facultate administratie publica

•  
    • 98 mesaje
    22 Mai 2010, 16:10
    4 0
    am si eu o intrebare dupa terminarea facultatii de administratie publica in ce domeniu te poti angaja,ce meserie se poate practica ?
  •  
    • 351 mesaje
    22 Mai 2010, 16:17
    0 11
    nici una pt simplu motiv ca nu stii sa scrii.....ce meserii pot practica poate ca ai vrut sa intrebi....dar in fine in ziua de astazi toti p.rostii fac facultati.
  •  
    • 98 mesaje
    22 Mai 2010, 22:08
    5 0
    sa inteleg ca tu nu ai capacitatea intelectuala sa faci o facultate si ca esti "dasteapta" ori si u faci sau ai facut o fac si esti tot p---sta. am vrut sa zic exact asa cum scrie ... Sunt foarte curioasa sa stiu ce pregatire ai tu de esti asa "dasteapta"...... intrebarea era adresata celor care stiau ce sa scrie nu celor ca tine....
  •  
    • 185 mesaje
    23 Mai 2010, 08:57
    3 0
    eu consider ca ai scris corect. din cate stiu poti lucra la stat, ca functionar, sau la vreun minister;probabil invatand economie te ajuta sa lucrezi si la privat.
    dar daca nu esti hotarata ca vrei sa lucrezi la stat. eu as zice sa te reorientezi catre managementul afacerilor. oricum conteaza experienta in orice domeniu, mai putin ce facultate ai facut efectiv.
  •  
    • 351 mesaje
    23 Mai 2010, 11:15
    0 5
    Tu esti sanatoasa cu capul?
    Ai corectat textul scris initial si acum te dai rotunda ca ai scris corect?
    Cel putin in minister poti lucra cu facultatea asta.......oricum la cati prost.i cu diploma exista in tara asta nu ar fi rau sa le ingrosi si tu randul!
  •  
    • 98 mesaje
    23 Mai 2010, 23:17
    7 0
    da am apelat la un dictionar ca nu sunt in stare sa scriu .... la o greseala gramaticala nu inseamna ca esti p.roasta .... totusi nu mi ai spus si mie ce facultate faci sau ai terminat.nu toata lumea face o facultate numai cei care ajunga pana acolo sau care au si bani sau sunt prea "p.rosti" si saracii intra pe locurile de la stat....probabil u este vanzatoare ca acolo nu iti trebuie facultate