pete maronii pe fata

•  
    • 925 mesaje
    17 Feb 2010, 21:23
    0 0
    As vrea sa va intreb cum as putea sa scap de petele maronii lasate de cosuri pe fata si pe corp!Va rog, daca v-ati confruntat cu aceasta problema si ati reusit sa scapati de ea, sa-mi spuneti si mie cum, disper !
  •  
    • 1 mesaje
    18 Feb 2010, 10:27
    0 0
    incearca sa iti cureti tenul cu malai sau zahar tos 1-2ori /sapt.Fa-ti gomaj si apoi aplicao crema fina.Daca rezisti curata fata cu zeama de lamaie,lamaia este f.buna pt curatarea tenului patat.Problema este ca zeama de lamaie iti da senszatia de intepaturi pe fata ,nu irita.Sper sa te ajute !
  •  
    • 925 mesaje
    18 Feb 2010, 23:04
    0 0
    cu zeama de lamaie ma dau de cateva zile dimineata si seara, o suport! voi incerca si cu ce mi-ai zis tu, ca nu le mai suport, oricat as incerca sa le acopar tot se vad, cand ma uit in oglinda mai mai ca incep sa plang cand le vad...
  •  
    • 3036 mesaje
    19 Feb 2010, 00:06
    0 0
    peelingul este o metoda buna, intr-adevar.
    exista si creme speciale, cosmetice.
    de asemenea, vara, o data cu bronzul se duc si petele.

oricum, petele astea trec de la sine, cu timpul.

in viitor, incearca sa storci cosurile cat mai delicat (cu degetele invelite in tampoane de vata), ca sa produci leziuni cat mai mici asupra pielii. dupa aceea, cauta sa nu rupi coaja inainte de vindecarea cat mai completa.
  •  
    • 925 mesaje
    19 Feb 2010, 22:55
    0 0
    nu-mi trec de la soare, din contra, se bronzeaza si petele. nu le-am mai stors, desi in vine ....!
  •  
    • 925 mesaje
    26 Feb 2010, 10:05
    0 0
    Am fost la dermatolog, mi-a recomandat BREVOXYL, ISOTREXIN si altele!Sper sa aiba efect
  •  
    • 3 mesaje
    26 Feb 2010, 12:22
    0 0
    Daca mergi la medic, iti poate indica ceva aplicat exact pentru problema ta, iti poate recomanda ceva personalizat in urma consultatiei. Daca nu ai un medic ok la care sa mergi, poti cauta pe site-uri cu ratinguri, unde exista medici care au note acordate de pacienti. Si poti alege de acolo un medic profesionist. Succes!
  •  
    • 2 mesaje
    23 Nov 2010, 15:56
    1 0
    Tratamentul Cosmelan sau Dermamelan de la Mesoestetic

The Best !!

http://mesoestetic.ro/depigmentare/dermamelan.php
  •  
    • 1 mesaje
    11 Sep 2014, 20:17
    0 0
    Buna! Si eu am (inca) pete maronii pe fata si fac un peeling de la L'oreal pentru a scapa de ele. Sunt foarte multumita de rezultat (pielea mea a ajuns la normal in procentaj de 25% avand in vedere ca este a 3 a ora de cand fac peeling-ul).
  •  
    • 190 mesaje
    11 Sep 2014, 20:46
    0 0
    Roxana2218 said:Buna! Si eu am (inca) pete maronii pe fata si fac un peeling de la L'oreal pentru a scapa de ele. Sunt foarte multumita de rezultat (pielea mea a ajuns la normal in procentaj de 25% avand in vedere ca este a 3 a ora de cand fac peeling-ul).

Incearca sa te speli cu apa lichida.

•  
    • 681 mesaje
    15 Sep 2014, 12:36
    1 0
    mariagripini said:
    Roxana2218 said:Buna! Si eu am (inca) pete maronii pe fata si fac un peeling de la L'oreal pentru a scapa de ele. Sunt foarte multumita de rezultat (pielea mea a ajuns la normal in procentaj de 25% avand in vedere ca este a 3 a ora de cand fac peeling-ul).

Incearca sa te speli cu apa lichida.

De fapt, ea se spala doar cu gheata, d-aia nu i-au trecut petele dupa atatia ani.

•  
    • 3 mesaje
    2 Dec 2014, 11:30
    0 0
    Poate fi vreo forma de acnee. Pentru acnee am vazut ca foarte multa lume foloseste Derminax, un supliment facut din plante. Conteaza mult sa fie un produs bun, deoarece e foarte greu sa scapi in totalitate de acnee!
  •  
    • 49 mesaje
    15 Dec 2014, 05:02
    0 0
    Ca sa scapi de cicatricile lăsate de acnee şi pentru îndepărtarea petelor pigmentare iti recomand peeling-ul chimic... este o metodă neinvazivă si foarte eficienta. Eu am facut la Medicover la doamna dr. Silvia Stanculescu-Vasalos. Se efectuează prin aplicarea unor soluţii speciale şi în cateva zile pielea se cojeşte. Sper sa fie la fel de eficienta si la voi