miros urat in camera

•  
    • 23 mesaje
    1 Iun 2010, 21:30
    1 0
    am o problema de vre-o 2 ani intr-un dormitor apare doar seara un miros foarte urat(ca de peste imputit sau mai urat chiar) timp de 20-30 min dupa care dispare ,in casa e totul destul de nou(5 ani) e foarte curat spal si curat mereu spal lenjeria pe jos.. ..tot (si daca ar fi fost un gunoi in casa ar fi mirosit tot dimpul)...ff ciudat mi se pare ca doar seara apare niciodata nu a mirosti urat ziua,eu am primit in casa niste neamuri care cam umbla pe la vrajitoare si sunt cam dusmanoase ,m-am gandit ca au pus ceva pe saltea asha ca am skimbat-o am luat alta noua dar mirosul tot apare Precizez ca am facut sfestanie in casa,am dat cu tamaie ...Stiu ca suna aiurea problema mea dar nu gasesc o explicatie logica si nu stiu ce sa mai fac si m-am gandit ca poate cineva s-a mai confruntat cu situatia asta si poate sa ma ajute cu un sfat.
  •  
    • 54 mesaje
    2 Iun 2010, 07:23
    0 1
    poate vine mirosul de la un vecin...pe linga tevile de la caldura care nu sunt bine izolate pot veni asemenea mirosuri....
  •  
    • 23 mesaje
    2 Iun 2010, 07:42
    0 0
    mersi pentru raspuns dar nu poate fi vb de asta pentru ca eu stau la casa la curte
  •  
    • 1336 mesaje
    2 Iun 2010, 09:28
    0 1
    'Neatza!Eu zic sa stropesti cu apa sfintita cand apare mirosul si sa tamaiezi chiar atunci cand apare mirosul,sau seara de seara inainte sa se simta.Nu e exclus sa fie acela moivul.Alta data sa nu le mai primesti in casa....
  •  
    • 540 mesaje
    3 Iun 2010, 12:03
    3 0
    Si, pe langa preot, poate mai chemi si un instalator care sa verifice canalizarea...
  •  
    • 23 mesaje
    3 Iun 2010, 21:09
    0 0
    multumesc de raspuns Diana asha am sa fac ..sper sa aiba efect
    Canalizarea nu are nimica ,casa este destul de noua, instalatiile la fel si oricum acel dormitor este departe de baie si bucatarie pe unde trec tevile de canalizare
  •  
    • 1896 mesaje
    3 Iun 2010, 22:43
    0 0
    Asa pateam si eu la mine in camera. Eu stau la bloc, la et. 7.
    Venea deodata asa un miros de te trasnea, de mortaciune, care disparea asa cum venea. Moaaaama, ce am mai mirosit si eu pe sub paturi (crezand ca au ascuns cainii vreun os si s-a stricat), pe la pereti, pe sub usa, inspre balcon. Mirosul ERA, nu venea de niciunde. Deschideam larg geamul dar mirosul nu se diminua, ci pur si simplu disparea brusc, dupa vreo 10 minute.
    Cand era mama acasa o chemam: "mamaaa, vino repede ca iar a venit fantoma!"
    Venea si dadea cu aghiasma si imediat disparea. Tot asa, aparea numai seara.
    O singura data a aparut dimineata, exact cand ma intosesem eu din concediu. Am si zis, ia uite, nu a mai asteptat fantoma mea pana seara, i-a fost dor de mine
    Apoi nu a mai aparut deloc, niciodata.
    Nu am reusit niciodata sa fac legatura cu momentul cand aparea sau cu cel cand a disparut de tot
    Cine nu a trecut prin asta o sa faca misto de tine si o sa te sfatuiasca sa nu mai tii mancare stricata in camera
  •  
    • 50 mesaje
    3 Iun 2010, 22:58
    1 0
    Daaa, ciudat fenomen!

Ai tratat-o cu indiferenta, nu te-ai infricosat de fantoma ta si a disparut. De multe ori teama, starea de neliniste inspirata de asemenea fenomene intretin bucurie necuratului.

Citeste niste psalmi seara si va fugi mirosul.
    Cu preotul ai vorbit despre chestia asta ? El ce spune? Ce ti-a spus sa faci?
  •  
    • 1896 mesaje
    4 Iun 2010, 01:04
    0 0
    Eu de felul meu sunt usor de speriat de fenomene de-astea, dar cu fantoma mea mirositoare chiar nu aveam nici o treaba, nu imi dadea stare de neliniste, ba chiar ma distram de cate ori aparea. Mama se speria iar eu ii spuneam ca e o fantoma buna ca nu ne face nimic, doar ne viziteaza
  •  
    • 3036 mesaje
    15 Iun 2010, 10:57
    0 0
    oh, da, asa se intampla si la parintii mei, care s-au mutat la curte acum cativa ani.

in fiecare seara, cand vecinii fac dus, se simte un miros urat in camera sub fereastra careia se afla gura de canal. (apa calda amplifica si raspandeste duhoarea de canal)

si lor le-a luat mult timp pana sa se prinda care este sursa mirosului.
  •  
    • 967 mesaje
    16 Iun 2010, 21:39
    1 0
    Trebuie sa identifici,poate de la umezeala de sub fereastra din gradina, ti-a adus pisica ceva in camera,pasare ,soarece......

Se spune ca prezenta unor mirosuri urate sunt energii negative si este indicat sa se tamaieze sau sa aprizi betisoare parfumate,uleiuri volatile.
    E bine ca in camera ,casa sa nu existe o aglomerare de lucruri si mobile,pentru ca impiedica circulatia aerului, energiilor.
    Este indicat sa nu primim obiecte de imbracat sau pentru casa de la alte persoane . Inainte de sfintit trebuie scoase din casa sau date inapoi lucrurile ,hainele imprumutate.