Marvelon si chist ovarian

  •  
    • 2 mesaje
    29 Oct 2017, 03:04
    0 0
    Buna ma numesc elena si am o intrebare eu iau anticoncepționale Marvelon trebe sa le iau la aceasi ora ????
    Acest mesaj a fost editat de către swatelena: 29 Oct 2017, 03:16
  •  
    • 2 mesaje
    29 Oct 2017, 03:17
    0 0
    swatelena said:Buna ma numesc elena si am o intrebare eu iau anticoncepționale Marvelon trebe sa le iau la aceasi ora ????

     

  •  
    • 84 mesaje
    15 Apr 2020, 11:07
    0 0
    Buna, mai cere o parere avizata. Si eu am avut probleme cu chisturile, dar datorita dl Silviu Istoc, am reusit sa tin problema sub control. Nu mai stiu exact ce tratament mi-a prescris, dar oricum fiecare tratament trebuie luat in functie de nevoile pacientei. Asa ca, poti apela si tu la dr. Istoc cu mare incredere. 
  •  
    • 10 mesaje
    17 Iun 2022, 22:27
    0 0
    leocris said:Si mie mi s-a descoperit un chist (mi s-a zis ca e hemoragic sau endometriozic, dar nu mi-a explicat ce inseamna) de 20/25 mm la un ovar, pe care il am asa de vreo 5 luni si fara tratament contraceptiv nu s-a micsorat, am fost la control pt. ecografie imediat dupa menstruatie si mi s-a dat Microgynon (pt. 3 luni) chiar din ziua aceea, care era a 8-a zi de la inceperea menstruatiei. Am inceput sa iau prima pastila in ziua a 8-a, asa cu mi-a spus doctorita ginecolog, dar ulterior am citit in prospect si am vazut si pe site-uri ca se ia numai din zilele 1-5. Vi s-a mai intamplat asa ceva, sa incepeti cu prima folie dupa ziua a 5-a, in cazul in care scopul principal nu e contraceptia, ci "odihna" ovarelor pt. scaderea chistului? Stiti cumva ce inseamna un chist hemoragic? Pentru ca am cautat pe Internet, dar apar informatii numai despre chist functional, folicular. Va multumesc tare mult.

     

  •  
    • 10 mesaje
    17 Iun 2022, 22:30
    0 1
    CUMPAR HUMIRA ENBREL TASIGNA SPRYCEL TALTZ COSENTYX BENEPALI NEXAVAR SUTENT AFINITOR JAKAVI AFINITOR. 0747462606.