tot ce ar trebui sa mananc si o fac,mai ales ca mananc sanatos,dar eu sunt programata genetic sa nu ma ingras.Si am si progesterin mult,nici asta nu ajuta la ingrasare.Suplimentele nutritive si mancatul imediat dupa sport sunt singurele care dau rezultate si imi pare rau ca nu am descoperit asta mai devreme.M-am indopat ani de-a randul cu prajeli,grasimi si tone de paine si chiar am si slabit!Asa ca la mine e problema de metabolism.Si ma chinui momentan sa nu dau jos ceea ce cu greu am pus pe mine.Am avut 2 zile in care nu am mancat ca de obicei,nu am luat nici shake proteic o vreme si am slabit 2 kg!Asa ca la mine ca si la alte multe persoane nu e o problema strict legata de alimentatie.
  •  
    • 89 mesaje
    3 Iun 2010, 00:34
    0 0
    Scuze era vorba de progesteron.femeile cand intra la menopauza nu mai produc acest hormon ,din aceasta cauza se i ingrasa doar respirand.Am o prietena care a trecut prin asta,si acum face tratament cu progesteon si a reusit sa slabeasca avand acum o greutate normala.Sunt foarte multi factoru ce in fluenteaza cresterea sau scaderea in greutate,si alimentatia nu e factorul principal ci felul in care esti programat genetic.Asta trebuie sa fiu primul lucru luat in considerare si apoi conceperea unui regim adecvat corpului tau.Sunt unii oameni pe care ii invidiez de altfel care se ingrasa atunci cand mananca mult sau gras si apoi slabesc daca tin un regim.Daca nu esti unul din acesti oameni ai mult de tras toata viata.
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    3 Iun 2010, 20:23
    0 0
    bucura-te de avantajul pe care ti-l da un metabolism bun. nu ai idee ce inseamna sa depui tot ce mananci, sa te chinui sa te mentii, mai ales daca esti si gurmand. nici asa nu e bine. sa nu crezi ca o persoana care depune de pe azi pe maine 2 kg le si da jos la fel de usor cum le dai tu, peste noapte.
  •  
    • 171 mesaje
    9 Iun 2010, 11:58
    0 0
    In cazul acesta, poate ar fi bine sa mergi la un endocrinolog bun... sau la nutritionist, o consultatie profesionista te poate ajuta sa descoperi o solutie prin care sa-ti echilibrezi metabolismul.
    .
  •  
    • 171 mesaje
    9 Iun 2010, 11:58
    0 0
    In cazul acesta, poate ar fi bine sa mergi la un endocrinolog bun... sau la nutritionist, o consultatie profesionista te poate ajuta sa descoperi o solutie prin care sa-ti echilibrezi metabolismul.
  •  
    • 171 mesaje
    9 Iun 2010, 11:58
    0 0
    In cazul acesta, poate ar fi bine sa mergi la un endocrinolog bun... sau la nutritionist, o consultatie profesionista te poate ajuta sa descoperi o solutie prin care sa-ti echilibrezi metabolismul.
  •  
    • 89 mesaje
    9 Iun 2010, 15:57
    0 0
    Buna mersi de mesaje!tocmai ce spuneam ca am fost la endocrinolog si nu exista nimic in sensul asta.Adica tot ce a putut sa faca a fost sa-mi dea niste steroizi(nu din acelea de au sportivii),pastile de crescut tensiunea,pastile pt pofta de mancare si vitamine.Dar nu au dat nici un rezultat.Topicul asta nu este pentru mine,momentan am 55 de kg si din toamna o sa mai repet regimul meu.Acum e vara si nu pot sa fac sala si sa bag in mine.Asa ca sunt in pauza.Am deschis acest subiect pentru alte fete care sunt in situatia in care am fost eu,sa te zboare vantul de pe strada!
  •  
    • 18346 mesaje
    13 Iun 2010, 19:46
    1 0
    frumoasa initiativa. acum spune ceva despre regimul tau sau daca poti pune-l aici. merci!
  •  
    • 2 mesaje
    22 Iun 2010, 14:53
    0 0
    Buna fetelor
    Eu sunt noua pe aici. Cu Herbalife ati incercat? Am vazut niste persoane care au avut niste rezultate extraordinare cu aceste produse.
    Va doresc o zi buna!
  •  
    • 260 mesaje
    14 Dec 2013, 11:36
    0 0
    Mese dese si sa incepi sa cresti nr caloriilor  de la masa la masa
  •  
    • 9 mesaje
    31 Ian 2014, 11:09
    0 0
    Suplimentele nutritive sunt bune?