Pastile slabit naturiste

  •  
    • 6 mesaje
    21 Apr 2010, 18:05
    2 5
    Buna ziua la toata lumea.

    Am luat o perioada pastile de slabit, o luna capsula de slabit si apoi vreo 5 luni, superslim. Presupun ca din punct de vedere al compozitiei, ambele pastile sunt cam acelasi lucru, difera doar pretul.
    Recunosc, am slabit cu ambele, doar ca superslim era mai accesibil ca pret.
    Iar ca reactii, m-am confruntat cu ameteli, palpitatii, sete excesiva, iritabilitate.
    In schimb, dupa ce le-am oprit, nu am luat in greutate decat destul de putin (am slabit vreo 18 kg, din care am pus la loc vreo 5-6, deci cam 30%).
    Motivul pentru care am apelat la metoda asta de slabit, este unul singur.
    Pana nu demult, nu am avut rabdarea si taria sa ma tin ca lumea de un regim de slabit si mai ales de o alimentatie cat de cat sanatoasa, in plus am o viata foarte activa si sunt mereu in lipsa crunta de timp.
    A nu se intelege ca eram adepta mancarii de tip fast-food, doar ca nu refuzam ocazia de a manca un cartof prajit, o prajitura, de a bea un suc, nenatural, evident.
    De ceva timp insa, m-am orientat spre variante mai naturale, alimentatie mai corecta si un mic ajutor cu pastile naturiste, pentru ca as vrea sa mai slabesc ceva kg bunicele..
    Recent, o prietena mi-a spus despre o pastila, cred ca e ceva nou. E vorba de Slim&Fit, am cautat pe net informatii si am aflat ca e productie romaneasca, ce contine extract din ceai verde, extract de alge marine si inca doua plante, nu am retinut exact ce.
    Stie cineva ceva despre pastila asta? E buna? A dat rezultate?
    Sunt curioasa daca a slabit cineva cu ea.

    Sper ca nu am iscat vreo polemica, asa ca va doresc o zi buna la toate.
  •  
    • 115 mesaje
    21 Apr 2010, 22:03
    3 4
    am auzit si eu de super slim..doar ca persoana mi a spus ca pastilele astea sunt f scumpe...tu cat ai dat pe ele??ca pana ajung la farmacie
    si apropo..cam cat pot sa slabesc cu pastilele astea in 2 sapt?
  •  
    • 115 mesaje
    21 Apr 2010, 22:23
    3 1
    ups! n am fost atenta..ai zis ca in 5 luni ai slabit 18 kg..deci in 2 sapt..destul de putin..1 kg..max 2..
    off..nu stiu ce sa fac..imi doresc foarte mult sa ajung la 56 kg ..
    din vara tot ma tin de dieta..am reusit sa ajung la 56 atunci pentru ca m am dus la sala zilnic timp de 3 luni si mancam cine stie cand cv dulce..gen o inghetata sau suc..in rest cartofi fierti..cereale..si salata de varza alba pe care o ador..asa ca mi a fost chiar usor pe perioada aceea sa slabesc..ma simteam exceptional..eram super incantata ca in sfarsit de la aproape 70 de kg am ajuns la 56 in 3 luni.... dar a venit iarna!!nu m am mai dus la sala pentru ca inv dupa amiaza si nu am timp...au venit si sarbatorile,m am culcat si pe o ureche cum se spune..ca am slabit si am zis ca acum pot sa mi permit sa mananc ce vreau..la inceput cu moderatie..dar pe urma am uitat cat efort am depus ca sa slabesc.....IN CONCLUZIE acum am 59 si 1,67 cm
    imi doresc nespus sa ajung la 56-57 de kg...am inceput din weekendul trecut sa tin dieta si am reusit sa mananc doar ce trebuie+ am mai baut si ceai verde..cantarul imi arata doar cateva grame in minus........ziua mea e peste 2 sapt.

    sa incerc in astea 2 sapt super slim?? plus dieta si cateva exercitii...
  •  
    • 6 mesaje
    21 Apr 2010, 23:06
    3 0
    Ceea ce vreau eu sa lamuresc este faptul ca NU mai iau super slim, din cauza problemelor de sanatate pe care mi le-au cauzat pastilele astea.

    Pastilele naturiste de care vorbeam eu, se numesc Slim&Fit, nu contin substante periculoase (sibutramina- care se gaseste din plin in super slim). Despre Slim&Fit eu am cerut pareri pentru ca am inteles de la prietena mea ca sunt noi pe piata si eram curioasa sa stiu daca cineva le-a incercat si ce rezultate au.
  •  
    • 115 mesaje
    22 Apr 2010, 09:28
    4 3
    aa...ok..nu stiu nimic despre astea.
    daca aflii ceva let me know
  •  
    • 115 mesaje
    22 Apr 2010, 09:35
    5 1
    82 lei o cutie cu 200 capsule.....
    http://voislabi.blogspot.com/2010/03/slim-fit-pentru-slabit.html
  •  
    • 6 mesaje
    22 Apr 2010, 09:45
    1 1
    So, mie mi-a recomandat pastilele astea o prietena care le ia deja, vroiam informatii mai multe despre ele asa ca am cautat pe net si am gasit site-ul producatorului,www.slimandfit.ro, unde am citit ca sunt cu extract de Hoodia, alge marine, garcinia si inca ceva.Insa tot pe net, am gasit ca se pot lua si de pe okazii, http://www.okazii.ro/catalog/40526378/Slabeste-super-SLIM-amp-FIT-noile-pastile-de-slabit-.html, mai ieftin.
    Stau si ma gandesc daca sa incep sa le iau sau sa mai astept pareri, poate stie cineva detalii (cat se slabeste, reactii adverse, etc.)
  •  
    • 6 mesaje
    22 Apr 2010, 09:51
    1 1
    M-am dus pe link-ul pus de tine si imi apare ca pagina respectiva nu exista...mai poti verifica odata?Te rog.
    Chestia e ca eu stiam de la prietena mea ca initial au fost 82 lei, dupa care s-au scumpit la 92 lei, iar mai ieftin de atat eu am gasit doar pe okazii.
    Daca cumva le gasesti la un pret mai mic, sa-mi dai si mie adresa. Merci.
  •  
    • 172 mesaje
    22 Apr 2010, 10:27
    4 2
    Am vazut site-ul lor si sincer, mi se pare o hotie. "Daca iei 3 cutii primesti gratis o carticica de diete............" Imi suna aiurea.
  •  
    • 6 mesaje
    22 Apr 2010, 11:36
    0 1
    Nah, deci tocmai din motivul asta am cerut informatii si am intrebat, pentru ca nu stiam detalii.
    Singura chestie buna, este ca in comparatie cu alte produse de pe piata, macar asta e facut la noi . Daca rezultatele nu sunt cele despre care spun ei, sau sunt efecte secundare nasoale pentru sanatate, stiu pe cine pot strange cu usa (sau sa reclam la OPC ), dar in China, no way sa ajung....
    Vazusem chiar mai devreme ca iti dau garantie si ca daca nu esti multumit, poti sa returnezi produsul si iti dau banii inapoi, cel putin asa scrie pe site...
    Pana la urma o fi incercat cineva pastilele astea? Astept pareri.
  •  
    • 5 mesaje
    26 Apr 2010, 14:57
    3 0
    SI eu am luat tot felul de pastile, am slabit nu pot sa zic, dar nu destul de mult. Dar dupa ce am citit tot felul de nebunii despre aceste pastile am renuntat. Acum am gasit un shake dietetic, 100% natural, fara gluten si lactoza, care asigura elemnetele nutritive de care ai nevoie,detoxifica organismul. Ma simt chiar foarte bine,si sunt in 3 arome(capsuni, banane,cioc.
  •  
    • 7673 mesaje
    27 Apr 2010, 10:29
    8 2
    am vazut la Plafar de la Fares pastile care iti taie pofta de mancare ....
  •  
    • 6 mesaje
    28 Apr 2010, 18:19
    0 3
    Daca e cumva vorba de herbalife, le stiu prea bine... . Le-am luat si eu timp de 1 an, am slabit super bine 30 kg, fara vergeturi, fara piele lasata, iar cand am incetat sa iau (se incheiase programul stabilit cu sponsorul), am pus la loc cu brio, in mai putin de un an, aproape toate cele 30 de kg .
    Cum se zice, suflu' si-n iaurt, din acest motiv am intrebat de slim&fit daca le-a luat cineva.
  •  
    • 31 mesaje
    7 Mai 2010, 16:08
    1 1
    fetelor, lasati pastilele pentru ca dauneaza sanatatii.stiu ca grasimea este o povara insa... Acum nu simtiti efectele, dar mai tarziu...
    am gasit aici un articol interesant
    http://www.afladespre.ro/slabeste-sanatos__--280.htm
  •  
    • 260 mesaje
    31 Oct 2010, 10:41
    3 0
    Salut, nu stiu daca mai e de actualitatea thread-ul asta, adica daca mai intereseaza pe cineva. Eu incep sa iau de maine Slim&Fit, la recomandarea medicului nutritionist si acum cautam si pareri ale fetelor care iau sau au luat deja. Asa am ajuns aici. Daca va intereseaza, va pot tine la curent aici cu evolutia programului...
  •  
    • 3 mesaje
    11 Nov 2010, 21:49
    9 1
    Buna fetelor,
    Eu va recomand sa folositi Ceaiul si Tinctura impotriva Obezitatii de la Faunus Plant.. Eu am reusit sa dau jos, intr-o luna, cam 7,5 kilograme

    Dupa cum zicea si aleecia, pastilele dauneaza in primul rand stomacului si ficatului pentru ca sunt obtinute prin tot felu de procese chimice. Acuma fiecare decide ce face cu propriul sau organism dar eu m-am convins.. Am mai incercat tot felu de pastile, dar fara nici un rezultat, pana cand nu am folosit ceaiul si tinctura de la Faunus Plant. Eu zic sa incercati.. Merita! Is naturale 100% si sunt mult mai ieftine ca si pastilele

    Daca nu le gasiti in farmacii, le puteti comanda de pe siteul lor www.faunusplant.ro

    Pupici
  •  
    • 260 mesaje
    13 Nov 2010, 21:16
    2 3
    Au trecut deja 2 saptamani de cand va scriam si de cand am inceput sa iau Slim&Fit. Singurul efect advers pe care l-am resimtit dar despre care am fost avertizata de catre medic a fost setea excesiva, dar se rezolva cu multa apa. Si oricum eu nu prea beam apa inainte asa ca acum am un motiv in plus. Am slabit 2,3 kg saptamanile astea. Nu e mult si probabil as fi reusit si fara, dar pastilele mi-au diminuat pofta de mancare si pt mine asta conteaza, pt ca sunt destul de pofticioasa.
  •  
    • 32 mesaje
    20 Nov 2010, 09:57
    9 3
    Buna! Eu iti recomand ceaiul 'Silueta perfecta" de la Fares. Te ajuta sa slabesti si e si foarte bun. Incearca!
  •  
    • 15 mesaje
    20 Nov 2010, 15:27
    7 1
    buna ziua
    as vrea sa stiu ce parere aveti despre batoanele fibrobar sant bune /
    eu beai ceai silueta perfecta dar ala te tine legat de .......buda nu?
  •  
    • 10 mesaje
    20 Nov 2010, 22:31
    0 15
    Eu chiar nu stiu de ce va chinuiti in halul asta ,cand sunt solutii mult mai eficiente si sanatoase