ulei de ricin pt.gene-cum se procedeaza?

  •  
    • 81 mesaje
    30 Sep 2004, 13:05
    0 1
    Am inteles ca uleiul de ricin ajuta la alungirea si definirea genelor, si cum ale mele (deocamdata ) sunt scurte si drepte, m-am gandit sa-mi cumpar acest ulei si sa incerc sa rezolv problema. Insa nu stiu cum sa fac- de cate ori pe zi trebuie aplicat si in ce mod? Astept raspunsurile voastre! Pupici!
  •  
    • 524 mesaje
    30 Sep 2004, 14:28
    0 0
    Cu o periuta de rimel, pe sprancene si gene, cu atentie sa nu-ti intre in ochi.
    Seara, dupa ce te demachiezi.
  •  
    • 318 mesaje
    30 Sep 2004, 17:17
    1 0
    Eu folosesc un betisoare pentru urechi.
    Seara,dupa demachiere,dimineata clatesti ochii cu apa din abundenta ca in general se cam lipesc.
    Si chiar functioneaza,adica se indesesc genele si cresc mai lungi!
    Iar daca te mai dai si cu rimel extra volume ai sa vezi si n-ai sa crezi!
  •  
    • 1151 mesaje
    30 Sep 2004, 18:47
    1 1
    si eu fac la fel , cu periuta de la un rimel vechi ,efectul este UIMITOR !folosesc si rimel tratament pt gene de la avon ,si pot spune cu siguranta ca am gene mai lungi mai frumoase si mai sanatoase
  •  
    • 49 mesaje
    1 Oct 2004, 10:17
    0 0
    eu una folosesc ulei de ricin pt sprancene de ceva vreme(vreo 2 luni) shi pana acum nu a dat nici un rezultat
    acum vreau sa incerc shi pt gene dar nu stiu daca are rost
    dar vreau sa fac o precizare: pt sticluta mea de ulei scrie"pt uz intern"
    are vreo importanta, sau exista shi pt un extern? rog raspuns pe mail
  •  
    • 22 mesaje
    1 Oct 2004, 17:58
    3 0
    Daca nu va citeam, nu stiam de acest ulei pt gene. De unde pot sa-l procur? De la plafar? Si este special pt gene? Ca ma intereseaza si pe mine
  •  
    • 81 mesaje
    2 Oct 2004, 13:31
    1 0
    Da, floryanda,eu de la plafar l-am cumparat. Nu este doar pt.gene- pe cutiuta scrie:"laxativ, calmant ocular, regenerator pt. par". De aceea v-am intrebat pe voi exact cum sa-l folosesc. Si daca e si laxativ, si regenerator pt. par, imi dau seama ca se poate folosi si intern, si extern .
  •  
    • 73 mesaje
    2 Oct 2004, 17:45
    0 0
    intrebarea mea ar fiak e calmant ocular,de ce naiba ma ustura in halul asta cand intra din greseala in ochi?
  •  
    • 1151 mesaje
    3 Oct 2004, 21:58
    1 0
    uleiul de ricin se gaseste la orice farmacie
    eu nu am auzit ca ar fi bun pt ochi....dar pt gene si pt par stim din strabuni ca e super bun
  •  
    • 49 mesaje
    8 Oct 2004, 10:23
    0 0
    mai am o intrebare pt voi: dupa cat timp incep sa se vada rezultatele?
  •  
    • 1401 mesaje
    22 Iul 2005, 07:27
    0 0
    Eu folosesc ulei de ricin, pentru gene, de aproape 2 luni. Il aplic cu un betisor de urechi, seara, dupa demachiere. In zilele in care stau acasa, il folosesc si dimineata. Deja am observat o imbunatatire a aspectului genelor mele -- acum sunt ceva mai lungi si putin mai dese. Sunt foarte multumita. Va pup!
  •  
    • 459 mesaje
    22 Iul 2005, 09:29
    0 0
    eu am luat uleiul de la farmacie si scrie pe el "pt uz intern" cu specificatia "laxativ" dar nu cred sa existe mai multe "soiuri" de ulei de ricin right? aseara m-am dat pe sprancene si m-am trezit cam..uleioasa...iac poate am dat cu prea mult ...insa pe gene ...am inteles cat de cat mecanismul cum ati scris voi pe aici..o sa incerc cu periutza de la un rimel vechi intrebarea este daca ma dau de la baza genelor ...adik este important sa dai nu numai pe lungimea lor ci de la baza? pe partea exterioara sau interioara a genelor? va intreb asta pt k unele se dau cu rimel spre exemplu pe partea superioara a genbelor si nu pe interior...
  •  
    • 42 mesaje
    22 Iul 2005, 12:53
    0 0
    este important sa se aplice pe toata lungimea genelor, adica de la radacina si pana la varf. eu de obicei ma asigur ca am pus bine la radacina, pt. ca o inatreste, o hraneste si astfel nu mai pica. in rest, rezultate semnificative am observat abia dupa 4 luni. aaa! si sa va mai zic ceva. dermatologul meu a spus ca nu e nici o problema daca uleiul se intinde in timpul noptii si pe sub ochi. ci face chiar bine, hidratand pielea si ferind-o de aparitia ridurilor de sub ochi, prin marirea elasticitatii pielii. so..
  •  
    • 188 mesaje
    22 Iul 2005, 20:30
    0 0
    fetelor help!!!
    am luat minunatul ulei si am descoperit aceeasi chestie.pt.uz intern - laxativ.pot sa-mi dau cu el sau exista si pt.uz extern si acela trebuie folosit?
    spuneti-mi si mie va rog,sunt nerabdatoare sa incep.
  •  
    • 1401 mesaje
    22 Iul 2005, 20:34
    0 0
    E bun ala, foloseste-l cu incredere. Si pe al meu scria "pentru uz intern", si e OK. Dupa aproape 2 luni, genele mele deja arata mai bine. Pupici!
  •  
    • 188 mesaje
    22 Iul 2005, 20:43
    0 0
    vicvic,esti colosala.multumesc frumos.ma salvezi pt a nu stiu cata oara!
    mai am o intrebare mi-a zis roberta ca n-ar fi rau la masaj anticelulitic la salon n-ar fi rau sa ma duc cu crema mea.ce sfaturi imi dati?ce sa cumpar?
  •  
    • 1401 mesaje
    22 Iul 2005, 20:47
    0 0
    Pai, cred ca n-ar fi rau sa-ti iei Supliform. De ce nu? E foarte bun. Pupici!
  •  
    • 1401 mesaje
    22 Iul 2005, 20:53
    0 0
    Si e si ieftin.
  •  
    • 44 mesaje
    23 Iul 2005, 00:00
    0 0
    auziti fetelor? da uleiul ala de ricin expira? stie cineva cam care este termenul?
    k eu am unul de mai mult timp si nu stiu daca mai e bun sau nu...
    pupici!
  •  
    • 9835 mesaje
    23 Iul 2005, 00:33
    0 0
    Sigur ca expira!
    In general, produsele pe baza de plante (ceaiuri, uleiuri, uleiuri volatile, tincturi) au termen de grantie 1 an.