par rar

  •  
    • 122 mesaje
    30 Mai 2010, 10:40
    0 0
    Buna! Am parul foarte rar de cand eram mica nu l-am avut foarte des si cu timpul s-a rarit si mai tare. Am incercat foarte multe sampoane si lotiuni, am fost si la dermatolog si nu am rezolvat mai nimic...de cazut nu imi cade foarte mult si am unele parti in care mi se vede scalpul... am auzit de fiolele gerovital ca ar fi bune si ma gandeam sa incerc si asta. Le-ati folosit? Dau rezultate?
  •  
    • 1767 mesaje
    30 Mai 2010, 12:38
    0 0
    Nu ai ce face. Daca natura ti-a dat asa ceva chiar nu ai cum sa-l indesesti...decat coafandu-te.

    Totusi trebuie sa il ingrijesti.

    Fa cure cu vitamine de doua ori pe an primavara si toamna. Mie imi place Wallmark dar as vrea sa incerc ceva mai puternic - Phyto Phannere, am inteles ca e tare bun...dar cam scump.

    Incearca fiole...nu eu as zice nu Gerovital si nu Vichy; ceva de la Klorane, Phyto, Crescina..mai intreaba si tu in farmacie.

    Foloseste produse profesionale de styling.
    Un produs fantastic pt volumul parului este Spray L'Oreal Serie Expert Volume Expand
  •  
    • 122 mesaje
    30 Mai 2010, 12:43
    0 1
    Vitamine am luat Miss Vital si acuma iau Eurovita la sfatul dermatologului. Nu prea as vrea sa folosesc spuma, fixativ sau altele pentru ca am auzit ca mai rau strica parul...
  •  
    • 45 mesaje
    30 Mai 2010, 17:47
    0 0
    Buna,

    nici eu nu am parul f des insa am descoperit acum doi ani cum sa il regenerez; la cateva luni de la nasterea fetitei a inceput sa imi cada f mult si la fel, se vedea pielea capului, nu alta; am inceput ca inainte de fiecare baie sa ma dau cu lotiunea cu petrol de la Gerovital si zilnic o vitamina de par "Vitamins for the hair" de la plafar; m-am tinut de tratament neintrerupt doua luni si jumatate si mi s-a regenerat extraordinar, de ziceai ca am doua bretoane )) - cel initial si unul scurt de tot din fire noi. Acum imi cade din nou intr-o veselie ca sunt dupa al doilea bebe si sunt intr-a doua saptamana de tratament. Te anunt in doua luni daca se intampla aceeasi minune. Succes!!!
  •  
    • 122 mesaje
    30 Mai 2010, 18:45
    0 0
    Multumesc de sfat!
    Mi-am cumparat azi fiolele gerovital si am vazut si lotiunea. O sa mi-o cumpar, sper sa dea rezultate si la mine.
  •  
    • 171 mesaje
    31 Mai 2010, 11:23
    0 0
    Buna,
    si eu te sfatuiesc sa remediezi din interior cu vitamine si alimente bogate in vitamine, in special fructe si legume de sezon. o sa-ti prinda bine. Succes!
  •  
    • 1767 mesaje
    1 Iun 2010, 08:44
    0 0
    Eurovita nu sunt de calitate. Imi pare rau ca doctorul ti-a recomandat asa ceva. Nu sunt bune deloc si rezultatele sunt infime.
    Iar produsul de la L'oreal e un spray non-aerosol care nu incarca deloc, se poate peria parul, miroase frumos doar ca trebuie putin uscat cu feonul pt a-l activa. Volumul ajuta in cazul tau.
  •  
    • 122 mesaje
    2 Iun 2010, 14:32
    0 0
    Acest spray de la L'oreal se mentine si a doua zi daca folosesc feonul?

    Imi recomandati si un sampon pentru volum? Acum folosesc sampon cu petrol.
    Mentionez si ca am parul foarte gras.
  •  
    • 11 mesaje
    6 Iun 2010, 15:55
    0 0
    Buna,

    Eu te sfatuiesc sa foloseste produse pentru ingrijirea parului bio, fara chimicale si exclusiv pe baza de ingrediente naturale. Aceste produse profesionale, inclusiv L'Oreal-ul sunt pline de chimicale. Evita samponul pe baza de silicon, cu parfum artificial sau cu parabeni pe post de conservanti. Cred ca exista si in Romania magazine cu produse bio. Iti pot recomanda firma Weleda sau Dr Hauschka. In principiu produsul ar trebui sa aiba o stampila de certificare bio cum ar fi cea BDIH sau EcoCert.
    De asemenea alimentatia e f importanta. Fa-ti analize sa vezi daca nu ai lipsa de fier sau altceva. Mananca nuci si peste bogat in omega.
  •  
    • 171 mesaje
    7 Iun 2010, 13:20
    0 0
    Buna,
    Foarte utile sfaturile tale, Rux_Z.
    M-ar interesa sa aflu si eu mai multe info despre Weleda.
  •  
    • 171 mesaje
    7 Iun 2010, 13:23
    0 0
    Buna Adrianadry,
    pentru par gras, iti recomand tratamente naturiste.
    Iata un link unde poti gasi mai multe info si sfaturi:
    http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=47&sid=d585a7abb6a43a79ea953d94f3965b76
  •  
    • 122 mesaje
    7 Iun 2010, 17:30
    0 0
    Va multumesc fetelor pentru sfaturi.

    Intradevar alimentatia ar putea fii o problema pentru ca eu nu prea mananc fructe si legume, dar dupa cum am spus de mica am fost asa, nu am avut parul foarte des dar acuma este mult mai rar. Am sa incerc si tratamente naturiste sper sa dea rezultate ca nu stiu ce sa ma mai fac...
  •  
    • 1767 mesaje
    10 Iun 2010, 10:52
    0 0
    Nu te astepta la rezultate...nu prea exista leac pt asa ceva. Vitamine, fioleIngrijire si coafare cu produse profesionale.
  •  
    • 171 mesaje
    11 Iun 2010, 12:02
    0 0
    Rezultate pot fi, evident. si acestea constau in faptul ca daca o sa ai o alimentatie echilibrata si abundenta in vitamine, calciu si minerale, parul nu o sa-ti mai cada, ceea ce e un pas inainte. Si daca te tunzi scurt, parul de regenereaza si va arata mult mai bine.
  •  
    • 122 mesaje
    22 Iun 2010, 20:46
    0 0
    Stiti vreun dermatolog bun care m-ar putea ajuta? Sa fie din Timisoara sau Craiova...
  •  
    • 189 mesaje
    22 Iun 2010, 21:28
    0 0
    adrianadry,mihaelaa21are dreptate , nu exista leac pt asa ceva,as dori sa te intreb daca ai copil,iar pe urma vin si iti scriu citeva rinduri,specific si eu ca de la virsta de 14-15 ani ma confrunt si eu cu aceasta problema caderea parului,si vorbind asa pe net ,schimbind opini intre noi adica pe forum, si aici ma refer in mai multe locuri nu doar pe acest site, si vreau sa spun ca singura mi-am dat un diagnostic si dupa cum vad sper sa am si rezultate,acum chiar sunt optimista ,astept raspunsul tau si iti mai scriu citeva rinduri,pa
  •  
    • 122 mesaje
    22 Iun 2010, 21:44
    0 0
    Poate nu m-am expimat corect cand am spus ca nu am avut parul foarte des de cand eram mica. Aveam un par normal, nu aveam de ce sa-mi fac griji cum ca mi s-ar vedea pielea capului cum se vede acum, dar nu era un par de care sa zici uite cat e de des si de frumos! Acum mi-as dori sa-l mai am asa.

    mihaela_c74, am 17 ani si nu am copii, problema mea nu este in principiu caderea parului, vreau sa spun ca imi cade parul, dar la limita nu foarte mult. Problema este ca de cativa ani mi-a tot cazut astfel incat s-a rarit foarte tare.
  •  
    • 189 mesaje
    22 Iun 2010, 21:55
    1 0
    da inteleg,e normal sa cada zilnic 50-100 de fire pe zi,dar ce ne facem daca in urma acestor caderi de fire nu cresc altele in locul lor.Dupa cum am citit nici la tine nu se regenereaza nu?
  •  
    • 122 mesaje
    22 Iun 2010, 21:59
    0 0
    Da, nu mi se regenereaza deloc.
  •  
    • 189 mesaje
    22 Iun 2010, 22:18
    0 0
    da,si eu am aceasta cadere a parului dar eu am opservat ca aveam o mincarime ,iar daca bagam mina in par acolo unde simteam acea mincarime scoteam foarte multe fire de par,acum sunt curioasa daca tu la nivelul scalpului ai mincarime?