Par deteriorat si fff cret

•  
    • 1 mesaje
    19 Feb 2010, 11:57
    0 0
    Buna. Am si eu o problema destul de mare cu parul. Este extrem de cret, afro, si destul de uscat...Acum un an l-am decolorat, intre timp l-am mai vopsit si il indrept cu placa de vreo 2 ani jumate. Am reusit sa-l mentin la linia de plutire cu diverse masti de par, gen L'oreal absolur repair sau wella, insa incepe sa se "toace" din ce in ce mai tare? Ce as putea sa-i fac? Nu pot sa nu-l indrept pt ca e extrem de cret si dezordonat, nu se organizeaza in bucle....si daca il las cret nu il pot pieptana. Ma puteti ajuta?
  •  
    • 1510 mesaje
    20 Feb 2010, 02:35
    0 0
    te speli doar cu balsam? parul gen afro asa se spala. in plus iti trebuie tratamente speciale facute in fiecare saptamana.
    cauta si tu pe forumuri ale femeilor african american, pe aici slabe sanse sa gasesti sfaturi f potrivite parului tau
  •  
    • 1768 mesaje
    21 Feb 2010, 12:05
    0 0
    Pai ai raspuns singurica... placa e de vina. Ca te vopsesti sau ca te decolorezi, astea au rezultate dezastruase asupra parului doar daca sunt de p..roasta calitate, luate din comert dar se poate rezolva cu masti profesionale.

Exista game pentru par cret, game profesionale, seruri...poti folosi si game profesioanale pentru descurcare siindreptare care pot avea ca rezultat pe parul tau ca parul sa se aseze frumos.
  •  
    • 10 mesaje
    26 Feb 2010, 20:20
    0 0
    La farmacia catena este un ulei pentru par, se numeste Vaseline si costa in jur de 20 de lei. Eu am parul uscat si il folosesc ca masca sau dupa spalat pun putin. Incearca-l!

o alta metoda este sa amestec masca de par cu ulei de masline. Apoi clatesc.

incearca sa pui parul pe bigudiuri mari si sa faci un avantaj din parul tau cret. Il va mai potoli, dar va ramane ondulat!
  •  
    • 94 mesaje
    7 Mar 2010, 17:42
    0 0
    tratamente de hidratare si iti recomand in loc de placa un permanent de indreptare,sora mea si-a facut si acum are parul mult mai matasos si il aranjeaza mult mai repede