de unde cumpar un parfum original?

•  
    • 417 mesaje
    8 Apr 2010, 18:58
    1 0
    sper sa nu imi sara nimeni in cap ca pun si eu o intrebare legata de parfumuri aici, am observat ca se poarta
    bun, vreau sa imi cumpar un parfum, in mall e scump tare si am tot strans info de pe net despre diverse site-uri care vand online. acum singurele care mie mi-au inspirat incredere la prima vedere sunt parfumania si parfumeria. aoro au preturi cam mici si parca tot pe eva am citit pareri negative. nu stiu ce sa fac. parfumeria vinde mai ieftin si are si taxele de livrare putin mai mici. ati comandat de pe aceste siteuri? numai parfumania are pareri ale clientilor pe site, celalalt nu.
  •  
    • 7291 mesaje
    8 Apr 2010, 19:13
    0 0
    m-am uitat si eu pe cele doua seit-uri mentionate de tine, parfumania mi se pare mai scump de cat parfumeria. Chiar sunt mai ieftine pe net decat in magazin? ..ca mie mi se par destul de scumpe ce ai vrea sa iti iei?
  •  
    • 10882 mesaje
    8 Apr 2010, 19:21
    1 0
    N-ai pe niminia sa-ti aduca din duty free?
  •  
    • 505 mesaje
    8 Apr 2010, 19:32
    0 0
    Ai auzit de Amway.ro - parfumuri frantuzesti ieftine si bune - 50 ml - 130. pentru detalii 0728.226.766
  •  
    • 417 mesaje
    8 Apr 2010, 19:37
    0 0
    buna, nu, nu am de unde sa mi le procur din strainatate. cat despre strawberrynet.com mi se pare o procedura tare complicata... sau nu am inteles-o eu. tocmai am vrut sa ma inregistrez pe parfumeria, unde sunt mai ieftine putin si mi se cere cnp-ul. nu mi se pare normal, mai ales ca m-am informat putin si nu e recomandat sa divulgi aceasta informatie asa, oricum. le-am trimis un mail, sa vad ce mi se raspunde.
    vreau sa imi cumpar guess by marciano si ange ou demon. ce parere aveti de ele? mie imi plac cele dulci, orientale.
    si eu cred ca da, preturile sunt mai mici decat in magazine.
  •  
    • 1509 mesaje
    8 Apr 2010, 20:26
    0 0
    nu stiu cum e guess-ul, dar Givenchy-ul pute.. ewwww.. e atata de dulce si puternic... acuma eu nu am nimik cu gusturile nimanui , dar nu e un parfum de primavara-vara, in niciun caz, si nici de zi, ca intoxici oamenii mai sensibili

in rest, eu din ro nu mi-as lua parfum, ca nu am incredere ca sunt originale, dar e doar parerea mea, se poate sa ma insel

duty e salvarea
    nu ai pe nimeni care vine in tara dintr-o excursie de afara, etc?
  •  
    • 299 mesaje
    8 Apr 2010, 20:55
    0 0
    Cel mai bine e sa iei de la cineva care aduce din afara parfumuri.Din tara nu am incredere ca sunt originale,stiu de la taicamiu ca alea de la Ina Center nu sunt bune!De la firmele de pe net nu am luat,deci nu stiu cum sunt.
  •  
    • 2317 mesaje
    8 Apr 2010, 21:29
    0 0
    Dacă eşti din Bucureşti, îţi pot spune de 2 duty free-uri de unde poţi cumpăra parfumuri.

Dacă eşti din altă localitate, caută pe net şi vezi.

"ÃŽnger şi demon" am şi eu, primit cadou-e dulceag şi nu mă încântă dar de gustibus non est disputandum...mie îmi plac parfumurile mai "aspre"
  •  
    • 417 mesaje
    8 Apr 2010, 21:36
    0 0
    buna, nu sunt din bucuresti.
    ange ou demon stiu ca este dulce, dar mie imi place f mult, desi stiu ca nu toata lumea il agreeaza.
    guess by marciano este la fel
    uite, am gasit o descriere
    Guess by Marciano
    Un parfum fructat-floral pentru femei increzatoare, intotdeauna in pas cu moda.
    Feminin, senzual, ispititor.
    Note înalte delicioase: nucsoara, portocală, grapefruit.
    Note medii vibrante: bujor, iasomie, caprifoi.
    Note de bază calde: mosc, lemn dulce, vanilie.
    ptr mine suna perfect! am vazut ca si fetele de la sephora il recomanda.
  •  
    • 234 mesaje
    8 Apr 2010, 22:17
    0 0
    buna. Maya, unde in Bucuresti e duty free?
  •  
    • 2317 mesaje
    8 Apr 2010, 22:32
    0 1
    La Clubul Diplomaţilor - unul, altul în cartierul francez, la subsolul salonului' 'la club''
  •  
    • 1510 mesaje
    9 Apr 2010, 05:55
    0 0
    daca vrei iti dau eu guess, mi-am luat ditamai sticla si nu-mi place...
    doar ca nu pot acum, ar trebui sa astepti o luna
    iar la pret imi poti da pe el cat vrei tu
  •  
    • 181 mesaje
    9 Apr 2010, 06:33
    0 0
    un parfum bun poti cumpara de la Adriana
  •  
    • 181 mesaje
    9 Apr 2010, 06:42
    0 0
    un parfum haios poti cumpara de la mongo. il poti gasi mai in fiecare zi p-aici
  •  
    • 417 mesaje
    9 Apr 2010, 09:38
    0 0
    multumesc ptr oferta, miriam, dar mi-am facut deja cont pe parfumania si il voi comanda probabil luni. in acest fel vreau sa verific si originalitatea produselor de pe site, ca sa stiu daca pe viitor voi mai comanda de la ei.
  •  
    • 2383 mesaje
    9 Apr 2010, 16:30
    0 0
    Cel mai bine sa rogi pe cineva care calatoreste cu avionul sa-ti ia din aeroport, ca sunt cele mai ieftine, in plus cateodata mai sunt si reduceri.
  •  
    • 3313 mesaje
    9 Apr 2010, 21:59
    0 0
    care-i marea complicatiune cu strawberry?
    iti faci card, platesti cu el deci dai comanda, in 2-3 saptamani ai avizul la usa, pachetul la vama. as simple as that!
    nu-ti trebuie masterat pentru asta
    in orice caz, spor la shoppinguiala
  •  
    • 151 mesaje
    9 Apr 2010, 22:15
    0 0
    Am eu de vanzare niste parfumuri cumparate din magazinul Douglas, pentru detalii www.chestiidragute.blogspot.com
    sper sa nu aruncati cu pietre in mine ca am pus anuntul aici, ca stiu ca aici la dragoste sunt fete iuti la manie
  •  
    • 1509 mesaje
    10 Apr 2010, 10:23
    0 0
    crezi ca numa' la dragoste?
  •  
    • 417 mesaje
    10 Apr 2010, 16:37
    0 0
    megutz, da, ai dreptate, nu e mare scofala, am citit si eu instructiunile de pe site-ul strawberrynet. mi se parea complicat citind parerile fetelor care au comandat si au intampinat probleme, fara sa consult site-ul.
    si corect, nu iti trebuie master, dar si daca ti-ar fi trebuit, corespundeam cerintei. va pup!