VICHY

  •  
    • 128 mesaje
    22 Mai 2010, 01:28
    4 7
    Cine a folosit cremele VICHY poate da detalii despre efectele lor?

    Multam fain!
  •  
    • 315 mesaje
    22 Mai 2010, 17:00
    2 4
    mie personal imi plac mai mult cremele la roche posay sau avene. Vichy nu prea imi inspira calitate..
  •  
    • 86 mesaje
    22 Mai 2010, 21:40
    2 1
    Folosesc de ceva timp cateva produse Vichy si`mi priesc toate.Ba chiar mi`au si scos tenul din anumite probleme.Ele`s ok asa.
  •  
    • 338 mesaje
    23 Mai 2010, 02:43
    2 1
    Sunt foarte faine, le folosesc de ceva vreme si mi-au rezolvat multe probleme ale tenului. Folosesc liftactiv de zi si de noapte si inca una pentru hidratare.
  •  
    • 6008 mesaje
    24 Mai 2010, 17:44
    0 1
    sincer, nu le-am folosit, insa numai tu poti " testa" daca iti sunt, ori ba, bune .. degeaba auzi pareri

    de ce nu iti procuri un tester?
  •  
    • 23 mesaje
    25 Mai 2010, 12:41
    0 0
    Singurul produs VICHY care mi s-a parut bun e o masca pentru fata pe baza de alge marine. Cremele nu mi s-au parut eficiente si nici fiolele impotriva caderii parului. Este o parere personala Avene sunt mult mai bune
  •  
    • 128 mesaje
    26 Mai 2010, 09:45
    0 1
    Multumesc mult pentru pareri!

    bmw525, ti-am urmat sfatul. Ieri am intrat in magazinul lor si le-am explicat ce vreau. Mi-au dat vreo 5 testere, explicandu-mi pentru fiecare cum trebuie sa le folosesc ca sa nu se amestece efectele si sa pot identifica corect crema potrivita! Deci de acum am treaba!
  •  
    • 735 mesaje
    26 Mai 2010, 11:03
    0 2
    Am folosit Vichy cu neovadiol. Am 36 ani, 2-3 ridulete sub ochi, ten mixt. M-a umplut de comedoane si cosulete mici. Am dat crema mamei mele de 68 ani, care a intinerit cu vreo 5 ani.
  •  
    • 107 mesaje
    26 Mai 2010, 16:28
    0 3
    eu am folosit crema de zi Normaderm, pentru ten cu probleme accneice si gelul de curatare cu apa, amandoua bune pentru tipul meu de ten, chiar am vazut modificari dupa nici o saptamana;
    cam scumpe ce-i drept, pe prafu' asta;
    pe site-ul vichyconsult.ro spun ca e promotie la Vichy Normaderm, se da un gel de curatare gratis, sau gelul cumparat separat costa doar 17 ron; in farmacii nimeni nu stie nimic;
    ca la noi, la romani
  •  
    • 107 mesaje
    26 Mai 2010, 16:30
    1 1
    la o crema Normaderm cumparata primesti gratis gelul de curatare, asta e promotia, sa nu intelegeti altceva
  •  
    • 36 mesaje
    29 Mai 2010, 18:20
    1 1
    Mi se par destul de scumpe, iar daca citesti o lista cu ingrediente vei observa cu stupoare ca contin mult iubitii si laudatii parabeni de care toata lumea fuge si pe langa asta si multe alte substante nu tocmai sanatoase pentru ten.. Eu, personal, le pun pe acelasi loc cu cremele de la L'oreal, care la fel, nu fac mai nimic pentru tenul tau. Parerea mea este ca cel mai bine folosesti o crema fabricata din ingrediente naturale (si daca vei cauta te asigur ca gasesti).
  •  
    • 85 mesaje
    29 Mai 2010, 18:34
    0 0
    Eu am folosit Vichy Normaderm (gel de curatare, tonic si crema) in urma cu vreo 2 ani. In prima luna au avut efecte spectaculoase, aproape ca nu mi se mai vedeau cosurile, insa din a doua luna am inceput sa fac cosuri inchistate si mari. Mi-au si uscat foarte tare pielea. Acum folosesc Bioderma Sebium de care sunt foarte multumita. Uneori mai folosesc si produse de la Ilcsi (pentru exfoliere, masti).
  •  
    • 36 mesaje
    30 Mai 2010, 22:12
    1 1
    Trista experienta cu Vichy.. Spune-mi te rog, ce ingrediente are Bioderma? Ma intereseaza daca are vreunul din ingredientele "periculoase" pentru ten. Si are efectele pe care le asteptai? De cat timp o folosesti?
  •  
    • 107 mesaje
    31 Mai 2010, 14:50
    2 1
    ce anume folosesti de la bioderma sebium?
    ce crema, ce gel de curatare?
  •  
    • 85 mesaje
    31 Mai 2010, 16:21
    0 2
    Ingrediente crema Sebium AI:
    WATER (AQUA), DI-C12-13 ALKYL MALATE, ETHYLHEXYL PALMITATE, GLYCERIN, DIPROPYLENE GLYCOL, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, ZINC GLUCONATE, ISODODECANE, CAPRYLIC/ CAPRIC TRIGLYCERIDE, ARACHIDYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, SALICYLIC ACID, GLYCYRRHETINIC ACID, CANDIDA BOMBICOLA/GLUCOSE/METHYL RAPESEEDATE FERMENT, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, SQUALANE, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, MANNITOL, XYLITOL, GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, BEHENYL ALCOHOL, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, ARACHIDYL GLUCOSIDE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, XANTHAN GUM, PROPYLENE GLYCOL, POLYSORBATE 60, DODECYL GALLATE, FRAGRANCE (PARFUM).
  •  
    • 85 mesaje
    31 Mai 2010, 16:26
    0 0
    Gelul de curatare antimicrobian: http://www.bioderma.com/en/nc/the-products/what-s-new/product/action/11.html
    Le folosesc din martie si sunt foarte multumita, mai imi apar cateva cosuri inainte de ciclu(le fac cu orice m-as da), dar in rest e super ok. Imi place ca nu imi usuca pielea, cum am patit cu Vichy.
  •  
    • 36 mesaje
    31 Mai 2010, 20:26
    0 1
    Multumesc frumos Medit. Am vazut ca are ca ultim ingredient parfumul (nu suna prea bine, mai ales ca mai mult ca sigur e sintetic) si propylene glycol care mie imi da reactii alergice din pacate.. am observat ca tenul meu nu tolereaza.. auzisem lucruri bune de ei si de aceea vroiam sa vad ce contine..asta e, trebuie sa ma reorientez.
  •  
    • 6008 mesaje
    31 Mai 2010, 22:17
    0 0
    eva, cum este? a dat vreunul roade?

    multe prietene de ale mele, folosesc gerovital, serios ca nu intotdeauna cremele cele mai scumpe, dau si rezultate
  •  
    • 85 mesaje
    31 Mai 2010, 22:47
    1 1
    Am folosit si eu Gerovital,dar nu a avut efectul pe care il are Bioderma. Nu ca as avea ceva cu Farmec, ca doar mai folosesc produse de la ei, dar mie Bioderma mi se potriveste. Asta e: unora li se potriveste, altora nu.
  •  
    • 428 mesaje
    1 Iun 2010, 12:26
    0 0
    Acu vreo doi ani am incercat setul complet de la Vichy pentru tenul cu probleme (ten gras, pori mariti): lotiune, crema de zi, de seara. Am dat ceva bani pe el, si dezamagirea a fost pe masura. Adica, nu m-a ajutat cu absolut nimic. Am incercat apoi crema Bioderma Sebium (n-am mai riscat sa dau banii pe un set complet) si mi-a priit mult mai bine (si pretul e ceva mai jos), dar dupa 2 luni de folosire parca se obisnuise fata cu ea, si fie ca foloseam Bioderma fie o crema ieftina era cam tot aia. Apoi am gasit la maica-mea banala crema hidratanta de la Gerovital - o cutie verde de plastic si am avut surpriza ca tenul meu o tolereaza cel putin la fel de bine ca pe celelalte, ba chiar atenueaza tendinta de inrosire.
    In prezent pt mine ingrijirea tenului este destul de rudimentara: sapun Dove (fara alte lotiuni care agreseaza), clatire cu apa calduta sau rece, si crema hidratanta pt ten mixt/gras de la Gerovital. Pe moment raman la astea pentru ca imi priesc, desi de obicei merg pe principiul "cat dai atata face" uite ca in acest caz un produs mai ieftin mi-a fost mai util.