scurgeri:|

•  
    • 161 mesaje
    15 Mar 2010, 01:22
    0 0
    De ceva vreme, am ceva scurgeri vaginale...cu o compozitie mai solida, asemanator laptelui,nemirositor,Ce poate fi?
  •  
    • 10 mesaje
    15 Mar 2010, 16:20
    0 0
    Cea mai buna solutie este sa mergi la un medic ginecolog pentru un control si el iti va spune exact ce ai.Pana atunci poti sa faci spalaturi cu ceai de galbenele,este foarte bun.
    Dar,ma repet,mergi la un control.Nu strica.
  •  
    • 999 mesaje
    15 Mar 2010, 16:45
    0 0
    Si eu am fost astazi la medic ginecolog,pt ca am o durere in partea stanga jos,mi- a zis ca e glanda Bartholin,care se simte un pic,si am si eu o scurgere vaginala,sper sa se inflamat de la scurgere,si mi a dat sa fac Papanicolau,cultura de col,si examen de secretie bacteriologica,probabil am o infectie....cand aud de Papanicolau mi se scoala parul in cap...sper sa iasa bine...
  •  
    • 10 mesaje
    15 Mar 2010, 16:55
    0 0
    Eu am avut probleme cu scurgerile cand aveam un chist pe ovarul drept si o rana pe col.Doctora mea mi-a dat tratament pentru chist si in 2 luni a disparut ,iar pentru rana inca mai fac tratament,sper sa traca de tot acum.De cand am facut tratamentul nu mai am probleme cu scurgerile.In fiecare zi fac spalaturi,cu un irigator ,cu ceai de galbenele.
    Sa nu va fie frica de Papanicolau,e bine sa-l faci si poti afla multe lucruri,daca esti sau nu bolnava de ceva .
  •  
    • 999 mesaje
    15 Mar 2010, 17:02
    0 0
    Pai tocmai asta e ca mi e frica sa nu iasa,ceva celule canceroase...ca la cate aud cu hpv si etc....
  •  
    • 10 mesaje
    15 Mar 2010, 17:08
    0 0
    Offff.......asa e cu HPV-ul asta,m-am ingrozit si eu cand am vazut cata lume e bolnava.
    Asteapta sa iasa rezultatul si ai sa vezi ca va fii bine.Fii increzatoare!!!
  •  
    • 382 mesaje
    15 Mar 2010, 20:03
    0 0
    Fetelor, din cate am inteles eu, o anumita scurgere au cam toate femeile, vorbesc despre o scurgere normala.... Cand devine ea anormala?