Inhibare pofta mincare

  •  
    • 10876 mesaje
    17 Mai 2010, 14:38
    1 0
    Azi mi-am batut propriul record, am alergat la viteza 7 pe banda 17 minute incontinuu.
    Nu stiu cum am reusit.
    sa mor de nu puteam si 20, dar am zis ca poate reusesc miine.Da am iesit cracanata de acolo, nu mai imi simteam picioarele.
  •  
    • 3741 mesaje
    18 Mai 2010, 16:37
    0 0
    Io am vrut sa dau 3-4 kile jos ca ma enerveaza burta asta de mor. Tzate n-am deloc si burta cat fundu, asa ca m-am apucat de un regim.
    L-am ochit pe eva, se numeste dukan si e pe baza de proteine. Bagi carne in tine 5 zile cat te tine, apoi incepi si cu legumele.

    http://www.eva.ro/dietafitness/dieta/vedetele-slabesc-cu-dieta-dukan-articol-30180.html

    Eu am slabit 3 kile in 3 zile, da' visam in alea 3 zile legumele si fructele! Am mai facut si cateva abdomene, genoflexiuni si nimicuri d-astea, da' se vede. De la marimea 38, ma incap niste pantaloni vechi marimea 36.

    Nu vreau sa mai slabesc, dar vreau sa scap definitiv de burta si sa nu mai vad carnea flescaita.

    Incearca dieta asta daca iti place carnea, dar tre sa fie d-aia light

    Eu intro zi mancam asa: iaurt 0% grasime cat incapea, gratar de pui, lapte degresat, oua fierte sau pe plita, branza de vaci, lapte degresat, conserva de ton, sunca de pui.

    Bagam in mine pana nu mai puteam si am slabit.
  •  
    • 152 mesaje
    18 Mai 2010, 21:02
    0 0
    Am auzit si eu ca regimul asta chiar da rezultate desi e destul de fad sa mananci numai proteine .. oricum 3 kg in 3 zile nu-s de colo nicicum.
    Si eu tot cam atat am nevoie sa dau jos, deci cum si ce mananc
    Dimineata: ou fiert si iaurt
    Pranz: piept pui gratar si iaurt poate ca gol asa imi sta-n gat
    Seara: iaurt ...

    Cam atat, nu?
  •  
    • 10876 mesaje
    18 Mai 2010, 23:08
    0 0
    Daca mai maninc o zi pui, piui tata.
    Si brinza la fel.
    nu stiu ce sa mai combin, mai ales ca ma duc si la sala si nu pot sa stau nemincata
  •  
    • 152 mesaje
    19 Mai 2010, 11:07
    0 0
    piu-piu

    Mai diversifica cu o branzica de casa sau stelute de branza, lapte batut, sana ... puiii mei

    Eu imi fac puiul cateodata la gratar, cateodata fiert sau pe gratarul cu capac, ca sa nu ma plictisesc ...

    Azi nu mananc dukan ca diseara am un semi-party unde se lasa sigur cu calorii asa ca, de maine ..!

    O zi misto va doresc
  •  
    • 3741 mesaje
    20 Mai 2010, 16:24
    2 0
    Eu in zilele de dunkan mancam in cantitati industriale de cand ma trezeam pana puneam capu' pe perna. Cam din 2 in 2 ore mi se facea foame si bagam iaut de baut sau sunca de pui cu pateu.

    Mie imi vine mereu sa rontai pt ca nu prea am ocupatie si stau prea mult la calculator. Cand am vreo ocupatie si trebuie sa colind, uit ca trebuie sa mananc.

    Bafta!
  •  
    • 168 mesaje
    16 Iun 2011, 16:48
    0 0
    Cat timp am liber la carne cred ca o voi incerca si eu! Sper sa pot da jos 5 kilograme pana in iulie. Oare soia e admisa in primele 5 zile? Ador aceste chiftele si tare as vrea sa le includ in dieta.
  •  
    • 51 mesaje
    31 Aug 2013, 13:45
    0 0
    Eu am luat regenon 3 luni am slabit 22 de kg. Am facut ros de el de la acest mail relaticlienti@yahoo.com / Recomand Eu am facut tratament cu Regenon anul trecut si nu am mai pus nimic pe mine. Am 29 de ani 1,68 si 49 de kg... Si ma mentin , mananc moderat. Mentionez ca am luat 2 pastile pe zi . O pastila la ora 10 dim si una luam la ora 16:30 dupa masa.... Dormeam foarte bine si nu am avut nici un fel de probleme cu nervi sau mai stiu eu ce mentioneaza alte persoane despre acest medicament.... Daca se ia cu cap chiar da rezultate.... Si inca bune...
  •  
    • 270 mesaje
    4 Sep 2013, 15:01
    0 0
    Eu nu inteleg de ce unul si-ar dori sa isi inhibe pofta de mancare. :O
  •  
    • 16 mesaje
    5 Ian 2019, 20:07
    0 0
    mikizda said:So, eu nu doresc pastile minune care sa ma faca sa slabesc, ci niste pastile care sa-mi mai taie din pofta de mincare.Acu ca vorbesc cu voi si-am o pulpa de porc intr-o mina si cu ailalta mai rod neste coaste.
    Aveti idee, de fapt m-ar interesa pareri proprii si experiente la fel cu pastile sau orice va ajutat sa nu mai goliti frigiderul.
    Nu ma luati ca trebuie o dieta sanatoasa si sport, pina la dieta aia eu tre sa-mi tai din pofta de mincare
    Mc frumos

     

    Buna Miki, printre cele mai eficiente pastile de slabit care inhiba pofta de mancare sunt Capsiplex cu capsaicina din ardei iute rosu, Triapidix cu piperina, Thermacuts cu ceai verde, Proactol cu chitosan, Green Coffee Plus cu extract cafea verde, Garcinia Cambogia si Forskolin cu extract de urzica.

    In principiu cel mai indicat ar fi Capsiplex cu capsaicina, opreste senzatia de foame si taie si pofta de dulciuri, bineinteles mai are si alte beneficii importante in slabit. Dar avand in vedere ca tu vorbesti cu noi si ai o pulpa de porc in mana si in aialalta ceva coaste asta inseamna ca iubesti foarte mult gustul mancarii si gestul de a rontai, esti dependenta intr-un fel, ca un tic nervos. Iar aici este nevoie cel si cel mai mult de vointa ta si nu trebuie sa iti pui baza in pastile de slabit sau alte medicamente care ajuta in inhibarea apetitului pentru ca acestea sunt simple adjuvante, ele doar te ajuta in lupta pe care o duci.

    Cu alte cuvinte, pe langa suplimentul pe care o sa il folosesti chiar va trebui sa iti schimbi si modul de viata daca vrei sa vezi rezultate si mai important de atat sa mentii acele rezultate.

    Acum ca tot iti place sa mananci si sa rontai asta nu inseamna ca si trebuie sa te opresti dar poti schimba alimentatia, mai ales ca un supliment eficient te va ajuta in asta si chiar vei manca mai putin. Cand ti se face pofta de rontaiala gusta nuci, midgale, fructe, floricele facute la tuci. Este important sa ai trei mese principale pe zi: mic dejun, pranz si cina, nu mai multe.

    Si tot la fel de important este sa faci si miscare pentru tonifiere, altfel o sa inceapa sa atarne carnea si in unele locuri pielea datorita slabirii. Dimineata poti face un program de inviorare, poti renunta la lift si incearca sa mergi mai mult pe jos. Oricum vei simtii nevoia, de obicei un inhibitor de apetit bun, precum Capsiplex, ofera un si un surplus de energie obtinut din arderea grasimilor deja depuse. Miscarea te va ajuta sa iti mentii greutatea si noul stil de viata, mai ales ca la un momendat vei renunta la ajutorul pastilelor.

    Atunci cand incepi sa iei medicamentele de slabit trebuie sa iti schimbi meniul si sa incepi sa faci miscare, altfel nu vei avea parte de nici un rezultat. Daca esti hotarata si vrei sa te apuci de treaba aici gasesti mai multe informatii despre pastilele naturiste care inhiba pofta de mancare si dulce pe care le-am enuntat mai sus https://pastilaslabit.ro/inhibitor-capsule-apetit-foame-dulce/
  •  
    • 2 mesaje
    14 Apr 2019, 20:08
    0 0
    Bună seara
    Nici eu nu cred în pastile de slăbit. Însă sunt produse adjuvante. Unul dintre ele reduce volumul care rămâne în stomac după ce se expandează astfel încât cantitatea de alimente consumate se reduce și deci, aportul caloric. Are și un ușor efect de stimulare a tranzitului intestinal. Glucomanan se cheamă. Sunt multe forme disponibile pe piață. Eu pot să zic doar despre cel pe care îl folosesc eu. Despre celelalte nu știu ce să zic de tolerabilitate, efecte secundare etc. Cred că toate sunt bune, safe adicătelea. Însă pentru mine experiența personală face cel mai mult.